Jump to content

Moto Zajednica

Sta ocekujete od servisera?

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@dvlns - Da, da, secam se, jako korektno.

Svesno je otisao u minus na tom autu, zarad obraza i buduce saradnje, odlika pametnih.

Sto se tice srpske ruke, takodje se ne bi slozio. Moj bivsi motor, sada je kod @milos-v, stigao iz CH, gde ga je neka sofisticirana ruka, ostavila sa nedotegnutim srafovima na vilama i takodje labavim centralnim srafom, nismo mogli da verujemo sta gledamo, kad sam se setio voznje prethodnog dana, go*no mi se smrzo, sta je sve moglo da bude.


Da li je mongolska, srpska ili svedska ruka, manje je bitno.
Posao se ili uradi dobro ili lose. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 6 sati, Bole37 je napisao:

Srbija je u deficitu sa dobrim ljudima,a kamoli dobrim majstorima...

  Ne bih se slozio sa ovim.

Problem kod nas je nerealan odnos cena. Imamo problem sto su nam cene materijala, delova, opreme evropske a zarada tajlandska pa da bi prosecan covek mogao da plati uslugu majstori moraju da rade polovicno.

 Mnogo puta kada radim gastarbajterima ocekuju rad vrhunskog kvaliteta sa svim dodacima ukljucenim i materijalima evropskog standarda koji su bar duplo skuplji od nasih a u startu ti kazu da je prosecna cena ovolika a ne znaju da je ta cena prilagodjena obicnim ljudima koji imaju plate 300 - 500e, sto znaci osnovna usluga (ali ne manje kvalitetna), niza klasa materijala i sl.

  To vam je kao da uplatite kineza a kad ga preuzmete zalite  se sto nije japanac.

  Verujem da je u Nemackoj drugacije. Cena rada je po satu a usluga kompletna ali ljudi mogu da plate.

 Kao sto rekoh u ranijem postu

 - komunikacija sa musterijom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

To sto neko ocekuje rad vrhunskog kvaliteta to zavisi samo od samog majstora.

Kao majstor ponudis musteriji/potrosacu deo/delove gde se cena dela ogleda (ne uvek) u kvalitetu istog i majstorsko iskustvo o dugotrajnosti  pa izbor ostaje na njemu.

Nize kvalitetan deo zahteva isto sto i visoko kvalitetan deo - visoko kvalitetnu ruku .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Očekujem da zna šta radi, da uradi to kako treba i da reši problem.

Da vozilo posle njegovog rada bude bezbedno i da ne moram da razmišljam o tome.

Kao i da primi auto/motor na servis kad smo se dogovorili i da ne odstupa od roka previše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 16 minuta, balkanlover70 je napisao:

To sto neko ocekuje rad vrhunskog kvaliteta to zavisi samo od samog majstora.

Kao majstor ponudis musteriji/potrosacu deo/delove gde se cena dela ogleda (ne uvek) u kvalitetu istog i majstorsko iskustvo o dugotrajnosti  pa izbor ostaje na njemu.

Nize kvalitetan deo zahteva isto sto i visoko kvalitetan deo - visoko kvalitetnu ruku .

Apsolutno tacno, pogotovo kad je u pitanju mehanika.

  Kada je u pitanju usluga i rad tu ne moze biti "moze i losije ako hoces jeftinije".

 Mislio sam na kompletnu uslugu. Ako hoces da ti uradim samo ono sto si rekao sa najjeftinijim materijalom to ti jeste najjeftinija varijanta ali trebalo bi da bude moja obaveza da ti ukazem na nedostatke i moguce komplikacije.

 Svakako ne treba odmah "s vrata" da ti kazem najskuplju varijantu bez objasnjenja a pogotovo posle da ti ne pruzim takvu uslugu jer sam procenio da mozda i ne mora sve da se radi.

 'Ajmo majstori, pricajte sa svojim musterijama. Neki od nas i ne znaju bas sta hoce ili sta treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nazalost mesetarenje je prisutno kod mehanicara u velikoj meri. Opsta klima u Srbiji to dozvoljava i odredjuje.

Prvo covek, pa saradnik, majstor...

Posten radnik u ovoj zemlji vrlo brzo ili propadne ili odustane ili ce da radi na svoju stetu. Neki su i radili lepo, pa odjedamput citamo iskustvo, koje kaze, promenio se na losije. Cim je stekao dovoljno musterija da vise ne zna gde udara. A ne zna, jer hoce da zadrzi vise musterija, nego sto je moguce. Tu neko mora da fasuje, naravno da nece on, nego musterija.

Smatram, moje je misljenje na osnovu iskustva, da majstori balansiraju uvek u odnosu na kvalitet rada i cenu. I dobro bi bilo da je samo to. Oni to ne rade uvek u istom odnosu prema svakoj musteriji. Neko ce da dobije kafu, pice, nekom ce da se ulizuju, a za obicnog coveka kao musteriju ih najmanje zabole. Ne moze ni da ih ugrozi, ne moze ni da im pomogne,  misle da im zarada od takvog nije neka, pa ako ih izgube nije steta. Zabole zih a rokove, kvalitet i ostale stvari, koje treba da su jednake prema svim musterijama.

Sto se tice cene rada, ne moze se bas ocekivati da se otplati sva oprema i alat za servis sa tri musterije. Pa nece taj alat, dijagnostika biti baceni, nego i polovni imaju vrlo slicnu vrednost kao novi u prvim godinama koriscenja.

Neki pominju satnicu zvanicnih servisa, ali ta satnica nije proizvoljna. To znaci da majstor ne odredjuje koliko ce trajati popravka necega, vec je to fabrika deklarisala. Ako neko od majstora hoce da radi po satnici, neka je prepise od zvanicnih servisa, a ne to mi je uzelo pola dana blabla.

Obavezan je da plati i porez na to onda kada hoce da se uporedjuje sa uredjenim servisima.

 

Ono kljucno sto mene odbija od majstora bilo zvanicnih ili samostalnih, je nepoverenje. I to se gradilio godinama.

Naravno odbija me i to sto se ne libim da udjem u majstoriju samostalno, pa kako bude. A bude vecinom bolje nego kod majstora.

Nekada je bio problem, ali sada postoje na netu servisna i druga upustva i video klipovi o konkretnim popravkama.

I siguran sam da vecina majstora  u to ne zaviruje, pa se desava da kolege primecuju mnoga losa iskustva u vezi sa odradjenim poslom u smislu gresaka i kvaliteta rada.

Naravno covek, koji zna da odradi popravku, lako moze da izracuna vrednost cene i isplativosti popravke, pa samim tim moze da kaze da je neki rad precenjen...

Ima tog jos puno da se komentarise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
18 hours ago, ProMaster said:

@lemy - Mislim da si pogrešno protumačio, ne verujem da se misli da sve navedeno treba da poveća cenu rada, to je ono što aljda servis treba da pruži. Priča o ceni je nešto drugo..

Bar ja kapiram tako..

 

Nego se već par puta navodi "osećaj prevarenosti" , šta to tačno znači?

 

Da li taj osecaj smanjuje dobijanje, check liste sa proverenim stvarima, liste sa zamenjenim delovima, liste sa potrebnim radovima prilikom naredne posete ?

 

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Kolega, upravo to sto si napisao, sta je uradjeno, sta je provereno i sta treba da se uradi u budućnosti, a na prvom mestu da te saslusa 5 min i zapise sto si rekao. 

Ovo pisem vise iz iskustva da auto servisima. Auto sam poceo da odrzavam u jednom lokalnom servisu. Na pocetku bili ok, urade servis, provere ceo auto kazu sta mora hitno šta ne mora i sl daju odstapanu specifikacija radova i delova, racunas da si ispravan i bezbedan. Cena korektna, uvek i castim. 

Međutim posao se prosirio, sada nema vremena da te saslusa. Kaze ostavi auto tamo resicemo. Ne znam sta ce da resi kada mu nisam rekao sta sam primetio u voznji, gde lupa škripi i sl. Bilo je situacija gde mu kazem sta da uradi a on to ne uradi jer mu je verovatno mali posao, najlakše je zameniti ulje, plocice, kais. Onda ga naravno vratim da to uradi odmah na licu mesta, ali tako se ne gradi poverenje. Ovo je auto servis ali analogija je ista, samo sto je nama auto prevozno sredstvo uglavnom a motor clan porodice, pa smo valjda i osetljiviji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 54 minuta, slave74 je napisao:

Sto se tice cene rada, ne moze se bas ocekivati da se otplati sva oprema i alat za servis sa tri musterije. Pa nece taj alat, dijagnostika biti baceni, nego i polovni imaju vrlo slicnu vrednost kao novi u prvim godinama koriscenja.

Neki pominju satnicu zvanicnih servisa, ali ta satnica nije proizvoljna. To znaci da majstor ne odredjuje koliko ce trajati popravka necega, vec je to fabrika deklarisala. Ako neko od majstora hoce da radi po satnici, neka je prepise od zvanicnih servisa, a ne to mi je uzelo pola dana blabla.

Pa ne znam ko je rekao 3  ili 30 musterija, ali to samo doprinosi mojoj tvrdnji da generalno svi misle da od opreme i te dijagnostike je majstor ulozio 1000 din u onaj ELM sa kupujem prodajem. Opet navodim sebe kao primer za automobile jednog proizvodjaca, godisnje imam nekih davanja od min 2000e samo za licence. Onda kako proizvodjac izbaci novi tip motora, on dodje sa novim motornim racunarom ili kompetnom novom elektricnom arhitekturom, pa to najcesce znaci nabavku novih programatora ,  Peugeotov prelazak na euro6 motore, je povukao to da sam  morao da kupim programatore koji su u stanju da citaju i pisu te racunare, sto je recimo nekih 6000e bilo u tom trenutku. Oni koji rade sve i svasta imaju malo veca ulaganja, ali veci i obim posla, konkretno ja ne planiram da svastarim, jer mislim da ce se to odraziti na kvalitet mog rada, ali onda ne mogu da radim ispod neke cene.
Uostalom, eto i ja sam poceo da pisem  automobilima, ali da princip je isti, ostalo su nijanse.

Satnica je najbolje sredstvo za naplatu po meni. Ali ne odokativna satnica, nego ako je Honda rekla da za zamenu ulja treba 1.2h, toliko ce se i naplatiti, bez ozbira sto ce neko to uraditi za 30 min (0.5h) i kao stranka bi pristao na to. Ali onda za recimo kvacilo hocu da se ispostuje normativ od recimo 5.5h, a ne da mi se kaze, kako je to veliki i pipiav posao, ne moze ispod 300e.

Normativ proizvodjaca je tu da odredi kakav je sta posao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Mislim da bi majstori za vozila, koji imaju dobru radionicu i drze do sebe, trebali da izadju u susret nepoverljivim musterijama, tako sto ce ostaviti mogucnost da musterija gleda popravak svog  vozila kroz neki prozor, izlog. Mnogi servisi imaju prostoriju sa pogledom na radni deo. Tu su i tv, casopisi, cajevi, kafa itd.

Ja sam to vidjao. I da postuju te musterije, jer tako se stice poverenje, a ne da to ismevaju zaposleni, i da se toboz cude.

Verovatno da bi musterija posle max dve posete servisu stekla poverenje,  i ne bi vise ni koristila tu mogucnost.

Zakonom je to i propisano, ali u praksi je ili ruganje i ismevanje  da ti se smuci ili zabrana te mogucnosti. ucenom ili uzmi ili ostavi.

Za neki servis tipa zamene ulja, ne vidim razlog zasto ne bi imao pola sata vremena da tu i prisustvujes.

Ili da po savetu majstora odes u najblizu birtiju dok on ne zavrsi. Pa zaboravi da te pozove kad zavrsi, jer se zanimao necim drugim... Ima tu caka puno, pa posto ovde i serviseri ucestvuju neka vide zelje musterija itd. Nije sve crno belo. Nesto je i siva:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre sat vremena, slave74 je napisao:

Ima tu caka puno, pa posto ovde i serviseri ucestvuju neka vide zelje musterija itd. Nije sve crno belo. Nesto je i siva:)

 

Pa izmedju ostalog je to i svrha ove teme. :)


To sa gledanjem nije nikakva novost, primenjuje se odavno i tu nema nista strano i lose.
Lose je ako ti se taj neko vrzma oko glave dok radis, po meni je to nepotrebno. Nikada nisam dopustao to, niti sam za motor stajao nekom za vrat dok mi radi.

@Interceptor BP - Amin! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Prvi ne branim musterijama da gledaju dok radim,neka ih,ne smetaju mi(uglavnom)
Ali ima nekih slucajeva koji su za ne poveravati.Varim tako neki auspuh (auto na dizalici) I vidim nesto mi se ljulja auspuh dok varim..Jbt,pomislih da mi nije dobro,kad videh vlasnika auta kako drma tocak,hoce da proveri trap..Sta da padne auto,moram posle ja da mu kupim?Ili sidjem u kanal da varim on dodje stane pored mene,ili me prati u koraku ..Jednom sam tako jednog slucajno oborio,savio sam se da pogledam nesto ispod auta i posto me musterija pratila u korak,bio je iza mene,naglo sam ustao i pravo na njega.Ja sa tadasnjih 130kg oborio sam ga kao svecu :jee:

Vise volim da mi musterija ostavi auto,pa kad zavrsim nije problem ni da dignem auto na dizalicu da vidi sta sam uradio,nista ne krijem...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Udaljenost od moje selendre, kako radi i kolika je cena rada. Moze tim redosledom.

 

 

Ne bih se ustrucavao i vise da platim ako mogu lepo da zakazem: tad i tad se doveze motor, bice gotov tada i to kosta toliko. I kraj, bez neke velike zajebancije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Auto održavam kod školskog druga, kažu da je skuplji od ostalih u AR-u, ne znam jer samo kod njega održavam... Imam puno poverenje, mogu da ostavim auto koliko god da treba dana, bilo je ranije tako kad je riknula elektronika na Focusu, sad ga zovnem uglavnom:Majstore (poimence naravno) vreme je za servis, kad da dodjem ili lupka nešto i td.,uglavnom kaže javiću ti... Pošalje na Viber, dodji u vreme, potvrdim... Odem, ja sam tu sve vreme, on ili pomoćnik rade, pričamo uglavnom o motorima, šta sad voziš, kad ćeš da batališ i td... On je isto vozio ranije, problem je što je bio "lud", znate na šta mislim, padao, lomio se i jednostavno morao da batali... Pitam nešto, oni objasne, znam dosta ali ne pametujem... Obavezno proba auto, kad treba da ga proba... Ja tad ne sedam s njim:)... Kad ga on isproba i kaže to je to... znaj da je tako... Hahaha

Čuo sam od malobrojnih kako ga kude, ne ulazim... 

Cene ne komentarišem, bitan mi je kvalitet urad-tka:)

 

Da dodam, setih se, kao mladić vozio kečeve... Treba nešto da se kupi od delova, odeš u auto radnju i prodavac kaže: Ovo ti je 10000 din. - mala privreda(velika para:)), ovo ti je 20000-originalan deo ...pa biraj!  E to bih voleo da se vrati...al' ne mere!?! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 37 minuta, Motorcyclist je napisao:

Udaljenost od moje selendre, kako radi i kolika je cena rada. Moze tim redosledom.

 

 

Ne bih se ustrucavao i vise da platim ako mogu lepo da zakazem: tad i tad se doveze motor, bice gotov tada i to kosta toliko. I kraj, bez neke velike zajebancije.

Da ali se ovde pominje i poverenje. 

 Svi vole tako jednostavno ali to nekad i ne bude tako.

 Blizu, dogovoris vreme i cenu i sve ok a onda ustanovis da ima propusta, namernih ili slucajnih, a skupih. Najmanji problem ako primetis odmah ali nekad to primetis kasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije ni svaki majstor za svaki motor. Ne možeš ni da oteraš motor u odličnom stanju na redovan servis kod majstora koji je više moto otpad i krpež da motocikl radi koliko radi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajmemene sta coek nece sve procitati napisano..... al dobro, razume se tezina artije i mastila.

Rodjeci jeste u pravu al jedno ste zaboravili izgleda, Vi hocete jest cokolede i sladoleda u banana zemlji gde u glavnom tikve talasaju.

 

Pominje se u vise navrata "bice gotov tad, kosta ce toliko" ..... ovo napisano vazi samo za motore ili automobile ili traktore koji imaju servisnu istoriju odrzavanja/popravki.

 

Vozilo koje prvi put dodje kod Majstora gde isti nema uvid u servisnu istoriju, jahali ga kako su stigli, menjani vlasnici njih 5-10 pa jos toliko Majstora jer svaki ima nekog svog proverenog .... Tu pravila nema, nit ce ih ikad biti i ne moze se znati unapred koliko ce vremena, nit para biti potrebno za popravku. 

Moze se samo predpostaviti, ugrubo sracunati i nista vise sem toga.

  • Cak i najobicnija zamena svecice moze biti problem ako je ukrivo zavijena. 
  • Cak i prosta zamena guma moze biti problem ako je zapekao lezaj u travezni kud prolazi osovina (smicanje zadnjeg tocka moze trajati 2 - 3h).
  • Cak zamena sijalice fara oborenog svetla moze biti problem jer se mora skinuti prednja maska, maska na kojoj su zabice zalepljene super lepkom ili lemilicom pa jednom kad odvijes gotovo, nema nazad tj samo cujes kako nesto pada dole i zvecka.
  • Cak i prosta zamena ulja moze biti problem kad se pretera sa stezanjem srafova poklopca filter ulja (ima modela gde moras izvaditi motor da bi popravio navoj, ne postoji druga mogucnost) ili cep za ispustanje (koliko se samo puta na forumu provuklo "sjeban navoj").

Ovo sam naveo par banalnih, prostih primera gde mozes misliti lako cu .... kakav zajeb, ujebes se sa poslom samo tako.

Gde su slozeni poslovi, gde je recimo primeceno jos bar 3 potencijalna nedostatka dok se radi?

Sad, zamisli scenu gde Majstor unapred kaze coveku/musteriji za koliko ce biti gotov i koliko ce kostati popravka.... nezahvalno za obe strane.

 

Da skratim pricu, moze se do prekosutra pisati....

Majstor da bi bio onaj pravi majstor, mora voleti svoj posao bez obzira na struku, tu se srcem ulazi u poSo i to je pocetna stanica.

Sledeca stanica je potkovanost znanjem, ucenjem, usavrsavanjem ako ima mogucnosti i sredstava i za kraj treca bitna, jako bitna karika je pedantnost i postenje/obraz.

 

Poverenje nikad nece doci ako gore pomenuto nije ispunjeno, nekad dodje posle 5min razgovora.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Kod majstora su mi bitne 3 stvari.

1. Da bude čovek

2. Da je pošten 

3. Da ima znanje

Ako poseduje ove 3 stvari sve se možemo lepo dogovoriti, uvek može njemu, a i meni da se desi neka nepredvidjena stvar, bila lepa ili ružna i da se ne ispoštuje nešto od dogovora, ali ako je čovek i ako je pošten lepo ce reći, isto tako i ja njemu i opet eto dogovora.

Recimo i da se desi da nešto ne zna i lepo kaže da odem kod nekog drugog jer nije siguran, ja bih to cenio i opet bih posle došao. Zato mi je na pravom mestu da bude čovek, jer ako je čovek i ako je pošten nece me lagati i praviti budalom, a to dosta cenim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Ako kazem hocu stelovanje ventila - motor se zna koji je i koliko ventila ima, majstor unapred zna cenu. Ne treba mu servisna istorija za to, niti ce da ga saceka gremlin kada skine poklopac ventila.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ako kazem hocu stelovanje ventila - motor se zna koji je i koliko ventila ima, majstor unapred zna cenu. Ne treba mu servisna istorija za to, niti ce da ga saceka gremlin kada skine poklopac ventila.

 

 

Uh, ovde moram da te ispravim...

Itekako može da se nađe ˝gremlina˝... Recimo, doneseš motor na štelovanje ventila, majstor otvori deklu, raspadne se dihtung ventil dekle (prethodni ˝majstor˝ nakrkao diht mase), lanac bregaste istegljen skroz i mora da se menja... Lako ugovorena cifra za samo štelovanje ventila ode i troduplo gore... ;) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
2 minutes ago, ThePainkiller said:

Uh, ovde moram da te ispravim...

Itekako može da se nađe ˝gremlina˝... Recimo, doneseš motor na štelovanje ventila, majstor otvori deklu, raspadne se dihtung ventil dekle (prethodni ˝majstor˝ nakrkao diht mase), lanac bregaste istegljen skroz i mora da se menja... Lako ugovorena cifra za samo štelovanje ventila ode i troduplo gore... ;) 

Vecina i stavlja diht masu umesto propisnog dihtunga. Ali ne vidim problem da nazoves musteriju i kazes, moras da menjas lanac bregaste, hoces ili neces?

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, Motorcyclist je napisao:

Vecina i stavlja diht masu umesto propisnog dihtunga. Ali ne vidim problem da nazoves musteriju i kazes, moras da menjas lanac bregaste, hoces ili neces?

 

Pa kad ti majstor kaže, štelovanje ventila ti je cca 50 evra, a po otvaranju mašine zatekne lanac bregaste koji je za zamenu i mora i da menja i dihtung dekle, onda ta popravka izađe i preko 150 evra ( a ti si planirao samo da potrošiš 50 evra na servis). A da kažeš majstoru da nećeš sve da menjaš, već kad je motor otvoren, to mi nikako nema smisla (mada sam viđao da se i to radi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja