Jump to content

Moto Zajednica

Versys ili Tracer pitanje je sad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Nisam mehanicki potkovan za komentar ali sto se tice "oka" posmatraca i onoga sto sturo imam info . ako ista znaci glasam za Kawu.

a, ako dolazi u obzir dopuna , HondaVFR 800 ....Bmw F 800  sorry za  mali off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Vozim malog Versysa, ali sam u slicnoj dilemi sto se tice sledeceg motora.

 

Nisam probao ni jedan ni drugi (da to odmah rascistimo), samo na osnovu nekih tekstova i prica drugara mogu da razmisljam ovako:

 

- Tracer je ostriji, zustriji, nervozniji... Vise mu prija solo voznja.

- Versys ima istu snagu, ali je drugacije isporucuje i zato se vozi mirnije, sto ne znaci i sporije. Daleko udobniji je za suvozaca. Pametniji je izbor za nekoga ko s vremena na vreme ima saputnika.

 

Obzirom da spadam u ovu drugu grupu ja cu se verovatno odluciti za Versysa. A i volim Kawu...

 

P.S.

Nedavno je drugar uzeo Tracer 09 2016 pa cu ga na prolece probati, ali po njegovim recima je prilicno "nervozan na gasu" tip motora. Ko zna, mozda se i predomislim kada ga probam.

 

P.P.S.

Gledas Versysa boje sampanjca, iz oglasa? Iste takve boje je letos bio na oglasima, a iskreno mislim da je to bas taj. Ista boja, isto godiste, mislim da i taj nije imao fabricki izduv. I oba nisu imala crne Kawasaki nalepnice na bocnim oklopima. 8k eura mislim da mu je bila cena na ime. Ne secam se da li je imao slajdere, drugi vizir, maglenke...

 

slika.png.3180f73ef810e09c29e5ccb41f2bf32f.png

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Potpuno dva razlicita tipa motocikla...
Versys touring, miran, ravnomerna raspodela snage, nm kida...
Tracer (mt) vise sport nego tour...

Trazi gas...

Zavisi gde planiras da vozis...
Ako ces ralja ring i obilazak srb, onda tracer, ako planiras dalje, versys...

Kolega [mention]ProMaster [/mention] je imao vesysa litar, malo starijeg (mislim da je bio 2012)... Ladja...

Ozbiljn motocikl!

A tracer...

Mozes i na trackday sa njim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Versys je svestraniji, udobniji i brzi. I ako to tako ne djeluje. Zbog veceg obrtnog momenta na dosta dosta nizim obrtajima vuce kao lokomotiva bez skokova snage i to mu daje neki mirniji osjecaj ali kad pogledas na brzinomjer shvatis da si odavno presao u trocifrene brzine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Versys 1000 boje šampanjca iz oglasa zaobidji@vazlan , padano je sa motora, možda čak i ne baš malo, nema nalepnica.. lose, vrlo lose stanje.

Sedeo sam na Traceru 900, vozio Versys 1000, 2012. ,ali je to i dan danas isti motor, menjaju mu samo oklop, agregat ostaje isti, mislim da to dovoljno govori..

Tracer je mršavko, suvozač ne sedi baš kako bi želeo. Kao motor je konstruisan da ima "malu" nosivost. Tracer je takodje i prelagan za moj ukus, ne volim baš da mi motor bude kao pero. Kažu da se lepo vozi i da je brz, ali nije ni Versys spor.

Versys je mnogo širi, dobijaš na udobnosti i zaštiti od vetra. Agregat je biser. Od zvuka do povlačenja, preko ugladjenosti.
Ovaj do 2015. Ima problem sa namotajima, ALI samo kada ima dosta potrošača, kasnija godišta imaju malo srećnija rešenja, pa tog problema nema.
Mislim da je pravi autobus u odnosu na Tracer.

Evo jednog snimka, na koji sam sinoć naleteo, nastao u prvim danima posedovanja Versysa ..
Slušaj orkestar... :)

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
63248856c383-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Versys 1000 LT, 2016. godište, Touring, vozilo prešlo 59000 km, Beograd. Cena 8.200 € - Motori - Polovni Automobili



Govorim o ovom, ovaj zaobidji.

On je napisao sve, isti je taj od letos, ne vredi trositi vreme na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Ja sam postavio sliku fabrickog Versysa kako bi mogao da vidis na koje nedostajuce nalepnice na oklopu sam mislio.

Trenutno je samo 1 V1k poslednje generacije na oglasima. To je taj šampanj boje za koga ti je i Promaster potvrdio da je bio letos u oglasima i da ti preporucuje da ga zaobidjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

@ProMaster gledao ga juče uživo. Da, ima nekoliko ogrebotina i vidi se da je plastika oko farbana ali je odrađeno kvalitetno. Ima elektronsku servisni. Nisam ga vozio jer je juče bilo odvratno vreme. Nisam primetio nikakvo pomeranje geometrije motocikla. Da li ti znaš možda nešto više? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Odgovorio sam ti na PM.

Ima Versysa dobrih preko, samo treba cekati trenutak, imaju ok cenu po pitanju ulozeno-dobijeno, pa se brzo prodaju i kad se nadju na oglasima.

@grafigo - Taj nije poslednji, vec lepotan sa slike... :ooo:

kawasaki-versys-1000-se-2020-metallic-carbon-grey-metallic-spark-black-se_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Sta rade sa ovim prednjim krajevima, poceli su se gubiti kao i Yamaha... ocigledno neka promena u kompaniji...
Los je ugao ove slike koju sam postavio, pa deluje čudno.. ništa ne fali prednjem kraju, daleko lepši od bilo koje nove Yamahe...



7d2ae5b25ceedd1241ed81f362a94c19.jpg787f93964f3a873c18bbc19a80d27e30.jpg83b61d63f12eabcca4bc81eeb24aa049.jpg

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

U pravu si. Ovaj poslednji model je izasao 2019 i mislim da je od starta isao u 2 verzije. Osnovna verzija i SE verzija sa el. ogibljenjem i ostalim dzidza bidzama. Ali mu je to i opasno podiglo cenu, mislim za nekih 4-5k eur u odnosu na osnovnu verziju.

 

Pre par meseci su napravili, po meni, dobar potez pa sad u ponudi imas i S verziju koja je jeftinija za nekih 2k eura, a u sustini joj nedostaje samo to el. ogibljenje. Sve ostalo (a ima dosta elektronike) su ostavili.

 

A sto se tice teme... Mislim da su 2018. god i Tracera malo ispeglali, tj. modove za voznju i da je sada mirniji na gasu. Ne znam da li su nesto radili po pitanju njegove nosivosti i da li je sada blizi turing masini ili je i dalje vise sport orijentisan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Traceru GT je produžena zadnja viljuška, i to ne baš malo, kako bi se dobilo na stabilnosti. Jer prvi modeli kod kojih su ljudi prijavljivali vobling na 140 -160kmh, teško da se mogu nazvati touring motorima, a takodje je bilo ako se ne varam i problematično vešanje, masa ljudi ga je menjala i davalo dobre novce za to.

Ovo sa novim Versysom S je pun pogodak , jer za prosečnog korisnika, nema nekog smisla da da 2000e više za el. amortizere.
A vešanje koje standardno dolazi i uz malog i uz velikog Versysa je odlično i vrlo lako za podešavanje.

Meni se svidja Tracer, šta znam, ali nekako kada ga staviš pored Versysa ili kada sa jednog predjes na drugi, shvatiš da je ipak Versys mnogo ozbiljniji motor.

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@ProMaster ja bih da prijavim vobling i na 2020 gt-u,na toj nekoj brzini.  Nekako mi je uvek osecaj kao da prednji tocak jedva dodriruje tlo. Inace, raketa od motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Uh, nije bas tako. Nema voblinga na 140-160 nikako, tu ga drzim na tempomatu i miran je cak i bez diranja kormana.

Vobling se javi na preko 180, 190 i ne svaki put. Nisam uspeo da uhvatim od cega zavisi. Desilo mi se cak da krene da mrda, ja pustim gas, spustim do tipa 160, zavrnem opet, a on bude miran skroz.

 

GT, ne znam za stari, sa kracom viljuskom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ima tu mnogo faktora, od top case-a, preko guma, do vizira, bar po pisanju vlasnika.

Podesenost ogibljenje da i ne spominjemo.

 

Kada sam gledao da kupim Tracer, nije imao ni jedan u BG na prodaju. Tako resim da kod Saleta, Sashca, probam da sednem na njegov sa devojkom. U to vreme sam vozio Versys 650, prvo sedanje na motor i njegovo uspravljanje, umalo ga nisam oborio na kontra stranu. Šta želim reći, tracer mi je bio (pre)lagan posle V650, a 1000-ka je teza 20kg od 650.

 

Mislim da u tome i u kraćem repu leže svi minusi Tracera kada je touring u pitanju, a plusevi kada je "sportska" vožnja u pitanju.

 

Na kraju se sve svede na to šta kupcu bude više potrebno od ta dva.

Kupio sam Versys1000 2012. MK1, koji je ogavan, ali kada sam seo i provozao ga, znao sam da je to to.

 

 

 

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Kod prvog 900 je vobling priautan na vecini motora i niko ne zna zasto niti je rijesio. Guvernal trese oko 180 cak i kada se drzi, znaci ne samo kad se puati korman. Dosta sam istrazivao o tome dok sam planirao da ga kupim. Mislio sam da toga nema na gt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 4 minuta, mali_veseljak je napisao:

Kod prvog 900 je vobling priautan na vecini motora i niko ne zna zasto niti je rijesio.

Uzrok se zna, vesanje i kratka zadnja viljuska, jer su to jedino popravili na GT-u i resili problem...

Sad ovo sto @lestra kaze, mi tek unosi zabunu.. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja