Jump to content

Moto Zajednica

Prvi sastanak MZ ekipe, Milivski kanjon 06.09.2008.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pa ne kukaju bas svi, jes da sam se u toku noci prizemljio sa duseka na pod satora, ali ispod je bila meka travica, pored satora potocic, i bas sam se lepo naspavao ! Da se pohvalim, ja sam drugi ustao - posle MZ-a, pa smo zajedno popili prvu jutarnju kafu . Bilo je super !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Jos da dodam, sad kad gledam slike sa voznje do Strmostena - zao mi je sto i ja nisam isao, ali posto sam nesto pre polaska dobio sms poruku sa tuznom vesti ( smrtni slucaj u familiji ) - nekako mi se nije u tom trenutku islo , a nisam zeleo da

svojim trenutnim neraspolozenjem kvarim drugima uzivanje. Trebalo mi je malo vremena da se sredim .

  Pa valjda cemo ovo ponoviti opet , a tada to necu propustiti ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ima jedan film  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Radnja ide ovako:

 

Skupila se tri motora Crnih Svinja pa sa pet članova krenula na put. Usput točenje goriva, ćaskanje sa interesentom od oko 60 god. na pumpi oko toga šta da radi sa 125-icom, ne bi je prodavao a nemože da vozi, konzervirao bi motor...

 

Onda Crnac stade al' ne lezi vraže, tu je Drumska lisica sa svim mogućim i nemogućim alatom.

 

Posle letimičnog snimanja lokaliteta ekipa koja me je dopratila se vraća da brine o bebama blizancima, stigao sam i u dobrom sam društviu pa oni mogu nazad.

 

Ide lep prizor, cvrči roštilj, društvo za dva stola, mašinčine poređane da neznaš na koji bi pre seo...  :) :) :)

 

Da se razumemo, vijori se MZ zastava sa Lijine mašine, čisto da se zna ko se skupio! :)

 

A u pozadini se okreće leš na profi aparatu, ražnju na struju!  :o

 

Deo ekipe odlazi u vožnju a deo ostaje da se stara o kampu i hrani.

 

Dobro, dobro, i rakiji sa pivom...  ;D

 

Duki znalački seče meso, toliko nevalja da ga jedemo dok seče, rizik po prste. MZ priča interesantne priče (ne da se interpretirati), Picasoo je sa pivom uvek negde blizu i na kraju, kada je već pao mrak, konzumacija hrane.

 

Nakon toga, Obrenovačka ekipa odlazi i divota je videti kako brekće toliko cvaja na jednom mestu u isto vreme.

 

Ima i dalje ali ne treba baš sve reći, treba da uživate u filmu.  ;)

 

Deo je morao da bude izbačen zbog tehničkih detalja, bio je potpuni mrak i žao mi je što ovi delovi nisu sačuvani jer su baš interesantni.

 

U prvom segmentu koga nema vodio sam neki monolog prepun psovanja, to je već bilo jako kasno i ko zna koga sam uz pomoć tako dobre rakije okitio. Sedi Joska pored i klima glavom: ''Jeste, jeste'' a pitanje je da li uopšte znamo o čemu pričamo.  ;D

 

I posle lude krave pa boli glava. Dobro, jeli smo prase a ne krave al' kao to je to. :D

 

U drugom segmentu koga nema u celini Duki i ja ulazimo u pećinu, Duki pun straha od slepih miševa. ''Evo ga ovde, evo ga onde...''. Ja se čudim kakva je frka, pa šta nam mogu slepi miševi, neka lete... Kaže Duki: ''Idu oni u kosu a tebe baš briga, nema zašta da se uhvate kod tebe''  :D

 

I kraj je dobar. Sede baba i deda, verovatno piju ispred prodavnice u Svilajncu a Turbopeđa i ja čekamo Bokilica. Čekamo i slušamo: ''Ko bre da ide u Hag, ti si za Hag a ne ja, ma kome bre ti...''  :D Usput i oni kite političare, ovog i onog iz javnog života, partije, ma sve moguće i nemoguće...

 

Film će doći do svih učesnika skupa na razne nepoznate načine, u neobjašnjivoj sam gužvi ali će doći, ima fore.

 

No, ovo sam morao da ispričam, nisam više mogao da držim u sebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Malo kasnim ali ovakav hepening se dugo pamti.

Prvo moram da se svima zahvalim na fenomenalnom vikendu i da cestitam svima koji su

uspeli da dodju.

Za tako malo vremena, bilo je puno desavanja, ali najvaznije je da smo se odlicno druzili

i da je celokupna atmosfera bila drugarska i opustajuca.

Pojelo i jos vise popilo, to jeste.

Od smejanja me jos nedelju dana boleo stomak.

A od voznje u magli (po pravilu ja sam bio zadnji u koloni) sam jos uvek osamucen ;D

Drago mi je da sam uspeo da upoznam puno kvalitetnih osoba i bilo je pravo zadovoljstvo biti sa njima u drustvu.

Ni prirodne lepote nisu manjkale.

Na moju nesrecu nisam poneo foto-aparat jel sam sve vreme razmisljao kako da ne izgubim saputnika.

Voleo da ovako nesto ponovimo a ja jos imam kredita tako da saputnika ne moze da nestane

i mogli bi uskoro opet nesto da okrenemo.

Jel ima neko sliku kako Afrika transportuje gajbu piva(jedna od mnogih).

Vujo, gde se seti one bakice i dekice ispred prodavnice  ;D

i kako treba da se vodi svetska politika(a ocu da izadjem na televiziju???)Daj snimak.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Ako ti je lakse pojeli smo samo karburator ;D

Svecice i auspuh nisam hteo da nosim posto su dosta masne  ;)

To cuvam za cvarke.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Sjajno druzenje, svaka vam cast! :)

Nego... cija li su ono 2 MZ-ejca(crveni i sivi 251) od pobednicka 3? Video sam ih na skupu u Obrenovcu, ja i drugar smo se vise motali oko njih nego oko drugih motora! ;D ;D :o :o Moj favorit je bio sivi 251 a drugarov crveni(bez uvrede za vlasnike ostalih MZ-a :)) i samo smo blenuli u njih. ;D Kako da su upravo izasli iz salona, prelepi su, svaka cast! :)

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nego... cija li su ono 2 MZ-ejca(crveni i sivi 251) od pobednicka 3? Video sam ih na skupu u Obrenovcu, ja i drugar smo se vise motali oko njih nego oko drugih motora! ;D ;D :o :o Moj favorit je bio sivi 251 a drugarov crveni(bez uvrede za vlasnike ostalih MZ-a :)) i samo smo blenuli u njih. ;D Kako da su upravo izasli iz salona, prelepi su, svaka cast! :)

 

Mozda je ipak onaj plavi bio najlepsi? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@Wolflord

MZ-jci su od mog drugara(sivi) i njegovog drugara(crveni). Veoma se maze i paze a pogotovo sivi koji se licka i cisti svaki dan...Stvarno su za divljenje jer se tako star a tako ocuvan motor retko moze videti.

 

@Lalajko

Nisam bila na toj motorijadi jer sam bila na moru inace bi pitanje glasilo"ciji je onaj ocuvani,lepi,u fabrickom stanju,plavi MZ,sa kojeg nisam mogao oci da odvojim  :o ?". :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Nego... cija li su ono 2 MZ-ejca(crveni i sivi 251) od pobednicka 3? Video sam ih na skupu u Obrenovcu, ja i drugar smo se vise motali oko njih nego oko drugih motora! ;D ;D :o :o Moj favorit je bio sivi 251 a drugarov crveni(bez uvrede za vlasnike ostalih MZ-a :)) i samo smo blenuli u njih. ;D Kako da su upravo izasli iz salona, prelepi su, svaka cast! :)

 

Mozda je ipak onaj plavi bio najlepsi? :)

Definitivno sivi  ;D ;D ;D

 

@Wolflord

MZ-jci su od mog drugara(sivi) i njegovog drugara(crveni). Veoma se maze i paze a pogotovo sivi koji se licka i cisti svaki dan...Stvarno su za divljenje jer se tako star a tako ocuvan motor retko moze videti.

Stvarno su odlicno ocuvani, i tvoj plavi MZ je prelep. :)  Ali onaj sivi... krecu mi bale na usta... verovatno je ukusan :) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ima jos putnika koji cekaju da budu pojedeni  ;D

ceka se samo termin

 

Koliko ima ''rezervnih delova'' ti kao da si prodao ono što je ostalo od fabrike a ne ETZ.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ima jos putnika koji cekaju da budu pojedeni  ;D

ceka se samo termin

Ako su i oni ukusni kao prosli-"milivski" putnik onda se nema sta cekati... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ima jos putnika koji cekaju da budu pojedeni  ;D

ceka se samo termin

 

Pedja, jel tamo kod tebe u kaficu ( basti ) postoji mogucnost rotiranja jos nekog dela iznad zara ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ako me ne laže izvor, kilo mrtve klempave životinje je 150din/kg (francuska obrada) i nije neki problem da se sakupi kinta za termo ringispil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja