Jump to content

Moto Zajednica

Sta ocekujete od servisera?

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@sixi poenta price je da serviser ulaze svoj rad, znanje, iskustvo, opremu i prostor. Oprema je skupa i stalno se obnavlja (brugije, kljucevi, srafcigeri, maziva, sprejevi, masine se servisiraju, neke i atestiraju). Za prostor se placaju razni racuni i mora da se odrzava.

 

Da bi majstor na primer radio ispravljanje rama, on mora da kupi masinu od par hiljada evra, i onda par sati koje provede ispravljajuci on svoj rad naplati na primer 200 ili 300 evra. Nekome je to mnogo?!?!? Pa onda idi ti kupi celu masinu pa ispravljaj sam, ako uopste i umes da koristis

 

P.S. ne odnosi se ovo idi ti kupi na tebe Sixi, samo dajem primer :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Apropo majstora, ja licno ne radim nista oko odrzavanja osim da skidam Aku na kraju sezone. U prolece teram kod drugara u servis na zamenu ulja I drugih stvari ako I'ma potrebe. Nije bitno dal sam presao 500 ili 50000 km. Niti volim nit imam vestine za cackanje oko masina. Ostavim motor,javi da je gotovo idem i platim sta god da treba. Ako me zajebe nikad vise me nece videti. Kod zadnjeg motora se zajebem pa na preporuku odem kod majstora na"glasu". Naplatio kao u Eu a vratio motor kojem nije uradio nista. Glupo je da ga imenujem kad mnogi od vas kod njega rade ili su radili servis. Kada ga pomenu u mom prisustvu ja samo kazem da je prevarant.Mozda je u meni video ovcu za sisanje ali to nije opravdanje. Mislim da je on izgubio vise nego ja. Sta reci kad te isprati Iz servisa sa motorom koji je stojao 3-4 godine bez da promeni makar ulje u kocnicama a naplatio I obracunao zamenu plocica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre sat vremena, Bigor je napisao:


Bez ljutnje ali da ako je taj majstor ulozio par desetina hiljada evra u servis.
Malo me to zulja kod radnika kada mi zamjere kolika je moja dnevnica naspram njihove, a dosao je s rukama u dzepovima bez ikakve odgovornosti prema poslu i hoce da dijelimo zaradjeno. Nisu svi takvi ali ima ih dosta.
 

 

Ode mas' u propast, a nije mi to bila namera. Cenu sata je podenuo Alekre. Ne ja. 

 

A sta je sa frizerima? Oni nemaju 10.000e u opremi, znaci trebaju sisati gratis ;) makaze povremeno ostre i caos

 

U sustini, i ti sa rukama u dzepovima gledas kad pozoves, recimo, molera... U tome i jeste čar. Da se novac obrce, kako bismo ga svi imali!

 

 

Sa druge strane pak, da se osvrnem na cenu sata, msm da je dobrano uracunat i alat, i masine u cenu sata. Ako je prosecan sat u privredi cirka 250 din. Kolko su serviseri bez posla, niko te nece primiti ne zakazanog. Kao kod zubara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Apsolutno se ne slazem... Nemam vremena za komentar  , (stizu gosti :) )

Za taj tvoj minimum od 100 evra neto , ima i za pausalni porez i za kiriju i radnika i ulaganje i lepo da mu ostane. Jedino se slazem da zavisi od grada do grada , ipak je BG posebna drzava, mislim knkretno na Vojvodinu. A dal ce da ulaze ili popije to me ne zanima. Ne kazem ako neko  ume da ne treba da zaradi i 10.000 eu mesecno svaka mu cast ali vi ovde pricate o minimumu.

Moleri, pekari, frizeri ,  taksisti i svi pausalci ne moraju da ulazu jel ? , samo mehanicari.

Ne pricama kako bi trebalo da bude , pricamo o trenuku - sadasnjoj situaciji , realnoj u Srb.pa cak i da izuzmemo koronu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pa isto je i za ostale zanate ko je rekao da nije.To što ovde konkretno pričamo o mehaničarima,pa ovo je moto forum.O frizerima ima forum savršeno brijanje,pa da vidiš šta su cifre žileta

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Polenta prica je da su novije masine manje vise slicne. Pravi majstor mora da bude postenI ne mogu da naglasim dovoljno. Znaci oteram auto, motor, kamion... kazem svoja zapazanja I zelje, on kaze sta moze I kolko kosta. Dogovorimo se za kes I on odradi po dogovoru. To je sve sto trebao I kako treba da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pogrešno je uopšte i raspravljati o ceni,ako je servis preskup neće imati mušterija i to je to.

Od servisera ili majstora kako god ih zvali očekujem da me ceni kao čoveka (bar kao ja njega) da me sasluša i da predloge šta mora i šta bi trebalo da se uradi,kaže cenu i da ispoštuje dogovoreno ako se pojavi nešto neočekivano van dogovora očekujem da me pozove i obavesti o problemu.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
Pre 11 sati, MaxiS je napisao:

 

Ocekujem da ne zaradi na deo koji nabavlja, jer ga i ja mogu kupiti... Dovaljan mu je rabat od prodavca.

 

 

Bez uvrede kolega ali to mu dodje kao da odes u restoran i poneses pizzu od kuce

Jedan deo "majstorske plate" je bas od nabavke delova-kupuju delove po veleprodajnim cenama bez poreza na promet , promotivnim cenama , itd....naravno da se to odnosi na sve koji posluju a ne samo na moto-majstore

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Dnevno ako ne uzmem bar 8000- 10.000din onda sam u kanalu... Sreća ne plaćam lokal I nemam radnike(Ovo I nije bas sreća ali ajde) . Kod mene nije cena na sat nego djuture(naplata po poslu/zameni dela) 

Neki troškovi napamet 

Doprinosi 24.000din

Knjigovođa 7100din

Voda, đubre, struja grejanje 12-15000din

Repromaterijal zavisi od meseca do meseca.

Npr kamen za sečenje(za brusilicu) potrošim mesečno u iznosu od 2500-3000din

Zica za co2 aparat oko 3500din(ali traje bar 2-3meseca) x2

Gas co2 oko 4000din(i on traje par meseci) x2

Mesečno mi ode bar još 30.000 na robu (Prateći materijal za auspuhe itd) 

Na svaka  3meseca uzimam cevi u iznosu od 60-70000din

I to je otprike to što mogu da se setim (ima sigurno još nešto ali stao mi mozak) 

Od toga treba izdvojiti amortizaciju za alat, dizalice, brusilice, aparate za zavarivanje... 

Od te garaže izdržavam kuću(harač državi +hrana i po kući šta treba )

Nekada mi ostane neki dinar nekad ne, ali bitno da se nešto dešava :P

Posle kažu skup si. 

A da bi danas uspeo moraš da budeš majmun. Ja sam ovaj posao nasledio od caleta. Iskreno, da mogu da se vratim 15god unazad razmislio bih dobroooo  da li bih bio privatnik. Iz godine u godinu sve skače, a cena ruku ništa nije veća nego pre par godina. 

Ps:Od majstora očekujem da uradi ono što je rekao, da stoji iza toga(poželjna garancija) da me ne zavlaci za vreme (limari su posebna priča što se tiče ovoga) 

 

 

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 7 sati, Bole37 je napisao:

Toga se uvek plasim, i zato uvek teram u zvanicne ovlascene servise.

jedan  opšte poznat ovlašteni servis je prilikom zamene ulja na 1000 km ,na novim motociklima kupljenim kod njega ,,zaboravljao,, da promeni filter ulja ali zato nije zaboravljo da ga dobro obriše.Takodje je naplaćivo ful sintetiku koja je tamno crvena a sipo polusintetiku koja je žuta.Eto kolko je spreman da prevari a vidi se na prozorčetu odma.

Ima još slučajeva kod raznih ovlaštenih ali se ne vredi nervirati nego ih zaobilaziti .

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što kaže Đunta, samo da ga je srpska ruka što manje čačkala. 

 

Svaki put kad neki buzdovan radi, mora po nešto da ošteti. Da polomi neku žabicu, izgrebe panel, pokida originalne vezice, itd.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao prvo, majstor mora da bude neko ko ume da odradi to što se od njega očekuje. To je najvažnije. Džaba sva pedantnost, volja, ljubaznost i poštenje, ako majstor ne ume adekvatno da uradi posao koji se od njega očekuje, odnosno, posao koji mušterija želi da se odradi. Svi se sećamo priče o Ianovom servisu, kad je kolega odvezao motor na kompletan servis, a na kraju nije odrađeno to što se očekivalo od majstora. Eto, džabe svo znanje majstora Iana, džabe sav onaj silni specijalan alat, servis kao apoteka i sve silne preporuke, kad je majstor ˝kiksnuo˝ na jednom velikom servisu motora. 

 

Zato kažem, prvo majstor mora da bude upoznat sa materijom, da zna svoj posao, da kontinuirano uči i da se edukuje. Pored toga mora da bude pedantan, da pazi na sve motore u servisu kao da su njegovi (i još bolje od toga), pa makar to bio i ˝Apen 4˝. Mora da bude ljubazan, da ima strpljenja za svoje mušterije i da objasni neku proceduru ukoliko mušterija to zahteva. Ne mora da ulazi u ˝sitna crevca˝ oko pojedinih podešavanja ili procedura (realno, običnu mušteriju to i ne interesuje, ona samo želi da se problem reši), ali neka osnovna objašnjenja može (i mora) da dostavi.

 

Štampani račun (sa specifikacijama popravke/servisa) je poželjan, ali nije ˝must have˝. Ali zato bi trebalo da za svaku mušteriju otvori poseban folder u svojoj evidenciji i da upiše sve šta se na tom motoru radilo, pa kad mušterija dođe sledeći put kod majstora da ovaj ima uvid u to šta se prethodni put radilo, šta bi sad trebalo da se radi, a šta ne mora.

 

Radionica mora da odaje utisak da se tu vodi nekog računa, alat bi trebalo da bude čist i na svom mestu posle upotrebe, jer ako majstor vodi računa o svom servisu i alatu, to znači da će voditi računa i o motoru mušterije. 

 

Majstor treba da obavesti mušteriju o ceni svakog dela koji se poručuje, da ga obavesti o vremenu čekanja nekog dela, jer ne želi svako da ostavi motor par desetina dana kod majstora, dok deo ne stigne. Takođe, majstor mora da obavesti mušteriju ako dođe do nekih iznenadnih troškova, ili do toga da još neki deo mora da se menja, pa da obavesti mušteriju o dodatnoj ceni potrebnoj za dodatne delove.

 

Na kraju, po urađenom poslu, treba odmah da kontaktira mušteriju da su radovi gotovi i da mušterija može doći po svoje vozilo. 

 

Imalo bi tu još nekih stavki da se doda, ali ovo je ono osnovno...

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ja ne mogu komentarisati cene jer ne znam koja je realna cena za neki posao koji ja ne umem da odradim. Cenim znanje, cenim trud i cenim ulaganje u posao. 

    I ja sam majstor i znam za sta musterija odvaja te pare koje cu ja da mu uzmem i ne mogu da naplatim nesto sto nisam uradio pa tako ocekujem i od mehanicara. 

  Ne mogu ja da komentarisem da li je njemu velika dnevnica, samo hocu da bude posten.   Lako mi je pitati na vise mesta za cenu pa videti da li je malo veca ili nerealno velika kod ovog ili onog majstora ali ne mogu da znam da li je posten i savestan. 

 Imao sam losa iskustva i sa takvim servisima sam zavrsio. 

  Jako mi je vazna i komunikacija.

To sto se neko ne razume u mehaniku ne znaci da je glup i ne treba ga tako tretirati. Ja u mom poslu uvek objasnim ljudima sve sto ih zanima, uvek imam vremena i zivaca za to .

Mislim da to musteriji mnogo znaci. Takav odnos zelim od mehanicara ili bilo kojeg drugog majstora. Naplati majstore koliko treba ali mi reci unapred sve sto mozes, nemoj me na kraju sokirati ogromnim ciframa bez upozorenja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

prvo i osnovno - majstori su govna ! :) :) :)

 

e sad da kazem par stvari , koje niko nije spomenuo a jako irititira i uglavnom vodi u problem . kroz primer , glup primer ali ce se shvatiti ...

 

auto stuca , odes kod majstora koji npr postavi dijagnozu - dizne !

kaze majstor , Čeda iz Donje Brijanje radi dizne ... majstor skine dizne , odneses kod Čede , Čeda ih sredi , vratis kod majstora ( platio si Čedi naravno ) , majstor ih vrati , platis majstoru ... krenes kuci -auto stuca . 

E , upravo tu krece igranka..majstor kaze da je Čeda zajebo ... a Čeda kaze da je majstor zajebo ... korisnik gleda i Čedu i majstora i dolazi mu zelja da im otkine glavu 

 

Dakle , ocekujem da sam resi problem ako moze , ne uz pomoc jos 5 majstora ... 

Korisnici NE bi trebalo da daju dijagnoze ... odes i kazes imam taj i taj problem, koliko kosta ? ako odgovara cena - tacno mi se jebe sta ce on da radi i kako i sa cim ... uglavnom , tad ocekujem da majstor ne ide sistemom eliminacije a ja da placam dok ne pronadjemo sta je... zamenio si deo - i dalje imam problem -> necu platiti naravno... 

 

dakle , ocekujem da ne ide sistemom eliminacije, ocekujem da ima kontakte i sve dodatne radove za koje nema uslova odradi on , i za to i da odgovara ...

ocekujem da ga pozovem u 12 nocu i da mi se javi na telefon ...ocekujem da ako sam mu prethodni put dao din baksis - sledeci put ima da ostavi musteriju i da meni prioritet ... hahah , salim se , naravno 

sve ovo gore , pedantnost , iskrenost i sva ta sranja - to je normalno...

 

ali , posle ove citanije - procitati moju prvu recenicu , zapravo je samo ona tacna ( salim seeeee )

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

-Pristojnost i korektan odnos (bahate mamlaze ne volim) 

-Znanje i iskustvo ( dobar glas daleko se cuje, los jos dalje) 

- Ne volim rasejane i u zurbi (brzo ide ali izvan puta) 

-Pedantan i detaljan rad (cistoca je pola zdravlja) 

- Ako ne zna da radi npr generalne i ide sa pricom "to ti se ne isplati" a niko ga nije pitao dal mi se isplati il ne, tog zaobilazim. Ne volim izbegavanje bilo  kog posla, volim da vidim da zna da radi sve sto je u opisu njegovog mehanicarskog zanata i posla (priuceni menjaci delova STOP)

-Jednak pristup i posvecenost motoru od 1500 evra i motoru od 8000 evra (lazni elitizam ne podnosim)

- Nabavka delova, mora da ima kontakte i veze za originaĺne ili polovne delove za svaki motor, bilo oldtimer il neku noviju masinu. Online porucivanje, poznavanje engleskog jezika, koriscenje service manuel-a (trgovina delovima je isto bitna, sposobnost da se neki deo nabavi ili naruci a da ja ne razmisljam o njemu je bitna stavka, pa koliko kosta da kosta). 

- Ne volim budzevine, al ako je nesto hitno, volim da vidim da neko zna da sigurno i dobro resi problem, pa makar to bilo i privremeno (parola snadji se)

- Sigurnost u sebe i svoj rad (nije problem, resicemo) 

- Preciznost i prioriteti, nemoj mi menjati plocice jer su losije ako vidis da mi ulje cure ispod poklopca ventila i kaplje na grane. Resi prvo krucijalan problem, pa cemo o laganim problemima kasnije da se dogovaramo. 

 

 

 

Rokovi i cena nisu problem. Kod dobrog majstora u koga mogu biti siguran rado cu cekati duze i platiti vise. Al bar da znam da je dobro uradjeno. 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Uf, mnogo krajnosti, vise nego sto sam ocekivao.

Kada je rec o opremi, to je bolna tacka svakog servisera, kada bi svaki klijent znao koliko kosta oprema, i sam bi bio svestan da ne moze nista da kosta 500din. Pricam sa stanovista nekog ko popravlja automobile. Doduse ja sam se opredelio za jedan brend Peugeot-Citroen i za deo koji se tice elektronike, pa opet nikako da prestanem da nabavljam dijagnostike, programatore, testere, onda pretplate za iste te uradjeje i za ostale softvere koji se moraju koristiti. Tako da kada bi u Srbiji neko kreirao cene na osnovu nabavke opreme koja se prodaje po istoj ceni kao i u Nemackoj recimo, bilo bi veselo. 

Jedan od razloga zasto ovo pitam je da sam imao situaciju da odvezem motor na servis, a recimo majstor je odradio sta je imao, ali nije seo i provozao motor. Konkretno, menjao je plocice, nije probao motor, nije uvideo da nesto lupa i nije prekontrolisao zadnju kocnicu, koja je iz nekog razloga (staro ulje) propadala u voznji. Ni tada, a ni dan danas, ne shvatam u cemu je bauk probati motor koji je na servisu, narocito, nakon intervancije na kocionom sistemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

 ulje bilo staro i pre zamene plocica , zar ne , i kocnica je propadala i pre ?

jesi mu rekao “zameni mi plocice” ili “propada mi kocnica” ? 
 

veoma veliki broj puta je do samog korisnika , veruj mi ...

 

Promena plocica je tako banalna stvar , i promenom istih kocnica samo moze da bude bolja, tako da ako je majstor dobio zadatak “promeni plocice” ... promenio je...

opet , u pravu si da treba probati , ali brateeee ... aj da se ne lazemo i ne kenjamo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Receno sledece : "Pregledajte mi motor, znam da plocice i napred i nazad treba menjati, a zadnja se cudno ponasa, propada, ali opet pregledajte ga kompletno i javite sta treba da se menja, idem na put" 

Izadjes sa zamenjenim prednjim plocicama, i sa recenicom, zadnje mogu jos, znas koliko jos Dare brate moj, 5000km, taman toliko koliko je bilo putovanje, kuci dosao i menjao plocke odmah, a sve je to bilo naglaseno i kilometraza koja se planira  i sve.

A samo da je probao motor, samo 200m, sve bi bilo jasno kao dan. Jedina luda sreca sto je u nekom trenutku to propadanje pri naglom kocenju zadnje zapravo prestalo.. :) Ali ulje je bilo .. pa mulj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Što kaže Đunta, samo da ga je srpska ruka što manje čačkala. 

 

Svaki put kad neki buzdovan radi, mora po nešto da ošteti. Da polomi neku žabicu, izgrebe panel, pokida originalne vezice, itd.

Извуњавам се аутору теме и теби Алекре. Али ово што си цитирао будалу која је ово изјавила је нешто најглупље што сам икада чуо у мом животу!!! Овако нешто не могу ни народи који нас мрзе да одвале и да остану живи.  :grr:

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Ocekujem samo jednu stvar-garanciju. Iz tog razloga uvek pitam da li ukoliko on nabavi sve delove i odradi sve daje punu garanciju na uradjeno. Ne zanima me ono sto je neko opisao za dizne da li je zajebao Djura ili Zika.

 

Majstore hocu da vozilo bude ispravno sta treba za to, koliko ce da kosta, kasa moze da bude gotovo i koliko dugo imam garanciju na uradjeno.

 

Posten mastor ce reci garanciju ti dajem samo ako uzmes nove dizne ili ako ti nesto cistim/repariram imas garanciju 3-5-7 dana koliko i ja mogu da se zalim tamo gde je radjeno. Onda ja odlucim hocu da me kosta 100 ili 700 eur i nema zabune. Ali ako se odlucim za 700 hocu garanciju xy km ili meseci ili godina i iskreno zabole me da li je stavio nove ili me prevario drzim ga za garanciju

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

@ProMaster secas se onog mog problema sa C2, trgovac na placu dao garanciju auto dunuo na dihtungu on uzeo odradio sve o svom trosku i pitao me hoces pare nazad, drugi auto ili ovaj sto sam namestio imas i dalje garanciju. Kada sam hteo da menjam auto zvao ga on kaze nikakav problem uzimam taj auto u racun i dao postenu cenu za njega tipa 200-300 eur manje nego sto sam platio godinu dana ranije. Covek me kupio sa ta dva poteza a nikada ga pre u zivotu nisam video

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja