Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za sve, Beverli

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5705 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Po X-toti put... Tema o Beverly 200 modelu POSTOJI !!! Na šta bi ličilo kad bi svako za svoj problem, pitanje ili dilemu otvarao novu temu? Na šta bi ovaj MAXI kutak ličio?  <_<  :dil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Kako ste membranu zalepili?

Kako klapna?

Meni pucalo iz auspuha bas, zamenio sam usisnu gumu karburatora, oko 2000din tako nesto..

Proveri i nju, mora da je skines pa da je uvijes malo da vidis jel ispucala negde..

Moj od 200cc do 100km bas brzo stize, i do 120 lagano.. u

 

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa nisam je ja lepio. Zakrpljena nekom flekom parce neke plave gume tako nekako...od besa nisam dobro ni pogledao...

A ovo drugo sto treba da nabavim je valjda klapna tj ona guma sto se natakne na karb...ona je skoro spala i izlepljena je izolirom samo da drzi...i drzalo je dok nisam polozio i poceo da vozim. Odma je decko provalio sta je za minut je video kao da je unapred znao.

A videcu kad to dvoje vec kuoujem da kupim i kuciste filtera vazduha jer je i ono iskrpljeno ...

Sta da se radi nadam se samo da ce se na tome zavrsiti...

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Na kupujum prodajem ima ta guma sto spaja karb i cilindar, kucaj usisno grlo piaggio 200

Na tri srafa je..

Meni je bas pucalon iz auspuha kad pustim gas, sad vise ne..

Lako se menja i mozes sam..

Meni nije gubio snagu samo je pucao..

 

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

eb19ac9518e2eff8f46336a603474ac9.jpg6bc2ac023db7c4ae74aa4f722d04d9fd.jpg

 

Evo imam sliku moje stare, to ne moze da se krpi, mozda silikonski nekako ali da bude kako treba mora novo, i nemoj polovno da kupis nikako se ne isplati..

 

A membranu probaj u motobike shop-u trebalo bi da ima..

 

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Zvacu danas prvo gavru. Pa cu pogledam na kupujem prodajem. A takodje sam nasao na netu msm da je i ovde bilo reci o tome, djuro membrane tako nekako. Valjda je pravio nkve za 10e pa videcu jel broj jos postoji.

Pretrazicu i kupujem prodajem...sve po redu idem.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Membranu nasao . Djura se zove covek koji pravi po uzoru na postojecu. 10€ kosta.

Sad sam u potrazi za usisnim grlom.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Kada sam vozio beva imao sam isti problem i usisno grlo sam našao kod moto davora original i nije bilo nešto puno skupo. Tako da vidi cenu novog i polovnog pa presudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Po mojim iskustvima sa polovnim delovima za kola znam da polovno bude neznatno povoljnije a pitanje je oce li potrajati. Videcu koje su cene pa recimo ako novo bude duplo skuplje onda cu polovno...samo da nadjem okrenuo sam par brojeva i nista... Gavro prodaje samo ceo karb.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Druze, ja uvek gledam da stavim dobar deo, nekad bolje original polovan nego nov zamenski, ali, usisno grlo ne vredi da se kupi polovno, to je tvrda guma, posle deset godina mora da ispuca, cak i da nadjes neku polovnu i da vizualno izgleda ok velika je verovatnoca da ima pukotine koje se ne vide, moj savet prijateljski je da kupis novo, nije toliko skupo, sad cu da potrazim link gde sam na kupio pre mesec dana..

 

 

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Znam znam. Hvala na savetu znaci mi svaki :)

Sad gledam na motobike shopu nije neka cena oko 1000-1500 ali u katalogu pronalazim samo za 125-150ccm. I to za grupaciju piaggio -gillera a ne konkretno za beverly 200.

Ove cene koje vidim nisu strasne ja sam se plasio da ce me to izaci preko 100€...

Polovno cu uzeti samo kuciste filtera to ja mislim da se moze videti okom valja li ili ne valja. Jos jednom hvala na savetima

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Sve mi je jasno. Hahah zvao sam Radosa. Javio mi se kaze mora da proveri ima li na stanju. Od jutros cekam da se javi.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pitanje je da li ce Djura moci da odradi membranu, za neke karbove moze za neke ne, to ces videti na licinom mestu kada mu odneses. Ako uspe da odradi, racunaj da nece trajati koliko i originalna + motor se nece isto ponasati sto se ubzanja tice.

 

Moj ti je savet da prvo vidis u Motoklinici da li ima polovan dobar siber, gledaj da guma bude mekana bez poprecnih linija (to su prvi znaci da ce popustiti tj puci) pa tek onda Djura.

 

Usisnu granu ili flansa karburatora potrazi u Bellamoto, cena je ako se ne varam max 25e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Moj je motor piaggio 200cc iz 2003 i ova guma sa linka je upasovala super.

 

 

 

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Zvacu sad bellamoto. Djuru sam pozvao jer sam procitao samo pohvale a cak su neki i napisali da im se motor bolje ponasao...zato sam se odlucio za njega a cena je takodje prihvatljiva.

Videcu ako se Rados javi da flansu uzmem novu a ovaj siber cu videti. Sta da radim mora da ga sredim ako nista uzecu sve novo...sta je tu je.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

2 600 je flansa u bellamotu. Membrana je 8 900 sto mi je mnogo. Ostaje mi da nadjem polovnu da valja ali cu vrv kod djure praviti ako bude moglo.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ti sto su napisali da im se motor bolje ponasao su napisali iskljucivo iz razloga jer im je stara otisla u q pa su se ko zna koliko dugo mucili pre nego sto su stavili novu. Kad su stavili novu motor progledao a i vozac sa njim. 

Inace, ako se vratis na drugu stranu ove teme, videces da sam ti odavno rekao da ti negde vuce fals vazduh, ispostavilo se da je prirubnica karba tj, flansna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Znam. Rekao mi je i Satelis isto. Znao sam da je fals vazduh problem samo eto juce je covek to i predocio da kazemo.

Moguce da mi nece biti ova pravljena membrana kao originalna ali iskreno nemam toliko para da platim novu.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ne razumem se nesto puno ali iz mog iskustva znam da prirubnica kad se pocepa i krene da vuce fals vazduh motor nece izgubiti na snazi, moze pri pustanju gasa da puca iz auspuha sto je sigurno, moze malo da trese na leru i da ne radi mirno, ali u mom slucaju i sa dobrom pukotinom i vidljivom rupom na istoj motor je kidao do 100km, razlika posle promene je sto ne puca iz auspuha i sto mirnije radi..

Verovatno ti membrana pravi najveci problem sto se gubitka snage tice..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Kako da ne moze. Otprilike odnos goriva i vazduha treba da bude oko 1:15, zavisno od rezima rada motora. Ako ti prsne prirubnica, zavisno od pukotine, moze cilindar da uvlaci fals vazduh i time da remeti odnos pa shodno tome i da padaju performanse. Slicna stvar se desava i kad se nesto zezne na airboxu pa on pusta vise vazduha nego sto bi trebalo samo sto onda karb pravi pogresnu smesu, a u prvom slucaju je smesa dobra ali na putu od karba do cilindra se desi poremecaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Nasao je majstor za oko 3000 original membranu. On je radio kod djure kaze da izdrzi max 5000 tako da ugradice ovo sto je nabavio i to je to.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja