Jump to content

Moto Zajednica

Odricanje zbog motocikla

Recommended Posts

  • Drug član, 1312 postova

Da vas cujemo forumasi...Cega ste se sve odrekli i cega bi eventualno bili spremni da se odreknete zbog motora? 

 

Znam da su se mnogi od nas odrekli raznih stvari, pa da po ovoj hladnoci malo sumiramo utiske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Refinansiram vec refinansirano za moto sezonu 2021 :)

Odrekao sam se bukvalno svega, ne pusim, ne pijem, nemam zenu i decu, ne vijam kurve, ne drogiram se, nemam nekretninu, vozim mali autic od 1200cc

Sve dajem za motor, benzin i dobru avanturu.

Ovaj nas hobi je jako skup i u Srbiji ga je jako tesko odrzavati sa prosecnim primanjima. Jednostavno ako mislis da vozis moras da se odreknes dosta toga. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs

Ne bih rekao da sam se odrekao nečega, samo sam dobio. Kod mene je bio problem što sam naučen od malena da ne trošim lovu na uživanje i ne kupujem nešto što nije neophodno. A motor pored automobila nije neophodan (normalnom čoveku). Tako da bi kupio svoj prvi motor, da bi ja bio ok s tim, smislio sam i napravio potpuno nov prihod (našao nove klijente i radio posle normalnog radnog vremena), jer jednostavno nisam hteo da trošim novac koji sam zarađivao za svoju porodicu na motor i opremu. Tako da iz kupovine motora rodio se jedan nov prihod koji je kasnije ostao. Što se tiče vremena, gubim malo vremena sa klincima ali kvantitet nadoknađujem kvalitetom. A i ostali ukućani su profitirali, u proseku sam manje nadrndan za bar tri stepena. 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Trenutno drugog automobila, koristimo zenin, idem ili pesice na posao ili motorom kada je lepse vreme, ili sada odem na posao kada pada kisa i sneg pa kasnije zena dodje po njega ako joj treba da vozi dete recimo negde. Trenutno mi je auto bas potreban ali se natezemo sa ovim jednim. Kada bi motor zamenio za auto mnogo bi nam zivot bio jednostavniji, ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Meni je bilo jednostavnije da se odreknem markirane garderobe nego da tražim dopunski  posao kojim bih finansirao putovanja.

Zato mi žena stalno prebacuje kako me nije sramota da nosim pocepane gaće i čarape ali baš me briga, kada se negde izvezem tamo me niko i ne poznaje pa me boli uvo šta misle o meni. A boli me uvo i za ove što me znaju, bitno da mi je osmeh non stop na licu a srce zadovoljno.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Refinansiram vec refinansirano za moto sezonu 2021 
Odrekao sam se bukvalno svega, ne pusim, ne pijem, nemam zenu i decu, ne vijam kurve, ne drogiram se, nemam nekretninu, vozim mali autic od 1200cc
Sve dajem za motor, benzin i dobru avanturu.
Ovaj nas hobi je jako skup i u Srbiji ga je jako tesko odrzavati sa prosecnim primanjima. Jednostavno ako mislis da vozis moras da se odreknes dosta toga. 
 
Apsolutno isto samo je auto 1.4 a i on mi smeta, prodao bih ga odmah samo da mi nije neophodan da idem na posao sa njim.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Srecom, nisam morao da se odreknem bilo cega. Medjutim, mislim da cu mozda morati da se odreknem motocikla, nadam se u skorijoj buducnosti, zbog odredjenih krupnih zivotnih stvari. Mozda zvuci paradoksalno, ali je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa trenutno uspevam da uklopim sve da imam i auto i motor... Naučen sam da se ne bahatim sa novcem, da razumno trošim i da ne kupujem nepotrebne i skupe stvari. Gledamo da sve kupujemo kad je na akciji i ne patimo od toga da se nosi markirana odeća i obuća. 

Jedino što se može reći da žrtvujem, to je slobodno vreme, jer ga baš i nemam. Radim na poslu, a i privatno, pa slobodnog vremena baš i nema puno. Čak se i vožnja motora proredila, od kada imam više privatnog posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Za sada ničega se nisam odrekao. U budućnosti ću se vrv odricati vožnje kad dođu žena i đeca, ali računam da ako ne budem glup, pa se srećno oženim, to i neće biti odricanje :D jedino da me neki finansijski krupni momenti nekad ne primoraju da prodam motor, ali valjda neće. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ceo život se odričem i vagam da bi imao motor, ne pijem (dobro, popijem ponekad), ne pušim, odeću kupujem na buvljaku i na akcijama u radnjama sa pristupačnijim cenama, a nekad zavirim i u secondhand jer i tamo može da se nađe kvalitetna roba za malo para, ne jedem po restoranima...

Naviko sam i ne smeta mi, samo da se uvek vozi neko motorče i ja sam srećan. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Zanimljiva, a ujedno i tuzna tema, zanimljivo je cuti na sta su sve ljudi spremni da bi ispunili svoj zivot srecom koju pricinjava voznja motora... A sa druge strane tuga izazvana spoznajom da se moramo bilo cega odreci kako bi do srece dosli... Licno sam u tranziiciji izmedju dva motora, situacija sa koronom mi je (verovali ili ne) dobrodosla jer neke stvari se sada ne mogu planirati i unapred odvajati novac za njih... Tako da sam sav svoj fokus prebacio na odricanju kojekakvih sitnica, zarad novog ljubimca... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Naslov teme je jasan :jee:

 

Nek se jave i kolege koje je supruga/devojka ostavila zbog ljubavi prema motociklima. 

 

Il u prevodu - odrekla se zbog motocikla.

 

Evo ja se prvi javljam...:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Ja pevušim ko Čolić Zdravko:
:zvizduk:"I što hoću, to i mogu":vlajko:

dakle, bez odricanja osim komfora na parking mestu da smestim auto i motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Iskreno navikao sam skromnije da živim pa kad nešto ''uleti'' valjda više cenim a nekako se nameste situacije da uspem da ishendlujem. Za sad se ne odričem ničeg preteranog...sve zavisi od onoga koliko si nogama na zemlji.

Polako i planski se skoro sve može ako si svestan svojih mogućnosti. Imao sam sreće da se oženim najdivnijom devojkom na svetu koja mi nikad ne prigovara (dobro skoro nikad :D ), šta više uglavnom mi pruži podršku. Takođe možda je loše a možda nije...moja bolja polovina (ja bih rekao jedno celo :) ) je osoba koja ne ljubi mnogo motore pa tako spadam u lonewulf kategoriju :) ... drugovi koliko je dobar osećaj kad uzmem kacigu i rukavice u ruke, otvorim vrata i nema pitanja na vratima ''a jaaaaaa???'' :zvizduk:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Hvala Bogu nisam se odrekao za sad nista osim para za kupljen motorcikl :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 33 minuta, Pingvin37 je napisao:

Nek se jave i kolege koje je supruga/devojka ostavila zbog ljubavi prema motociklima. 

Il u prevodu - odrekla se zbog motocikla.

Ax, slatka opravdanja ;) Mog bivšeg kolegu je ostavila devojka jer su u povratku sa letovanja na Kipru zakasnili na avion. On je, jelte, morao da odgleda produžetke\penale neke utakmice, pa su bez para ostali da vise na aerodromu...

Tako da, tehnički može da se kaže - ostavila ga je zbof fudbala, a ne zato što se ponašao kao tenkre ;)

 

Mada, ima žena koje kada dobiju ili planiraju da dobiju decu, ne žele da strahuju kad će muž da im se vrati kući polomljene kičme, pa prave ultimatum. I to je razumljivo.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Posle 25 godina braka, deca poodrasla i počela da pomalo zarađuju (jos studiraju) , a i poslovno je malo bolje krenulo. Tek sam prosle godine uspeo da skupim pare za motor,a da ne ugrozim normalan život porodice. Tako da...ja sam se odrekao gomile godina zbog porodice na štetu motora. I ovaj bih prodao, ako njima ista zafali. Mada...srećom ovaj boljitak traje još, pa ću menjati, ako da Bog, na bolje i skuplje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

 

 

 

Naslov teme je jasan default_1jee1.gif

 

Nek se jave i kolege koje je supruga/devojka ostavila zbog ljubavi prema motociklima. 

 

Il u prevodu - odrekla se zbog motocikla.

 

Evo ja se prvi javljam...3:

 

Pitanjem "Ti je bitniji motor ili ja" natera dobrog coveka da laze

 

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
2 minutes ago, VelikaBeba said:

Posle 25 godina braka, deca poodrasla i počela da pomalo zarađuju (jos studiraju) , a i poslovno je malo bolje krenulo. Tek sam prosle godine uspeo da skupim pare za motor,a da ne ugrozim normalan život porodice. Tako da...ja sam se odrekao gomile godina zbog porodice na štetu motora. I ovaj bih prodao, ako njima ista zafali. Mada...srećom ovaj boljitak traje još, pa ću menjati, ako da Bog, na bolje i skuplje.

Ovo i ja planiram :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja