Jump to content

Moto Zajednica

Sta ocekujete od servisera?

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova
2 hours ago, Bojan82 said:

Od majstora po mom dosadašnjem iskustvu očekujem da otalja, sjebe nešto,psuje, kurči se,odbije posao, otera,zakaže za 2034,preti i da me premlati nekom gedorčinom da se smiri zato što mu se hladi pita a on gladan. 

Ja verujte mi ako mi bude nekad zatrebao majstor za motor a da ga ne poznajem lično ne smem ni da odem više. 

Doduše ja sam u životu bio samo kod dva majstora, treći je bio strugar, četvrti vulkanizer i nisu bili normalni nikako, pa sam navato strah. 

Ustvari, najviše očekujem da će da me premlati. 

Sa ostalim majstorima sve 5,električari,vodovodzije,za veš mašinu, frižider i tako to nikad problem. Dodje mi da ih zovem kad i ne treba ništa da popijemo rakiju i kafu. 

 

 

 

Ovo prvi put cujem, hehe. Nikada nisam imao osecaj da ce majstor da me premlati pa cak ni da je nepristojan. Uglavnom su bili fini i pristojni, a neki vise nego korektni sto se tice odnosa pa i placanja. 

 

Jedini problem koji sam imao kao sto sam vec naveo je nepravilno, nepotpuno ili neadekvatno uradjen posao. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Što se tiče plaćanja tu s njima nema problema, to verujem jer uvek plaćate vi majstoru, ne on vama:)

A u vezi odnosa, jedan mi se otvoreno nabacivao, al nije majstor,nego običan derpe. 

Šala mala, izvinjavam se;)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 3.1.2021. at 19:05, sasa ns 1 je napisao:

jedan  opšte poznat ovlašteni servis je prilikom zamene ulja na 1000 km ,na novim motociklima kupljenim kod njega ,,zaboravljao,, da promeni filter ulja ali zato nije zaboravljo da ga dobro obriše.Takodje je naplaćivo ful sintetiku koja je tamno crvena a sipo polusintetiku koja je žuta.Eto kolko je spreman da prevari a vidi se na prozorčetu odma.

Ima još slučajeva kod raznih ovlaštenih ali se ne vredi nervirati nego ih zaobilaziti .

 

On 3.1.2021. at 19:10, Alekre je napisao:

Što kaže Đunta, samo da ga je srpska ruka što manje čačkala. 

 

Svaki put kad neki buzdovan radi, mora po nešto da ošteti. Da polomi neku žabicu, izgrebe panel, pokida originalne vezice, itd.

 

On 4.1.2021. at 0:00, Мали Ћаћа je napisao:
On 3.1.2021. at 19:10, Alekre je napisao:

Što kaže Đunta, samo da ga je srpska ruka što manje čačkala. 

 

Svaki put kad neki buzdovan radi, mora po nešto da ošteti. Da polomi neku žabicu, izgrebe panel, pokida originalne vezice, itd.

Извуњавам се аутору теме и теби Алекре. Али ово што си цитирао будалу која је ово изјавила је нешто најглупље што сам икада чуо у мом животу!!! Овако нешто не могу ни народи који нас мрзе да одвале и да остану живи.  :grr:

 

Svojevremeno je Alekre pitao koji motor da kupi, misleći na poreklo, iz uvoza ili koji je neki period vožen ovde. Odgovorio sam otprilike: " Onaj koji je sinoć stigao iz inostranstva, mogu motori napolju da budu neodržavani, ali nisu budženi i bezbedni su zbog oštrih tehničkih pregleda, a kad dođu u naše šake, tad počinje degradiranje".

 

Alekreov post je usledio nakon gore navedenog, pa me je parfarazirao. Nekoliko primera, sa kojima se nisam u potunosti složio da su baš takvi, ovlašćeni servis:

Nezavisna servisna radionica:

"DIY", ili ti, uradi sam:

__________________________________________

 

Ima vec nekoliko dana kako pokusavam da provalim cemu sluzi ova sprava (alatka) ??

 

Pronasao sam je u alatu kod svog GS-a.

-

Zanima me cemu sluzi, ili je slucajno tu zalutala ??

(*Alatka za skidanje kabla sa bobinom sa svećice.)

_____________________________________________

 

Servise planiram sam da radim, kod njih sam isao samo da kupim deo.

Imam solidnu radionicu i imam volju, sve ostalo ima na Youtube .

(*Cena je bila neprihvatljiva.)

___________________________________________

 

Samo otvaranje teme kao i raznorazna iskustva u njoj, dovoljno jasno oslikavaju stanje u sferi i koje se u dobroj meri poklapa sa mojim navedenim mišljenjem, na žalost, stečenim iz svoje prakse.

 

Znači, nema veze sa srspstvom već sa realnošću koja je takakva kakva jeste. (Uzgred, ja sam pripadnik srpskog naroda.)

 

  

 

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Evo jedan info, u Holandiji nema tehnickog pregleda za motocikle. Znaci od kada se prvi put registruje pa dok postoji, motocikl ne ide na tehnicki pregled. Naravno da morate odrzavati motocikl u skladu sa vazecim propisima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Mali off...Malo pre radio nekog golfa 3 automatika,covek ga uterao u garazu(nisam ja,sva sreca) zavrsim autoi da ga covek istera kad ono nece menjac da izadje iz  P polozaja.Zaglavio.(menjao sam mu zad.lonac,znaci veze nema sa menjacem)Zvali mehanicara da vidi sta je,sreca pa samo dugme na rucici menjaca  zaglavilo.I sta da sam ja uterao auto u garazu i meni da se desilo onda bi bilo eto konjina od majstora ko zna sta radio sa menjacem pa nece da radi sada.

Promenio član Nele11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 1 sat, dfast je napisao:

Evo jedan info, u Holandiji nema tehnickog pregleda za motocikle. Znaci od kada se prvi put registruje pa dok postoji, motocikl ne ide na tehnicki pregled. Naravno da morate odrzavati motocikl u skladu sa vazecim propisima. 

Ni u Srbiji  :jee:

 

Osim sto uzmu pare i slikaju se, nemaju uslova za proveru istog...

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Vezano za kolege kojima je bitno vreme iz licnog primera. Zove me majstor kaze ja sam za 15-20min gotov mozes da dodjes da preuzmes motor. Posao koji je trebao za to vreme da dovrsi je ciscenje lanca. Sobzirom da sam ja nekoliko dana pre toga podmazao lanac i to mnogo vise nego sto treba, umesto da dodjem i preuzmem motor ostali smo u servisu jos 2 sata. Pored ciscenja ja sam tu zapitkivao jos gomilu stvari, gledano, detaljno mi je objasnjeno sa velikim stpljenjem svako moje glupo pitanje, pa je neplanirano podesavan lanac opet vise vremena nego sto je inace potrebno...... . Da ne sirim mnogo trebao sam od majstora da odem oko 17:15h, a otisao sam 19:30h (otprilike vreme). Poenta ove price nije pljuvanje majstora nego naprotiv sve pohvale sa moje strane. Poenta je izgubljeno ne planirano vreme. Da sam ja dosao na pocetku radnog vremena znaci majstor bi izgubio 2 sata vise, samim tim bi mu se sve ostalo od posla sto je planirao za taj dan pomerilo. Ako gledamo to vreme kroz novac znaci da bi trebalo da se promeni i cena rada koju smo se dogovori, jer nije majstor kriv sto sam ja napravio sranje i sto imam gomilu pitanja i pod pitanja. Zakljucak, vreme definitivno ne treba da ulazi u ocekivanja.

 

Moja ocekivanja hmm, nemam nista specijalno poverenje i postovanje ali obavezno sa obe strane sasvim dovoljno za mene, kad to ima nije mi bitno nista drugo, a cena i vreme po najmanje. Jeste da zivimo gde zivimo i da smo nazalost sve poceli da gledamo kroz novac, ali mislim da to ne treba toliko da nam bude reper ako smo zadovoljni. 

 

Dugo sam razmisljao dal da se ukljucujem u ovu temu, znam da ce me neki pljuvati i osuditi, ali idemo dalje. :)

 

PS. Ja se izvinjavam ako se neko pronasao uvredjen nije mi to bila namera :cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Mislim da je fora u ovoj temi to sto su svi u pravu. Bas mislim doslovni svi.

Ima raznih i musterija i majstora.. Ima malo i do razlicitih karaktera i komunikacije.. I jbga, imamo to sto imamo.

 

Nevolja je sto nikom na celu ne pise kakav je, sto se ljudi menjaju vremenom, sto razlicite stranke razlicito vrednuju razne stvari.

 

Odnos musterija-majstor nije matematicka jednacina sa jednim tacnim resenjem, jedan majstor odgovara jednima, a drugi drugima.

 

I to je tako ;)

 

On 1/8/2021 at 8:18 PM, Moped said:

 Ja sam odgovoran za kvalitet i u slucaju da nesto nisam dobro uradio ja placam slepanje  i popravljam o svom trosku. Naravno, cena prati kvalitet.

Ovo mi je hajlajt na temi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)

Укратко речено, очекујем да може да ми изађе и сусрет и отклони квар на мотоциклу у најкраћем могућем року.

Да не буде да ми нешто скрпи наопако, па да после месец дана тражим другог сервисера итд...

Мени се десило да мој SACHS Spartamet није могао да упали кад је купљен (пре 4 месеца) па сам морао отерати

у сервис, промењени су семеринзи и карике, засад иде солидно (мада се понекад угаси сам од себе, на хладнијем времену, нарочито јер га не палим сваки дан).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 238 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Generalno očekujem da nakon servisa motor bude tehnički ispravan, ako je ikako moguće. :)

 

Jednom davno nakon promjene zadnje gume, krenem ja iz servisa, prvo kočenje propadne zadnja kočnica, meštar zaboravio nategnit sajlu kako treba, prva liga, nije me više vidio makar je bio poznat kao odličan meštar.

 

Na 10.000km mi serviser u ovlaštenom servisu ničim izazvan prepolovi servisni interval i slijedeći u servisnu knižicu umjesto na 20.000 (kako jasno i nedvosmisleno stoji u manualu) upiše na 15.000 km.  Po toj logici bi išao dva puta godišnje na servis. Nisam ni pitao za objašnjenje jer pretpostavljam da im je u interesu da u prve dvije godine dođem (radi garancije) što češće. Možda jesam rođen po noći, ali nisam sinoć. ;)

 

Sad nedavno sam radio redovan servis na 20.000km u istom ovlaštenom servisu. Telefonski dogovorim termin jer sam ga radio 200km od mjesta gdje živim. Dobar dan dobar dan, jel može termin, može kako ne, šta se sve radi prilikom srevisa?, pa idu svjećice, ulje ( i filter ulja naravno), DOT u kočnicama i filter zraka... Opet je prepolovio interval a sad za filter zraka sa 40.000km na 20.000km. Filter zraka je nemalih 100€ pa sam ga lagano odbio jer je filter ionako minimalno bio zaprljan (niti vozim po kiši niti offroad).

 

Pohvalio bi što su primjetili da su mi pločice zadnje kočnice pri kraju pa su ih zamijenili, ali opet stavili su OEM koje su skuplje od nekih zamjenskih, bez da su me pitali. (Taj isti motor je prošao sa takvim pločicama tehnički prije 10ak dana tako da toliko i o tehničkom )

 

Ono što me najviše iziritiralo je svojevoljna promjena donjeg okvira nosača registarske table koju sam izbrusio i obojao u crno - frajeri su mrtvi hladni to skinili i stavili svoju sa reklamom od butige !?!

 

Pitam se samo jesu li i to uračunali u satnicu ili je bilo gratis. :)

Promenio član overtone
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Pozove me jednom kolega (laka mu zemlja) da mu pravim drustvo kod majstora za golf, za reklamaciju. Sijala zuta na tabli. Dok se vozimo, kaze da je jedan od boljih u Skoplju. Stignemo, covek ga ubegjuje da je sve uradio i da je to normalno i da ce se to ugasiti. Ukljuci ga na lap top i kaze, evo pogledaj, nema nijedna greska. Zveramo sva trojica u ekran. Na engleskom. A tamo pise, grejac na trecem cilindru.

Odemo od majstora, kazem kolegi (nije znao engleski) da promeni majstora i grejac. A nisam smeo da mu odmah kazem :) , kratak fitilj.

Tako da, za pocetak, bilo bi fino da ne laze. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Sija na krsevima. Na odrzavanom ne sme da sija nista. Vozim privatno Audi A3, sluzbeno Vw Caddy. Ne sija ni jedna lampica ni na jednom. Godisnje prelazim sa svojim 25000-30000km, a sa Caddy-em, i 40000.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
On 30.1.2021. at 12:08, dfast je napisao:

Evo jedan info, u Holandiji nema tehnickog pregleda za motocikle. Znaci od kada se prvi put registruje pa dok postoji, motocikl ne ide na tehnicki pregled. Naravno da morate odrzavati motocikl u skladu sa vazecim propisima. 

u srbistanu je 4000 dinara tehnički za mopede koji su pojam jeftinog prevoza,smanjenje zagađenja i easterećenja saobraćaja. Moram da smislim neku najgoru uvredu za prethodnih 6 kolena onih koji su deneli ovakav propis i podržavam da niko više ne registruje mopeda dok ne ukinu taj debilni propis.I naravno da sve vreme voze i :tras2: zakonodavca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 13 sati, overtone je napisao:

ovlaštenom servisu ničim izazvan prepolovi servisni interval

Pre 13 sati, overtone je napisao:

u srbiji je to redovna pojava već 20 godina.Opravdanje im je da nevalja benzin.Što ima veze 2% sa prepolovljenim servisom.

Od 2014 je benzim u nivou sa evrposkim i to je zasluga rusa koji su modernizovali rafinerije.Pre toga je bio onaj bezolovni iz 1990 ali to nije nikakav razlog da bi se prepolovio servisni interval

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Pa vidi sasvim je normalno da na VW sija žuta sijalica (check engine) :jee:
Ja bi to pre rekao za Fiat,tako barem svi kažu,međutim nije baš da mogu da se sližim.Realno,na ispravnom vozilu ne sme ništa da svetli. VW imamo 10+ godina i nikad ništa nije sijalo od lampica,osim kad crkne sijalica.
Takođe su za Toyotu ubeđivali da joj smeta naše gorivo pa zato svetli check engine,međutim,kad se lepo očisti protokomer ili zameni,check engine se gasi sam.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja bi ipak reko da kažu za vw ali šalu na stranu na ispravnom ne svetli ništa ( osim goriva ponekad) nego nismo baš nacija sa običajem održavanja vozila pa zato i svetli koješta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ako svetli na VW, onda stvarno imaš neki problem. Na Fijatu sija za dobro jutro a ponekad i za laku noć iako sve šljaka OK. Imamo dva VW, Tojotu i Fijata a ja vozim svakodnevno u glavnom Fijat pa iz iskustva, inače svi auti su održavani..

Promenio član Bojssa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa i ja iz iskustva...prošlo je dosta kojekakvih vozila kroz moju radionicu i mogu reći da mnogim vw a i škodama je to ko dobar dan.Ne radim te popravke pa ne zalazim zbog čega (samo farbanje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U Vw luksuznijih hoce da svetli lampica koja oznacava da je pregorela sijalica, ali to znaci da je crklo ic u elektronici/kompjuteru za opremu. To se desava uglavnom jer propadne izolacija kablica u samom faru, pa se prespoji itd.

Imajte to na umu kad kupujete polovan Passat, Touareg, nedaj boze Phaeton godista oko 2005.    

Nije skupo, nije ni tesko zameniti, ali prvo mora da se resi osnovni uzrok, da ne bio sprzili opet kompjuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja