Jump to content

Moto Zajednica

Koliko cesto menjate motocikle?

Recommended Posts

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Претходни сам возио 7 година, овај 5....
Не волим да мењам, волим да густирам...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ne menjam cesto zato sto mi motor nije krajnji cilj vec samo sredstvo za ostvarivanje cilja (putovanja).

Dokle god me vozi tamo gde ja pozelim nemam potrebu da ga menjam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 1000sx

Kawa sto sad vozim je moj prvi motor i odlicno mi se pokazao prethodnu sezonu. Sigurno cu je voziti bar jos jednu sezonu dok se ne odlucim za sledeci korak, dok taj sledeci razmisljam da vozim do penzije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Menjam po sezoni ili dve uglavnom. Zelim da probam sto vise motocikala jer uzivam u njima i svaki mi je na svoj nacin zanimljiv i neki novi uzitak i osecaj pruza. Volim da je motor uvek dobro sredjen tako da uvek pucam pare, nisam ekonomican za sebe, al za sledeceg vlasnika mogu biti (kao i svi mi koji volimo da ulozimo u motor). Dakle nisam menjac motora koji promeni ulje i filter, odvoza sezonu i prodaje ga za iste il vece pare na kraju sezone. Ulaze se i preventivno sve sto mislim da treba. 

 

 

Cilj mi je da u skorijoj buducnosti minimum dva budu u garazi i to finansijski nisam do sad uspevao na duze staze za dalje cemo videti. Jedan koji bi se mozda menjao sa vremena na vreme ako dosadi, i drugi koji bi me sluzio vise godina. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

U pocetku sam menjao na godinu dana, cak i cesce dok nisam sam sa sobom definisao kakav mi je motor potreban i kad sam ga nasao, bio je kod mene 10 godina. E onda resim da malo promenim, nista mu nije falilo, zavrsavao mi je sve sto treba, ali mi je dosadio. Prodam njega i od tada za godinu dana promenio dva motora, opet sam u situaciji kao na pocetku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ovo mi je drugi motor. Prosli sam brzo izgustirao(naked) a u ovom sam se pronasao(adventure), jeste da nije nesto jak(46 konja) i da nije nesto brz, ali mi sasvim odgovara, malo trosi, prost(jedan cilindar- jedna briga), delovi nisu problem i nisu preterano skupi, skoro sve mogu sam da popravim i servisiram, dobro se ponasa u krivinama i sto je najbitnije imam vecu slobodu nego sa drumskim motorom, mogu da istrazujem i da se odem gde pre nisam mogao. Ne verujem da cu skoro da ga menjam, verovatno vozim dok se ne raspadne, i da hocu ne znam sta bi drugo kupio, motori koji su te kategorije i da su noviji su poprilicno skuplji a i imaju dzek za dijagnostiku a to vec sam ne mogu da odrzavam tako da me ne privlace.

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Na 2-3 godine, jbg jedan je život a mnoooogo je motora, da sam bogat, to se nebi videlo po autu ili ogradi i kući u kojoj živim, već po garaži iza kuće koja bi bila velika i puna motora :D :moto3:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sam za 3 godine promenio dva motora, ali ne planiram tako ubuduće. Prvi sam računao da je bio početnički i falilo mi je malo snage. Sad toga imam dovoljno i ne planiram da menjam dok ne budem mogao još bar 1000e da dodam i kupim nešto malo drugačije. Do tada sam ovime prezadovoljan, a i ne mislim da bilo šta gubim što sam na VFR-u, a ne na CBF-u. Svakako imam da radim na tehnici, tako da nijanse u performansama neće doći do izražaja samo zbog modela na kome sam.

 

Inače ne volim da menjam vozila često. Strpljiv sam pri kupovini i jurim ono što me interesuje, u stanju koje želim da bude. I onda kad nabodem to što tražim to i vozim. Često plaćanje prenosa vlasništva, poreza i ostalih administrativnih nameta mi je bespotrebno bacanje para. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Prosli (maxiskuter 250 ccm) Kupio nov, presao 20K za 15 meseci i prodao... Ovog kupio tada, 2009. i vozim ga dan - danas. Presao ja sa njim 80K, ima na satu preko 100K. Modifikovao za za sebe: prepravio poziciju sedenja sa sve gelom u sedistu, podigao korman, prepravio vizir sa deflektorom, promenio vesanje, izduv, svetosnu grupu sa sve projektorom, LED dnevnim i dod svetlima, opremio ga setom od 3 kofera i jos svasta nesto... Sluzi dobro jos uvek (obisao pola Evrope sa njim), sinovi dospeli skoro pred zenidbe pa za sad ne mogu da razmisljam o zameni, sve i da hocu...

 

Kad  tj ako uspem da ga zamenim, to ce vrlo verovatno biti Honda X-ADV i ja kakav sam, ako iole bude dobar primerak, vozicu ga dok me to bude drzalo, dakle bez zamene dok je mene na motoru... Naravno da u glavi vec sad imam sta bih mu sve stavljao i sta sve modifikovao ::)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Prvi motor Pulser 125, kupio ga sa 1500 km, vozio ga 6 sezona, nagurao skoro 50k km (prve 2 godine mozda 6k ukupno, vozio ga do skole i po lokalu i onda poceo da se vozam, al kako treba), brat nastavio da ga vozi. Drugi motor Bandit 600, 2 sezone 25k km. Sad sam kupio novi Benelli TRK 502 X, nikad nisam imao nov motor, pa cemo videti...ali nadam se minimum 4-5 sezona :D

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Tri motora za 4 godine, prvi (cbf600) prodao nakon godinu dana jer mi nije legao, drugi (V-stom 650) koji mi je legao ko stare pantalone ali vise stajao nego sto je vozen i ne mogu da ga prezalim, menjao za sadasnji Beverly 400 ne bi li se malo vise vozio do grada u neku nabavku i tako. Beverly je za skuter vise od ocekivanog za mene pa cemo videti, nije za sada u planu menjanje dok ga dobro ne izvozam i ne izgustiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Prvu Hondicu x8r-x vozio 2 sezone... Napravio 6000km sa njom, slatko se navozao... Skapirao da to nije to, da zelim na veci motor... Uplatio voznju, polozio, kupio Suzuki GS500e vozio dve sezone, prodao kolegi kome se motor opasno dopao, sada trazim motor koji cu verovatno (nadam se) voziti minimum 5-6 sezona... Sve u svemu ja sam neko ko se vezuje za motor, Suzuki gledam svakog dana i prosto ne verujem da to vise nije moj motor.. :( Nisam neko ko svasta ugradjuje na motor (nemam apsolutno nista protiv bilo koga ko ce da stavi sve sto smatra potrebnim), licno, najvise volim kada vidim cisto fabricko stanje...eventualno neki izduv dolazi u obzir.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Po mojoj nekoj racunici ispade na 3 godine, mada nista nije planirano ni proracunato. Bev500 vozio 3 sezone, Silver 400 vozio 3 sezone, i sad sam na tek kupljenoj Hondi cbf1000. Na prvu loptu mi je bas legao tako da ima velike predispozicije da se zadrzi vise nego prethodna 2, mada nikad se to ne zna, sta moze da se tu desi i kvrcne u glavi a dosta zavisi i od finansiske situacije. Mozes imati zelje kakve hoces ako nemas mogucnosti da menjas ostajes i dalje na tome sto imas....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Otprilike posle svake 3 sezone, k100,v strom,k1100lt,burgman x 3 i sad bih promenio, kreće četvrta, ali posle ovoga ne znam šta,sve radi kako treba,nosi kuda zamislim, jedino novi stromčić brka misli ali, uvek ima to f...g šuške fali_ali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Otprilike na 2-3 godine... bilo je i za jednu... Treba probati, život prolazi... I ovog ću, budu li me ubadali insekti, poradiću na zaštiti od vetra ali... Vol'o bih ga duže vozati... ke vidime... Nezgodno je, moraš uklopiti i želju, a i realnost... Volim otići u PM...sam često...na prošlom me nisu peckale nijednom... Srećom nisam alergičan da dobijem reakciju odma', već imam fore, šta znam pola i možda više, sata... Ali kvari ugodjaj štrecanje... Ako ga i kad ga budem menj'o, znam koji je sledeći...onaj koji se najviše kudi:)... da se proba! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Uopšte ne menjam. Niti planiram. Dugo sam birao, potrefio želje i potrebe i sad mi ne pada na pamet da menjam. Ceo taj stres oko praćenja ohlasa, obilaženja, probanja, očekivanja i razočarenja, sve to nije za mene. Krajnje sam konzervtivan kada se o vozilima radi. Biram što je moguće pouzdanije i ulažem u održavanje godinama kasnije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Redje nego što bih želeo. 

Polsednjih par godina zbog dece ne stižemo ni ja ni žena da se previše vozimo, a sadašnji motor mi zadovoljava većinu potreba tako da mi se ne isplati previše da menjam. Cesto se menjam na turama sa prijateljima pa uvidjam da mi ovaj tip motora za sad najviše leži. 

Mada maštam ja o svemu šta bih probao i vozio. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jedan je ZZR1100 bio kod mene skoro 4 sezone. Ali jedan je ZZR-1100...:cirka1:

Svi ostali su izdržali celu sezonu i idemo dalje. Jednostavno mi dosadi i nešto mi uvek fali. Na maxi-scootu mi fali 20 konja za suvozača, na R-u par cm hoda suspenzije, na nakedu samo malo zaštite, na enduru još samo jedan cilindar itd itd... Ne pomažu mi težina i visina ali uopšte...

Nikako da ga ''uglobim''...:grr:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
pre 29 minuta, Dexterr je napisao:

Jedan je ZZR1100 bio kod mene skoro 4 sezone. Ali jedan je ZZR-1100...:cirka1:

Svi ostali su izdržali celu sezonu i idemo dalje. Jednostavno mi dosadi i nešto mi uvek fali. Na maxi-scootu mi fali 20 konja za suvozača, na R-u par cm hoda suspenzije, na nakedu samo malo zaštite, na enduru još samo jedan cilindar itd itd... Ne pomažu mi težina i visina ali uopšte...

Nikako da ga ''uglobim''...:grr:

versatile -

 
свестран

kaže gogole a imaš jedan narandžasti  650 na forumu na oglasima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ne postoji ''650'' koji zadovoljava moje oprečne iščašene zahteve...:jok:

Možda neki kabasti tu oko 800-900

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja