Jump to content

Moto Zajednica

Zna li neko razliku u masinama V-strom 1000 i TL 1000 ?

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Moze li neko da mi pomogne da saznam sta je sve izmenjeno u masini suzuki TL 1000 koja ima 125 ks, da bi je ispeglali na 98 ks i ugradili je u V-stroma 1000 ? Da li je samo elektronika u pitanju, ili je nesto radjeno na bregastoj i ventilima i sl.. Tj. interesuje me sta bi trebalo uciniti da Strom dobije snagu TL-a ili bar pribliznu i na sta bi to tada licilo - najudobnija trkalica ili mozda nesto nefunkcinalno, i zasto se mora smanjiti snaga zbog ugradnje u ovaj tip motora ? Ima li ko znanja i ideja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...Ima li ko znanja i ideja ?

Imamo znanja' date=' a Boga mi i ideja 8) :mrgreen:

 

 

Moze li neko da mi pomogne da saznam sta je sve izmenjeno u masini suzuki TL 1000 koja ima 125 ks, da bi je ispeglali na 98 ks i ugradili je u V-stroma 1000 ? Da li je samo elektronika u pitanju, ili je nesto radjeno na bregastoj i ventilima i sl...

U pitanju je sve gore nabrojano. Ugao predpaljenja, drugaciji profili brijegova na bregastoj tj. vrijeme otvaranja i zatvaranja ventila, trenutak otvaranja brizgaca i trajanje ubrizgavanja,...

 

 

...interesuje me sta bi trebalo uciniti da Strom dobije snagu TL-a ili bar pribliznu i na sta bi to tada licilo - najudobnija trkalica ili mozda nesto nefunkcinalno...

Ugrubo receno' date=' trebalo bi promijeniti upravljacku jedinicu (to sada popularno nazivaju Chip Tuning-om) i to bi zasigurno donekle promijenilo narav Stroma. E sada, ako bas hoces da ides do kraja onda bi se trebalo poigrati i sa bregastim vratilima tj. brijegovima na istima.

Kad bi to napravio, onda bi imao Stroma sa 125 KS, ali kao i na TL-u, dostupnim na visim obrtajima.

 

 

...i zasto se mora smanjiti snaga zbog ugradnje u ovaj tip motora ?...

Razlike izmedju ova dva agregata su tipican primjer optimizacije motora sa unutrasnjim sagorijevanjem. Opet ja sa istom pricom :oops: Opet ugrubo, u igri su dvije stvari: snaga i obrtni moment. Tu jedno ide na ustrb drugoga. Kada zelimo maximalnu snagu, to zahtijeva i maximalne obrtaje, tada dobijamo nesto manji obrtni moment, a jos pri visokim obrtajima. Dok kada zelimo obrtni moment i sve to na nizim obrtajima, kao rezultat imamo manju maximalnu snagu... Dakle, sve zavisi od namjene motorcikla.

Na motorciklu kao sto je TL je cilj imati sto vise snage i uopste nije bitno gdje se ona nalazi (koliko visoko), samo daj snagu. Dok je za jedan touring motor bitno da je obrtni moment dostupan u sto vise rezima rada i da je sto pravilnije rasporedjen po krivoj snage, i opet da ponovim, rezultat toga je manja maximalna snaga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Vis sta radi masinac :D .

 

Po mojemu misljenju, da se ne bi ubila touring narav doticnoga stroma, ne treba teziti napraviti istu masinu kao TL-ovu, nego pribeci standardnom izboru dodatne opreme koja povecava snagu motora a ne remeti mnogo njen raspored. Znaci K&N, dino-jet, akrapovic...

 

Bar je takvo moje misljenje, ali ja sam jos zeleni masinac, tako da mogu i da ne budem u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Takodje se slazem sa Evil-om i jos bih dodao eventualno razlicite precnike ventila. A za povecanje snage bi se pre slozio s kvarnim oko K&N-a, Akrapa i sl... Mnogo zdravija i jeftinija opcija od zamene kompletne glave pa ovo pa ono... Medjutim, probao sam V-stroma 1000 i odgovorno tvrdim da ni u jednom trenutku prosecan vozac ne moze da se pozali na nedostatak BILO CEGA, od geometrije, preko kocnica pa sve do snage. Ako vam bilo sta fali od gore navedenog, definitivno sedite na pogresnom motoru!!! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...jos bih dodao eventualno razlicite precnike ventila...

:thumbs_up: E da' date=' na to sam zaboravio, a sem toga vjerovatno u igru i ulaze precnici i duzina usisnih kanala... Sto Dex rece, cijela glava covjece :lol:

 

 

...A za povecanje snage bi se pre slozio s kvarnim oko K&N-a, Akrapa i sl... Mnogo zdravija i jeftinija opcija od zamene kompletne glave pa ovo pa ono...

Ljudi, pa nisam ja mislio da ga sa gore navedenim budzimo vec sam samo nabrojao razlike :D

 

 

...Medjutim' date=' probao sam V-stroma 1000 i odgovorno tvrdim da ni u jednom trenutku prosecan vozac ne moze da se pozali na nedostatak BILO CEGA, od geometrije, preko kocnica pa sve do snage. Ako vam bilo sta fali od gore navedenog, definitivno sedite na pogresnom motoru!!! :wink:[/quote']

Ja bih rekao da mu cak ni K&N, dyno jet i Akrap ne trebaju. Odlican je onakav kakav je!

 

Mozda Termignoni :finger:

:wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

"IB mi svojim Yoshboxom, velikodusno prepravlja centralnu racunarsku jedinicu i ispravlja stvari koje u Suzukiju nisu napravili kako treba. Posle toga, motor stvarno drugacije radi. Perfektno mirno na nizim konstantnim okretajima, bolje povlaci, okretanjem 1/3 rucice gasa, dajem ½ gasa i td…PERFEKCIJA! "

 

Ako negde sretnes IB-a zaustavi ga i nek ti uradi ovo isto sto je uradio Djurinom Stromu... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
a gde se najcesce moze sresti IB ?

 

e to ne znam , moraces da pitas Djuru...ako se ne varam IB zivi u Nemackoj , ali puno putuje svojim Stromom i uvek nosi sa sobom taj Yoshbox i uvek je voljan da ga upotrebi kad sretne kolegu Stromovca... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja