Jump to content

Moto Zajednica

Versys ili Tracer pitanje je sad

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
10 hours ago, ProMaster said:

Sad ovo sto @lestra kaze, mi tek unosi zabunu.. :stabre:

 

Jos uvek nije bio na prvom servisu na 1000km. Kad ode na prolece pa cemo da vidimo. Inace tad sam ga vozio bez fabrickih kofera i sa fabrickim vizirom jedno 200km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne bi trebalo da cekas prolece, gledaj da sad uradis prvi servis jer je u tih prvih 1K najvise opiljaka u agregatu.

 

Ziv ne bi bio da mi bajk ima takvu anomaliju ili ti tresenje kormana na nekoj brzini (posebno vecoj), mora biti i ici pravo ko strela.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

Ja vozim Versys 1000 2015 vec pune dve godine. Nisam bas neku kilometrazu presao ali mislim da ce svakako znaciti komentar:

Pozitivne strane:
Jako lagan za voznju i za upravljanje, lepo i linearno ubrzava, dobra odbrana od vetra pa moze da se vozi i sa open face helmet bez problema. Mekan za nase puteve taman koliko treba, ali opet lepo lezi i u krivimama da ne ljulja. Solidan prtljazni prostor u bocnim koferima. Potrosnja jako mala. Isao sam i na ozbiljniji off-road.

Negative strane:

Neodobno fabricko sediste (sigurno cu ga prepravljati u buducnosti), suvozac (supruga) se zali da ima turbulencije na kacigi ali to je naravno relativna stvar jer zavisi ko je koliko visok. Nama se tako potrefi izgleda pa njoj cudno baca vetar i drma kacigu sve preko 120km/h. Nekih drugih mana i nisam primetio. Mozda eventualno malo jace kocnice.

U svakom slucaju sa versys ne bi pogresio. Stvarno zabavan motor za sve svrhe.
Nadam se da sam makar malo pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Aj sad cu malo da oduzim, ali evo kakva je situacija kod mene:

 

Gume - prvo fabricke, pa GT2 (sa fabrickim, potrosenim, tresao se korman ako ga pustim na nekih 60 na sat, toga sada nema)

Ogibljenje - prvo fabricka podesavanja, pa onda pritegnuto sve za moju tezinu

Koferi - bez kofera nije tresao ni na tih 60, ni pri velikim brzinama (ali tako sam probao najmanji broj puta). Najcesce je tu top case, a pokusavao sam i sa sva 3.

Vizir - fabricki touring vizir, povecan u svim pravcima, aerodinamican kao trolejbus

 

Na tih 140-160 apsolutno nikakvo tresenje nije postojalo nikada.

Da kazem da se javi na preko 180, 190 (pre ce biti 190).

 

Javi se ponekad, ne svaki put i ne zavisi od ovih uslova gore. Znaci javljalo se i sa jednim i sa drugim gumama, nevezano za podesavanje ogibljenja ili kofere. Ok, nije se javilo bez svih kofera, ali to nisam probao dovoljan broj puta da mogu da garantujem da se nece nikad javiti u toj situaciji.

 

Pocne sasvim lagano i malo se pojaca. Ceo motor krene da se mrda levo desno. Medjutim, ne pojacava se dalje. Ne preti da predje u tank slapper ili tako nesto.

 

Desavalo mi se da kad krene da djuska popustim gas, smanjim malo brzinu, pa zavrnem opet i on ne pocne da trese, bude skroz miran. Desavalo se i da pocne ponovo.

 

Obzirom da se tresenje ne pojacava beskoncano, nego bude na nekom nivou, pokusao sam i da nastavim da ubrzavam par puta, da vidim sta ce da se desi. Kad se predje nekih 210 recimo, motor se skroz smiri. Znaci trese recimo od 190-210, ne ceo taj opseg, nego je tu negde izmedji. 

 

Jos jednom da ponovim, tresenje se ne javi svaki put, tj cesce ne dodje do toga nego sto dodje. Ja nisam uspeo da uhvatim neku pravilnost u tome kada se desava, a obracao sam paznju na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
1 hour ago, Satelis said:

Ne bi trebalo da cekas prolece, gledaj da sad uradis prvi servis jer je u tih prvih 1K najvise opiljaka u agregatu.

 

Za sad je spakovan u garazu pored mog gsr,odatle ce dorekt na prvi servis. Posle servisa ide na detaljan pregled kod jednog tu iz mml sto vole sljivu iz Divljakovca!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Oba motora su odlična, a koji je bolji teško je reći. Slažem se da je Versys više putno orijentisan i udobniji za vozača i putnika od Tracera koji je eto više živahniji... I ja sam bio na istim mukama 2016 kada sam sa V Stroma 650 prelazio na drugi motor i izbor je pao na Tracera. Bio je jeftiniji i od V stroma 1000 i od Versysa (u obzir je dolazio samo novi iz ekonomskih razloga:)). Pre kupovine Tracera imao sam priliku da ga kratko provozam i u odnosu na V Stroma osećaj je bio kao da sam iz nekog SUV seo u hetchback (budženog). A upravljiv i vozi se kao bicikla, lagan, širok korman odlične kočnice ABS, a tek ubrzanje...

80-90% moje vožnje je sa suvozačom i svim koferima i to uglavnom regionalnim putevima, sa veoma umerenom brzinom orijentisano na turističko razgledanje tako da je i potrošnja umerena oko 4,5l. Tracer je manji, kraći i lakši za 45kg od Versysa ali nosivost od 180kg je ograničavajuća, mada ima kolega koji su to uveliko prekoračili i vozili bez problema. Udobnost je ok valjda se čovek vremenom navikne, zadnji amortizer je uvek nategnut na najveće opterećenje a prednji na srednje. Sto se tiče voblinga na nižim brzinama 60-80km/h ja sam resio promenom prednje gume.

Na Viber grupi Tracer Srbija ima oko 60 članova i za sada nema nekih tipskih problema i kvarova, osim da svaki ciga svog konja hvali i redovno timari :jee:Mislim da je daleko više prodato Tracera nego li Versysa kod nas, pa to ima uticaja i na kasnije održavanje i rezervne delove, a na kraju i prodaju motora.

Moja preporuka je da se kupi polovan motor od prvog vlasnika u sto boljem stanju ( redovno servisiran i sto manje km)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Meni je Tracer 900 oduvek bio atraktivan samo tako. Kada sam uzimao Tracer 700, jedan od bitnijih razloga je bila ta živahnost Tracera 900. Mislim, nije da sam mislio da nisam dorastao tome, već sam se pitao da li mi to uopšte treba i da li bih njegove mogućnosti uopšte koristio. Uživao sam sa varijantom od 700 kubika, i iako bih i dalje da makar probam Tracer 900, kada bih birao između Tracera 900 i Vesysa 1000 (a možda ću i da biram, ako Triumph koji mi se dopada ispadne iz priče...), mislim da bih odabrao ovaj drugi. Na njega gledam kao na magare koje može da me odveze bilo gde, kako god natovareno i napeto. Sa druge strane, Tracer 900 mi nije neko magare, više je neki arapski agilni pastuv. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Drago mi je što ste se ovoliko raspisali na ovu temu. Meni je pomoglo a nadam se da će i nekom drugom. Konačno, odluka je prevagnula na stranu Versysa i to ipak onoga sa oglasa. Uspeo sam da stupim u kontakt sa vlasnikom iz Švajcarske koji mi je dao sve informacije u vezi motora do momenta prodaje. Posle sam saznao i o tome šta i kako je rađeno kod nas. Naravno, danas od strane vrlo iskusnog kolege detaljno pregledan i vožen i dobio veoma dobru ocenu. Od mana koje je posedovao jedino je ostao nedostatak nalepnica na panelima. Prenosim utiske čim preuzmem i provozam motor. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
29 minutes ago, vasa.93 said:

Meni je Tracer 900 oduvek bio atraktivan samo tako. Kada sam uzimao Tracer 700, jedan od bitnijih razloga je bila ta živahnost Tracera 900. Mislim, nije da sam mislio da nisam dorastao tome, već sam se pitao da li mi to uopšte treba i da li bih njegove mogućnosti uopšte koristio. Uživao sam sa varijantom od 700 kubika, i iako bih i dalje da makar probam Tracer 900, kada bih birao između Tracera 900 i Vesysa 1000 (a možda ću i da biram, ako Triumph koji mi se dopada ispadne iz priče...), mislim da bih odabrao ovaj drugi. Na njega gledam kao na magare koje može da me odveze bilo gde, kako god natovareno i napeto. Sa druge strane, Tracer 900 mi nije neko magare, više je neki arapski agilni pastuv. :D

 

 

Sad dodaj tome i V Strom 1050xt pa vidi kako je meni....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
Drago mi je što ste se ovoliko raspisali na ovu temu. Meni je pomoglo a nadam se da će i nekom drugom. Konačno, odluka je prevagnula na stranu Versysa i to ipak onoga sa oglasa. Uspeo sam da stupim u kontakt sa vlasnikom iz Švajcarske koji mi je dao sve informacije u vezi motora do momenta prodaje. Posle sam saznao i o tome šta i kako je rađeno kod nas. Naravno, danas od strane vrlo iskusnog kolege detaljno pregledan i vožen i dobio veoma dobru ocenu. Od mana koje je posedovao jedino je ostao nedostatak nalepnica na panelima. Prenosim utiske čim preuzmem i provozam motor. 

Extra. Nadam se da ces uzivati. Sa srecom. Javi utiske naravno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1724 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 2 sati, vazlan je napisao:

Drago mi je što ste se ovoliko raspisali na ovu temu. Meni je pomoglo a nadam se da će i nekom drugom. Konačno, odluka je prevagnula na stranu Versysa i to ipak onoga sa oglasa. Uspeo sam da stupim u kontakt sa vlasnikom iz Švajcarske koji mi je dao sve informacije u vezi motora do momenta prodaje. Posle sam saznao i o tome šta i kako je rađeno kod nas. Naravno, danas od strane vrlo iskusnog kolege detaljno pregledan i vožen i dobio veoma dobru ocenu. Od mana koje je posedovao jedino je ostao nedostatak nalepnica na panelima. Prenosim utiske čim preuzmem i provozam motor. 

Drago mi je da sam pogresio.
Neka je sa srecom! :BJB-Kawasaki:

@vasa.93  - Nemoj da ti ispada Triumph iz price, koji god 900 ili 1200, svi su... :ljubav: :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Stigao kuću Kawasaki.Sinoć.i danas kreće rastavljanje plastika.Da ja vidi šta je sve to loše ispod njih.Kad ono,lepota.Odradili švajcarci posao ko Nemci.Sve detalje koje sam saznao od drugog vlasnika(švajcarca,sa kojim sam se dopisivao putem maila)a behu vezani za oštečenja,koja je on napravio,odrađeni su u Kawasakijevom servisu u kojem je on inače zaposlen.Da plastike su farbane(one zlatne)i to is razloga što je ,prilikom pada pukla plastika oko fara i ona je jedina na jednom mestu zavarena.Zbog razlike nijanse u boji ofarbane su sve u istu a nalepnice posle toga nisu stavljene.Inače sve,plastike su originalne.E sada još samo da se promoli sunce pa da napravim jednu zimsku vožnjicu i da mi izmami osmeh na lice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ihhhaj koje je to sad nestrpljenje dok ne dođe bolje vrme, stoji nov motor u garaži a ne vozi se...sve nokte da pojedeš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1724 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 31 minuta, vazlan je napisao:

Biće.Čemu nestrpljenje.;)

Shvatices i ti, sada kada napravis jedan krug i vidis kakav agregat ima taj motor.. o da, grickaces nokte.. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

"goreo" sam 10 dana dok ga nisam doneo kući pa danas "tinjao" dok ga nism "izskenirao"e sada moram malo da ohladim jer sa tom vatrom ako sednem na motor ima da me nema.Ustvari,pa bila je danas vožnjica,u prvoj iz dvorišta u radionicu 75 metara i to sa dva zaustavljanj.Da se otvore i zatvore dve kapije.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
Pre 4 sati, mali_zmaj je napisao:

Čestitke!! Sad na proljeće malo na našu stranu...  ;)

E zmaju Vi ukinute zeleni karton pa hajde sada ukinite koronu do proleća pa da se vozamo po lijepoj Bosni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 951 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Meni nije jasno koliko košta taj famozni zeleni karton kod vas. Kod nas 2,5 eura!!! I sad je bijeli ,nije zeleni više. A korona će da opadne do ljeta malo..,svakako,ako se paziš..,neće da ti bude ništa,rastojanje na cesti 2,5 dužine auta....,itd  ;)  

 

Ozbiljno,ne moraš na kraju da imaš rizične kontakte sa ljudima. Ja za sada nisam dobio koronu,a neki iz kluba koji jesu, do sada su negativni, U suštini bi se vozilo čitav dan..,nemaš tu nekih posebnih rizičnih ponašanja...,a na kraju krajeva,prije ili kasnije ćemo je svi pokupiti,a možda i jesmo,ali nismo imali simptome,ili je organizam bio jak za virus!!  Ja nemam namjeru da se slijedeće  godine lišim putovanja,sem ako je neko zatvorio granicu!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja