Jump to content

Moto Zajednica

Touring (ADV) za nize (175 cm) ljude?

Recommended Posts

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Pozdrav kolege 
potrebna mi je pomoc oko kupovine motora

VOzac sam vec nekih 6-7 god - nisam pocetnik, daleko od profi, ali pristojan
do sada sam vozio uglavnom naked motore bandita, cagivu raptor....hondu cb400...

Sad je vreme (takve su mi i zelje) da uzmem neki touring (mozda cak i neki ADV motor)
voleo bih da sa devojkom malo putujem....(asfalt uglavnom ) - sto znaci 3 kofera, i zena iza mene :)
Ovi naked su malo neudobni, polozajem, zastita od vetra....nosaci kofera....
P stoga dajte i neko misljenje sta da gledam

Gledah V STROMA 650, hondu CB 600F, Fazera... (ne bih se usudjivao za prelazak na 1000cc , radije sam za neku 600-tku) (ne probah - samo na slikama :) )
ALI

Glavna stvar
Visok sam 175 i 70 kg...da da znam nit velik nit tezak
I posto nisam bas u mogucnosti da idem i da probavam sve i svasta voleo bih da cujem vase misljenje i preporuke

STA ja mogu da gledam uopste - za nas patuljke :)
Hvala svima unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Za tvoju visinu strom je OK, kao i za udobnost saputnika. Ja sam nesto laksi od tebe kad sam probao novi strom nije bilo problema. Cini mi se i da mu nosivost nije losa. Na lageru u Skoplju nije ga bilo i ta cena mi nije odgovarala. SV-a su imali i bio na finom popustu i tako ... posto vozim sam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
6 hours ago, Dejan88 said:

Ja sam 176 visok I 86kg. Vozio sam I Stroma I Cbf, bez ikakvih problema. Tako da nema sta da razmisljas. Samo opusteno I gas emoji6.png

SUper 
hvala puno
a sta je tvoja preporuka?
ljubitelj san honde
Al me malo smara sto cbf ima karburatore i dalje ali je honda?
Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
6 hours ago, DraganNS said:

Kolega, nemaš ti nikakav problem ni sa visinom ni sa težinom... Što bi se reklo: širok ti je dijapazon ;) 

Pa imas li neku sugestiju za motor 
preporuka vstrom ili cbf ili nesto potpuno drugacije?
Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Ako vec imas zelju za putovanjem, onda V-Strom bez razmisljanja, za moj ukus I nacin voznje, motor za sve namene I prilike.
Nemam nista protiv Cbf-a, ali za to sto si napisao je Suzuki po meni prava mera.
Srecna kupovina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Mali strom je solidan ali anemičan. Cbf i mali i veliki nisu baš vrh klase. Fazer je tesan za putovanje u dvoje. Strom izađe najbolji izbor ako nisi zahtevan. Meni je mali strom posle fazera 1000 jako slabašan ali zato ima prednost udobnosti u dvoje natovaren. Ja sam u fazonu da pređem na velikog stroma ili versys. Inače imam primerak malog stroma lepo opremljenog u ponudi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
1 hour ago, Dejan88 said:

Ako vec imas zelju za putovanjem, onda V-Strom bez razmisljanja, za moj ukus I nacin voznje, motor za sve namene I prilike.
Nemam nista protiv Cbf-a, ali za to sto si napisao je Suzuki po meni prava mera.
Srecna kupovina. emoji6.png

Znaci svako misljenje
hvala

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
34 minutes ago, JevtaNS said:

Mali strom je solidan ali anemičan. Cbf i mali i veliki nisu baš vrh klase. Fazer je tesan za putovanje u dvoje. Strom izađe najbolji izbor ako nisi zahtevan. Meni je mali strom posle fazera 1000 jako slabašan ali zato ima prednost udobnosti u dvoje natovaren. Ja sam u fazonu da pređem na velikog stroma ili versys. Inače imam primerak malog stroma lepo opremljenog u ponudi. 

Cekam da prodam cagivu
ako me saceka super :)
uvek bih radije uzeo motor od kolege sa foruma :)
imas negde temu ili oglas?

(nisam divljak sto se tice voznje, a posto sam vozio cagivu sa sv agregatom, mislim da je to vrlo ok agregat)
Hvala puno u svakom slucaju - a mozda i saradjujemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 2 sati, aleksandar andric je napisao:

Pa imas li neku sugestiju za motor 
preporuka vstrom ili cbf ili nesto potpuno drugacije?
Hvala

Pomalo imam osećaj kao da me pitaš koja bi se tebi devojka dopala (a imam utisak da voliš i crnke i plavuše...). :)

Moj brat vozi poslednje dve godine cbf600s sa sve kompletom fabričkih kofera, putuje po Srbiji sa partnerkom, vozio samnom prošle godine Sloveniju, u globalu je zadovoljan... Sada se loži na novog Stroma 650xt, zbog udobnosti i pouzdanosti, ne treba mu neka "ljuta paprika". Ja vozim pet godina gsx650f i veoma sam zadovoljan njime, putujem skoro uvek solo, ali ako mi se sklope kockice ipak bih uzeo neki jači sportturing npr. novijeg Versysa 1000.

Na tvom mestu uzeo bih ono što mi se sviđa, uklapa se u potrebe i budžet, razmotrivši mišljenja i, pre svega, neposredna iskustva kolega sa ovog foruma (a zašto ne i stranih). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Za putovanja, kraca i duža VStrom je odlican. Letos devojka i ja i tri kofera bez problema u Albaniju. Meni snage dovoljno iz 650ccm. Ko je presao sa litre možda mu zafali, ali daleko od toga da ne moze da se vozi bezbedno. Ovo je do sada najudobniji motor koji sam vozio 

Ja sam visok 178 i 88kg i strom mi je taman. 

P. S. Ako resis da ides u smeru vstrom, javi se, mozda cu imati super primerak 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ako nećeš na off, a nećeš, vidim gore uglavnom asfalt, onda preporučujem da uzmeš u razmatranje i TDM 900,za putovanja nema bolji, nije "ljut",  nije "blag"... za dvoje sa koferima taman... Samo prvo sedi na jedan primerak, pošto je malo višlji, probaj da li se oslanjaš celim stopalima na asfalt...ja sam oko 180 tabani mi skroz na podlozi, ima i viška... Vidim da si mršav, znači nisi od onih koji su krupnije gradje tj. u butinama "široki" pa imaju problem sa oslanjanjem na zemlju iako imaju visinu... 

Ovi gore predloženi imaju i dva i četiri cilindra, različito se voze...ti odlučuješ, prvo motor mora da ti se svidja na "oko" zar ne? Pa posle sve ostalo, barem kod mene... 

I na kraju, koji god da kupiš... pogrešićeš... jer ćeš za 2-3 godine tražiti drugi, jači...ili barem noviji... što bi rek'o Zoran Radmilović u Radovanu III-Sve normalno:)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 20 sati, aleksandar andric je napisao:

voleo bih da sa devojkom malo putujem....(asfalt uglavnom ) - sto znaci 3 kofera, i zena iza mene :)
 

Hoće li žena to da prihvati?:jee1:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
2 hours ago, DraganNS said:

IMG-20201228-091553.jpg

Evo, tri moguće opcije "na gomili" pa biraj! :na_glavi:

nije fer
GSX je u prvom planu pa lici da je najveci najozbiljniji :D:D
Honda mi nekako najobicnija - al je HONDA (jesam , ja sam taj sektas :D)|prelepi su sva tri
a stvarno GSX F nisam ni gledao
a sad mi se bas svidja....

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
4 hours ago, lemy said:

Za putovanja, kraca i duža VStrom je odlican. Letos devojka i ja i tri kofera bez problema u Albaniju. Meni snage dovoljno iz 650ccm. Ko je presao sa litre možda mu zafali, ali daleko od toga da ne moze da se vozi bezbedno. Ovo je do sada najudobniji motor koji sam vozio 

Ja sam visok 178 i 88kg i strom mi je taman. 

P. S. Ako resis da ides u smeru vstrom, javi se, mozda cu imati super primerak 

i ja nisam lud za snagom...650 mislim da je sasvim OK - vozim i po gradu dosta pa mi hiljadarka nije opcija - tesko veliko.....

cekam da prodam CAGIVU 
a vstrom mi nekako najbliza opcija
javljam se sigurno
Hvala na savetima....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
2 hours ago, djolji said:

Hoće li žena to da prihvati?:jee1:

@aleksandar andric Mislim da nisi razumeo kolegu. Pošto si izjavio da bi hteo da se voziš sa devojkom a kasnije pominješ ženu, on te je pitao da li će žena prihvatiti to da se voziš sa devojkom.

 

.. ili se možda onaj tvoj odgovor da će žena voleti sve što ti izabereš odnosi i na tvoju devojku :lol3:U tom slučaju alal ti vera, čestitam, daj i nama recept gde da nađemo takvu ženu! :lol3:

  • Haha 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja