Jump to content

Moto Zajednica

GSXR 600 K5 čudan zvuk

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Pozdrav!

Imam neki čudan zvuk u motoru, istraživao sam na nekim klasičnim mestima, proverio lanac, španer, zazor ventila, međutim sve u tip-top stanju. Meni deluje čudno, dok mnogi forumi kažu da je to normalno za Suzuki.

Možda neko ima više iskustva, pa pogledajte snimke:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
7 hours ago, abarth_maniac said:

Lupa k'o Maksim po diviziji! :ph34r:

Posto si iz Pazove, teraj (prenesi) to kod @bokilica, pa ces znati sta i kako. ;)

Da, verovatno će ići kod nekoga ko bi prepoznao zvuk, ili se bar približio izvoru problema (ako postoji problem). Nije baš da tako lupa kao kad prolupa motor, i ne čuje se kada se ugreje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И мени звучи релативно нормално, које уље је унутра? И дали си проверавао зазор вентила?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
1 hour ago, Krokodilo said:

И мени звучи релативно нормално, које уље је унутра? И дали си проверавао зазор вентила?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Motul 7100 10w-40 , nov filter Mahle. Takođe kada sam staro ulje ispustio bilo je prilično uredno, bez nekog špona, normalne gustine.

Zazori ventila provereni, svi na idealnoj meri.

Svećice normalno izgledaju, možda su malo svetlije , ali pretpostavljam da je to OK za ubrizgavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
16 minutes ago, Krokodilo said:

Терај и не замарај се.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Hvala na podršci. I meni se čini da će biti tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Види ако си га такав узео и ако си га терао, а сада ти због нечег ушла нека "чивија" терај. Ако се овај звук појавио скоро онда може бити нека зајебанција. Мада по звуку којег чујем на видео то је стандардни звук "круте везе" измеџу радилице и корпе. Понављам то је моје мишљење по оно што чујем тамо на видео.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
42 minutes ago, Krokodilo said:

Види ако си га такав узео и ако си га терао, а сада ти због нечег ушла нека "чивија" терај. Ако се овај звук појавио скоро онда може бити нека зајебанција. Мада по звуку којег чујем на видео то је стандардни звук "круте везе" измеџу радилице и корпе. Понављам то је моје мишљење по оно што чујем тамо на видео.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Uzeo sam ga skoro, već je bilo hladno kad je došao iz Germanije. Nije ni vožen ovde.

Takođe sam uzeo da prekontolišem malo kvačilo, diskove, ležaj, i sve deluje ok).  Moguće da je zvuk sa korpe, jer vidim da ima nekog lufta u njoj. Na stiskanje/odvajanje kvačila nije menjao zvuk. Snimak:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Biće da mu se nešto ozbiljno već desilo...pa je sređivan.

Ono što me navodi na takav zaključak je crni silikon na spojevima, kojem tu jeste mesto, ali definitivno originalni..niti je crn, niti tako brljavo viri iz spoja. Otvarati sad to da se vidi šta je...to verovatno ne dolazi u obzir, ali samo tako može tačno da se utvrdi.

Suzuki zaista ima u svom zvuku prisutan taj jedan...aj' nazvaću ga metalni ton, međutim u ovoj situaciji bi pre trebalo saznati, ako je ikako moguće, zbog čega je motor otvaran.

Meni barem deluje da jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Да, црни силикон испод цилиндра. То Швајцарац никако не би оставио тако дефинитивно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

primetih i ja kako je brljav taj silikon. Nije Švajcarac, nego Nemac, ali verujem da ni oni ne bi tako ostavili.

Gledam na Youtube par snimaka sa fabričkim izduvom,za isti motor,  pa to zvoni kao Jingle Bells.

Mislim da će se sačeka sezona, pa voziti i pratiti stanje. Nekad previše pametovanja samo veće probleme napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 6 sati, maza1 je napisao:

primetih i ja kako je brljav taj silikon. Nije Švajcarac, nego Nemac, ali verujem da ni oni ne bi tako ostavili.

Gledam na Youtube par snimaka sa fabričkim izduvom,za isti motor,  pa to zvoni kao Jingle Bells.

Mislim da će se sačeka sezona, pa voziti i pratiti stanje. Nekad previše pametovanja samo veće probleme napravi.

Ja se ne bih smirio dok ne utvrdim šta je tačno u pitanju :) . Da li je kompresija premerena? Kako se ponaša u vožnji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
1 hour ago, Jovan Ristic said:

Ja se ne bih smirio dok ne utvrdim šta je tačno u pitanju :) . Da li je kompresija premerena? Kako se ponaša u vožnji?

Nisam merio kompresiju, ali vidim da identično izgledaju svećice, auspuh čist, pali odlično, sve normalno izgleda. U vožnji ga nisam naročito testirao jer je došao u hladno vreme.

A što se tiče nerviranja oko motora...preboleo sam davno to. Uradičemo sve što treba, i kako treba, al da se cimam oko njega - nema šanse.

Čekaće toplo vreme, ili neku direktnu ideju šta da se pogleda (bez rasturanja mašine po mogućstvu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Klopara nesto oko kvacila. Ja sam se malo nasali kad sam napisao post, jer zaista zvoni. To sto oni znaju da zvone, jedan par opanaka. Ali ne treba toliko da zvoni (bar koliko moj telofon docarava zvuk). Na drugom snimku je tih, sto znaci da usmereni mikrofon nije uhvatio taj ton (malo se razumem i u gluoe mikrofone jer sam muzicar). 

Nije velika briga, ali bih na tvom mestu prepustio proveru nekome ko se razume. Da cuje uzivo, premeri, pregleda. Ne zato sto ce da se raspadne nego da znas kakvog konja jases, tebe radi. 

Mozda sam je preopterecen, jer servisaram dugo, a ne prepustam slucaju. Uvek mislim i trazim uzrok ako nesto nije kako je fabricki bilo. Taj motor (prvi snimak) kad je izasao iz fabrike nije imao taj zvuk. Ako je korpa, ok. Znas da je korpa i da ce da traje jos 30.000 km. Ali neko ko zna ti je rekao i onda ne mislis nego vozis i znas da nije nista sto ce da se ostavi na putu. 

Eto, napisah esej, ali drugarski od srca! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
6 minutes ago, abarth_maniac said:

Klopara nesto oko kvacila. Ja sam se malo nasali kad sam napisao post, jer zaista zvoni. To sto oni znaju da zvone, jedan par opanaka. Ali ne treba toliko da zvoni (bar koliko moj telofon docarava zvuk). Na drugom snimku je tih, sto znaci da usmereni mikrofon nije uhvatio taj ton (malo se razumem i u gluoe mikrofone jer sam muzicar). 

Nije velika briga, ali bih na tvom mestu prepustio proveru nekome ko se razume. Da cuje uzivo, premeri, pregleda. Ne zato sto ce da se raspadne nego da znas kakvog konja jases, tebe radi. 

Mozda sam je preopterecen, jer servisaram dugo, a ne prepustam slucaju. Uvek mislim i trazim uzrok ako nesto nije kako je fabricki bilo. Taj motor (prvi snimak) kad je izasao iz fabrike nije imao taj zvuk. Ako je korpa, ok. Znas da je korpa i da ce da traje jos 30.000 km. Ali neko ko zna ti je rekao i onda ne mislis nego vozis i znas da nije nista sto ce da se ostavi na putu. 

Eto, napisah esej, ali drugarski od srca! 

Sve jasno, i iskreno primljeno k znanju. Definitivno je teško preneti zvuk sa mobilnim telefonom, a još teže jasno ga opisati.

Za sad mirovina, kad se malo prolepša vreme ide kod majstora na proveru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ko se doznaje, sa kapije ce verovatno znati da ti kaze da li je zvuk "normalan" ili ne. Ali dok si pitao, sumnjas... Odagni sumnju i miran si. :)

Srecne kilometre zelim! :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
20 minutes ago, abarth_maniac said:

Ko se doznaje, sa kapije ce verovatno znati da ti kaze da li je zvuk "normalan" ili ne. Ali dok si pitao, sumnjas... Odagni sumnju i miran si. :)

Srecne kilometre zelim! :sampion:

Također!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Cisto da te malo smirim, Ranko je cuo moju "klepetaru" pre nekih devet meseci i posto ima utrenirano uvo na keca je znao sta mu je (sve) :D Od onda "klepetara" je do danas presla mnooogo kilometara po svakojakim uslovima, bez preterane stednje i bez ikakvih negodovanja je spremna da protrci jos toliko. Uostalom Suzuki je to ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Klopara nesto oko kvacila. Ja sam se malo nasali kad sam napisao post, jer zaista zvoni. To sto oni znaju da zvone, jedan par opanaka. Ali ne treba toliko da zvoni (bar koliko moj telofon docarava zvuk). Na drugom snimku je tih, sto znaci da usmereni mikrofon nije uhvatio taj ton (malo se razumem i u gluoe mikrofone jer sam muzicar). 
Nije velika briga, ali bih na tvom mestu prepustio proveru nekome ko se razume. Da cuje uzivo, premeri, pregleda. Ne zato sto ce da se raspadne nego da znas kakvog konja jases, tebe radi. 
Mozda sam je preopterecen, jer servisaram dugo, a ne prepustam slucaju. Uvek mislim i trazim uzrok ako nesto nije kako je fabricki bilo. Taj motor (prvi snimak) kad je izasao iz fabrike nije imao taj zvuk. Ako je korpa, ok. Znas da je korpa i da ce da traje jos 30.000 km. Ali neko ko zna ti je rekao i onda ne mislis nego vozis i znas da nije nista sto ce da se ostavi na putu. 
Eto, napisah esej, ali drugarski od srca! 
Колега/колега, кажеш да си музичар хааааа и ја сам професор музике који сваки дан после посла иде да сервисира моторе. И мени слух значи много у дијагностици али дефинитивно у живо. Шта свираш ако није тајна(извињавам се на оф, биче кратак)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja