Jump to content

Moto Zajednica

doziranjje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova

Po manualu je odnos 1:25 dakle ako (1l) 1000ml podelis sa 25 dobijes 40ml i a ulje sipas za 2 takta i ne mudrujes puno a ako ti nesto priblizno kazu ljudi koji ako sam dobro razumeo i rade popravke motora kao kolega krokodilko onda ne brigaj mnogo bitno da bude za 2t masine neko standardno ulje i vozis:-)

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

U Tomos Automatik i APN6s stavljam isključivo 2% Motul sintetike za premix, i nemam nikakvih problema. Sa mineralnim uljima i 4% mesavine sam imao nepotpuno izgaranje, i dosta naslaga na izduvu, svećici, čelu klipa. Ne odmah ali vremenom da. I da napomenem, nije toliko bitan % mešavine, najvažnije je da smeša vazduh/benzin bude dobra, jer može slabija mešavina, ali zato siromašna smeša izgara većom temperaturom, motor se pregreva, gori čelo klipa, itd. Dakle dizna i karburator moraju biti u tip-top stanju

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova
U Tomos Automatik i APN6s stavljam isključivo 2% Motul sintetike za premix, i nemam nikakvih problema. Sa mineralnim uljima i 4% mesavine sam imao nepotpuno izgaranje, i dosta naslaga na izduvu, svećici, čelu klipa. Ne odmah ali vremenom da. I da napomenem, nije toliko bitan % mešavine, najvažnije je da smeša vazduh/benzin bude dobra, jer može slabija mešavina, ali zato siromašna smeša izgara većom temperaturom, motor se pregreva, gori čelo klipa, itd. Dakle dizna i karburator moraju biti u tip-top stanju
 
Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
 
 
 
Колега Јозза повуче веч другу тему али надајмо се да је само дозирање "проблем".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
А ово, јеси ли пробао? 
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
 
9555ac5e8b8fe71a0a522678368a8285.jpg&key=7e6dca25f70026eeb082d8b8f1e79d3fcd218251b496b8f43e2af33b31009966
Nisam. Slabo vozim moje "cvaje", tj voze ih deca
Inače Motula ima još, pa mi se ne isplati da otvaram bilo šta drugo dok ovo ne potrošim

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1875 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Po onom manualu, u ono vreme, to je bilo to. Gde sada naci benzin od 86 oktana ? Druga stvar, preslo se na sinteticka ulja. Svaka cast manualu, ali da ja imam taj motor, poslusao bih kolege...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja