Jump to content

Moto Zajednica

Smajser

Francuska 2008

Recommended Posts

• Drug član, 2844 postova
  • Motocikl: Kliks

Profesore, mogu Vam samo jos jednom reci: HVALA !!  :)

Bilo je divno citati tvoj putopis i gledati tvoje fotografije (pardon, Vase fotografije  ;) ) Dr.Chala kaze da si smorio kolicinom,

a njegov 'NORGE' na 13 strana !  ;D ;D  A ja kazem da je vreme da se vratim na prvu stranicu !!!  ;)

ps. Ne znam samo gde mi se izgubi par iz klupe ?!?  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 45 postova

AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU  :o  :o  ;D

Naznam sta reci posle ovoga.

Odusevljen sam . Samo me zanima da li si sve ovo isplanirao pre puta ?

Svaka cast.

Inace ja sam veliki ljubitelj istorije tako da ova istorijska mesta mislim ....... :o ........super

Eh.....

• U prolazu, 45 postova

Svaka cast!!!

Uzivao sam u svakoj reci i slici.

I ja cu kad porastem obici sva ta mesta. :'(

Hvala ti na velikom trudu, sto si i nama omogucio da uzivamo u tome.

• Zainteresovan, 904 postova
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Citao ja ovo i dosao do sizea i konacnog zakljucka ovog putovanja:

STROM JE ZAKON! ;D

Inace,da li trosi ulje samo na 180km ili inace trosi,to je jos neutvrdjeno a ja cu o tome postovati kada sa ovim mojim predjem barem 5000 km.A za njena inace nisu brzine preko 140km/h.Moze, ali vibracije su vece a vetar zeza.Po meni,trosenje ulja zavisi od tipa ulja.U Servisu su mi preporucili polusintetiku jer kazu da sintetiku trosi.

Ali sam ipak sipao punu sintetiku// :)

• Zainteresovan, 593 postova

Ja od pocetka sipam sintetiku i nikad mi nije pio ulje sem kad ga natovarim 'ko cigansku cergu  i  ''silujem'' preko 160km/h (a to je veoma retko).

Nisam osetio neke vibracije na ovoj brzini, a sa MRA vetrobranom  vetar ''preskace'' preko glave suvozaca vec od 120km/h.

• Zainteresovan, 904 postova
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Nisam osetio neke vibracije na ovoj brzini, a sa MRA vetrobranom  vetar ''preskace'' preko glave suvozaca vec od 120km/h.

Blago tebi pa nemas 191 cm visine. ;)

• Drug član, 1777 postova

Posto znam da je skromnost jedna od najvecih vrlina mog drugara i covekoljuba Smajsera, a smatram da to nije razlog da ostanete uskraceni za ovakav fantastican clanak, dajem sebi za slobodu da ovde okacim sken putopisa koji je izasao u Telegrafu.

Jos jednom nas je nas neustrasivi ADV rider, koji ne zna za strah, zaduzio svojim angazovanjem na promociji motorciklizma ;)

Svaka cat druze!!!

nNiGn_tanjaizeljanedeljnitele.jpg

• U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: Bmw F650

Svaka cast....procitao sam iz cuga od do pa,ni moj profesor iz istorije ovo sve nezna,opet kazem svaka cast i nemoj sledece godine da nas uskratis za ovako lep i poucan putopis!!! :) :) :)

• Svrati ponekad, 224 postova

E, pa procitah ga i ja. Poprilicno sam se iznenadio kad sam vidio datum pocetka pisanja. Malo kasnim. Drago mi je da je neko obisao i ovakva mjesta. Cas istorije je za 5. I inace volim kad neko od "nasih" putnika prilikom pisanja svog putopisa da sto vise podataka ovoga tipa. Bas mi je "sjelo", pogotovo u ovo doba godine. Iznenadio sam se kad sam u onom mjestu koje se pise"Bois" na markerima za visinu vode vidio da 4, 9, 14, 19 napisane rimskim brojevima pisu drugacije nego kako smo mi ucili. Cak se i tebi otelo pa si u tekstu tako i napisao. Ni ovo nije zamjerka. Meni se mnogo dopalo i mars-ruta i cas istorije i cas arhitekture...

Mogu samo da kazem svaka vam cast Herr Smajser!!!

• Svrati ponekad, 169 postova
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Putopis  je  odličan,  a  zadivilo  me  je  i  što  ima  jedan  kulturno  istoriski  osvrt.  Ja  planiram  da  odem  do  Rusije  do  Kurska  da  vidim  kako  je  u  mjestu  Prokhorovka,  tada  inferiorni  tenk  T-34  SSSR  pobjedio    Panthera,  Panzera  i  Tigra  uzdanice  Trećeg  rajha.

• Zainteresovan, 593 postova

Ja  planiram  da  odem  do  Rusije  do  Kurska  da  vidim  kako  je   u  mjestu  Prokhorovka,  tada  inferiorni  tenk  T-34  SSSR   pobjedio    Panthera,   Panzera  i  Tigra  uzdanice  Trećeg  rajha.

To je i moja sledeca planirana ruta. Brest-Litovsk,Harkov,Kursk,Prohorovka,Staljingrad itd.... Problem je samo u tome sto zelim da u njoj posetim vecinu mesta iz velike Barbarosa ''turneje'' ;D  a prostranstvo preveliko za samo 2-3 nedelje slobodnog vremena, koje mogu da ''namaknem''.

A i ne ide se ka SSSRu na Suzukiju...mora se imati bokser motorce  ;D ;D

Ja  planiram  da  se  uputim  do  Kurska  možda  i  sa  Hondom  cbr  1000f,  a  sa  Stromom  bi  smijo  i  do  Vladivostoka  ladno  preko  Mongolije. Ako  bog  da  i  sreća  bajkerska  možda  se  negdje  i  sretnemo.

• Zainteresovan, 795 postova

Ja  planiram  da  odem  do  Rusije  do  Kurska  da  vidim  kako  je   u  mjestu  Prokhorovka,  tada  inferiorni  tenk  T-34  SSSR   pobjedio    Panthera,   Panzera  i  Tigra  uzdanice  Trećeg  rajha.

To je i moja sledeca planirana ruta. Brest-Litovsk,Harkov,Kursk,Prohorovka,Staljingrad itd.... Problem je samo u tome sto zelim da u njoj posetim vecinu mesta iz velike Barbarosa ''turneje'' ;D  a prostranstvo preveliko za samo 2-3 nedelje slobodnog vremena, koje mogu da ''namaknem''.

A i ne ide se ka SSSRu na Suzukiju...mora se imati bokser motorce  ;D ;D

Ma sta ces tamo, dodji uvece na pivo ispricacemo ti sve, pogledas slike, gde da se grcis do tamo  ;D ;D ;D

I da znas da propeler ne ide kroz Rusiju, ne mogu da dobace do Vladivostoka. :)

Prijatelju  vidim  da  se  dobro  razumiš  u  motore,  odnosno  dobro  znaš  koji  mogu  da  idu  kroz  Rusiju  a  koji    nemogu.  A  pivo  nije  problem  bar  meni,  javi  se  na  nekom  moto  skupu  pa  da  popijemo  koju "PIVU" . Može  i  30.1.2010  u  Obrenovcu  na  moto  žurci.  Aco  IL PARADISO  I. Sarajevo.