Jump to content

Moto Zajednica

Poziv u nepoznato [prva solo moto tura]

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
On 8.1.2021. at 18:19, Kola je napisao:


Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kola,

ako moze mala pomoc.

U fazi sam kupovine motora, pa je jedna od opcija i NC750X. interesuje me kako si zadovoljan istim? Obzirom da sam visok 193cm i tezak oko  110kg, nisam siguran koliko bi mi odgovarao velicinom, pogotovo sto je na novom  modelu visina sjedista manja za 3cm u odnosu na prethodne modele. Takodje razmatram i Hondu CB500x.

Motori tek treba da stignu u salon pa ne mogu da se vide jos uvijek i probaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
Kola,
ako moze mala pomoc.
U fazi sam kupovine motora, pa je jedna od opcija i NC750X. interesuje me kako si zadovoljan istim? Obzirom da sam visok 193cm i tezak oko  110kg, nisam siguran koliko bi mi odgovarao velicinom, pogotovo sto je na novom  modelu visina sjedista manja za 3cm u odnosu na prethodne modele. Takodje razmatram i Hondu CB500x.
Motori tek treba da stignu u salon pa ne mogu da se vide jos uvijek i probaju.

Ja sam 182 i 106kg. Zadovoljan sam motorom gotovo 100%. Eh sad, ono sta sam primjetio da mi nije ok na motoru:
1. Vizir - fabricki mi nine sluzio nikako, problem rjesen sa puig povisenim vizirom + spojler + podizac vizira.
2. Sjediste - blagi nagib prema naprijed, fabricka mana na svim nc750x (ne znam za ostale modele iz nc grupe), ima dosta rjesenja DIY ali moze se i sjediste zamijeniti. (Ja cu vjerovatno uzeti shad comfort ili bagstera sjediste, sve zavisi da li cu ostavit motor duze sebi ili ipak preci na afriku).
3. Nakon drugog dana voznje (cca 900km) primjetio sam vrlo cudnu bol iznad desnog kuka ali sa prednje strane. Mislim da je vise faktora razlog tome, polozaj guvernale (treba je podici i nageti vise prema meni), sjediste sa nagibom naprijed (treba biti rjeseno drugim sjedistem), i moja fizicka spremnost (radim zadnjih 15 godina za kompjuterom i ne bavim se sportom, a trebao bih)...
4. Snaga i krajnja brzina - iskljucivo govorim o auto-putu, tu po mom misljenju fali malo snage i brzine. Vozio sam u prosjeku 150-170 km/h gdje nema ogranicenja i volio bih da mi je putna brzina bila na 180. Motor moze 170-180 ali je previsok broj obrtaja i na izdahu snage je.. Eh sad, ako vozis autoput bez ogranicenja 2-3 puta u godini i kratko, to apsolutno nije problem, jer za sve ostalo motor je fantastican!

Ja planiram putovati sa saputnicom + koferi i ostala oprema, tako da ne znam kako ce biti sa ovim motorom... vjerujem da moze bez problema ali opet, licno misljenje je da mu fali malo snage jos.


Sto se tice cb500x, motor je manji od nc750x, malo drugacija ergonomija... probao sam i cb500x, 750x i afriku twin, i moj dojam je da su tako i po velicini u svemu (cb najmanji a afrika najveca). Prije nc-a sam vozio rebela (cmx500, ista masina kao i kod cb500x) i ta masina je ok, ali je nc bolji (za mene).

Za nc-a ima dosta stvari koje se mogu modifikovati i prilagoditi, ali opet je nc nesto manji motor (npr suzuki v strom 650 je veci, a i brzi)...

Probaj nc i cb pa cidi sta je tebi udobnije, brzina je nebitna ako je motor neudoban :))

Osim navedenog gore, nemam zamjerki za nc-a i toplo ga preporucujem svakome. A i sve navedeno gore se vrlo lako rijesi :)

Ako jos sta mogu pomoci, slobodno pisi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
Pre 3 sati, Kola je napisao:


Ja sam 182 i 106kg. Zadovoljan sam motorom gotovo 100%. Eh sad, ono sta sam primjetio da mi nije ok na motoru:
1. Vizir - fabricki mi nine sluzio nikako, problem rjesen sa puig povisenim vizirom + spojler + podizac vizira.
2. Sjediste - blagi nagib prema naprijed, fabricka mana na svim nc750x (ne znam za ostale modele iz nc grupe), ima dosta rjesenja DIY ali moze se i sjediste zamijeniti. (Ja cu vjerovatno uzeti shad comfort ili bagstera sjediste, sve zavisi da li cu ostavit motor duze sebi ili ipak preci na afriku).
3. Nakon drugog dana voznje (cca 900km) primjetio sam vrlo cudnu bol iznad desnog kuka ali sa prednje strane. Mislim da je vise faktora razlog tome, polozaj guvernale (treba je podici i nageti vise prema meni), sjediste sa nagibom naprijed (treba biti rjeseno drugim sjedistem), i moja fizicka spremnost (radim zadnjih 15 godina za kompjuterom i ne bavim se sportom, a trebao bih)...
4. Snaga i krajnja brzina - iskljucivo govorim o auto-putu, tu po mom misljenju fali malo snage i brzine. Vozio sam u prosjeku 150-170 km/h gdje nema ogranicenja i volio bih da mi je putna brzina bila na 180. Motor moze 170-180 ali je previsok broj obrtaja i na izdahu snage je.. Eh sad, ako vozis autoput bez ogranicenja 2-3 puta u godini i kratko, to apsolutno nije problem, jer za sve ostalo motor je fantastican!

Ja planiram putovati sa saputnicom + koferi i ostala oprema, tako da ne znam kako ce biti sa ovim motorom... vjerujem da moze bez problema ali opet, licno misljenje je da mu fali malo snage jos.


Sto se tice cb500x, motor je manji od nc750x, malo drugacija ergonomija... probao sam i cb500x, 750x i afriku twin, i moj dojam je da su tako i po velicini u svemu (cb najmanji a afrika najveca). Prije nc-a sam vozio rebela (cmx500, ista masina kao i kod cb500x) i ta masina je ok, ali je nc bolji (za mene).

Za nc-a ima dosta stvari koje se mogu modifikovati i prilagoditi, ali opet je nc nesto manji motor (npr suzuki v strom 650 je veci, a i brzi)...

Probaj nc i cb pa cidi sta je tebi udobnije, brzina je nebitna ako je motor neudoban :))

Osim navedenog gore, nemam zamjerki za nc-a i toplo ga preporucujem svakome. A i sve navedeno gore se vrlo lako rijesi :)

Ako jos sta mogu pomoci, slobodno pisi

Hvala na izdvojenom vremenu i ovako  opsirnom odgovoru, vrlo su mi korisne informacije. :)

Meni je najveca dilema velicina, sve ostalo se meni jako svidja na motoru. Snaga sasvim dovoljna. Ja sam inace iz CG tako da bi to 95% vremena bila voznja magistralnim putevima, tako da mi brzina nije primarna.

Danas sam bio u predstavnistvu za Hondu i Kawasaki da se raspitam kad stizu motori, pa se u salanu zadesio Kawasaki Versys 650 koji je velicinom slican NC-u. Okej je, ali nije da sam se bas osjecao toliko komotno. Visok je motor, ali je nekako kratak tj. kratko medjuosovinsko rastojanje. Bojim se da ce ista situacija biti i sa NC-om. Ovogodisnji NC je nizi za 3cm u odnosu na tvoj koji ti vozis, pa me to plasi da mi nece odgovarati, ali Dok ga ne probam, ne mogu znati.

Svratio sam danas i do Suzukijevog salona da vidim za V Stroma. O njemu takodje razmisljam. Sto se tice velicine, kod njega nema greske. Bas dobro pase, ali mi malo iskace iz budzeta.

Generalno, ja sam pocetnik, tj ovo bi mi bio prvi ozbiljniji motor, zato sam se prvo bazirao na NC750x, CB500x, cak mi je tu  kao opcija Benelli TRK 502x koji je velicinom savrsen za visocije vozace, ali nekako ne znam sta da mislim o tom motoru.

Kola, jos jednom hvala na izdvojenom vremenu. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

20-ti mart a 5C je i kisa..

ovaj tvoj @Kola putopis je lek za dusu a istovremeno jedna ogromna zazubica :grr:;)..

lepo si opisao , slike su odlicne, izneo emociju koja je ustvari i pokretac svega ovoga sto svi prizeljkujemo;)

zelim ti jos hiljade, hiljade km lepe voznje i da se uvek sretan vratis kuci ( ma gde ona bila) :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Hvala! Da se malo ovo s*anje od corone smiri pa da se moze voziti.. jedva cekam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Wien // Aleksinac
  • Motocikl: Honda NC 750 X

Pozz 

Imam isti Motor mozes li mi Molim te poslati malo par slika tih zusatzscheinwerfer.. Ja sam bas ovih dana na razgledanju trazenju istih i kako je jesi zadovoljan snjima pozz...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
Pozz 
Imam isti Motor mozes li mi Molim te poslati malo par slika tih zusatzscheinwerfer.. Ja sam bas ovih dana na razgledanju trazenju istih i kako je jesi zadovoljan snjima pozz...

Mogu ti uslikati, nije problem, ali nema se sta puno vidjeti, fabricki su iz honde i ugradjeni u hondi.

Osvjetljavaju put jako dobro, i sto je vrlo bitno, ja sam vidljiviji u saobracaju. Zet je vozio autom ispred mene kada sam isao u Veneciju, kaze da me vidi vrlo dobro i kad se odmakne ispred mene podosta. Ne ubijaju u oci, a vide se.

Licno ih nikad ne gasim :)

Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja