Jump to content

Moto Zajednica

Suomy Sr sport vs Shark Spartan

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Drugari, u potrazi sam za kacigom, prvi put kupujem za R motor. 

Probao sam Shark Spartan u Barelu, savrseno lezi. E sad sam video da je SUOMY Sr Sport na popustu 50%, interesuje me da li je neko posedovao neku od ove dve i kako su se pokazale? Moze i predlog za neku drugu, budzet 300€. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 326 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Ja sam uzeo Spartan GT carbon. Uzeo sam je na lični osećaj o kvalitetu izrade, spram cene naravno. Gledao sam i poredio sa AGV K6, sa Scorpion, dok mi je Shoei GT Air 2 malo preskup (barem cena u Motoland). Nisam ti odgovorio na pitanje, ali sam barem rekao kako sam izabrao Spartan. U Barel kažu do NG da je popust. Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Imam Shark Spartan carbon skin, skoro 2 godine. Uzeo sam ga jer mi odgovara tezina (izuzetno je lagana kaciga), zato sto pase mojoj glavi i zato sto mi je trebala touring kaciga. Dodatni plusevi su odlicna ventilacija, pinlock koji dobijes sa kacigom, suncane naocare koje se spustaju do nosa, integrisana zavesica ispod brade, garancija 5 godina.

E sad, glavni minus je vizir tj. kvalitet istog. Shark je napravio isti vizir koji se koristi na par modela i kod svih se desava da kad tad pukne sa leve strane (na onom C delu gde se kaci za kacigu). To ne spada pod garanciju te moras kupiti novi vizir kada se to desi. I naravno da se nadas da ih ima na stanju :) Drugi minus, bar moj licni, jeste sistem kako se otvara/zatvara gornji lufter. Moze se desiti, kao meni, da propadne i ne moze da se fiksira u jednom polozaju. Ovo je sredjeno pod garancijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja