Jump to content

Moto Zajednica

Čekajući novu MotoGP szonu

Recommended Posts

  • 46, 619 postova
Pre 9 sati, mick je napisao:

Žao m i je što Pedrosa nije imao više titula...zaista sjajan vozač. I možda jedan od najnesrećnijih a živih. Njegovi nesrećni padovi su meni lično bili opomena na ulicama. Iskreno ne znam nikog ko je više puta leteo po stazama...

 

Na kraju opasan posao je napravio sa KTM-om...baš me zanima kako će se cela priča odvijati sledeće sezone...

 

 

Vise je leteo mm93

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@floyd032 o njemu nisam ni počeo da pišem...ali kad se uzme sve u svemu nije toliko. Jedina je stvar što je Markez koristio kontrolisani pad u toku treninga, nauči gde je limit i ćao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 10 sati, mick je napisao:

Žao m i je što Pedrosa nije imao više titula...zaista sjajan vozač. I možda jedan od najnesrećnijih a živih. Njegovi nesrećni padovi su meni lično bili opomena na ulicama. Iskreno ne znam nikog ko je više puta leteo po stazama...

 

Nije on toliko puta leteo, koliko je siroma krhke gradje, i u tome je njegov najveci maler,

drugi padnu malo se ugruvaju pa ustanu i nastave dalje, a Pedrosa kad padne izlomi se ko da su ga bez padobrana bacili iz aviona, i posle se zlopati, propusta trke, ne moze da vozi sa 100% snage... jbg :( 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
pre 16 minuta, mick je napisao:

@floyd032 o njemu nisam ni počeo da pišem...ali kad se uzme sve u svemu nije toliko. Jedina je stvar što je Markez koristio kontrolisani pad u toku treninga, nauči gde je limit i ćao. 

Fan sam doticnog MM. Imao je do sad ludu srecu sa svim padovima kojih je bilo po 20tak u sezoni. Mislim da je imao srece i sa ovim poslednjim koji ga je udaljio sa staze cele sezone. Tocak ga je udario u ruku i polomio mu nadlakticu. Sta bi bilo da ga je udario u glavu, a nije glava bila daleko, ludu srecu je imao. I ako se ne vrati na stazu vise, dovoljno je uradio sto se mene tice. Zdravlje pre svega. Sezona je i bez njega bila interesantna, sa njim (nadam se) bice jos bolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Naravno...iskreno više mi se sviđa mlađi brat, nekako je skromniji. Ali svakako dolazi opasna ekipa ovih klinaca iz VR46...ne znam ko je radio na tome sa Rosijem ali napravili su opasan posao sa Akademijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

A ne smeta vam što je Rossi gay? Malo mu je više stalo da sakrije pa se slika s nekim plaćenicama, kao devojkama...

Pederi ili ne uzeli su 14 titula ukupno!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Fredi je napisao:

Meni je zanimljiv ovaj ‚‚kontrolisani pad" 40 godina pratim moto trke i prvi put sad cujem da ga vozaci koriste na treningu da bi nasli granicu.

A svašta se smišlja...kad se malo razmisli bolje je da odradiš trening do limita padanja ipadneš, dobiješ telemetriju...u garaži podese motor za te delove staze tipa smanje snagu ili slično. I sve što vozač treba da uradi je da obrati pažnju na slične delove staze uz pomoć tehnologije i softvera. Zato je Markez bolji od ostalih...prihvata nove tehnologije brže. Rosi je recimo bio sumnjičav oko odela sa air bag sistemom. Pa je posle priznao da se prevario...Dovi radi neurostimulaciju putem EEG sistema radi boljih refleksnih odgovora. 

 

Zato kažem ova ekipa koja dolazi posle Markeza...biće opaka sa svim tehničkim i tehnološkim rešenjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Trazenje limita je jedno ali kontrolisni pad nema sanse. Kako pad moze da bude kontrolisan i sto bi to radio, dovodio u opasnost sebe da se povredi i masinu da se ozbiljno osteti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Ne verujem da postoji ovo kontrolisano padanje kao disciplina. Nema smisla nikakvog + je štelovanja isporuke snage za odredjeni deo staze već nekoliko zabranjeno, GPS je izbačen iz standardnog ECU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja sistem u kom odrađuješ brze krugove, probaš različite podese i pri tome padneš a na trci pobediš nazivam kontrolisani pad, možda neko drugi drugačije zove. Prosto studiraš opremu i mogućnosti do maksimuma a na trci iskoristiš stečene podatke i pri tome pobediš. Ja niti jednog drugog vozača ne znam da je toliko puta padao za vreme treninga, da nije bilo povreda i nakon toga pobeđivao osim Markeza.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 14 minuta, Biker-Boy je napisao:

Mozda je MM u mladosti trenirao dzudo, pa naucio kako da pada :D 

Pre će biti da je majstor džiu dižce, džudo-a i aikido-a a i bome malo rodea zbirno Pedrosa :D ako gledamo padove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Desava se da vozaci na trenungu traze limit tako sto predju granicu. To MM radi (radio je). Nije kontrolisani pad, nego ide do prelaska granice, kad je predje, zna gde je kraj. I onda ne ide dalje od toga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Mislim da je to sa brojem padova MM i brojem pobeda lažna matematika, ali ko zna...

 

Uz apsolutno uvažavanje njihove psihifizičke superiornosti i načina na koji oni osećaju šta se dešava ispod njihove guzice ipak mislim da limit koji je njima ključan nije granica padanja, tu granicu nauče jako mali kad kući donesu krompir i da ne znaju ne bi bili profesionalni vozači. Taj limit oni vide mnogo pre nego što je to vidljivo kao HUGE MOMENT nama na TV-u i vide ga oni tehničari koji bulje u laptopove. Koliko puta kažu motor ne može da skrene, premalo gripa napred, omašio sam teme, imao sam vibracije sa prednjeg kraja na jakim kočenjima, zadnji kraj se vrti u prazno, guma je ''pala'' posle x krugova, nisam mogao da zagrejem gumu, previše gripa nazad napred itd. To su limiti koji se na 4 slobodna treninga jure, kako bi se imao što bolji pejs i setup za trku i našao u značajno manjem vremenskom periodu ''idealan'' setup za brzi krug u kvalifikacijama koje kako smo videli nisu toliko bitne za samu trku kao pejs. Kontrolisano padanje ne postoji u trkanju za pare. Ok, možda se CRU ne bi složio sa mnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Šta znam...ja to gledam zajedno. Prošle godine sam bio u Brnu baš sam posmatrao treninge i recimo MM je u jednoj krivini skoro svaki krug drugačije ušao u nju a za vreme trke potpuno drugačije u odnosu na trening, dok ostali nisu imali tako izražene ''ulete''. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@stilgar sad nešto čeprkam po prošlogodišnjim slikama iz Brna...fotka, onako vidovnjačka! :D  Tadašnji, za malo ovogodišnji (hvala @Thaedass ) i bivši šampion u jednom kadru...

 

 

IMG_20190804_143948.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Thaedass je napisao:

U sredini je Rins :) Mir nosi AGV + Dainese opremu, a Rins na slici Nolan (X-lite) + Alpinestars

Aaa jeste...pogrešna slika!  Ova je sa trke druga je sa treninga ali nikako da je sad nađem na telefonu....greška! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
@stilgar sad nešto čeprkam po prošlogodišnjim slikama iz Brna...fotka, onako vidovnjačka!   Tadašnji, za malo ovogodišnji (hvala@Thaedass ) i bivši šampion u jednom kadru...
 
 
IMG_20190804_143948.thumb.jpg.d69fcda4346d3361b4c48faa4111c5fe.jpg
Ja ceprkam po trkama od 2012 do 2020 i podsećam se lepih momenata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja