Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 6 sati, aca-pn je napisao:

Kad imas malu decu i decija sedista pozadi, neophodno je da auto ima 4 vrata, inace se ziv polomis dok ih ubacis u sedista i vezes.

Iz licnog iskustva ovo demantujem 100%. Kad smo u kolima sa 4/5 vrata, malac ako je zaspao, nema napolje ako ga ne probudim. Kad sam u patici sa 3 vrata, suvozacko sediste nestane, ja stanem unutra, otkopcam, uzmem u narucje i izadjem iz auta. 

Ulazak u sediste ista prica, zajedno sa njim u narucju i spustim ga u sediste. 

Ne pricam napamet, vozim uporedo. 

Pri tom imam jedan od najmanjih auto sa 3 vrata i opet mi je lakse nego sto mi je bilo sa Octaviom dok je jos manji bio. 

Odoh u Off, sorry. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
11 hours ago, Markone88 said:

Slazem se sa @abarth_maniac ja za zenu planiram Twingo 1.2 benzinac sa klimom. Velika vrata, ubaci se dete pozadi i ne brines :)

Al kad upalis klimu u tom autu, slobodno izadji da ga guras, brze ces ici :D 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Upravo sada, drmilan_ je napisao:

Al kad upalis klimu u tom autu, slobodno izadji da ga guras, brze ces ici :D 

Isto kao i na novom Cliu 1.2. Prokleo sam dan kad sam ga dobio. Sreca nisam ga vozio dugo. Vise sam bio iza kamiona nego ispred. A trosio je kao Volga pod saugom, jer drzis pun gas uvek da bi se kretao. 

Punto je logican izbor za mali auto kod nas, ali ovi mali japanezeri su jeftini a mnogo pruzaju. 

U twingu sam se mnogo vozao, praktican je za grad, ali bas bas slabo ide.2 komada sam vozao i vozao se u njima cesto. Onaj 16v nisam imao prilike da vozam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da dodam jos jedno. Misljenja sam da za bezbednu i udobnu voznju, ma sta vozio, minimum minimuma je 80 KS na tonu mase. Misljenje je formirano u praksi ne samo iz glave. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Twingo 1.2 8v se mnogo lepo vozi, tih u voznji, udoban, klima ti ne treba jer nikako ne ide. 1.2 16v ide osetno jace, al je mnogo glasan, i jako se oseti u kabini vibracija motora, tj obrtaji, i vise trosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Razlozi zbog kojeg bih ja preferirao twinga za zenu su drugi. Jeftin je i prost za odrzavanje. Jeftine gume. Potorsnja benzina mala (oko 5-6l) koliko sam pogledao po netu. Ne treba mi da ide ko metak, samo da bude zdrav prav

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ljudi, ili jos nemate dece, ili niste stavili ili izvukli decu iz auta sa 3 vrata. Tacnije 2, u kroz gepek se ne moze. Msm moze, ali ne ide :)

 

Elem. Kad kazem deca, mislim na decu do 5 god. Ja sam jednom zeni kupio auto sa 2 vrata. Koje su muke da kroz suvazeceva vrata, ubacis desnu nogu, dete, stavis dete u svoje sediste (a da pritom ne razbijes svoju ili jos gore njegovu-njenu glavu), vezes pojasom i isto tako izadjes. Jos ako si, ne daj boze, po gradu, i parkiran uza zid iki nekog drugog auta, najebo si. Dve devojcice imam, prodao ga i posle sam joj uzeo polo. Sad su mi klinke velike, msm 12 i 7, pa mogu same, ali mladja deca i auto sa 2 vrata... jok!

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Ljudi, ili jos nemate dece, ili niste stavili ili izvukli decu iz auta sa 3 vrata. Tacnije 2, u kroz gepek se ne moze. Msm moze, ali ne ide
 
Elem. Kad kazem deca, mislim na decu do 5 god. Ja sam jednom zeni kupio auto sa 2 vrata. Koje su muke da kroz suvazeceva vrata, ubacis desnu nogu, dete, stavis dete u svoje sediste (a da pritom ne razbijes svoju ili jos gore njegovu-njenu glavu), vezes pojasom i isto tako izadjes. Jos ako si, ne daj boze, po gradu, i parkiran uza zid iki nekog drugog auta, najebo si. Dve devojcice imam, prodao ga i posle sam joj uzeo polo. Sad su mi klinke velike, msm 12 i 7, pa mogu same, ali mladja deca i auto sa 2 vrata... jok!
Imam dete od 5 god. I oduvek imam auto sa 3 vrata. Ne znam o kakvom problemu pricate oko ulazenja I izlazenja. Sa istim isao na putovanja od 15+ dana itd.sve stane, najnormalnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Zato se i pravi toliko razlicitih tipova automobila, ljudi su razliciti. Ja nikad ne bih kupio auto sa 3 vrata, jer ne vidim ni jednu prednost toga da auto nema pozadi vrata, a tebi recimo to ne smeta, sto je sasvim ok.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Meni je svejedno da li auto ima 3 ili 5 vrata mada sam oduvek više preferirao one sa 3 vrata.

 

Više mi smeta klasična limuzina sa produženim gepekom pozadi, to mi smeta samo tako. Ko da vučem nešto za sobom, ko da mi nešto sedi za vratom. Samo sam jednom imao pasata kog sam posle par meseci od kupovine prodao jer nisam mogao da se otarasim tog osećaja tokom vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Twinga 1.2 16v imam vec 5 god, vozio sam i pomenutog punta, moj glas ide debelo na stranu renault-a, mnogoo startniji, kvalitetniji, udobniji,panorama...strasan autic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja