Jump to content

Moto Zajednica

DAKAR 2021

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Danas kreće još jedana pustinjska avantura. Po drugi put biće vožena u Saudijskoj Arabiji. Da li je zbog toga reli malo izgubio na atraktivnosti, potpomognut ovim sranjem od virusa, ali broj učesnika je za nekih trećinu manji nego obično. Možda su reliji u Južnoj Americi bili najkompletniji i najzahtevniji što se tiče terena, ali meni svakako ostaju najdraži oni originalni tereni u Maroku, Mauritaniji i Senegalu (na njima se ostao da se vozi Africa eco race).

 

Voziće se 12 etapa na kojima će nastupiti 108 motora, 67 automobila, 42 kamiona i 21 kvad.

 

Među onom najbrojnijom i najhrabrijom grupom, tradicionalno biće i naš Gabor Sagmajster. Lično mu želim, a verujem i većina, puno uspeha u narednom takmičenju. Takođe očekujem i da pokaže malo više takmičarskog duha, jer nakon svih ovih godina pokazao je da zna da završi reli, tako da to nije više primarno. Verujem da može, a svakako mora bolje što se plasmana tiče. Možda je ovaj manji broj učesnika idealna prilika da ostvari najbolji plasman do sada. Svakako podrška za njega.

 

Nadam se da će ovo takmičenje proći bez žrtava i da ćemo uživati u dobroj borbi.

 

Eto malo da skratimo zimske dane i proćaškamo o dešavanjima na pesku.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

Letos sam na Uvcu...N.varoši i okolnim brdima upoznao momke iz Češke koji su se mesec dana spremali  za Dakar 2021..

Wow kakva ekipa...kakvo druzenje...kakvi vozači...

Go go go  Milan Engel 26 i KTM 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pratim. O Gaboru kao čoveku nemam neko mišljenje. Imao sam loša iskustva sa njim prilikom kupovine sa njegovog sajta - gde je on neke tehničke/poslovne probleme prenosio na lični nivo. Vrlo nezgodan čovek za saradnju.


Ali bez obzira na to - kao prestavniku Srbije mu želim puno uspeha i sreće na reliju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ne znam kakav je za saradnju al je JAKO težak na vagi. Kao predstavniku debelih ljudi želim mu najbolji plasman na Dakar-u do sad!

Hajra Gábor-e!!!

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

zavrsena prva etapa

 

Toby Price  je zavrsio kao najbrzi na ovoj -kazu zahtevnoj etapi

 

naseg Gabora neeemaaa  na listi koji su zavrsili prvu etapu

 

bf394
WWW.DAKAR.COM

Victories, podiums, all the information about GABOR SAGHMEISTER - SAGHMEISTER TEAM - Dakar

 

kakva faca ;)  totlno je drugciji od svih :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
22 minutes ago, easy naked said:

3 sata zaostatka na etapi koju je prvi odvozao za 3 sata?

Oduzmi sat na svakih 30kg više od prvoplasiranog i Gabor je top 10.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Kao i proslih godina, i ove za Stefana Svitka (SLO). Skroz korektno vozi vec godinama i sto je najbitnije TAKMICI SE, za razliku od Gabora koji se vozi po Dakaru. Mogla bi drzava sponzorisati nekog ko ce se TAKMICITI pa makar bio i 50.

@easy naked  ne verujem. Prosle godine je kupio/dobio nov motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Iz celog sveta bude samo 130 i nešto vozača (od prilike) . Da bi neko drugo ime iz Srbije došlo na taj spisak, skoro da je nemoguće. Konkurencija za učešće je žestoka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Glavni preduslov za takmičenje je da platiš sumu za učešće i da prolaziš tehničku kontrolu. Nije mi poznato da postoji bilo kakvo ograničenje u broju takmičara iz neke zemlje ili generalno ograničenje broja učesnika u nekoj kategoriji. Grešim ?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Grešiš nije samo lova u pitanju nego i takmičarski status.Organizator bira učesnike spram rezultata i ličnih preferencija(lova se naravno podrazumeva).

Ako te ne mrzi pročitaj regulativu tamo je sve jasno.

logo-og.png
WWW.DAKAR.COM

Official website of the Dakar Rally (ex Paris Dakar)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Danas dobra etapa za mog favorita iz senke Quintanillu.

 

Takođe i za Svitka koji se muški bori skoro u rame sa fabričkim vozačima.

 

Voleo bih i da Van Beveren uradi nešto više. Baš su ga terali maleri poslednjih par godina.

 

Toby Price imao lošu etapu i dosta vremena izgubio. Sada je na 15 mestu.

 

Gabor malo popravio rezultat, ako je moglo gore od onog juče. Danas 3h zaostatka i 86 mesto u generalnom plasmanu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Covek je u godinama, verovatno dobija lovu sto ide, i zabole ga za nase misljenje o njemu. I svi bi mi to radili, da se ne lazemo, ne branim ga ali je tako. A mozda jos pegla da bi obezbedio sinu dalje ucesce, ko zna.
 

inace se šišam sa nji cesto, i ok je lik za zajebanciju i to. Za ostalo ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Dobro mu ne dosadi da posle svake deonice, u izjavi za medije, smišlja razlog ili maler koji ga je poterao pa je stigao sa 5 sati zaostatka. Jbt sedi kući čoveče...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 hour ago, el classico said:

To sa Sagmeisterom je sramota za Sport.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Smorio je vec, svake godine on, uvek ili zavrsni nesto pozadi ili ne zavrsi itd... Al ocigledno da niko drugi iz Srbije nema finansijsku i podrsku drzave i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
pre 14 minuta, ZoraNS je napisao:

Sva sreća da ne radi u "Donesi" dostavi...:rolleyes:

 

Ha ha ha....careee:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
1 hour ago, drmilan_ said:

Covek je u godinama, verovatno dobija lovu sto ide, i zabole ga za nase misljenje o njemu. I svi bi mi to radili, da se ne lazemo, ne branim ga ali je tako.

Sumnjam da dobija love preko onoga što mu je potrebno da pokrpi učešće. Za entuzijazam svaka čašt. I on je krenuo od nule i krpio se u početku na razne načine da bi učestvovao. Kada izgradiš ime onda je sve lakše.

 

Opet kao bivši sportista ne mogu da se složim sa ovom konstatacijom. Znači kada se takmičiš i kada predstavljaš zemlju kao što on priča, onda imaš neku takmičarsku obavezu. Ne znači da moraš da budeš prvi ili u vrhu, ali moraš da pokažeš želju. I apsolutno mora da čuje mišljenje, jer se neće takmičiti doveka, a to mišljenje će trajati mnogo duže od toga. I veruj mi da ga boli, ako ne sada, možda za koju godinu, ali onda nema nazad.

 

Kao što sam i rekao na početku kao jedini naš takmičar ima moju podršku i prvo vidim kako je prošao, pa onda gledam druge. Ali moram priznati da se poslednjih par godina uvek razočaram.

 

Imaš priliku da radiš nešto što mnogi sanjaju, imaš priliku da budeš poznat, imaš priliku da ti mnogo ljudi želi uspeh, pa matori onda imaš i veliku obavezu.

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kada smo već kod takmičara red je da se setimo i Bože Ristića koji je jedini uz Gabora imao prilike da vozi motor, na Dakar reliju.

 

Nije završio, ali je to izgledalo korektno. Prvo što je pomogao Gaboru kada mu je motor bio mrtav i izgubio 2 sata dok ga nisu osposobili, pride pomagao i još nekim takmičarima u nevolji. Jednu etapu je završio brže od polovine takmičara. Bez bilo kakve pripreme, bez bilo kakvog takmičarskog iskustva, čovek skoro amater.

 

Nije završio jer je polomio motor na jednom padu, kada je želeo da postigne nešto više. Pokazao je i takmičarski i ljudski duh.

 

Eto nekome je i malo dovoljno da ostavi pozitivnog traga.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja