Jump to content

Moto Zajednica

KLE 500 aksijlani luft na radilici - normalno ili ne?

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: KLE 500

Otvorih deklu paljenja da proverim da li frajlauf (starter lamela) proklizava, jer me zeza paljenje na hladnom, i ispostavilo se da da.

 

Medjutim, primetih i ovaj aksijlani "luft":

 

Pa se pitam - da li je ovo normalno?

Nisam primetio da postoji luft gore-dole ili levo-desno, vec samo ovaj aksijalni, tj. napred-nazad.

(u service manual ne nadjoh nesto sto indikuje ovo, mada se nisam iskreno skroz udubio...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Otvorih deklu paljenja da proverim da li frajlauf (starter lamela) proklizava, jer me zeza paljenje na hladnom, i ispostavilo se da da.
 
Medjutim, primetih i ovaj aksijlani "luft":
 
Pa se pitam - da li je ovo normalno?
Nisam primetio da postoji luft gore-dole ili levo-desno, vec samo ovaj aksijalni, tj. napred-nazad.
(u service manual ne nadjoh nesto sto indikuje ovo, mada se nisam iskreno skroz udubio...)
Аксијални луфт мора да буде, ово на слици је више од нормалног. Обично у граници која се толерише је 0,1 или једна десета. Кад је ланац на брегастој растегнут луфт се више примечује итд, итд.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: KLE 500

Pretpostavljam da se na ovo misli:

IMG_20210107_084143.jpg

Cak i ovako odokativno sam prilicno siguran da je ovaj aksijalni luft veci od 0.4mmm. Prema ovome, ako ja dobro razumem, ceo blok tj kuciste radilice je predmet zamene..? :)

Promenio član strahinjaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Повечан аксијални луфт у твом случају омогучује "бежање" притиска уља на првом и другом лежечем лежају а самим тим и лош притисак на летечим. Критичан теоретски би био други летечи, и ако намераваш да овако тераш и даље онда избегавај фул синтетик и преџи на гушче уље. Рецимо 15 - 50 па и 20 - 50 лети.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Мења се радилица, блокови остају исти, а и око радилице има решења али отом потом.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: KLE 500

Važi, hvala za informacije. U suštini nisam primetio da nešto primetno lupa u leru ili vožnji, ionako nisam nikad terao pod visokom turažom jer je stara mašina... Pa, u perspektivi ću da rasklopim to , a videćemo onda šta i kako dalje. Očigledno ništa dok se ne otvori i pogleda. Uvek može da ide u delove :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa u kakvom je stanju kad kazes za delove?E kad bi sve tako lako islo u delove u zemlji u kojoj za prosecnu platu ne mozes da kupis ni pola radilice:-)Sve se to moze resiti

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Važi, hvala za informacije. U suštini nisam primetio da nešto primetno lupa u leru ili vožnji, ionako nisam nikad terao pod visokom turažom jer je stara mašina... Pa, u perspektivi ću da rasklopim to , a videćemo onda šta i kako dalje. Očigledno ništa dok se ne otvori i pogleda. Uvek može da ide u delove
Све се решава и ради као нов, само се ти одлучи на тај поступак.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: KLE 500
16 minutes ago, Ivanrsvb said:

Pa u kakvom je stanju kad kazes za delove?E kad bi sve tako lako islo u delove u zemlji u kojoj za prosecnu platu ne mozes da kupis ni pola radilice:-)Sve se to moze resiti

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Ma OK je KLE, kakvih ima, nije loš, hahah... :). Osim što me evidentno zeza frajlauf, ništa drugo specijalno. I otvorih dekli da pogledam to, pa sam slučajno primetio i ovo. A realno ko zna šta sve može da se nađe samo dok kreneš da kopaš :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Ma OK je KLE, kakvih ima, nije loš, hahah... default_0a-smiley.gif. Osim što me evidentno zeza frajlauf, ništa drugo specijalno. I otvorih dekli da pogledam to, pa sam slučajno primetio i ovo. A realno ko zna šta sve može da se nađe samo dok kreneš da kopaš

Ako je ok onda mozda bolje ulozis i znas sta imas zamisli das par iljada za drugi bajk a situacija slicna?

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ma OK je KLE, kakvih ima, nije loš, hahah... :). Osim što me evidentno zeza frajlauf, ništa drugo specijalno. I otvorih dekli da pogledam to, pa sam slučajno primetio i ovo. A realno ko zna šta sve može da se nađe samo dok kreneš da kopaš
И за фрајлауф сам неколико пута писао решење, и слике поставио.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: KLE 500
2 minutes ago, Krokodilo said:

И за фрајлауф сам неколико пута писао решење, и слике поставио.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ako imaš link za konkretan topic, bio bih zahvalan, da ne lutam po forumu.. :) A treba da mi stigne onaj repair set, roleri, čaure i federi, videću da li će da reši problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 4 sati, strahinjaz je napisao:

Ma OK je KLE, kakvih ima, nije loš, hahah... :). Osim što me evidentno zeza frajlauf, ništa drugo specijalno. I otvorih dekli da pogledam to, pa sam slučajno primetio i ovo. A realno ko zna šta sve može da se nađe samo dok kreneš da kopaš :)

Nemoj mnogo da kopas

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova
5 hours ago, strahinjaz said:

Ma OK je KLE, kakvih ima, nije loš, hahah... :). Osim što me evidentno zeza frajlauf, ništa drugo specijalno. I otvorih dekli da pogledam to, pa sam slučajno primetio i ovo. A realno ko zna šta sve može da se nađe samo dok kreneš da kopaš :)

Sredi frajlauf i teraj to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja