Jump to content

Moto Zajednica

TET - Trans euro trail

Recommended Posts

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
TET-FB-Featured-Image-01.jpg
TRANSEUROTRAIL.ORG

EUROPE'S DIRT ROAD ADVENTURE - A 34,000km GPX route from the...

 

 

Da li se neko susretao sa ovim, vozio? 

Deluje jako zanimljivo ima track i za Srbiju, bila bi prava avantura to provozati. 

Koliko sam skapirao, to je uglavnom offroad (makadami, staze i sl) trail. 

Za entuzijaste ima ceo trail 51.000 km. 

Mogla bi se na leto organizivati i neka ekspedicija, tipa Kepijade, mislim da vredi razmisljati na ovu temu, posebno sto je enduro u ekspanziji. 

Evo i treck za Srbiju 

 

SRB.gpx

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ne znam koliko ljudi zna, ali ja sam zadužen za "održavanje" dela trase kroz Srbiju od samog nastanka TET-a. Velika većina rute je opisana u ova dva putopisa:

 

 

Mnogi lepi delovi rute su proistekli iz vožnji na Kepijadama tokom više godina, neke delove su dodali ljudi koji se ozbiljno vozaju ovim krajevima (ovde prevashodno mislim na Alpa koji je nesebično podelio svoje track-ove :) ).

 

Sam TET je prevashodno zamišljen za manje, tj. lakše motore i iskusnije vozače. Veći deo kroz Srbiju je uglavnom OK i za teže motore (znam jer sam to sve provozao :) ), pod uslovom da nije blato. Procenat asfalta je na moju žalost i dalje dosta visok (verovatno između 40 i 50% ukupnih kilometara), ali ovo je dosta teško izbeći na neki smislen način.

 

Ja od samog starta TET-a merkam Grčku. Nikako da se kockice poklope...

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Svaka cast kolega, cisto sumnjam da mnogo ljudi zna za taj entuzijazam. 

Meni je za početak plan da u slobodno vreme odvozam po neku sekciju. Mislio sam da ne veci deo off, mada mi je iskreno i bilo cudno da se sve to poveze bez asfalta. 

 

Juče sam slucajno ovo iskopao pa cu da preko zime prostudiram. Drago mi je da nije neki mit nego realnost 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 6 sati, Gliga je napisao:

Ne znam koliko ljudi zna, ali ja sam zadužen za "održavanje" dela trase kroz Srbiju od samog nastanka TET-a. Velika većina rute je opisana u ova dva putopisa:

 

 

Mnogi lepi delovi rute su proistekli iz vožnji na Kepijadama tokom više godina, neke delove su dodali ljudi koji se ozbiljno vozaju ovim krajevima (ovde prevashodno mislim na Alpa koji je nesebično podelio svoje track-ove :) ).

 

Sam TET je prevashodno zamišljen za manje, tj. lakše motore i iskusnije vozače. Veći deo kroz Srbiju je uglavnom OK i za teže motore (znam jer sam to sve provozao :) ), pod uslovom da nije blato. Procenat asfalta je na moju žalost i dalje dosta visok (verovatno između 40 i 50% ukupnih kilometara), ali ovo je dosta teško izbeći na neki smislen način.

 

Ja od samog starta TET-a merkam Grčku. Nikako da se kockice poklope...

Kliknuh na link putopisa i opet ga procitah u dahu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 13 sati, DjordjeMijailovic je napisao:

Planiram srpski TET (ili deo toga) za prolece ove godine, solo. @Gliga koliko kosta savetovanje? :D

Prihvatam isplatu u pivu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro
Pre 17 sati, lemy je napisao:

Svaka cast kolega, cisto sumnjam da mnogo ljudi zna za taj entuzijazam. 

Meni je za početak plan da u slobodno vreme odvozam po neku sekciju. Mislio sam da ne veci deo off, mada mi je iskreno i bilo cudno da se sve to poveze bez asfalta. 

 

Juče sam slucajno ovo iskopao pa cu da preko zime prostudiram. Drago mi je da nije neki mit nego realnost 

Mile, naprotiv, dosta ljudi ovo praktikuje. Ja sam sa Afrikom već dosta TET-a odvozao (Srbija, Crna Gora, Bosna, Bugarska i dobar deo Rumunije). Imaš i TET forum, mada i kod nas se društvo za ove poduhvate relativno lako pronađe. Samo ožeži i javi kad kreneš da se ubacujemo ko može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
6 hours ago, DjordjeMijailovic said:

U toj valuti ne pitam za cenu :D

Posto vidim da smo sva trojica u NS prijavljujem se i za prilog u pivu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 25 minuta, lemy je napisao:

Posto vidim da smo sva trojica u NS prijavljujem se i za prilog u pivu :)

Jel primate i ove preko reke :)

 

Inače motor ti je prošao deo Rumunskog TET-a, samo ga prati, nećeš se izgubiti :)

Uozh3QY9MNOCYyv5zugBJix2EFBE9_RGhng2xGU_lbcaKAB-PrmS3GPyCsjqNvXj0iGQeW1Y1PB99GLsfno1uR1NrmW-WhmqTiejEvzx2xyjW0Wh1LhHQQQ5jKm-6tWyVTeCGchdgYFLlU3GKs1Dgxy-FgIB7DoHewH8HbRl7XV0hMAzbbSkgFReDhEmf91FiL_Fe34EACl5KRzZM6gNqyJuAPW5J92Dq6eBYsklhhqjZn4AxnJociLezwkSoW2Z03DWkRaqdYnpVgtm4_SxxcT1y2j18Sf5HCBvcMY-VFTlNvYCwr4nOm5Oz5w0eNRlm87k3_oGJfGnE1gYKpXYLSKXL0pk5klE2a_Nn_VM3a-sf-3rd2KPuUeyH25vnz7yjh7WkiiZ7h9TGfKAFnTEYIRIoX8ZYcko8H0xwqtfK_jryn-5-E4KiyFfbSAclfQrGNXLCB2CTe6Fm79vc64PN368J-HfM8LBq2a_Lg66EyTpMqmqIDI-wTtzYpG7tozs30dXXWIkiVMFpU5ZiylHBmzer-sAQH82_q3Pzdl0MfSDjpuZDEKwIpa8V0J9mxQR4543GGbmlzIYnRBVLx6BO7kO_JAT5yPDt98mlNPdaVGXObnSEZXTejVwcQcB-bnLocNptgcGKlIJopPbpFfkzwNwMiNDrFz9_Dm4gsca5QIu9-ozBL8BlkjABg0O=w1303-h631-no?authuser=0

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Sve je poodavno uteftereno, samo da se vrati u normalu ovo stanje oko korone i da se prolepsa vreme i krece oranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Pokusao sam da nadjem neki video na netu o Srpskoj deonici TET-a ali materijala ima malo. Pre par dana sam odradio jednu deonicu, Zapadnu Srbiju bez Tare (to je ranije odvozano vec, a i ponovo ce), pa cu podeliti ovde neki svoj snimak cisto da ljudi mogu da procene o kakvom je terenu rec. Ne ocekujte nikakvu vrhunsku video podukciju niti dobru akcionu voznju, nov sam u ovom poslu :) Plan je da snimim i ostale deonice.

@Gliga hvala za vrhunsku rutu. Meni je bas po meri. Nije pretesko a nije ni lako, posebno za pocetnike. Po mom misljenju idealno skrojena ruta. Nigde nije bilo nemoguce proci. Na dosta mesta mi je bilo izazovno uglavnom zbog krupnog kamenja na uzbrdicama, ali odlicno je za ucenje :)

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 10 sati, DjordjeMijailovic je napisao:

Pokusao sam da nadjem neki video na netu o Srpskoj deonici TET-a ali materijala ima malo. Pre par dana sam odradio jednu deonicu, Zapadnu Srbiju bez Tare (to je ranije odvozano vec, a i ponovo ce), pa cu podeliti ovde neki svoj snimak cisto da ljudi mogu da procene o kakvom je terenu rec. Ne ocekujte nikakvu vrhunsku video podukciju niti dobru akcionu voznju, nov sam u ovom poslu :) Plan je da snimim i ostale deonice.

@Gliga hvala za vrhunsku rutu. Meni je bas po meri. Nije pretesko a nije ni lako, posebno za pocetnike. Po mom misljenju idealno skrojena ruta. Nigde nije bilo nemoguce proci. Na dosta mesta mi je bilo izazovno uglavnom zbog krupnog kamenja na uzbrdicama, ali odlicno je za ucenje :)

Volim videti da se ljudi vozaju i koriste terene. Prošao si po meni možda i najlepše delove. I da se razumemo, solidan deo rute su "donirali" drugi ljudi, nije samo moj proizvod :) Ima i delova kojima ja nisam nikada prošao. Na zimu bih trebao da odradim reviziju rute. Ove sezone su počeli malo više da dolaze i stranci pa su prijavljivali neke probleme i neprohodne puteve.

 

Težina terena dosta zavisi od doba godine i padavina. Recimo deonica između Zlatibora i železničke stanice Ribnica prelazi preko potoka u nekoliko navrata (vidi se na snimku). Mi smo prošle godine na jednom mestu zajedničkim snagama prebacivali motore na jednom od tih prelaza, a bila je sredina avgusta.

Sve što je sada čvrsta zemlja nakon padavina lako postane blatnjava agonija i tako :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
On 9.1.2021. at 19:05, Gliga je napisao:

Ne znam koliko ljudi zna, ali ja sam zadužen za "održavanje" dela trase kroz Srbiju od samog nastanka TET-a. Velika većina rute je opisana u ova dva putopisa:

 

 

Mnogi lepi delovi rute su proistekli iz vožnji na Kepijadama tokom više godina, neke delove su dodali ljudi koji se ozbiljno vozaju ovim krajevima (ovde prevashodno mislim na Alpa koji je nesebično podelio svoje track-ove :) ).

 

Sam TET je prevashodno zamišljen za manje, tj. lakše motore i iskusnije vozače. Veći deo kroz Srbiju je uglavnom OK i za teže motore (znam jer sam to sve provozao :) ), pod uslovom da nije blato. Procenat asfalta je na moju žalost i dalje dosta visok (verovatno između 40 i 50% ukupnih kilometara), ali ovo je dosta teško izbeći na neki smislen način.

 

Ja od samog starta TET-a merkam Grčku. Nikako da se kockice poklope...

Ja bih opet vozio Grčku (na žalost mislim da sam ovu sezonu propustio), pa ako ima zainteresovanih, možemo se organizovati sledeće proleće ako covid situacija dozvoli?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Grčki TET mi uredno izmiče već 4-5 godina, pre nego što je sam projekat zvanično ugledao svetlost dana. Vožnja koja je definitivno pri vrhu liste prioriteta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pratim. Ako budem bio u mogućnosti - rado bih se priključio toj vožnji.
Inače baš pre neki dan sam se pitao zašto niko ništa ne piše u enduro podforumu .
Vozite li ljudi ? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja