Jump to content

Moto Zajednica

Sta ocekujete od servisera?

Recommended Posts

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 29 minuta, Мали Ћаћа je napisao:

Да ли могу да питам која је позадина постављања овог опширног питања? 

Неко лично искуство или досада током зимских дана?  Ако има позадину имена нису важна :)

Pa kao sto sam u nekim od postova naveo, neka negativna iskustva koja sam imao su jedan od razloga, pa me zanimalo da li ja samo previse mozda ocekujem, a ispade da sam cak i najmanje zahtevan.

Takodje, kao sto sam i to rekao i sam se bavim slicnim poslom, pa sam jednostavno hteo da povucem paralelu i vidim sta je isto, sta nije.

Konkretnih imena nema iz razloga sto mislim da nije fer, jer uvek treba cuti obe strane, u ovom slucaju to nije realno izvesti, pa iz tog razloga je i tema "ocekivanja", a ne iskustva, cesto se te dve stvari ne podudare. Takodje, nisam zeleo da niko bude etiketiran kroz ovu temu. 
 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Хвала на искрености и достојанству. Ја лично мислим да су очекивања као укуси. Свако види исту ствар мало другачије. Тако да је веома тешко наћи две сродне душе. Знам да ће многи да ми кажу да се не слажу или пак слажу али то је моје мишљење и искуство.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja očekujem da dobijem (manje-više) sve (ali ne u detalje) relevantne informacije vezane za određeni problem ili servis koji treba da se uradi, da zna šta radi i kad je već auto/motor tu na redovnom servisu (a to ja uvijek tražim) da se izvrši (manje-više) kompletan pregled vozila. Iz tog kompletnog pregleda treba da se vidi šta je u kakvom stanju, iznese neko mišljenje šta i kad treba da se zamijeni, popravi i koliko će da me koštaju ruke za to nešto.

Dijelove za auto sam nabavljam, jer dobijem račun, za motor po dogovoru.

Očekujem da se ispoštuje dogovoreno (termin, trajanje, cijena) i da ukoliko se pojavi nešto novo/nepredviđeno - za isto budem obaviješten.

Takođe, očekujem da me taj majstor gleda kao čovjeka, a ne kao govedo, a cijenu nikada ne dovodim u pitanje. Nadam se da cijena odgovara kvalitetu.

Ono što ne očekujem je da poznajem materiju bolje od njega i da trebam da ga kontrolišem šta radi i da li to radi kako treba. Da to znam i imam alat i uslove - sasvim sigurno bih to sam radio i ne bih došao kod njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ma u stvari vrlo jednostavno.

 Ocekujem da dobijem ono sto sam platio.

  Nista manje a ne mora vise.

  Ostalo je stvar dogovora.

  Ako se odnos i komunikacija razviju u dobrom pravcu,  uvek castim, ako tim delom nisam zadovoljan trazim drugi servis.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Falkensee
  • Motocikl: Kawa zzr1200, ZRX1100

Ajd i ja da odgovorim sa stanovista majstora. Dok sam radio u Srbiji imao sam ne bas puno redovnih musterija koje mi ostave motor i dodju po njega. Stalno je bilo nesto tipa dosao da sinhronizuje karburatore a odjednom mu ispada iz 2. brzine ili ne rafe svetla, ili nabavlhaju kineske delove pa mene krive sto svako malo crkavaju isti... Ili mi stoje iznad glave dok radim, pametuju jer su nesto procitali na internetu, proveravaju kod drugih majstora pa se bune sto izgube gatanciju... Od kada sam se doselio u nemacku i upoznao ljude koji voze motore je druga prica. Znaci musterija mi ostavi motor i dodje po njega kad ga nazovem. Ne zanima ih sta sam ugradio i kako sam to uradio. Motor mora biti ispravan, nema kompromisa. Ja sam odgovoran za kvalitet i u slucaju da nesto nisam dobro uradio ja placam slepanje  i popravljam o svom trosku. Naravno, cena prati kvalitet.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Au al su kolege kivne na majstore, valjda nakupljeno dugogodišnje loše iskustvo ...

Svi smo ga imali zar ne ... 

Šta znam sa moje tačke gledišta, vidi možeš da me zajebeš jednom ali ako te provalim to je to... idemo dalje.

Budi iskren, poštuj taj zarađeni dinar jer smo ga odvojili na nešto što volimo i što nam znači.

Pogotovo radi se o 2 točka, nema zezanja sa održavanjem motora.

Kod odlaska kod majstora nisam se nešto obazirao na glasine, pošto je to u Srbiji br. 1

Nego kao lično iskustvo, jer prema nekom se majstor se odnosi kao prema drugaru a nekog gleda i procenjuje da ga ošiša kao ovcu... što bi rekli Ameri easy money.

Budi iskren, korektan, nemoj da me vozaš pričom kad dodjem.... ( to najviše mrzim)

Fer ću ti platiti i uvek častiti... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1284 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

"Budi iskren, korektan, nemoj da me vozaš pričom kad dodjem.... ( to najviše mrzim)"

 

Neki majstori takodje mrze musterije koji se razumeju u taj zanat.

Njih ne mogu da sisaju, jer ovi to mogu da provale, i onda moze nastati problem.

Najvise vole, one koji nemaju pojma, a cesto se i desi da im ne zavrse posao.

Bilo je ovde i iskustava da im naprave majstori stetu, a cak i da im masine zbog toga ugroze zdravlje i zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 1 sat, Moped je napisao:

Ajd i ja da odgovorim sa stanovista majstora. Dok sam radio u Srbiji imao sam ne bas puno redovnih musterija koje mi ostave motor i dodju po njega. Stalno je bilo nesto tipa dosao da sinhronizuje karburatore a odjednom mu ispada iz 2. brzine ili ne rafe svetla, ili nabavlhaju kineske delove pa mene krive sto svako malo crkavaju isti... Ili mi stoje iznad glave dok radim, pametuju jer su nesto procitali na internetu, proveravaju kod drugih majstora pa se bune sto izgube gatanciju... Od kada sam se doselio u nemacku i upoznao ljude koji voze motore je druga prica. Znaci musterija mi ostavi motor i dodje po njega kad ga nazovem. Ne zanima ih sta sam ugradio i kako sam to uradio. Motor mora biti ispravan, nema kompromisa. Ja sam odgovoran za kvalitet i u slucaju da nesto nisam dobro uradio ja placam slepanje  i popravljam o svom trosku. Naravno, cena prati kvalitet.

Nemacka kao prvo ima standard  , pod dva drugaciji mentalitet ljudi, a za to ces ovde dobro da se oznojis dok steknes poverenje musterije, daleko da je nemoguce imati takvu klijentelu u SRB ali to mora da bude debela zasluga majstora pogotovo za deo da "ti placas slep i opravljas o svom trosku" , zato ovde i stoje nad glavama i citaju net jer su izvarani po vise puta nazalost.

Sa moto majstorima nemam iskustva ali auto bas peglam km i za 23god se evo zadrzavam na 4-om majstoru.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Kada bi svi majstori bili kao ovi sto se oglasise u temi, ova tema se ne bi ni postavljala.

 Ima Majstora i "majstora"

 Kada naletis na "majstora" onda ni Majstoru ne verujes.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Citajuci sve ove postove vidim da se ovde od majstora ocekuje previs,pa mi postaje jasno zasto cesto nalecem na postove "treba mi majstor za ovo,za ono..."

Ajmo redom.Zasto idemo kod majstora?(auto mehanicar,moto mehanicar)

Servis
Kvar
Problem("umisljeni" ili potencijalni)

Kod servisa (mali,veliki) su manje-vise stvari skoro svima jasne,redovan servis po fabrickim specifikacijama na odredjenoj kilometrazi ili vremenskom intervalu.Skoro svaki majstor za skoro svako vozila zna tacno sta se menja i moze da kaze kad ce biti gotovo i otprilike cenu rada.Ono sto neke musterije ne znaju je da nemaju svi majstori pravo nabavke i prodaje delova (zavisi kako je radnja registrovana),pa otuda nemaju ni rabat od veletrgovaca kao sto neko rece da im je dosta rabat da zarade,pa cena nabavke delova je stvar dogovora majstora i musterije.

Kad su kvarovi u pitanju tu krece igranka.Pronaci gremlina je da rodis mecku,tu majstor ne moze odmah da kaze ni vreme ni cenu rada.Jedan moj mnogo dobar prijatelj ne popravlja kineze iz razloga sto kod njih (po njegovom iskustvu) skoro nikad nije jedan kvar u pitanju vec dva-tri vezana,a musterija trazi da se samo taj jedan popravi i posle uvek majstor kriv.Neke poslove ne treba prihvatati.

Vidim da se i cesto trazi da majstor "pretrese" motor ide se na put.A sta da pretrese,sta da pregleda?Da uradi kompletan pregled svega?Da krene od premeravanja osovina tockova,balansiranja tockova,pregleda svih instalacija,konektora,merenja punjenja...?
Mislim da je tu problem u komunikaciji,trebali bi biti malo odredjeniji u svojim zahtevima sta hocete od majstora.

"Majstori su govna"-neko napisa.Nisam majstor al sam vulkanizer,kad mi se na vratima pojavi neko sa takvim stavom (a to se odmah vidi) moze slobodno da se okrene i ide,takvima ne radim ni za sve pare ovog sveta.

Ovo je slobodno trziste tako da svako ima pravo da ceni svoj kolko hoce,a da li ce da proda po toj ceni opet odredjuje trziste.

Ja imam par mehanicara koji odrzavaju moja vozila i ne pamtim kad sam imao problem i sa jednim od njih.Sve je stvar dogovora i medjuljudskih odnosa.

Imao bih jos svasta da napisem ali dosta za veceras.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Tema se polako širi i komplikuje :-)
Pretpostavljam da se iskustva razlikuju i usled razlika u veličini problema usled koga smo otišli majstoru. Tj.zavisno od toga da li je samo neki od redovnih servisa ili je neki ozbiljniji problem. Kao i od toga koliko je neki servis uposlen i koliko ima vremena da se posveti mušteriji, tj.nama i našim potrebama.
Da se ne bih rasplinuo pisaću o svojim iskustvima samo sa motorima i jednom istom majstoru (nije servis već radionica.
Prvi put otišao samo na redovan servis, i iskustvo je zaista više nego OK. Dečko koji je dugo radio u drugom servisu sada otvorio svoju radionicu i zaista je bio predan i posvećen.
Vreme je prolazilo, moje se iskustvo gomilali kao i njegovi poslovi pa smo došli u situaciju da je pošteno odradjivao ono što se od njega tražilo ali više nije imao vremena da se posveti motoru detaljno kao u početku, jer je ispred čekalo još nekoliko motora i zarada na njima. Bitno je napomenuti da su mušterije (svi mi) mahom stari znanci i poznanici sa majstorom.
Ali se jasno vidi da se gubi ona detaljnost u pregledu sklopova i potrošnih stvari.
Sada smo već došli do toga da je jako teško zakazati termin, jer je moj motor jeftin pa se više isplati raditi nešto što donosi više novca.
To mi smeta.
Da se razumemo, ni to nije problem, ali volim da mi se otvoreno kaže, nemam vremena i ne isplati mi se da to radim. Ništa mi ne znači što si me svojim dolaskom i vernošću ispoštovao i pomogao kada sam počinjao i nisam imao mušterije. Sada sam u situaciji da biram i izvini, nemam vremena za tvog Forsajta kad mogu da radim ozbiljnije mašine. Možda zvuči grubo ali je iskreno i pošteno.
Krajnji produkt je svakako isti, ja tražim nekog drugog koji se dokazuje jer meni moj novac ima vrednost i za njega očekujem korektnu uslugu.
Sad tu stupa na scenu nedostatak male sredine i odsustva nekog izbora. Mora da se istražuje.

Zato uvek rado čitam teme i postove majstora i entuzijasta koji su posvećeni onome što rade. To košta ali sa tim nikada nisam imao problem. Zato vozim jeftin motor - da mi ni najskuplje ne bi bilo izvan budžeta.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 35 minuta, sixi je napisao:

Nemacka kao prvo ima standard  , pod dva drugaciji mentalitet ljudi, a za to ces ovde dobro da se oznojis dok steknes poverenje musterije, daleko da je nemoguce imati takvu klijentelu u SRB ali to mora da bude debela zasluga majstora pogotovo za deo da "ti placas slep i opravljas o svom trosku" , zato ovde i stoje nad glavama i citaju net jer su izvarani po vise puta nazalost.

Izvinjavam se na offu, ali, ko je čitao Pekićev roman Besnilo (inače jako aktuelan u ovo doba korone) ima jedna scena koja odlično opisuje ovaj momenat:

Parafraziram - Na londonskom aerodromu Hitrou, sa zvučnika se čuje obaveštenje da se let odlaže. Bogati putnici iz prve klase, laganim hodom odlaze do obližnjeg kafea da u komforu sačekaju dalja dešavanja. Znaju već da će ih blagovremeno obavestiti o sledećem letu, ili im obezbediti smeštaj u hotelu ako ga ne bude na vreme i tako to. No sikiriki.

Al zato boranija iz ekonomske klase u stampedu trkom na šaltere avio kompanija, buka, cika na sve strane, gaće im se tresu...

I to mu je to :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@Bokes,tvoja velicina je tome sto razumes celu situaciju i nisi napljuvao majstora,a problem "taze" majstora je u tome sto ne slusaju savete starijih i iskusnijih,u pocetku davaju mnogo da bi sa povecanjem posla bili prinudjeni da daju manje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 59 minuta, salem je napisao:

Kada bi svi majstori bili kao ovi sto se oglasise u temi, ova tema se ne bi ni postavljala.

 Ima Majstora i "majstora"

 Kada naletis na "majstora" onda ni Majstoru ne verujes.

nekad pre 2 svetskog rata postojali su takozvani majstor kvariši ,sama reč govori.Dok su šegrti klečali na kukuruzima takvih je manje bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ovo o cemu Moped prica je poprilicno normalna stvar i malo je cudno ocekivati da neko nikad ne pogresi, ali sta sledi nakon toga mnogo govori kakav pristup ima prema svom kiksu (ako je uospte njegov kiks).
Ne vidim zasto neko ne bi stao iza svog rada, a isto tako bi voleo da vidim koji je taj koji nikada u svom poslu nije napravio propust.

Nekada ljudi donesu prerano zakljucke i sa jedne i sa druge strane, nekada na kiks majstora se precuti (a ne znam zasto? ) i ode kod drugog.
Ako me neki ljudi nerviraju to su oni koji dodju kod Janka, Janko 20 puta uradi sve kako treba, ali 21. put desi se, zezne nesto. A onda ti zavrse kod Branka koji resi problem, najcesce glupost neka bude, i odmah je vinut u nebesa.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Neko moje vidjenje:

majstor za Italijanske motore , prevashodno , popravlja Italijanske motore , "Nemac" svoje,"Japanac" svoje ... "svastarenje" utice dosta na kvalitet rada jednog majstora a to dovodi do nezadovoljstva musterije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Falkensee
  • Motocikl: Kawa zzr1200, ZRX1100
Pre 14 sati, sixi je napisao:

Nemacka kao prvo ima standard  , pod dva drugaciji mentalitet ljudi, a za to ces ovde dobro da se oznojis dok steknes poverenje musterije, daleko da je nemoguce imati takvu klijentelu u SRB ali to mora da bude debela zasluga majstora pogotovo za deo da "ti placas slep i opravljas o svom trosku" , zato ovde i stoje nad glavama i citaju net jer su izvarani po vise puta nazalost.

Sa moto majstorima nemam iskustva ali auto bas peglam km i za 23god se evo zadrzavam na 4-om majstoru.

Ne bih se slozio da trebas dobro da se oznojis. Dovoljno je da kvalitetno uradis posao. Ne kazem da su svi majstori posteni, ali mislim da je najvise problem do musterija. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 21 sati, ProMaster je napisao:

poprilicno normalna stvar i malo je cudno ocekivati da neko nikad ne pogresi, ali sta sledi nakon toga mnogo govori kakav pristup ima prema svom kiksu (ako je uospte njegov kiks).

Pre par meseci pocne auto da "brlja",slicno kao pre par godina,prvi simptom sensora radilice.Auto jedva sastavi normalno par KM i opet brlja i odem kod dugogodisnjeg majstora i prijatelja.Proba covek,nije senzor,ostavim auto na par dana (tako sam u mogucnosti),zove problem bobina zamenjena sve u redu,dodji i vozi.Napominjem da je auto palio zutu lampu i kao da radi na tri klipa,pa proradi normalno i tako na svakih par kilometara.Uzmem auto i za dva dana predjem 500 km sasvim normalno i pred kucom pocne opet isto.OK,mozda je nova bobina neispravna,desava se,kod majstora istog,pregled par dana,dizna na jednom cilindru.Zamenjena i evo sve u redu vec par hiljada km.
Da li je majstorov kiks sa bobinom?Da vrati staru bobinu a meni pare (neka star je auto,nek je i ona zamenjena)?
Potencijalne musterije,razmislite o ovakvim stvarima,nemaju majstori carobni stapic ili supervid da mogu bas tako lako da rese kvarove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ma sve je to Ok , ziv covek pogresi , ustao na levu nogu , svalerka ga ostavila i sl. :lud: (malo sale)    Bacimo sve na astal  i majstori i musterije , 100 ljudi - 100 cudi , svi ste vi upravu samo je u pitanju ugao posmatranja.

Majstora je ostalo jako malo , dal dobrih ili manje dobrih ne bitno ... Sve se pretvorilo u montere a ne majstore. Crkla brava  cincilator ili popokatepetl  :)  ,idi kupi montaz-demontaz gotovo ili pojedini koriste sistem eliminacije ,  slabo ce koji to da pogleda - otvori -  napravi.Ok drugacija su vremena u kojima zivimo, razumem ali svelo se na montere. 

Sve u svemu ,   svako sebi trazi sta mu odgovara i musterije i majstori.Sretno svima :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Haj kad bas pomenu. Pocne da mi se gusi auto, imam osjecaj da ne ukljucuje turbinu. Od posla ne znam kud cu prije, ostanem dan da otjeram majstoru, mora se vec, ne ide ovako. On poce pametovati kako to moram zakazati ovo-ono da se postuje njegovo vrijeme i zakaza pred vece. Ostavio auto, zove sutra prelivaju dvije dizne, skinuo on ja da otjeram u Jakovo bosisti. Nemam kad al ajde, odvezem dizne covjek popravio do sutra, ja vratim ovaj ugradi i ista prica. Opet njemu, opet preliva, otjeram ja s autom sve tamo u jakovo i sve ponovo po redu. Dodjem opet u jutro po auto i taj majstor zuri negdje, ja u auto ono isto. Vec ljut zagalami malo, pa de udji provozaj jebo te pa vidi! Udje vidje, otkaci EGR auto ide ko sat.

Vremenom pocne da mi trese auto al haj kada stignem vidjecu i nikako, tak uhvatim odmor ali odem na more, a drugar uzeo auto i kaze da bi otjerao ovom prvom majstoru da pogleda, ja se slozim. Posalje on spisak, citav prednji trap sve sa amortizerima, cifra oko 400€. More mijenjaj, radni auto, on sebe 10x zaradio. Ja se vratim iz Grcke i u auto, opet trese

I sta rec za majstorevu dijagnostiku.

Vise ni gradjevinskim kolicima kod njega.

Ispostavilo se da je glavcina na poluosovini.

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 3.1.2021. at 14:36, lemy je napisao:

Iskreno, ja ne vidim ovde ni jedno nerealno ocekivanje ni preveliko. Svakako ni jedno ne kosta nista. 

E sad ako serviser misli da radi za malo novca pa misli da izvacari musteriju, to je neke druga racunica. 

 

Ja najvise volim velike ovlascene servise, bar dobiješ racun na kraju, specifikacija i sl. Voleo bih da mogu da podržim neku malu radionicu, lokalnu, ali obične se osecas prevareno kod takvih. Nije da su svi prevaranti, daleko od toga, ali slabo rade na tom poverenju. 

Da li zelis da vidis kako je ovlasceni servis izlupao cekicem kardan na GS koji je u garanciji i presao 14000km? Kardan unisten,zapinje po zubcima,ram izguljen od skidanja....uz sve to,nisu priznali garanciju. Kazu da je manzetna kardana pukla od pranja pod visokim pritiskom. Naolaceno tricavih 48000rsd.

Sere mi se od Delte ,na Adi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Od majstora po mom dosadašnjem iskustvu očekujem da otalja, sjebe nešto,psuje, kurči se,odbije posao, otera,zakaže za 2034,preti i da me premlati nekom gedorčinom da se smiri zato što mu se hladi pita a on gladan. 

Ja verujte mi ako mi bude nekad zatrebao majstor za motor a da ga ne poznajem lično ne smem ni da odem više. 

Doduše ja sam u životu bio samo kod dva majstora, treći je bio strugar, četvrti vulkanizer i nisu bili normalni nikako, pa sam navato strah. 

Ustvari, najviše očekujem da će da me premlati. 

Sa ostalim majstorima sve 5,električari,vodovodzije,za veš mašinu, frižider i tako to nikad problem. Dodje mi da ih zovem kad i ne treba ništa da popijemo rakiju i kafu. 

 

 

 

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja