Jump to content

Moto Zajednica

Barselona - Trst

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Pozdrav,

 

Da ne davim mnogo...

 

Treba predlog rute od Barselone do Trsta...

- 3 dana / 2 nocenja

- 6 vozaca i 6 motora

- sredina/kraj jula (ako ovo s****e od korone dozvoli)

 

Vise smo za krivinarenje i planine, nego za more i sl.

 

Pozeljno je okaciti rutu, sliku rute i sl. da bi se lakse snasli i eventualno uradili rutu za navigaciju

 

Svaki predlog i sugestija su dobrodosli.

 

Hvala unapred :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Najkraćim/najbržim putem je skoro 1400km. Nema mnogo prostora za dodatno istraživanje, obzirom da je van autoputa, a posebno u Alpima/Dolomitima sve preko 300-400km teško. 

Moj predlog je da dobacite najbrže do francuskih Alpa u danu i onda u 2 dana da prodjete kroz Alpe i Dolomite prema Trstu. Dodatni dan bi tu baš pomogao.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre sat vremena, doktor je napisao:

Najkraćim/najbržim putem je skoro 1400km. Nema mnogo prostora za dodatno istraživanje, obzirom da je van autoputa, a posebno u Alpima/Dolomitima sve preko 300-400km teško. 

Moj predlog je da dobacite najbrže do francuskih Alpa u danu i onda u 2 dana da prodjete kroz Alpe i Dolomite prema Trstu. Dodatni dan bi tu baš pomogao.

Pa moze i dodatni dan. Nismo nesto posebno ograniceni vremenom.

Ako moze neki predlog i ruta sta odvozati u francuskim Alpima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 45 minuta, Forsberg je napisao:

Ako niste ograničeni vremenom, zašto toliki put pakujete u tako malo vremena?

Planirali smo put 10-11 dana sa mogucnoscu da produzimo jos 2 dana maksimalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
Pre 1 sat, DjoleLO je napisao:

Pa moze i dodatni dan. Nismo nesto posebno ograniceni vremenom.

Ako moze neki predlog i ruta sta odvozati u francuskim Alpima...

U F.alpima..Route des grandes alpes...počneš u Mentonu pored Monte Carla i samo pratiš R. d.grande alpes. Voziš prema severu. Imaš posebne putokaze. Taj put ide preko najpoznatijih prevoja..Iseran, de la Bonnete, Galibier, Izoard, ....Do Bourgh saint Maurice gde prelaziš u Italiju, pravac Torino. Ako imaš vremena, spustiš se u Dolomite, ako ne..autoput 7 do 8 sati do Trsta.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Tedybear  ti je dao najbolju turu ,put uz morsku obalu ni ne pomisljajte  guzva  raskrsnice radari mucenje .Kad  vec idete kroz sever Italije greota da ne obidjete Dolomite raj za motordzije nema lepseg mesta za voznju. Ima tu na forumu jedna ruta gde se u nekih 150 km obidje 5-6 najlepsih pasova .Odatle za Trst opet lep put ima krivina lepa priroda  taman spojite lepo i korisno da ne idete auto putem.

Pregledaj malo putopise  naci ces sve informacije sto ti trebaju,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Da se i ja nadovežem na prethodne postove. Ako imate dovoljno dana opcija je se dignete prema Švicarskoj, pa preko Bernina passa uđete u Italiju. Ovo je dosta duže, ali se isplati.
Ove godine smo trebali ići sličnom rutom prema Pirinejima. Plan je bio od Bovec, Trento, Lago di Garda, Lecco, Como, Varese, Torino. Na toj ruti ima puno poznatih i manje poznatih cesta pa postoji bezbroj kombinacija.
Ja bi svakako pokušao izbjeći autoput

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 6 sati, bobbra je napisao:

Tedybear  ti je dao najbolju turu ,put uz morsku obalu ni ne pomisljajte  guzva  raskrsnice radari mucenje .Kad  vec idete kroz sever Italije greota da ne obidjete Dolomite raj za motordzije nema lepseg mesta za voznju. Ima tu na forumu jedna ruta gde se u nekih 150 km obidje 5-6 najlepsih pasova .Odatle za Trst opet lep put ima krivina lepa priroda  taman spojite lepo i korisno da ne idete auto putem.

Pregledaj malo putopise  naci ces sve informacije sto ti trebaju,

Sever Italije je vec planiran na putu do Barselone.

 

Ajde da napisem plan puta, pa da i ostalim bude lakse...

1. Dan - autoput do Krajnske gore i obilazak Mangarta.

2. Dan - Krajnska - Nockalmstrasse - Grossglockner.

3. Dan - Gross - Dolomiti

4. Dan - Dolomiti - Lago di Garda - Monte Karlo

5. Dan - Monte Karlo - Barselona.

6. Dan - ceo dan Barselona i okolina

7. Dan - da izmozgamo sta i kako :)

8. Dan - da izmozgamo sta i kako :)

9. Dan - da izmozgamo sta i kako :)

10. Dan - Trst - na pola Jadranske magistrale

11. Dan - polovina Jadranske - Trebinje

12. Dan - Trebinje - kuca.

 

Postoji mogucnost ubacivanja jos dan- dva

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

1. Mangart briši sa liste. Zbog odrona, od sredine ove 2020 ne može se do vidikovca. Put se zaključuje 1 do 1,5 km izpred na parkiralištu. Fizička bariera, ne može ni sa motorom.

 

 

2. Koji put planiraš za treći dan preko Dolomita.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 2 minuta, Tedybear je napisao:

1. Mangart briši sa liste. Zbog odrona, od sredine ove 2020 ne može se do vidikovca. Put se zaključuje 1 do 1,5 km izpred na parkiralištu. Fizička bariera, ne može ni sa motorom.

 

 

2. Koji put planiraš za treći dan preko Dolomita.

 

Nocenje u Canazei, pa voznja u tom nekom krugu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
Tedybear  ti je dao najbolju turu ,put uz morsku obalu ni ne pomisljajte  guzva  raskrsnice radari mucenje .Kad  vec idete kroz sever Italije greota da ne obidjete Dolomite raj za motordzije nema lepseg mesta za voznju. Ima tu na forumu jedna ruta gde se u nekih 150 km obidje 5-6 najlepsih pasova .Odatle za Trst opet lep put ima krivina lepa priroda  taman spojite lepo i korisno da ne idete auto putem.
Pregledaj malo putopise  naci ces sve informacije sto ti trebaju,

Bili prosle godine,nameravamo i sledece Dolomite


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
4 hours ago, Tedybear said:

1. Mangart briši sa liste. Zbog odrona, od sredine ove 2020 ne može se do vidikovca. Put se zaključuje 1 do 1,5 km izpred na parkiralištu. Fizička bariera, ne može ni sa motorom.

 

 

2. Koji put planiraš za treći dan preko Dolomita.

 

Opet odron? Da li je na istom mjestu kao i 2019? I tada je bilo zatvoreno ali se moglo provuci motorom. 

Ako je isto mjesto nije neki problem. Proseta se malo a vrijedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Francuskih Alpa i Monte Carla idete sve do Barselone samo za jedan dan. Ovo mi deluje malo na silu dobacivanje do Barselone (oko 700km u jednom pravcu najbržim putem)... Ja bih radije izbacio Barselonu i vreme iskoristio na put od kraja Route de Grandes Alpes kroz Alpe i Dolomite prema Trstu...Svaki metar bi vam se isplatio.

Jbg. u svakom putovanju se nešto mora žrtvovati da bi se nešto uklopilo. Meni lično je u ovoj priči Barselona višak i njoj bi poklonio vreme u paketu sa Pirinejima nekom sledećom prilikom, a ovu turu posvetio Alpima/Dolomitima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Mislim da sam već stavljao link na stranicu : https://www.lestradeitalianepiubelle.it/tour-moto/

 

Na noj se može naći dosta interesantnih cesta u A, I, CH, F na kojim nema gužvi. Može dosta pomoći u planiranju.

Ovako izgleda karta sa cestama :

ita.thumb.jpg.ec8afe61f923e779035fb5fe69ad1284.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
Pre 3 sati, mali_veseljak je napisao:

Opet odron? Da li je na istom mjestu kao i 2019? I tada je bilo zatvoreno ali se moglo provuci motorom. 

Ako je isto mjesto nije neki problem. Proseta se malo a vrijedi.

Da. Da. Sad ne može ni motorom. Zbog opasnosti, onaj deo neče biti pod rekonstrukcijom. Pripremljen plan i novac za obilazni put, a tender obustavljen zbog zakona o TNP t.j Triglavski narodni park....i zaštitara prirode.

 

Pre 3 sati, mali_veseljak je napisao:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Lago di Garda nema autoput uz jezero, a u julu može biti gužva (ako uopšte dozvole putovanja), a šteta je ne obići jezero. Tu bi možda ubacio dan na jezeru uz prelazak preko Stelvia pre toga ili dan u Milanu ili u Genovi. U Genovu obavezno treba stići odozgo jer i auto put tu krivinari prilično.
Alternativno, ako ideš kroz Francuske alpe, možeš Stelvio u povratku sa te strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Yamaha NIKEN
On 19.12.2020. at 13:29, doktor je napisao:

Od Francuskih Alpa i Monte Carla idete sve do Barselone samo za jedan dan. Ovo mi deluje malo na silu dobacivanje do Barselone (oko 700km u jednom pravcu najbržim putem)... Ja bih radije izbacio Barselonu i vreme iskoristio na put od kraja Route de Grandes Alpes kroz Alpe i Dolomite prema Trstu...Svaki metar bi vam se isplatio.

Jbg. u svakom putovanju se nešto mora žrtvovati da bi se nešto uklopilo. Meni lično je u ovoj priči Barselona višak i njoj bi poklonio vreme u paketu sa Pirinejima nekom sledećom prilikom, a ovu turu posvetio Alpima/Dolomitima.

Francuski Alpi su posle Barselone, u povratku. Kranjska Gora, pa Dolomiti, Nica, Barsa, Nica i onda Francuskim Alpima do jezera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Previše optimistična ruta za samo 3 dana. Jeste li razmisljali o trajektu Barselona- Livorno pa Ankona-Hrvatska. Po meni da se ljudski odvoza od Barselone pa do Slovenije, potrebno je bar 5 dana. Ja vozim iz Belgije do Užica oko 6 dana bez auto puta nekih 2500km pošto dosta kružim, ne idem pravom linijom. Ne želim da solim pamet, ali koji ćete moj u Bareloni, kad bi znali kakvih staza za voznju ima u brdima iznad Barselone, odmah bi zaboravili Dolomite. Dolomiti su obično vašarište, kamperi, biciklisti, motociklisti, kabrioletisti itd.. Pirineji i posebno zapadnije od Pirineja postoji jedna regija Picos de Europe, to je neopisivo kakvi su to tereni za voznju, jednostavno svako ko ima mogucnost treba tamo da ode. Zamisli prevoj koji traje 2000km bez saobracaja i sa savrsenim asfaltom... 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja