Jump to content

Moto Zajednica

'99 Honda NX 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Kao sto sam napisao u predstavljanju, nisam neki ludi motorista. Ovo mi je prvi motor.
Kada sam gledao sta da kupujem, bilo mi je bitno da bude nesto veci motor (visok sam 192cm), da ne bude preterano tezak jer sam pocetnik i da moze da ide 70km/sat uzbrdo. :D
Naravno sve ovo da upada u A1, jer sam za to polozio. 

Gledao sam Bullit Bluroc 125 (odustao jer je kinjez ili nesto izmedju), zatim mi se previse dopala Honda Varadero 125 (ali je skupa za polovnu 125icu, mada verujem da cu je i kupiti jednom :D) i na kraju evo sta sam kupio.
Cim sam ga video na oglasima odmah sam zvao momka koji ga prodaje. Volim adventure stil motora, tako da mu ovo dodje kao beba Honda NX 650.

Evo slika kad sam ga kupio, pa kad sam ga rastavio.
Poceo sam sredjivanje, plastike su sredjene i ofarbane u crno.
Pa idemo dalje.

Imacu pitanja sta i kako jer nisam nikada na motoru radio, ali to drugom prilikom.
Vrlo je jednostavno sastavljen motor, divim se japancima kako su to lepo dizajnirali i uklopili sve :D

1.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Dobar je to motoric. Izdrzljiv, pouzdan, jednostavan i jeftin za odrzavanje. Za pocetnika idealan. Samo prati i po potrebi dolivaj ulje redovno, vazdusare hoce da popiju po malo.

Ja sam 10 godina vozio Dominatora 650 i nikad me nije ostavio na putu a prosli smo bas svasta.

64403040_2344034655872757_6732739756242763776_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Nisam znao da Honda ima ovakav model. Izgleda kao kad bi se parili Transalp i Dominator pa njihovo dete . Svakako mi se bas svidja i svidja mi se sto je 4t a verujem da je dosta izdrzljiv i da dosta malo trosi.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hvala, hvala.
Jeste, dobar je. Mada nemam iskustva da uporedim sa nekim drugim, ali mi se bas dopada :D
Sto se tice potrosnje, trosio je oko 4l kad je bilo ovo hladnije vreme, pre nego sto vise nije moglo da se vozi. Mada ga jos nisam odvezao kod majstora da ga proceslja. To cu sad preko zime da sredim sve do sezone.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Vizuelno sredjen.

Jos samo neki detalji, da se ispolira i bice jos slika.

A onda preostaju kocnice,  lanac, ulje, sajla kvacila i trebao bi da je spreman za drum :D

 

20210307_170203.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Na ovakvom Nx sam polagao doduse 250 kubika.
Meni je od tad ostao u lijepom sjecanju. U vise navrata sam cesljao oglase ali ni jedan ne nadjoh da valja. Vlasnik auto skole je bio prezadovoljan 250-kom i dan dan zali sto je prodao.
I dalje nisam odustao od nje, mozda i naleti neka u oglasima.
Iste sam visine kao i ti pa me zanima kako ti lezi i onako objektivno sa strane izgledas li kao na Tomosu ili je ipak 'ima'?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Interesantan motor, secam se kada sam i ja gledao 125ice pre par godina, i meni se dopadao varadero ali i tad je bila cena jaka, od 125 endura lepi su i Yamaha TDR i Aprilia Tuareg, oni su dvotaktni. Cenim rad i entuzijazam za sredjivanje, ali ako je bila fabricka boja, a deluje na slikama pristojno, ne vidim razlog sto si ga farbao, ja bar uvek vise volim da vidim fabricke kolor seme.

Sve u svemu lep ti je motor, po meni jedino bi delovao lepse i ozbiljnije ako bi mi stavio malo visi vizir.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

@Boki327

Pa nije mi mali kad sedim na njemu, bas se fino osecam. Mada nisam jos provozao neke vece ture da mogu da procenim tacno kakav je. Sve sam se po gradu vrteo, mada sam ga za to i kupio.

Ima na polovnjacima jedna 250ica. Evo ti link:

3928769b3052-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda NX 250 Dominator, 1992. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 38000 km, Bajina Bašta. Cena 1.550 € - Motori -...

 

A okacicu ti dole printskrin sa nekog videa sto imam, kako izgledam sa mojom visinom na njemu.

Kad stoji je dosta visi nego kad se sedne na motor. Jer je bas mekan, i centralni amortizer i prednji. Cak malo i previse mekan :D

 

@MarkoT

Hvala ti.

Jeste, i meni se TDR-ka dopada, ali je dvotaktna, a trazio sam bas cetvorotaknu masinu.

Sve su to dobri motori. Varadero mi je ostao kao neka zelja, jer je bas dobar motoric i gledao sam ga ali nisam hteo da izdvojim pare za njega.

A za farbanje - bio je da kazem ok, ali su nalepnice propale skroz od sunca i boja uzivo nije bila bas najbolja. Hteo sam da ga osvezim lepo, jer volim kad je sve doterano i na svom mestu :D

A i ta boja mislim da nije bila oridjidji, jer na delu gde sediste dodiruje plastiku, vremenom je malo sastrugalo i ispod je crvena bila.

Screenshot_20210310-220043_Video Player.jpg

Promenio član Igor M.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja