Jump to content

Moto Zajednica

Sta ocekujete od servisera?

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

- Dakle ovako, pored toga sto vecina nas ovde sama popravlja svoje motore, postoji veliki broj ljudi koji sve prepusta serviserima.
Nekada neke stvari nismo u stanju da uradimo sami, nekada ne zelimo ili pak nesto trece.

Zanima me, sta vam je najbitnije i sta ocekujete od svog servisera, sta je ono sto vas vraca kod njega?

Poenta nije da nekog ili globalno "pljujemo" servisere, vec da vidimo sta je ono sto ocekujemo od njih:

- Vremenski rokovi
- Dostupnost delova (osnovnih)
- Da li praktikujete da ostavite motor ili ga ne ispustate iz vida
- Predlog preventivnih intevencija

- Cena rada
...

ovo su samo neke od stavke kojih sam se trenutno setio, ocekujem da ima sigurno jos mnogo stvari koje svako od nas ocekuje za sebe i svoj motor..

Pucajte.. :rat3:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ocekujem kada otjeram vozilo i ukazem sta je kvar da ga otkloni. Ne da me salje u drugi servis, da mi uradi ovo, onda da dodjem njemu da sklopi, pa se ispostavi da nije to, pa onda ovo, pa ono...
Stvarno sam morao sto sta nauciti da ne bi isao kod servisera, ima i majstorcina medju nima da se ne grijesim.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ocekujem da ispostuje rokove

Ocekujem da se ne osecam prevareno-izvacareno

Ocekujem pedantnost

Ocekujem profesionalizam

Ocekujem da me saslusa kad ostavljam auto-motor, a ne da kaze "stavi ga tamo, ce ga resimo"

Ocekujem da pregleda receno i da savet sta bi trebalo raditi, ovo drugo jako bitno za nekog ko se ne razume. 

Ocekujem da ne zaradi na deo koji nabavlja, jer ga i ja mogu kupiti... Dovaljan mu je rabat od prodavca.

Licno sam prisustvovao u jednom slucaju, dok sam cekao popravku mog, stajao sam pored majstora kada je dosao treci lik, pitao za kvar i deo, majstor zove nekog prodavca i cuo sam ceo razgovor, ton mu bio pojacan :lol3: (majstor za automobile, da ne bude zabune), kada majstor zove prodavca delova da pita za cenu, ovaj javlja 30e, majstor spusta slusalicu i prenosi tom coveku 80e. Pa mnogo bre majku mu yebem.

 

U jednog sam posumnjao, jer sam mu verovao i ostavio da zameni anlaser, za koji mi je uzeo oko 14.000, rekavsi da je "japanski" u moru kineskih delova, a ja to ne umem da proverim. Na netu pun mandrak anlasera za moj skut, po ceni od cca 7.000 din. Npr. Ja kod njega nikada vise necu ici. I da... stari mi nije dao. Da li ga je u opste zamenio, ili samo zamenio cetkice???

 

Problem sa nasim serviserima je taj da se u nedostatku zanatlija neki precenjuju. Time, dovode nas da posumnjamo u, pre svega sebe, pa onda, njihov rad. Jako je tesko naci provereg majstora. Problem u nasoj zemlji i nasim ljudima je uvek bio "od danas do sutra" daj da ga rebnem, pa cemo videti za sutra. Obraz-ugled se lako gubi, a tesko stice.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Poverenje.

 

To je ono zbog čega proteklih 25g imam istog automehaničara, nikada nisam kupio ni jedan vitalan deo za ugradnju već uvek on to odradi umesto mene. Ne zato što ja to ne bih umeo da kupim već zato što se mnogo sigurnije osećam kada on to uradi. A onda nije bitno da li je dan ili noć kada se kreće na put.

 

Više ga ne zovem majstorom, zovem ga prijateljem jer je to svojom korektnošću zaslužio.

 

Nalazi se nekih 50ak km udaljen od mene. da odem i vratim se čista 100ka. Dosta drugara mi kaže da sam lud što predjem toliki put do njega kad u svojoj ulici imam par servisa.

 

Samo se nasmejem, dobar majstor nikada nije daleko, dobar majstor je uvek blizu bez obzira gde se nalazio.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Posten i korektan odnos.
Pedantnost.

I da...
Volim kada ne ispustam motockl iz vida, ne zbog kontrole radova, vec kako bih i ja nesto naucio tj stpljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Dva puta sam hvatio majstora da mi je zamenio delove koji uopste nisu bili predmet popravke (obelezim vitalne delove uvek). Toga se uvek plasim, i zato uvek teram u zvanicne ovlascene servise. Moram da priznam, da ne verujem nikome, kada su nasi ljudi u pitanju. O znanju-neznanju, mozemo nasiroko, ao i o bezobraznom ugradjivanju u cene,retko ko vam da ikakvu garanciju, i za njihovu gresku obavezno smo mi krivi.Samo veliki zvanicni servisi(mada i o njima nemam bas reci hvale).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
3 hours ago, MaxiS said:

Ocekujem da ispostuje rokove

Ocekujem da se ne osecam prevareno-izvacareno

Ocekujem pedantnost

Ocekujem profesionalizam

Ocekujem da me saslusa kad ostavljam auto-motor, a ne da kaze "stavi ga tamo, ce ga resimo"

Ocekujem da pregleda receno i da savet sta bi trebalo raditi, ovo drugo jako bitno za nekog ko se ne razume. 

Ocekujem da ne zaradi na deo koji nabavlja, jer ga i ja mogu kupiti... Dovaljan mu je rabat od prodavca.

Licno sam prisustvovao u jednom slucaju, dok sam cekao popravku mog, stajao sam pored majstora kada je dosao treci lik, pitao za kvar i deo, majstor zove nekog prodavca i cuo sam ceo razgovor, ton mu bio pojacan :lol3: (majstor za automobile, da ne bude zabune), kada majstor zove prodavca delova da pita za cenu, ovaj javlja 30e, majstor spusta slusalicu i prenosi tom coveku 80e. Pa mnogo bre majku mu yebem.

 

U jednog sam posumnjao, jer sam mu verovao i ostavio da zameni anlaser, za koji mi je uzeo oko 14.000, rekavsi da je "japanski" u moru kineskih delova, a ja to ne umem da proverim. Na netu pun mandrak anlasera za moj skut, po ceni od cca 7.000 din. Npr. Ja kod njega nikada vise necu ici. I da... stari mi nije dao. Da li ga je u opste zamenio, ili samo zamenio cetkice???

 

Problem sa nasim serviserima je taj da se u nedostatku zanatlija neki precenjuju. Time, dovode nas da posumnjamo u, pre svega sebe, pa onda, njihov rad. Jako je tesko naci provereg majstora. Problem u nasoj zemlji i nasim ljudima je uvek bio "od danas do sutra" daj da ga rebnem, pa cemo videti za sutra. Obraz-ugled se lako gubi, a tesko stice.

 

Buduci da si zaista lepo izneo ocekivanja, koja cena radnog sata servisera bi po tebi bila ok ukoliko bi dobio sve sto zelis?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja očekujem da serviser kad ostavim motor ili kola sredi šta treba i pogleda osnovne stvari i skrene mi pažnju ako nešto nije okej. Na ovo me je navikao servis Reno Neša koji hvalim kad god se pomene održavanje automobila.

 

Takođe, očekujem iskrenost u smislu da li nešto mora da se menja odmah ili može da sačeka i da li čekanje sa zamenom može da ugrozi neke druge delove vozila. Opet me je gorepomenuti servis razmazio na ovu temu i nikad pogrešio nisam kad sam ih poslušao. 

 

Očekujem i da ne moram ja da jurim delove. Otkud znam npr. od 15 proizvođača koji EGR će da valja kad im se cene kreću od 18k do 55k??? Dobar majstor sa iskustvom će znati da li će nešto da radi ili ne i staće iza toga. A i ako pogreši nije problem što se mene tiče dokle god je odnos korektan i ispravi grešku bez da ja najebem (nisam imao ovakvih situacija). 

 

I na kraju, očekujem da mi se javi čim je vozilo gotovo. Pežoa održavam na jednom drugom mestu i momci dobro rade, ali se desilo par puta da zovem pred kraj radnog vremena i da saznam da je auto bio gotov pre 2-3 sata i to me do jaja nervira. 

 

Sad će neko da kaže mora da taj Neša dere sa cenama kad ne moram ja ništa da radim. Osim toga što mi je par puta mi je umanjio cenu delova u zavisnosti od nabavne, za mene je to najjeftiniji servis jer nikad nisam otišao dva puta zbog iste stvari kod njih (ako izuzmemo redovne servise :D ).

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Pitanje se odnosi na servisere motora ili automobila.
Ili za oboje.????

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja bih rekao slicno kao @m.milivojevic

 

- pedantnost (ako odvezem cist auto/motor, ocekujem da takav dobijem i nazad. Znaci ulazak u auto samo ako je neko cist, a ne valjao se majstor po podu u ulju, pa knda sedne na sediste. Ako radi na motoru, da ne dira masnim rukama po sedistu, plastikama.....)

- iskrenost (ako motor u servisu padne, prevrne se. Bolje da mi kazu, nego da saniraju i sakriju)

- transparentnost (uvid u stanje pre i posle, mozda cak jedna IP kamera, kojoj se moze pristupiti i gledati motore koji su na servisu. Naravno ta kamera da gleda samo deo gde se servisira, bez zvuka, da se zadrzi privatnost ljudi koji tamo rade)

 

Eto par ideja :)

 

Sto se tice cene, ja sam uvek spreman da platim vise kod ljudi koji su pedantni nego kod aljkavaca.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
23 minutes ago, Krmco said:

Pitanje se odnosi na servisere motora ili automobila.
Ili za oboje.????

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

  Meni su očekivanja ista, samo sam više puta popravljao auto nego motor, pa i više iskustva imam sa tim i samim tim više primera za dobro/loše.

 

9 minutes ago, Markone88 said:

Ako radi na motoru, da ne dira masnim rukama po sedistu, plastikama.....)

Mole se gosti da ne pipaju pevaljku s masni prsti :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
3 hours ago, Astral said:

Buduci da si zaista lepo izneo ocekivanja, koja cena radnog sata servisera bi po tebi bila ok ukoliko bi dobio sve sto zelis?

 

Iskreno, ja ne vidim ovde ni jedno nerealno ocekivanje ni preveliko. Svakako ni jedno ne kosta nista. 

E sad ako serviser misli da radi za malo novca pa misli da izvacari musteriju, to je neke druga racunica. 

 

Ja najvise volim velike ovlascene servise, bar dobiješ racun na kraju, specifikacija i sl. Voleo bih da mogu da podržim neku malu radionicu, lokalnu, ali obične se osecas prevareno kod takvih. Nije da su svi prevaranti, daleko od toga, ali slabo rade na tom poverenju. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@lemy - Mislim da si pogrešno protumačio, ne verujem da se misli da sve navedeno treba da poveća cenu rada, to je ono što aljda servis treba da pruži. Priča o ceni je nešto drugo..

Bar ja kapiram tako..

 

Nego se već par puta navodi "osećaj prevarenosti" , šta to tačno znači?

 

Da li taj osecaj smanjuje dobijanje, check liste sa proverenim stvarima, liste sa zamenjenim delovima, liste sa potrebnim radovima prilikom naredne posete ?

 

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 5 sati, Astral je napisao:

Buduci da si zaista lepo izneo ocekivanja, koja cena radnog sata servisera bi po tebi bila ok ukoliko bi dobio sve sto zelis?

 

 

Cena radnog sata ne treba biti ni veca ni manja od prosecne! Sta to znaci? To znaci da prosecan Srbin, gde spadam i ja, radi za 400-500e mesecno. Ne racunam visoko obrazovane (i ako i sam jesam, radim van struke i to kao prodavac), niti neke ekstra firme. Prosek. Vozaca gsp-a, ili radnika u opstini (u Nisu im je plata 35.000), ili bilo ko drugi...

 

Medjutim, to bas nije realno. Majstori i trebaju biti placeni!

 

Kratko sam ja na forumu, ali vidim da si i sam majtor. Na protiv, dnevnicu, ili satnicu nisam komentarisao. Svako neka naplati koliko smatra da treba. Koliko se ceni, ali ne treba preterivati. Dok ima ovaca bice i vune. Ko nema za servise, neka mota bicikl. Tu se slazemo. 

 

Ali, opet cena sata majstorima nije svakako mala. Meni je dnevnica cirka 2.000 din. Koliko vredi tvoj sat? Da li je tvoj radni sat vredniji od mog radnog dana?

I ne moras to biti ti. Bilo kog majstora. Ne msim na tebe licno. Ovde vise njih radi po dogovoru, djuture... tipa zamena amortizera, lupam, 20e i tako, ne po satu

 

Ja samo hocu, zelim, da budem ispostovan, i da moj novac bude ispostovan, kad odem kod majstora.

 

Znaci, cenu sata nisam komentarisao, ali zelim sve navedeno u mom prvom postu u ovoj temi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 1 sat, ProMaster je napisao:

 

Da li taj osecaj smanjuje dobijanje, check liste sa proverenim stvarima, liste sa zamenjenim delovima, liste sa potrebnim radovima prilikom naredne posete ?

 

 

To treba da znaci poverenje-obaz koji sam gore naveo. U krajnjem slucaju i check listu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

"Ali, opet cena sata majstorima nije svakako mala. Meni je dnevnica cirka 2.000 din. Koliko vredi tvoj sat? Da li je tvoj radni sat vredniji od mog radnog dana?"

Bez ljutnje ali da ako je taj majstor ulozio par desetina hiljada evra u servis.
Malo me to zulja kod radnika kada mi zamjere kolika je moja dnevnica naspram njihove, a dosao je s rukama u dzepovima bez ikakve odgovornosti prema poslu i hoce da dijelimo zaradjeno. Nisu svi takvi ali ima ih dosta.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ako je:

- prosecna cena satnice obicnog majstora (bez racuna) = X

- cena sata u ovlascenom servisu (sa racunom) = Y

- spreman sam da platim dobrog i pedantnog majstora (opet bez racuna) = Z

 

gde je: X < Z < Y

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Jedan mali servis u kome radi vlasnik i povremeno pomoćnik ako na dan zarai ispod 100 evrića ide u propast.Može samo ako nije prijavljen ne plaća ništa državi i čeka da ga oglobe što je opet dugoročna propast.

Pa vi prema vašim očekivanjima ocenite koliko teba da naplati svoj rad na vašem vozilu

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 16 minuta, JevtaNS je napisao:

Jedan mali servis u kome radi vlasnik i povremeno pomoćnik ako na dan zarai ispod 100 evrića ide u propast.Može samo ako nije prijavljen ne plaća ništa državi i čeka da ga oglobe što je opet dugoročna propast.

Pa vi prema vašim očekivanjima ocenite koliko teba da naplati svoj rad na vašem vozilu

Znaci po tebi ne uklapa se ispod 2400 evrova neto zarade za 26 radnih dana ? to je propast.Hm!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 1 minut, Interceptor BP je napisao:

Tih 100€ dnevno nije zarada neto nego promet i to treba da je jasno...

Kakav promet , o cemu vi pricate , izvinjavam se ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kada ti odeš i zanoviš alat kao  taj mehaničar svaki mesec.Servis da par stotina za alat svako malo.Država uzme veliki deo ako se plati pomoćnik.Gazdi ostane platica da mu je možda bolje da radi za neki drugi servis i nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

O tome da treba svaki dan ( u proseku) da se ulije bar tih 100€ u kasu da podmiri sve troškove i neku kakvu takvu zaradu.Mnogi zaboravljaju da osim dažbina i doprinosa državi serviser treba da otplati sve što je uloženo i naravno da zanavlja alat i održava servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja