Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za sve, Beverli

Recommended Posts

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

@alexanto-hvala. Nisam se odmah setio da je ovde postavim.

@bracabgd-hvala,pozvacu da vzidim ima li sta mi treba. Takodje ce mi trebati novo kuciste filtera za vazduh jer ovo moje je vareno bilo je izlomljeno :(

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jel moze svecica imati neke znacajne veze sa performansama skutera. Ovaj moj nesto posustao ne moze 100kmh da uvati. Kad sam ga uzeo isao je 120 lagano a mogao je i preko 130. Odakle da krenem? Normalno pali normalno radi...ali posle par puta kratkog vozenja primetio sam da je izgubio snagu. Ide 90 npr i to aj da kazemo na pola gasa drugu polovonu kad dodajem ne reaguje. Imam osecaj da mi je motor izgubio makar 30% snage odjednom.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Cekaj bre, koji skuter? Ovaj iz potpisa? Kymco Super 9? Koliko cc? 50? Ako je 50 onda nesto sa tvojim brzinomerom nije u redu ako ti je pokazivao 120, 130. Cak ni na 125 to nije moguce.

Inace moze da bude do svecke ali ti je verovatno nesto oko karba ili filtera za vazduh. Mozda se crevo airboxa probusilo ili popustila selna pa vuce fals vazduh. Moze biti i do prenosa, pojeo ti se kajs pa ne izbacuje u polutkama. 

U svakom slucaju ti nama prvo reci koji je tacno sqt u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Sorry beverly 200 je u pitanju. Kymco je u potpisu jer kad sam se registrovao njega sam vozio i sad nzm da promenin nik :)

Izvinjavam se jos jednom moja greska.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Aha, ok. Beverly 200... Kazes da ne reaguje na preko pola gasa iznad 90. A kad mu das gas do kraja na tih 90 jel se cuje da dize obrtaje ali ne reaguje na ubrzanju ili se uopste ne desava nista ni sa zvukom masine? Ako se dere ali ne vuce onda ti je verovatno kais za zamenu. Potrosi se po bokovima pa nema mesa da se izbaci do kraja u polutkama a samim tim i nema krajnje brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa ne dere se dalje. Jednostavno ne reaguje na drugu polovinu gasa. To mi se nekako odjednom desilo pa nisam pomislio da kais odjednom moze da se potrosi. Da napomenem msm da mi je u svemu tome auspuh prolupao jer se cuju iz njega vibracije neke lupanje neko i to je odjednom pocelo. Al performanse su mi opale pre tog lupanja iz auspuha.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Premalo podataka ima da bi se precizno utvrdila dijagnoza. Meni lici na to da ti negde vuce fals vazduh sa airboxa pa otud pad performansi, posto kazes da se to desilo odjednom. Ali ne mora da znaci uopste. Koliko sam upoznat, ovde na forumu je Darko Satelis mag za piaggio agregate pa bi mozda bilo najbolje da se on umesa u diskusiju i postavi prava pitanja.

E, a kako dimi iz auspuha? Normalno ili vise? Mozda beli ili plavicasti dim? Da nisu karike otisle? Mada, opet kazem tesko, ako se pad performansi odjednom desio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Nema dima. Lepo radi lepo pali. Lepo reaguje na gas ali odjednom sam osetio da slabije povlaci. Primera radi prekljuce kad sam isao da predam za dozvolu pa od ljermantove gore ka ustanickoj uzbrdo nije mogao preko 70. Devojka i ja na skuteru. Super 9 mi je tu vukao 60...

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Koliko sam upoznat, ovde na forumu je Darko Satelis mag za piaggio agregate pa bi mozda bilo najbolje da se on umesa u diskusiju.......

Ja ako se umesam, po opisanom, nacicu 100 djavola da ne valjaju....sala mala, u svakoj sali ima pola istine.

 

Za pocetak, proveri siber ili ti gumenu membranu karburatora.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Heheh veruj mi da sam se iznervirao i ja i sam za svoj motor mislim da 100 djavola nevalja. Sve vise pomisljam da sam uzeo krsa i da su se na meni kola slomila.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Hahah Satelis!

Nego, Slobo, nemoj tako. Kad se tesi takav nagli pad performansi obicno je neka glupost u pitanju. Rece ti covek sta prvo da pogledas. Ako se membrana pomerila eto ti uzroka. Ja sam recimo na Tajfunu dok je jos bio 125cc imao slican problem. Pritom mi se desavalo jos gore, prelazim gazelu i idem jeeedva do 90 i odjednom skuter krece da muce i da se gasi, puca iz auspuha. Ja se prepao. 

Kad sam posle dosao kuci i malo proverio sta se desava, shvatio sam da je gumeno crevo od airboxa matoro i porozno, te je zinula rupa na istom i tu je vuka fals vazduh. Cim u masinu dolazi los odnos vazduha i goriva eto uzasa.

Apropo svecice, mislim da nije. Da nesto nije ok sa svecicom gasio bi se ili pucao iz spuha. Imao bi neravnomeran rad. Mislim da ne mogu zbog svecke da padnu performanse i konstanto stoje tako. Nek me neko ispravi ako gresim  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Iz auspuha pucketa ali samo kad se zaustavljam pa recimo na bekih 15-20 kmh malko pucketa tik pre nego se zaustavim. Ali to se tako culo i kad je isao super. Videcu sta cu da uradim,probacu sam da isproveravam ovo ako uspem ako ne onda mora kod majstora.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Nene nije jako uopste... skroz slabasno nzm kao da izbaci neki vazduh pod pritiskom da tako okarakterisem. Nzm kako da objasnim ali sktoz je slabo pucketanje. Ali to me nije zabrinulo jer sam cuo na drugim skuterima isto tako.

Usput da se zahvalim svima na pomoci :) .

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ala ste se vi raspisali o Beverly-ju a ovo je Caffe tema... Prebaciću prepisku u odgovarajuću temu  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Provericu sve navedeno. Mora sacekam da prodju praznici necu sutra nista cackam oko motora. Danas sam ustanovio da nece cak preko 80 :(

Bas imam osecaj da radi na 60% kapaciteta...

Ipak 200ccm mora da vata 100 caskom.

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Meni je vukao fals vazduh na izduvnoj grani motora,odvalio mi se brezon i ostao zalomljen u bloku motora, pucalo je iz auspuha i slabo je vukao motor.

post-38389-0-48158000-1461870012.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Nisam jos. Sad sam zvao satelisa ne javlja se pa valjda ce videti propusten poziv. Idem do ljermantove po dozvolu svakako pa ako mi se javi svraticu danas do njega pa videcemo sta je.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jel zna neko kolika je rezerva na beverly 200?

Presao sam 26km i ugasio mi se. Takodje sam za vikend tocio do cepa i na oko 160km je upalio rezervu mozda i pre. A voznja je bila na otvorenom. Ovih 26km je u gradu.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pozdrav. Posto imam problem sa skuterom koji se manifestuje drasticnim gubitkom snage morao sam kod majstora.

Elem,danas mi je decko posle 2 min konstatovao danje otisla membrana i klapna na karbu. Zalepljeno izolirom,u principu zakrpljeno samo da stignem do kuce.

Zna li neko od kolega gde mogu naci te delove i koliko bi okvirno trebalo da bude cena? Da li novo ili polovno?

U pitanju je beverly 200 .

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Berlin
  • Motocikl: KTM 690SM

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja