Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za skuter servis u NS

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Pozdrav drugari...

Moze li neko da mi preporuci neki posten servis za skutere u NS..?

Treba mi neko kod koga bi redovno odrzavao/popravljao skuter. Pozeljno je da bude na Naselju ili Satelitu..ali nije obavezno..

U pitanju je Kymco skuter 50ccm 2T..

20201106_205810.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nema na cemu, tu sam da pomognem ako je moguce.

Jest taj. Sezona broj 11 kod mene. :)

Trenutno spava u ZRu na toplom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Znam...

Isao sam tamo do sada...ali hocu da menjam..

To je servis za ljude kojima skuter sluzi da idu na kafu...pa mogu da cekaju..

Cekam da me prime vise od dva meseca...5000+ km...

To mi ne igra nikakvu ulogu jbg...ali hvala svakako za predlog..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Koja bi bila preporuka za ovlasceni Piaggio servis u NS.

Stojanov ili Markos?

 

I jos nesto...kako je moguce da se cena redovnog malog servisa toliko razlikuje...u Stojanovu je 9000 din., a u PGS-u 6500 din.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Cenu radnog sata za ovlašćene servisne centre, šta god da je u pitanju...proizvođač toga šta se zastupa , ne određuje!

On određuje, svojim internim normativom, cenu radnog sata i vreme potrebno za izvršavanje određene popravke...samo kada su u pitanju intervencije u garantnom roku i po tom cenovniku bude refundiran ovlašćeni serviser.

Znači, sve ono što se smatra održavanjem ili zamenom potrošnih stvari, ili intervencijama koje je kupac nove stvari dužan da radi o svom trošku, zarad ostvarivanja prava na otklanjanje eventualnih nedostataka u garantnom roku...određuje serviser samostalno.

Ono što je dobro znati...jesu upravo normativi vezani za vreme. Ali retko ko to javno iznosi.

Oni podrazumevaju to, da je serviser obučen i poseduje znanje i specijalne alate, da određenu intervenciju uradi u tačno određenom vremenskom roku...

Da ne tupim dalje, prilikom kupovine novih stvari, naročito vozila, trebalo bi doooobro obratiti pažnju upravo na ove detalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 45 minuta, pronto je napisao:

Da ne tupim dalje, prilikom kupovine novih stvari, naročito vozila, trebalo bi doooobro obratiti pažnju upravo na ove detalje.

Samo još da imamo uputstvo kako se obraća to pažnja na te detalje ;) Svi su na rečima super, kupac laik ne može da zna šta je kvalitet, a šta je samo šminka. Tako danas svet funkcioniše, sve je marketing.

Iz mog iskustva, što se garancije i reklamacije tiče, involviran je uglavnom samo uvoznik, ako se time dugo bavi i od toga živi. Ovlašćeni servis je tu da ti uzme parice na brzaka, ako može. Ako ne može, uputi te na uvoznika.

Dakle, @Loshmi82, za menjanje ulja i tako te sitnice u garanciji, idi kod onog ko te bolje tretira kao mušteriju, ili je povoljniji, brži, šta god je tebi bitnije. I nadaj se da neće biti komplikacija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Pozdrav, ne znam kakav je servis ali imas jedan u Temerinskoj. Mislim da je 71/73 broj. Pre nadvoznjaka iz pravca Klise. Tu je instruktor vozio njegov skuter na popravku. Videh u dvoristu gomilu motora i skutera. Pritom tu odmah imas i radnju za moto delove. Evo slika mape dole, pa izguglaj da li ima iskustava o njima. Ili skokni do njih da se informises detaljnije.

Screenshot_20221127-185251_Maps.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ipak sam otisao kod Stojanova, u Markosu sam morao da ostavljam skuter pa da dodjem sutra...kao da ne znam sta treba da rade...

Cena je 8600 din.

1.5 radni h - 3600

Ulje 2l - 3200

Neki cistac - 300

I filter i ne znam sta jos bese - 1500

 

Jos jedna stvar mi je bila cudna...

U PGS- u veliki servis rade na 20K, a u Stojanovu na 10K....sto nije bas mala razlika..

Pritom sam pricao sa covekom koji ima isti skuter...kaze bas je sacuvao kais i rolnice nakon servisa na 20K...kaze da su kao novi..

Sto se mene tice verujem da su posle 20K za zamenu definitivno...ali posle 10K nema sanse da moraju da menjaju oem kais i rolne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@ekozelj nov je skuter u pitanju, to je zbog garancije. Koleza nije napravio dobar uvod u temu.

 

pre 20 minuta, Loshmi82 je napisao:

ali posle 10K nema sanse da moraju da menjaju oem kais i rolne..

Pa sad, da li ima šanse ili nema, pitanje gledišta. Ovo je moj nekadašnji Mitsuboshi, nakon 10.000 pređenih. Počeo da se cepa, samo na jednom mestu... Mnogi bi verovatno ostavili da još tera, ja nisam, nego sam ga zamenio. Nešto ne mogu da razmišljam o tome dal će da pukne ili ne.

 

belt.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa bemliga, vidiš da se dešava. Mislim da je realno i korektno da se kaiš (i rolne) proveravaju na svakih 5.000, i menjaju po potrebi, a da je zamena obavezna na 20.000. To mi ima smisla, ostalo je obično branje ušiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja sam skoro dve godine vozio polovan Kymco 50ccm 2T, održavao sam kod Vlade iz Veternika (inače majstor u Kymco servisu). U suštini sam zadovoljan i cenom i brzinom prijema i njegovim trudom u pogledu traženja delova i varijanti šta je najbolje da se stavi od delova koji su za zamenu, inače sam došao na preporuku drugara koji kod njega održava 10 godina motore, počev od kineskih skutera pa do Kavasakija koji mu održava isključivo on, pa sam možda prošao bolje nego da sam došao bez preporuke. Probajte, pa javite utiske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja