Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko brzinomjera,honda hornet

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

Hornet je 2000 god ali je stavljena instrument tabla i far od modela 2006 (digitalno) tako da sad brzinomjer ne radi. Da li postoji način da se napravi/prespoji ili sta vec brzinomjer,da funkcionise kako treba? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hm....mislim da bi moglo, ali ideju nikada nisam sproveo u delo.

Taj tvoj Hornet, Hornet S, malo mlađi Hornet...kao taj sa kojeg je uzet sat, pa ondA CBF i N i S...pa i CBR(600) sve imaju isti blok. Samo taj kao tvoj '98-'04 ima mehanički km sat....tako da pretpostavljam da na bloku (kućištu menjača) postoji prostor u koji se smešta čitač...a koji na svim ostalim modelima tu i jeste. To se otprilike nalazi ispod kućišta filtera za vazduh. Sa dva šrafa se, praktično odozgo, smešta u gornje kučište menjača.

Ako postoji ostavljeno mesto za to, ostaje samo da ga (nađeš i kupiš) postaviš i sprovedeš kablažu do sata, jer mislim da tog konektora na "običnom" Hornetu nema, jer je kod njega mehanizam za tu ulogu pričvršćen na dekl prednjeg lančanika i sajlom prenosi obrtaje do sata.

Viđao sam i neke budževine da se adaptira i taj već postojeći, ali to užasno izgleda, a i preciznost je upitna.

Znači ovo što rekoh neka ti je ideja vodilja. Ako uspeš šta, molim te da rešenje podeliš sa svima nama...jer je bilo ovakvih pitanja više puta do sada.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Zanimljivo pitanje. Ja trenutno tražim kompletan nov prednji kraj za moj gpz. Kod mene je problem sto ja želim da zadržim originalni sat, a na točku od zx9r c nema pinjona za sajlu. Taj model ima sat na struju i davac na motoru koji šalje podatke na sat preko kabla. Po stranim forumima sam video da su neki taj problem rešili stavljanjem drugog sata i montažom senzora na prednji lancanik. Znaci ne sajla sa lancanika već žica, što je po meni skroz korektno. 

Ja cu najverovatnije dati prednost točku i vilama sa pinjonom pa cu spojiti stari sat na sajlu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

Pošto izgleda da ovaj brzinomjer ne mogu da povezem da funkcionise,da li neko zna postoji li neki brzinomjer koji radi na principu magneta,a da je tačan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja