Jump to content

Moto Zajednica

flešovanje ecu-a

Recommended Posts

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ja ne znam za majstore koji to rade sto ne znaci da ih nema, ne znam jer me nije zanimalo, nisam ih ni trazio.

Ja ne znam da ne moze da se prica sa ECU na ovaj ili onaj nacin zavisi samo sta hoces i sta ti za to treba.

Ja bih to podelio u 3 grupe

Vidim na Ebay nedavno za 40€ mali handheld sa diag connectorom za diag i clear errors u ECU. Konkretno GSXR ali ima i za druge motocikle.

Druga stvar je zavisno od modela motocikla sta moze da se na njemu uradi, sto noviji vece su opcije jer su mnogo vece i restrikcije pa njihovom mehanickom i elektronskom eliminacijom motor moze da prodise iako je model 2020 gde mislimo da je samim tim najjaci ili najbolji. Nije uvek tako, ima potencijal ali bude malo osakacen zbog postovanja strogih normi.

Treca stvar je fuel mapping i ja bih rekao najslozenija jer da bi to uradio kako treba, treba ti AFR meter i softver sa mogucnoscu autotune prema zadatim vrednostima i to sve na radnom stolu dinamometru gde se odmah vidi kriva snage vs rpm, obrtni moment propraceno sa AFR.

Lepota jedna.

E onda kada sednes na sokocalo ne mozes da ga poznas, kao na steroidima.

 

Znaci ovo nam treba, ako neko zna da to moze da se uradi u SRB ja sam prva musterija za ovu trecu fazu na GSXR1000, 2020.

Da se razumemo na ovom motoru ja vec pricam sa ECU ali fuel mapping sa uvidom u nastale promene zbog promene AFR u realtime je nesto sto nedostaje.

I na kraju vidim ovde ima dosta mehanicara a ko se ne boji ovog elektronskog dela i razume se u to kako radi moze za svoj motor da pribavi te alate i da pokrije jedan deo price osim ovog poslednjeg jer niko samo za sebe nece da kupi dinamometar i alate za tuning fuel mapa sa autotune.

 

Prvi izvor informacija za tvoj motor je moto forum za tvoj model. Odatle se krece ako nemas drugu opciju.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Pratim temu, mene zanima da li su mogli na ECU da štroje konje za Švajcarsko tržište?
U pitanju je Kawasaki GPZ 1100 1995 god sa 44kw, za UK i Germany su po 75kw čak imaju neki i po 139 ks ali to mi nije cilj 100 ks sasvim dosta. Šteta 1100 kubika 60 konja...

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Kod automobila najvise ucinka ima na turbo dizel masinama ali uvek je problem odgovarajuca i kvalitetna mapa kod benzinaca atmosferaca nikad nije imalo nekog velikog efekta a bez promena mehanicke prirode kod motora sumnjam da je ista drugacije jednostavno ako ti slaba masina menjaj je

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Kod automobila najvise ucinka ima na turbo dizel masinama ali uvek je problem odgovarajuca i kvalitetna mapa kod benzinaca atmosferaca nikad nije imalo nekog velikog efekta a bez promena mehanicke prirode kod motora sumnjam da je ista drugacije jednostavno ako ti slaba masina menjaj je

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka


Različite oznake je ECU za Švajcarsku i za ostale zemlje zato sumnjam na njega, eventualno nešto na izduvnom sistemu jel sve ostalo mehanički nije, tj pregledao sam nema blokada.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja