Jump to content

Moto Zajednica

DAKAR 2021

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nešto novo na ovom reliju. Po prvi put se desilo da su se sudarili ruski kamion Kamaz sa helikopterom organizatora i to u vožnji/ letu. Do sudara je došlo tako što je kamion vozio po stazi, a helikopter je leteo nisko iznad njega. Na nekoj grbi je kamion poskočio uvis i udario u skiju helikoptera koja mu je tom prilikom pocepala ciradu. Na svu sreću druge i veće štete nije bilo :

 

  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Gabor bi mogao da pronađe sebe u manevru da osnuje tim i onda kao tim menadžer pegla Dakar sa 1-2 vozača. Mislim da bi to moglo da zadovolji možda i bolje svaki njegov interes koji ima od ovih netakmičarskih učestvovanja, umesto da se blamira i u ovakvoj vožnji i po onim mitinzima (što mu zaista, zaista, zaista ne treba). Neki talentovani klinac (nije da ih nemamo!) mogao bi tako da dobije šansu i da vozi na 100% truda.

 

Imamo nekoliko klinaca od 16-18 godina koji bi uz trening i podršku svašta nešto mogli da probaju.

 

Pošto znam da ovi redovi nađu svoj put do njega, eto mu dobronamernog predloga. :takoje: Ja imam ogroman respekt za svakog ko završi Dakar. U amaterskoj kategoriji. 

 

Ipak, takmičenje zahteva da daješ sve od sebe. Ili tako, ili nikako. Jbg Gabore, ne deluješ tako.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Mislim da ste vi ljudi ipak malo pomešali ulje i vodu. Od 127  učesnika, čovek je na 63-tom mestu. Po vama onda bi samo prva trojica ili četvorica trebalo da se takmiče.

Ne gotivim ga nešto ali mu iskreno čestitam. Posle njega, iz Srb neće niko više da ode tamo ni kao gledalac.

 

Ispod 27-28 godine starosti, mlađi nemaju šta ovde da traže...

Promenio član srbac
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ako i ubaci nekog u dakar, s obzirom da je dugo tamo i verovatno vec nesto moze da kombinuje, ubacice svog sina da vozi a ne nekog petog. Moja predpostavka, samo to. Ajd idem uskoro do frizera mozda on nesto vise zna o tome, a i znacu kad se Gabika vrati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3240 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre sat vremena, srbac je napisao:

Mislim da ste vi ljudi ipak malo pomešali ulje i vodu. Od 127  učesnika, čovek je na 63-tom mestu. Po vama onda bi samo prva trojica ili četvorica trebalo da se takmiče.

Ne gotivim ga nešto ali mu iskreno čestitam. Posle njega, iz Srb neće niko više da ode tamo ni kao gledalac.

 

Ispod 27-28 godine starosti, mlađi nemaju šta ovde da traže...

I jos trojica iza njega.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, srbac je napisao:

Mislim da ste vi ljudi ipak malo pomešali ulje i vodu. Od 127  učesnika, čovek je na 63-tom mestu. Po vama onda bi samo prva trojica ili četvorica trebalo da se takmiče.

Ne gotivim ga nešto ali mu iskreno čestitam. Posle njega, iz Srb neće niko više da ode tamo ni kao gledalac.

 

Ispod 27-28 godine starosti, mlađi nemaju šta ovde da traže...

Nije bitno toliko ni na kojoj je poziciji, nego koliki zaostatak ima za prvim. Mogao bih i ja da završim MotoGP trku, ali sa kolikim zaostatkom?

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Zbunjen 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Ima Gabor sina koji moze da nastavi njegovo putesestvije po Dakaru...

Inace, Skyler Howes, privatnik, koji je zavrsio kao peti je pricao koliko ga je kostao Dakar: 

Ulaz......15 700e

Iznajmljeni motor....11 500e

Mehanicar koji posle svake etape servisira motor...26 500e

Gume......7 000e

Rezervni delovi.....3000e

Ostali troskovi.....16-26 000e

Ukupno 80 000 - 90 000e

S tim da se cena znatno menja ako imate svoj motor ili vozite "kofer" kategoriju...ili se dobro izlomite pa vam osiguranje plati.

U svakom slucaju, kaze da je rasprodao sve da bi dosao na Dakar, ostao mu samo bicikl. Sto bi se reklo "vozio za sve pare".

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 18 sati, srbac je napisao:

Mislim da ste vi ljudi ipak malo pomešali ulje i vodu. Od 127  učesnika, čovek je na 63-tom mestu. Po vama onda bi samo prva trojica ili četvorica trebalo da se takmiče.

Ne gotivim ga nešto ali mu iskreno čestitam. Posle njega, iz Srb neće niko više da ode tamo ni kao gledalac.

 

Ispod 27-28 godine starosti, mlađi nemaju šta ovde da traže...

Nismo mi pomešali ulje i vodu već oni koji ga kuju u zvezde posle svakog relija. Da bi razumeo o čemu govorimo Franko Piko ima 65 godina odnosno od Sagmajstera je stariji 15 godina i u generalnom plasmanu je 43. i 14 sati prednosti ispred njega. Devojče Sara Garsija je 44. sa 13 i kusur sati prednosti, Lailu koja je 17. apsurdno je pominjati. Međutim nije u tome poenta, kao i pre dve godine kada sam se ovde nadgornjavao sa poštovaocima lika i dela Gabora Sagmajstera nameće se pitanje ko finansira njrgovu zajebanciju na Dakaru. Tada je ovde na ovom forumu tvrdio da od države ne dobija ništa da troškove snose on i sponzori. Međutim kada sam okačio linkove konferencija za novinare na kojima je jasno i glasno rečeno koliko je novca dobio od države, u prevodu od poreskih obveznika, videvši da je uhvaćen u laži više se nije oglašavao. Ne postoji ni jedan jedini razlog da to ne bude slučaj i ove godine. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ne bih da budem pogresno shvacen ali sve ovo gore je individualni uspeh, i reziltati sa takmicenja i krediti , finansiranja, sponzori...sve.  Cak i da postoji gomila boljih i perspektivnijih, ono sto je on ostvario je individualno a tu se uracunavaju i sredstva dobijena od drzave i sve u kompletu. Znaci licno zalaganje, licni rezultati, trazenje sponzora, trazenje pomoci od ministarstva ovog i onog ... sve je njegovo i rezultat njega i njegovog tima ili porodice koga god, njegovog rada ili nerada. Znaci nema tu merkanja ili zasluzivanja ili neke pravicnosti. Kao kad apliciras za stipendiju ili posao, neko dobije a neko ne, nema pravde ili nepravde onaj koji daje odlucuje kome ce i da li ce nesto dati.  A rezultati su tek posebna prica, ljudi komentarisu a pojma nemaju niti o pravilima a kamoli o teskocama na dva tocka a ovde ukljucujem i sebe. Cela prica se u stvari svodi da ko misli da moze, neka se oproba, nije potrebno ni moguce krenuti od Dakar relija.

Trudim se samo da ispostujem tudje vrednosti i zalaganje jer znam koliko je tesko doci do istih, a iskustvo Gabora je toliko da covek moze ladno knjigu da napise. A ako je sacuvao svu tu etapnu dokumentaciju i rute sa bar polovinu relija mozda to i uradi.:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Naravno da se ceni trud. Nije lako to sve ni organizovati, a još manje skupiti finansije. Imalo je smisla podržavati kada je ako se ne varam pre par godina Sagmajster završavao takmičenje oko 50. pozicije od oko 100 vozača koji su završili. Tad je to zaista bio veliki poduhvat.

 

Malo bode oči ovo što u poslednje dve godine deluje da vozi samo da bi završio. Neka pusti onda sina da vozi, mlađi je i verovatno će više da "grize" za rezultat. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2351 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sve mislim da bi otišao da nije stranački opredeljen. Malo morgen. Kao i sve u ovoj državi i u sportu je politika umešala svoje prste i to je jednostavno tako. 

Realno, Gabor jeste šampion u moto krosu. Mislim četiri puta. Više puta drugi, treći... Tačka. 

Više puta učesnik raznih relija, od toga desetak puta na Dakar reliju itd. Ako gledamo realno on reli vozi da se provoza. Sebi je postavio cilj da stigne do kraja i svaki dolazak na cilj za njega je uspeh. I to je to. 

Inače ja ne pratim Dakar odavno. Pratim onaj drugi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, stari roker je napisao:

Sebi je postavio cilj da stigne do kraja i svaki dolazak na cilj za njega je uspeh. I to je to. 

To je upravo to. Ono stranački i ne treba uzeti toliko za zlo, ako ćeš ostvariti neki dobar rezultat. Kradu danas kojekakvi debili, pa kad neko dobije za neki sport ili takmičenje, to je još i okej, ako stoji rezultat iza toga. Gabor je sada sigurno spreman da bude menadžer ekipe, neka pusti nekog mlađeg, spremnijeg i gladnog rezultata da vozi. 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, severian je napisao:

Majko mila, kakve su nam mlade generacije... 

Nisam se do kraja izrazio. Kad država pomogne neki sport, ne vidim ništa loše u tome. Sad, što je to kod nas skorz izopačeno i za sobom povlači neke druge stvari, to je totalno druga stvar.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 6 sati, Jovan Ristic je napisao:

Nisam se do kraja izrazio. Kad država pomogne neki sport, ne vidim ništa loše u tome. Sad, što je to kod nas skorz izopačeno i za sobom povlači neke druge stvari, to je totalno druga stvar.

U tome i jeste problem država ne pomaže moto sport, odnosno moto kros već jednog čoveka i krajnje je irelevantno da li se on zove Gabor, Marko ili Janko.

Kada bi država htela da pomaže moto kros onda bi pomogla Gajićima iz Globara da stazu koju su sami izgradili i koja je jedina staza u Srbiji koja je blizu svetskih i evropskih standarda prilagodi takmičenjima za svetski i evropski šampionat. Time bi na dobitku bila i država jer takva takmičenja podrazumevaju i veliki broj gledalaca, takmičara i pratećih ekipa koji bi u Srbiji svake godine ostavljali značajnu svotu novca. Uostalom to dokazuje primer Orehove Vasi u Sloveniji. Umesto toga vlast ova aktuelna kao i one prethodne će da u rupu bez dna zvanu Crvena zvezda i Partizan da nemilice sipa milione evra. Samo da se razumemo ne zato što joj je stalo do razvoja fudbala, kako tvrdi, već zbog toga štoz decenijama unazad ovaj sport od najnižeg do najvišeg takmičarskog ranga okuplja gomilu političkih i partijskih glodara koje uopšte ne tangira to što ove dve firme duguju na sve strane uprkos novcu koji se u njih sliva iz državne kase.

Ako ste zaboravili kada je Vučić bio premijer doneta je odluka da političari ne mogu biti članovi uprava sportskih klubova. Od tada je prošlo osam i kusur godina.

I???

Promenio član Arso
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Ne pomaže ništa država, nego stranka parama države.

Inače, Yamaha u quadovima prvih 9 mesta.

E, da.umalo da zaboravim Honda Uber alles

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Невезано за Габора..Мислим да је једина права категорија, која је истински Дакар, је "Мале Мото" односно сада "Мотул" категорија..Човјек, машина, и хиљаде км пустаре..Нема десетак механичара, масера, времена да се одмориш, те због тога не треба поредити такмичаре из те категорије са овим другим..Док овај други може да легне на релакс масажу док му механичар чачка бајк, то ови не могу, јер морају сами, после тога опет уморни на бајк, што ће вјероватно да проузрокује још грешака, које ће опет морати сами да ријеше, и тако...

Ипак, заиста и ја мислим да Габор мора боље, ако не онда бар да смрша ..доообро да смрша..Имам осјећај да би дупло бржи био да се у нормалу доведе..

 

п.с. Петерхансел брат са таквом лежерношћу вози ове Дакаре, као ја кад на посао идем пјешке :) 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, Bole37 je napisao:

Ne znam sta bih rekao. Nista lepo verovatno. Jbg para vrti gde burgija nece.

Nekada je bilo para vrti a danas partija vrti jer bez partijske knjižice nema ni para ni posla.

gabor.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja