Jump to content

Moto Zajednica

Fiat Punto 1.2 8v pravih 81.000 km

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Fiat Punto II, prvi vlasnik 8v, 1,2 750 eur. Pravih 81.000 km , kupljen od prve vlasnice. Full oprema sve na struju, za Francusko trziste. Preprodavci stop. Ima ulaganja oko 200-300 e u amortizere i u senzor ugla tocka i podizac levog stakla. Servisna knjiga od 37.000 km kad sam ga kupio do danas,  odrzavan od prvog dana super redovno kod majstora. Iscukan sa svih strana od gradske voznje. Prednje zimske gume odlicne. Enterijer ocuvan, volan, sedista, sve. Nikad akan i drndan. Vozi se svaki dan. Danas meni i kolegi nove kocnice spasile zivote na autoputu u bukvalnom smislu te reci.  Moze doplata za bmw e46 , mercedes c w203 kupe i sl.  Treba mi malko veci autic.

Stavicu link sa fb. Ima klimu. Nisam je nikad koristio vrv hladnjak kapput.

0640714480

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd. Pa da pitam Majku, mozda joj bude interesantan.

Edit: napisali u isto vreme. 

A jest ocukan kao da ga je zena vozila po BGu. :jee:

Malo sale, ne zameri. 

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
pre 23 minuta, abarth_maniac je napisao:

Ajd. Pa da pitam Majku, mozda joj bude interesantan.

Edit: napisali u isto vreme. 

A jest ocukan kao da ga je zena vozila po BGu. :jee:

Malo sale, ne zameri. 

Ma nasi smo samo zezanje i priznajem. 90% ostecenja je na autu je od pre 9 godina, tako sam ga kupio :)))). Hauba od zene, cuknula neku gospodju i rasplakala se, zena je vodila na kafu i dinar nije uzela za stetu... isto punto:)))). Realno ako uleti neka love pred novaka, .... onako kao clan porodice mi je. 5x na more, na Kop, itd.... sve zivo zamenjeno, kvacilo, kocnice, kaisevi, dihtunzi, suv ko barut, ulje, filteri, antifriz, trap do jaja, nista trulo, metlice, ...  volan i sedista kao iz fabrike. Samo pranje iznutra. Ja sam aljkav. Ali hitna intervencija je servo prekidac. Izbacuje servo kod okreta na levo kad je hladan pri isparkiravanju. Ima dva tipa mora da se vidi koji je. Ps Ima klimu al je msm hladnjak negde busan. 

 

Danas mi je auto uleteo na autoputu u puta ju da nas ubije a autobus 10 cm desno. Kocio je pravo snazno i precizno sa sve blagim manevrisanjem blago udesno,  tako da sam otvorio viski u nj ime. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 17 minuta, Endurac je napisao:

gremlin.

Dobro to, nego prvi put čujem, ako slučajno znaš detalje pojasni - zanimljivo je.

 

PS

Jasno, nije na točku nego volanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Senzor ugla volana je najcesci kvar fiatovog city serva, tj pojacanog serva kako ga neki zovu. Karakteristicno za puntice 2002-2008.

U principu senzor moze da crkne, sto je najcesci i najpozeljniji kvar. Onaj zajebani i retko se desava je da senzor brljavi i posalje pogresnu informaciju el.motoru. Pa moze da se desi da se volan okrene bez namere i svesnosti vozaca. To se jako retko desava. 

Kvar nije skup, najbolje se resava novim senzorom. 

 

Usput, ovaj motor u ovom autu je neunistiv. Sve moze da crkne na tom autu, ali motor ce i dalje da radi.

Odrzavanje je smesno, delove kupujes uz hleb i mleko u prodavnici. 

Potrosnja po bg je 7-9l.

 

Za male pare odlican auto. Ovaj moj je vozila kuma, pa moja zena, pa sad moj tast, sve nam je zao da ga prodamo za par stotina evara. 

 

Brzu prodaju zelim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

I mi smo isto tako. Da li ili... I na kraju, ma neka ga tast vozi, nisu neke pare. 

Ako nekome znace cene nekih stvari tipa far 30e, hauba 60-80e, amortizeri su cini mi se bili 50e prednji, 35e zadnji. Plocice 2000din. 

Hladnjak klime je 99% problem kod svih klima koje ne rade, i on je nov oko 7000din. Mali hladnjak kabine, ako vam ne radi grejanje, 100e sa zamenom i antifrizom. Ceo enterijer, sva sedista, nebo, tepih, tabla, sve sve je 100e.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Caletov Punto 1.9d kupljen sa isecenim i uredno prespojenim crevima i bez hladnjaka kabine. (Niks grejanje) Juce smo resili ventilator, neko zaboravio dzek da usteka.  Sad rade sve brzine. Kad sam sad s ortakom, odlicnim majstorom bio da vidimo, i malo pogledao okolo.... glava me zabolela. Ceo dan posla i skidanje svih plastika maske da se zameni govance od 20 jura... Al je imao opakog gremlina, ler gas mu se dizao bez razliga. Sve forume sam procitao, kod mog je bio kompjuter. 120 jura polovan. Inace imaju jos jednog gremlina, kad se menja kvacilo, morace i jedan od dva cilindra da se menja. Uvek crknu po montazi novog kvacila.  Eto, to su im manje vise sve fabricke mane....

 

Nego, jel neko ima neposrednog iskustva sa LAND ROVEROM Frelanderom Mk1 2000 to godiste, 1.8 benzinac? Znam da im izmedju ostalog propisavaju dihtunzi glave svaki cas, a ostalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Pre sat vremena, Biker Q je napisao:

Moj omiljeni auto, mada onaj sa 5 vrata ali sa ovim motorom i klimom. Jel registrovan?

Dada vozim ga svaki, svaki drugi dan.  Negde do jeseni 2021 provericu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Senzor ugla volana sa rukama mene proletos iziš'o ~100e. Brljavio je od treće godine povremeno, ove (13.) krenuo malo češće, pa je zamenjen.

 

Nego, spomenuo si i skretanje pri kočenju, tako da pretpostavljam da ima i abs. Meni (nama, vozio sam celu porodicu) je spasio glavu kad je još nov auto bio, ni 1000Km nije imao. Pošli na more, u Grdeličkoj klisuri krenem da obilazim jedan šleper, i negde na pola krivine vidim da u susret ide drugi. Kočnica u patos i negde pred kraj kočenja cim u desno i eskivaža u poslednjoj sekundi. Više mi nikada nije bilo žao što smo ispljunuli još 500e, koliko je bila doplata za abs.

 

U zdravlje da ga udaš. :takoje: Dobar je punto, zahvalan za održavanje i zgodan za po lokalu. Mada može i za dalje da posluži, i mi smo išli našim na more nekoliko puta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Da...ovo juce me ponovo podsetilo koliko je bitno imati zdrave kocnice na bilo kom vozilu i na nasim dvotockasima (diskove i plocice sam menjao pre mesec dana.). Nije abs stigao da odreaguje jer sam kocio kao manijak. Srecom isli smo brzo ali nisam kocio do zaustavljanja.  Suvozac je takodje biker. Razmisljali smo posle sta bi bilo da smo motorom....

 

Letos ispred Mostara sa Pežoom 308 je bilo slicno, tu kocnice i iskustvo spasava. Zena u crnom skroz zabradjena prelazi ulicu pognute glave, ne jebe zivu silu, na putu sa dve trake u dva smera .  Ja bezim desno i kocim kako ona ide jer su mi vozila levo iz suprotnog smera. Desno srecom neko prosirenje kao i kod tebe. Jer sam gledao i da me ovi iza mene ne pogode. Ispred nogu sam joj stao na 5 cm nije me pogledala..... nije abs proradio ni tad jer nije imao potrebe. Prednji diskovi menjani na pezou pre puta a Bogami odma smo iza toga zamenili sva 4 amortizera. Uvek se setim caleta koji mi je kao klincu govorio dve stvari: kocnice su najbitniji deo na autu.. i Skloni nogu s kvacila.:)

 

Inace prelaz ka Neumu preko Svitave, gledajte da izbegnete:)  novi put je zavrsen, ako neko ide ka moru kroz I u BIH.  Ako naravno ne idete preko Hr.  Nismo bili sigurni dal’ moze zbog covida u tranzit bez peripetija. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Podseti me ovo na prve lekcije iz bezbednosti saob.. Neispravni amortizer, bar 2m duzi trag kocenja. A to je, pre pesacke zebre i posle pesacke zebre... Razlika bitna :D .

Jesi prodao punta, kum trazi slicno da pazari, pa cu mu proslediti oglas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Pre 5 sati, Gvozden je napisao:

Podseti me ovo na prve lekcije iz bezbednosti saob.. Neispravni amortizer, bar 2m duzi trag kocenja. A to je, pre pesacke zebre i posle pesacke zebre... Razlika bitna :D .

Jesi prodao punta, kum trazi slicno da pazari, pa cu mu proslediti oglas.

Vazi:) Aktuelan ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja kao od dedovine da se rastajem, sto je glupost za ovakve materijalne stvari, ajd. Odo za vikend da mu menjam amortizere i nosac motora opreza radi, malo cu ga povuci iz prodaje do daljnjeg. Ostajem otvoren za neki korektan Bmwe46, e39, merc c  i sl. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Zamenjena sva 4 amortizera, novi naravno, zamenjen podizac stakla, malo ispravljena hauba. Nova dva nosaca motora stavljena. Auto ide kao po pisti. Jbg 4 vrata me zovu, zbog matoraca najvise koje razvozim....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
25 minutes ago, miksamgm said:

jel nisi ubacio slike ili ih samo ja ne vidim iz nekog razloga?

Ima u drugom postu link Facebook.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja