Jump to content

Moto Zajednica

Touring (ADV) za nize (175 cm) ljude?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 12/30/2020 at 6:13 PM, baneBP said:

Nova Honda CB500X je oko 7000 eura. Bolje dodaj jos 300 eura pa kupi novog Stroma 650 koji je ozbiljniji i jaci motor.

Slicnu dilemu sam imao pre koju godinu kada sam pocinjao sa moto pricom. 175cm/75kg sam i imam krace noge. Cb500x sam probao kod dilera i mogao sam oba stopala da stavim na zemlju. Na Stromu nisam mogao, bio na prsticima kao balerina. Ali posle test voznje sam znao da je ipak Strom motor za mene (iako je tada razlika u ceni bila dosta veca nego danas). Daleko od toga da je cb500x los motor, samo je Strom dosta ozbiljniji.

A problem sa visinom sam sredio tako sto je prednji kraj spusten za neka 2-3 cm napred (odradio Atila na prvom servisu). Od tada mogu normalno spustiti obe noge na zemlju istovremeno. Alternativa tome bi bila kupovina nizeg sedista.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

LJudi 
Hvala vam svima bas bas
dosta ideja i saveta dobih od vas
Na kraju sam otisao i probao sve sto ste mi savetovali (sem JHIMALAJA) koji ne nadjoh
DA sumiram:
seo sam na sve i cekao da se desi ljubav, ali i da se osecam komotno kada se na moju novu devojku popne zena :)

V STROM - sjajan motor - al ga doziveh nekako kao prevozno sredstvo
FAZER - divan primerak gledah - nekako mi preglomazan vizuelno, divna voznja i skoro se odlucih 

I onda videh i sedoh na.....
Nov motor, presao 20 K, svaki sraf i dalje ima na sebi fabricki marker :)
sediste podesivo po visini
mekan, polozaj za mene cudnoga (kratke noge i dugacak torzo) - idealan

i Tako....ljubav na prvi pogled....
samo da kazem da sam najsrecniji vlasnik
(acak je opcija i da zadrzim moju CAGIVU preke naravi)

Hvala ljudi jos jednom

IMG_4033.JPG

IMG_4035.JPG

IMG_4036.JPG

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
1 hour ago, Eol said:

@aleksandar andric nek te lepo sluzi.Ovako na slikama deluje bas da je u fabrickom stanju.

Hvala puno
nema sanse da je lazirana kilometraza 
jer bukvalno ima na srafovima i dalje marker fabricki
svi tragovi vozenog motora izostaju :D 
stvarno sam mnooogooo srecaaaannn:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut
On 6. 1. 2021. at 19:11, aleksandar andric je napisao:

Hvala puno
nema sanse da je lazirana kilometraza 
jer bukvalno ima na srafovima i dalje marker fabricki
svi tragovi vozenog motora izostaju :D 
stvarno sam mnooogooo srecaaaannn:na_glavi:

Vidim na profilu pise da vozis tracera 700...pa me zanima jel to Cbf zamenjen...i kakva su iskustva sa tim motorom ,posto mene upravo zanima tracer gt...nov??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
5 hours ago, pedjazz said:

Vidim na profilu pise da vozis tracera 700...pa me zanima jel to Cbf zamenjen...i kakva su iskustva sa tim motorom ,posto mene upravo zanima tracer gt...nov??

Tracer od skoro
Vozio sam ga samo po gradu jer je bio kraj sezone tako da nisam nesto kompetentan za komentarisanje a drugari iz teme tracer 700 imaju dosta hvale za isti.

Na prvu loptu-bicikla.
Sto tezinom, sto upravljivoscu. u Odnosu na moju milu CBF-icu - pero laka kategorija.
Agregat je cudo, tako lep odziv i obrtni momenat od malih obrtaja sto mi je najvise smetalo na hondi koju sam morao da vrtim na 7000 obrtaja da mi ozivela. Tracer vuce od starta vrlo linearno. Sve u svemu - osecaj je jako ispunjujuc. Ta dva cilindra (samo dva) tako uzbudljiv osecaj u voznji da je to za ne verovati

Ergonomija kao na bicikli.

O nekom dugorocnijem utisku ...na kraju nove sezone :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Hvala....ja vozim Thundercata...i zanima me Tracer...ali na nekoliko mesta sam naisao da mu udobnost na duze staze nije jaca strana...sve ostalo je top... Posto nemam iskustva sa tom vrstom motora moram se dobro raspitati jer ako bi mi zaodgovarao kupio bih nov verovatno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Vozim Tracer 9GT 2023 , sto se tice udobnosti meni je odlican,pauze nakon 250-300 km bez ikakvog osjecaja zamora ,sipanje goriva i dalje gas. Ove godine planiram do Portugala pa cemo onda maksimalno testirati udobnost 😅

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Mislim da je 9Gt i 7Gt razlika po udobnosti veoma velika. Tako sam barem procitao da su pisali oni koji su oba raubovali. Meni licno se vizuelno vise svidja 7mica...

Svojevremeno su mi rekli u Platneru da ne brinem za visinu,spustice ga oni u servisu ako budem imao zelju da ga kupim a bude mi visok...inace nemam nekih offroad ambicija da mi treba visok motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Visok sam 1,77 oko 83-85 kg,  motor mi nije visok uopste iako se sjedalo može podesiti na dva nivoa jako brzo.Motor je jako brz i okretan , na gasu je 🔥 sto mi i odgovara. Cjeli život vozim neke zujalice sa ruksakom na ledjima i to mi je dosadilo pa sam prešao na Tracer.Tri kofera ,tank torba i torba za suvozačevo sjedalo sada samo gas 😎

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

@pedjazz ako budeš uzimao nov Tracer obavezno izaberi i comfort sedište ili neka after market kombinacija

Prelazio sam više puta po 500km u danu sa standardnim sedištem ali mora da se pravi pauza najviše na 150km ili ispod, do 100km u cugu u mom slučaju je izdržljivo ali preko toga počinje da smeta i otrni bulja...

9ku još nisam vozio duže ali je svakako veći osećaj inicijalne udobnosti što me tera da je kupim čim ovo moje pandursko devojče prodam :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut
Pre 12 sati, Dudico je napisao:

@pedjazz ako budeš uzimao nov Tracer obavezno izaberi i comfort sedište ili neka after market kombinacija

Prelazio sam više puta po 500km u danu sa standardnim sedištem ali mora da se pravi pauza najviše na 150km ili ispod, do 100km u cugu u mom slučaju je izdržljivo ali preko toga počinje da smeta i otrni bulja...

9ku još nisam vozio duže ali je svakako veći osećaj inicijalne udobnosti što me tera da je kupim čim ovo moje pandursko devojče prodam :) 

Vozio sam MT 07...meni se dopao mnogo. Za po gradu i u lokalu. I lep mi je vizuelno i nekako lep za voziti.

Tracera nisam vozio ni jednog. Cak sam razmisljao da kupim nov mt 07...za svaki dan...a za dalje da uzmem Fazera sa tri kofernjace za neku duzu destinaciju....

Sve ce biti na klackalici dok ne prelomim...

Ako uzmem novog Tracera onda bi to bilo to...i za grad i za dalje ture...a verovatno i vencanica 😁

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut
Pre 15 sati, Mladen V je napisao:

Visok sam 1,77 oko 83-85 kg,  motor mi nije visok uopste iako se sjedalo može podesiti na dva nivoa jako brzo.Motor je jako brz i okretan , na gasu je 🔥 sto mi i odgovara. Cjeli život vozim neke zujalice sa ruksakom na ledjima i to mi je dosadilo pa sam prešao na Tracer.Tri kofera ,tank torba i torba za suvozačevo sjedalo sada samo gas 😎

Koji tracer je u pitanju...7 ili 9?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Odličan mi je u svakom pogledu. Neću ga voziti duže od 2-3 god. Sledeci nadam se  je KTM 1290 ili GS 1300. Optimista sam uvjek 😂

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
pre 57 minuta, Mladen V je napisao:

Odličan mi je u svakom pogledu. Neću ga voziti duže od 2-3 god. Sledeci nadam se  je KTM 1290 ili GS 1300. Optimista sam uvjek 😂

GS 1300 ima opciju, da mu se prilikom stajanja avtomatsko ili ručno spusti višina.

Paket se zove : Adaptivna višina motora i košta nešto iznad 500€.

 

 

Promenio član Tedybear
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja