Jump to content

Moto Zajednica

Bandit 600 jako dimi

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Rastatt
  • Motocikl: Suzuki bandit 600

Pozdrav ljudi, 

Nov sam na forumu jer imam neki problem sa Banditom 600 koji sam nabavio pre dva tri meseca. Motor sam kupio neispravan, i polako ga sredjujem. Kupio sam ponesto alata i izmerio mu kompresiju koja je oko 10 atm. Razlikuje se najvise 0,5 atm po cilindru. Skidao karburatore i ocistio ih u ultrazvucnoj kadi, podesio visinu  plovkova tj. novo goriva, Sinhronizovao karburatore,  Ocistio detaljno rezervoar, popravio slavinu na njemu, proverio filter vazduha, promenuo ulje i filter ulja. Stavio nove svecice i sad imam jos problema.

Motor pali odlicno, saug funkcionise odlicno.

 Prima gas odlicno, vraca gas odmah na ler ali dimi kao lud na auspuch.

Dim je beo ili mi se tako cini jer ne znam kako izgleda plavi dim. Crni nije. 

Zanimljivo je da kada ga upalim, tog momenta i mozda sledeci minut nema dima uopste a posle polako sve jace i jace dimi, pogotovo ako dodajem malo jaci gas.

Podesavao sam i smesu na karburatoru ali kada stavim samo pola kruga malo manje dimi, jos uvek radi ali ne prima dobro gas, sada mi je 1.5 krugova gas prima super i svecice ne garavi, dok na 2.5 ili 3 kruga budu crne skroz.

 

Pitanje

Dali su mozda uljne karike lose ili mozda tefloni jer malo imam uljnih para na iberlaufu ali ne nesto previse i to kad se dobro zagreje. 

Stvara mi i pritisak na iberlaufu tj. kada zacepim prstom i drzim npr 15 sec. onda se stvori pritisak od npr, pola atmosfere, mozda malo manje ali poprilicno.

 

Dajte bilo kakav savet, sta da jos proverim. pomagajte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Po mirisu mozes da osetis da li sagoreva ulje, oseca se na sagorelo ulje, ako je previse jaka smesa, oseca se na benzin, ako je normalnog mirisa, mozda je samo kondezacija. Uostalom videces i sam kad krenes da se vozis da li trosi ulje ili ne. To sto pravi pritisak na iberlaufu znaci da karike ne zaptivaju bas najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Treba da dobro ugreješ motor. Bandit nema grejanje karburatora, pa mu treba dosta vremena. Vozi ga nekih 15tak minuta pa ćeš videti..  Kada je hladno beli dim je normalna pojava. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 22 sati, srbac je napisao:

Treba da dobro ugreješ motor. Bandit nema grejanje karburatora, pa mu treba dosta vremena. Vozi ga nekih 15tak minuta pa ćeš videti..  Kada je hladno beli dim je normalna pojava. :takoje:

Upravo tako, svako vozilo dimi sada belo (bar vecina) i to ne odmah nego kada se malo zagreje auspuh, to je neka kondenzacija ili sta vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 361 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Možda je zgodnije da napraviš kratak snimak i postaviš preko YouTube ili slično. Kad bih ja opisao beli dim, rekao bih da džibri i kulja kao lokomotiva, samo belo, dok ljudi ovde kondenzaciju opisuju kao beli dim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Rastatt
  • Motocikl: Suzuki bandit 600

Mozda sam resio nedoumicu. Kao prvo, jos ga ne vozim jer nemam A kategoriju, tek na prolece. Vozim ga samo po dvoristu, ali sam ga bio dobro zagrevao i ne prestaje dimiti.

Resio sam da skinem auspuh, i primetim da je jedan saraf na prirubnici slomljen na prvom cilindu, na zalost otkinem jos jedan na drugom, dok sam skidao ostale. Zapekli do bola. Ali to cu da resim...

Nego sam resio da ispoliram cevi od auspuha i primetim da mi pokoja kap ispada iz zadnjeg lonca. to je od kondenzacije. kad malo bolje promuckam a ono ima najmanje 2dl unutra ali nece da izadje nikako. Najverovatnije da je u tome stvar. Sad ne znam ni sam sta dalje raditi osim voziti. Pokusacu danas da snimim video i da okacim na youtube i link naravno ovde.

To sto kulja kao lokomotiva to je tacno samo nisam imao predstavu da to toliko moze da bude. Imao sam i hondu 125, koju sam bas danas prodao ona jedva da se ista vidi da dimi pa me to pomalo zbunjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

I meni ovo deluje kao vodena para, kako sezagreva auspuh zagreva vodu iz auspuha i ona isparava. Ako mozes da odvojis top od grane namontiraj samo granu i upali ga, ne bi trebalo da dimi.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad ti je top već skinut, okači ga negde iznad neke peći ( ne električne ) ili ga stavi na neki radijator i ispariće ta dva deci vode za par dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kondenz će se i dalje stvarati zbog vlage u vazduhu i efekta toplo-hladno. Čudi me da u najnižoj tački lonca nisu napravili malu rupicu za dreniranje vlage koja se nakupi. Kod mene na loncu ima a zna i kroz glavnu rupu prigušivaša da pljucka sitne kapljice u radu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Stvara se kondenz i leti. Dešavalo mi se da vožnju završim uveče kada zahladi a zaboravim da zapušim auspuh. Ujutru kada upalim krene da curi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja