Jump to content

Moto Zajednica

Zute banane ne zele ici u bananu

Recommended Posts

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Dok čekamo nastavak, meni ovo sliči na "brumanje". Autor teksta zna o čemu se radi, a brumanje znači :

 

"Brum, torilo ili prihrana, najjednostavnije rečeno, mješavina je riblje hrane kojoj je osnovni cilj privući ili u mjestu zadržati ribu koju lovimo. Jedno od osnovnih pravila u pripravljanju bruma kojeg se slijepo treba držati je da brum ribu mora privući i probuditi joj apetit, a pritom je nipošto ne je nahraniti. Sita riba neće posegnuti za našom ješkom, već će to učiniti samo gladna riba probuđenog apetita. Osim toga, riba koja se intenzivno hrani nije tako podozriva i oprezna poput site ili one koja se premišlja da li da otvori usta ili ne."

 

 

:neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

@e-mayl, znan ja sta je brumanje, ali nije do toga, nego sam morao na Korculu obaviti nesto s drzavom i zato nisan ima kad pisat. 

 

ali danas bi mogli dalje. Kad sam vas vvec najeskao :-)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Pa kaze Lipotica di cemo sad . a meni planiranja putovanja najteze sto postoji. Kao sto nekad rekoh na granici (sjetit ce se vjerni citatelj i jos vjernija citateljica):

Policajac:di ces?

ja: pokazujuci rukom ispred sebe - tamo

Policajac: Sta ima tamo:

Ja: cesta

 

Dakle, Slavonija . Ja sam malo Dalmatinac (Splitsko stanje uma), u dusi Slavonac, a u glavi Norvezanin.

 

Sad draga citateljica zamislja vikinga s kobasama oko vrata, kako reze kulenovu seku sjekirom, dok brcka noge u moru, a na suncu se zlati Posip u casi na stalku. 

 

 

Nemojte me pitat za prevod, ni ja ne razumin pola. 

 

Slavonija, Baranja, Srijem - najljepsi u ovo doba godine. Slavonke, mile, oble, rumene- najljepse u bilo koje doba godine. 

 

I tako za Osijek krenemo - zasto Osijek? Zato sto je tamo. I ima cesta do njega. 

 

Izabrali neku vilu u Tvrdji, fini unutarnji vrt, siguran parking. I u centru si. Cijena bas i nije mala, obzirom na koronu i nedostatak gostiju, i nije na moru. Ali ima se, moze se. 

 

IMG_20200529_155914.jpg

 

Ko da smo u Svici, jel'da?

 

Grad prazan - nigdje nikoga. 

 

IMG_20200529_161446.jpg

 

Ali su barem restorani na visokoj nozi 

 

IMG_20200529_165409.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Osijek ima i jedan od najdojmljivih spomenika, po istinitom dogadjaju. Nisam politican niti nacional, samo covjek, a ovo je bio covjecni cin. Mrzite me il volite, briga me, iman Lipoticu . Za oboje. 

 

IMG_20200529_170829.jpg

 

Osijek ima i cudne katakombe, oni to zovu konjusnica, a ja zovem magicnim mjestom na kojem su pokopane kosti starih mongola koji su najebali tu negdje, i njihovi duhovi i danas jasu ravnicama. Osim kad se napiju. Onda dernece po livadi i bauljaju naokolo, gadjajuci se strelama. 

 

IMG_20200530_094426.jpg

 

A znamo se mi i sredit kad izlazimo van medju ljude. Kad smo doma obicno smo goli. Osim kad su nam djeca blizu. 

 

Krasan trg , krasan grad, krasni ljudi, svakako preporuka za posjetu kad nema ove glupe bolestine. Ovo dijete iza nas nije nase, nemamo pojma cije je. Tako mladi vise nismo. 

 

IMG_20200530_104017.jpg

 

Kad se mongoli umore, tu svrate i onda udri po transformerima (koktel na 220v and moze i na 12v).

 

IMG_20200531_092841.jpg

 

Ali najljepse stvari se ipak kriju van grada, kopacki rit, i malo selence koje ima vrhunska vina i dobar fish. Kako mi znamo papiti samo fine morske zivotinje , morali smo i to nauciti. 

 

IMG_20200530_142524.jpg

 

Parkiram se ja, sve puno, ali ima mjesta unutra. A unutra fini stari podrum. Mracno, ja corav, pa ne vidim nista. Osim Lipotice, nju uvik vidim. 

 

IMG_20200530_141715.jpg

 

Doso konobar, pita Lipotica sta ima od rakija, covjek izbroji sto rakija u sekundi.

 

Pita ona moze li sporije, a on njoj da sta ona misli, kad bi sporo govorio, kad bi posluzio ostale goste.

 

A gostiju jos 5. 

 

 

Testosteron koji je dotada spavao u meni prokljuca i reko: prika, sad ces tu stajat i diktirat polako, jer inace od podruma nastane ljetna basta dok ti svojom brzinom izbrojis onih sto rakija.

 

Momentalna promjena ponasanja vraca moj testosteron na mjesto, i Lipotica bira neke fine vocne rakijetine.

 

Nazad cemo morat taksijem. Znam da ce mi konobar cuvat motor :-)

 

Ali onda ona trazi zelenu salatu uz fish.

 

Konobar se poklecnu, kaze to vam ne ide skupa.

 

Moj umilni pogled ga vraca na mjesto usluznog radnika, i naravno zapisuje i zelenu salatu.

 

Jebo te, 3put manji od mene a usudi se lipotici rec tako nesto.

 

Ni ja se ne usudim, covjece. A mekan sam ko kruh inace, divna dusica od coeka. Osim kad me prcas za moje pare, a ja ne uzivam u tome. 

 

Kad rezerviras stol, imas i besplatnu degustaciju vina vrata do restorana.

 

Dva momka, mladi a znaju sve o vinu, i vole to sto rade. Mi mislili da smijemo degustirat samo po jedno, pa slozili tuzne face, a ono mozes degustirat sve. Ihaj, udri po casi. I kupi 6 boca za doma. Ima di stat.  U taksi. Kako neces kupit kad Rose ima srceka po sebi :-)

 

Dok se fish krcka (ovaj lijevi) , unistismo se vincekom. 

 

IMG_20200530_142534.jpg

 

IMG_20200530_142549.jpg

 

Veli kuhar fisha, vi ste iz Dalmacije. Oh, Kolumbo, bravo, dobrodosao u Ameriku. Pa veli da ce nas fish malo slabije zaljutit. Reko, ljuti njega, nemoj Lipoticu. Vjeruj mi. 

 

I evo ga, Lipotica satrala sve ljute papricice iz njega. I onu zelenu salatu takodjer. 

 

IMG_20200530_144248.jpg

 

Ja pickica, samo malo corbe i makarona. Njezan, kazem vam ja. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

A di dalje nego u selo do. A u selu:

 

IMG_20200530_175634.jpg

 

A u njoj :

 

IMG_20200530_184643.jpg

 

Lijepa setnja, kao da hodam nekim Balasevicevim pjesmama moje mladosti. Mislim da bi Due tu nasao dio mira.

 

IMG_20200530_184647.jpg

 

IMG_20200530_184830.jpg

 

IMG_20200530_184838.jpg

 

IMG_20200530_185205.jpg

 

IMG_20200530_185256.jpg

 

Naravno, tu se negdje pece i saran u rasljama, A SLIKE NIGDJE. Ali je zato bilo tona. Pitam ja kuharicu Micu da mi isprica kako i sta oko pecenja. Nakaci se neka MILF bez L, i dok ja slusam Micu, ova MIF mi prica kako se peku sardele. Ajoj. Nemoj, matere ti, bodula ucit kako se riba pece. I to morska. Ja dosao da tu naucim kako se pece slatka riba, a ti me davis sa srdelama. Pusti da slusam kako mast sa ribe pada po zaru i cvrci. 

 

Inace, restoran mi se bas i nije nesto svidio, ni usluga nit namjestaj. Jebi ga, fin sam neki coek, pa izbirljiv. Eto da znate. Za restoran. Ne za mene . Ja nisam bitan. 

 

Aj dalje do Batine.  CUo sam za to , ali nikad dosad bio. Stojis i gledas u Srbiju. Ista ko i Hrvatska.  A mramor iznad tebe kaze da je 2 iljade Rusa tu zaglavilo. Bome mi je dalo mislit malo o tome, tako daleko od kuce, nemas pojma ni di si, i onda te neko poubija na iljade. Uh,duboko. Bas mi bilo zao ljudi. Inace me bas boli kiki za Ruse, ali ovih mi bilo zao. 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 9 minuta, Vroc-Kapo je napisao:

Mislim da bi Due tu nasao dio mira.

Svi eksponati su mi poznati! Kante za mast, cediljke za čvarke, kantice za mleko. Odrastao sam u takvoj sredini, arhitekturi i unutrašnjem dizajnu.:D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

a odatle idemo dalje na istok, skoro pa do samog kraja

 

IMG_20200531_151104.jpg

 

Jer nam rekose da je tu super. E nije. A sad cete saznati i zasto. 

 

Zgrada je super moderna. Okolis super uradjen. Lift u zgradi (2 kata total) super ultra moderan. Duse - nigdje. Eto, reko sam vam.

 

Od sprijeda

 

IMG_20200531_150807.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Od zada

 

IMG_20200531_152917_390.jpg

 

Ko da je mauzolej cara Dioniza 

 

IMG_20200531_150701.jpg

 

E nije car, nego bog, pa imate li vi Gugl?

 

Cak ni ovo me nije nesto odusevilo, a ja se inace odusevim i banankom

 

IMG_20200531_153858.jpg

 

I naravno razgovori ugodni koji su samo moguci kod nas, Africi sa strujom.

 

A vi bi karticom platili? Gotovine nemate? Imam ja hurac, ako mogu njim platiti, prosim lepo, jeblo vas 21.stoljece. 

 

Tako da kad mi netko jos jednom kaze da je Dubai umjetan, poslat cu ga tu, pa nek gleda sta je umjetno. A nije umjetnost. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

A iz Principovca mos samo do Iloka. U stare podrume. Gdje smo bukirali i smjestaj. Jer ako mi se vina svide, da ne moram vozit. 

 

Dobar dan. 

 

I vama. 

 

Imamo rezervaciju za sobu za dvoje, francuski lezaj. Voila. 

 

Aha. Znate ja sam nova. Sefica ce sad doc. 

 

Ajme meni. 

 

Dobar dan. 

 

I vama. 

 

Soba broj 3

 

Hvala. 

 

Udjemo u sobu broj 3 (od 10 ), 2 kreveta. 

 

IMG_20200531_165020.jpg

 

Na recepciju trcecim korakom. 

 

Dobar dan. 

 

Sve u redu. 

 

Ne. Vidite li po osobnim kartama i nasim zaljubljenim pogledima da smo u braku, i da se osjecamo mladjahno, a nedostatak nase djece u nasoj blizini, i dostupnost velikih kolicina vasih vina indicira mogucnost na sex?

 

Mmmm, gospodine, ne znam sto bih rekla. 

 

Ne govori, pusti ruke da govore tako sto mi daju kljuc od sobe koja ima jebeni french bed. 

 

Oh, evo, soba 2. 

 

 

 

30 sekundi nakon ulaska u sobu 2 lipotica ubija zohara velicine vrapca. Medjutim, ostajemo u sobi, jer se ndamo da je taj zohar dosad pojeo sve ostale zohare koliki je. 

 

A ja bih volio i da je moj tus pojeo jos dva tri tusa, i narastao, barem kao ja. I da se netko sjetio staviti kabinu ili zavjesu, da ne perem kupaonu dok se tusiram.

 

IMG_20200531_165240.jpg

 

Nikad culi za domestos, a i hebem onoh ko je ukinuo higijenicara.

 

IMG_20200531_171035.jpg

 

A nas french bed je dva odvojena kreveta spojena, tako da su nam sad nocne lampe tocno iznad celenke.

 

IMG_20200531_165427.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Не могу а да се не насмејем овако готивној перцепији и стилу дочаравања :jee3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

@Vroc-Kapo
Kažeš bio si u Osijek,
I šta radi onaj Osy ,
Ko je veći od vas dvoje

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Umirem od smeha gledam tebe vidim sebe ,kad je smestaj korektan ok ljudi pa za neke stvari i da im progledas kroz prste ali kad su bahati bezobrazni ufffff proradi  Mengele u meni  onda pocinju igre bez granica.Pozdrav uzivamo u slikama i tekstu samo pici.:kafa:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Sorry svima sto kasnim, morao sam hraniti svemirca. 

 

Kakav sad svemirac, pita se vjerni citatelj?

 

Pa nas, i dobar, ne zeza puno. 

 

A sto jede, pita ushicena citateljica?

 

Pa banane, sto drugo.

 

alien.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Kao sto rekoh, Ilok bas nas nije nesto odusevio. Lijepa setnja do rijeke, i to je to. Tura po starim podrumima nam se ucinila preskupa , cura koja je naucila cijeli tekst pametna je bila ko Artificial Inteligence Limited, ako je prekines s pitanjem, pogleda te , zatrepce, i vrati se na snimljenu poruku. Kaze ovo vino je pila Engleska kraljica na krstenju, boca kosta 2 soma eura. Rekoh, hvala, dobro je i ovo sto ga ja pijem za 4 eura. Dio podruma je bio zazidan za vrijeme rata, jer kaze da su protivnicke snage sve sto su nasli pretvorili u rakiju. I onda nakon rata su odzidali, i sve sakriveno je prezivjelo. Vecera u njihovom restoranu, koji izgleda ko da je Franjo Tahi tamo jeo (starija generacija zna ko je Franjo, mladji ce sad proguglati) sami samcati, jelo onako, usluga ok, ali definitivno se tamo ne vracam. Iako je sex bio za 11. 

 

IMG_20200531_200723_199.jpg

 

IMG_20200603_143516_051.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Na puto do tamo i od tamo je bilo i nekih smisnih (citaj simpaticnih) zivotinja iz filma Ice Age 7 (u prevodu: kako je vuk otpuhao kucu od slame) 

 

IMG_20200603_074151_667.jpg

 

Ali onda je vrijeme proslo, pa doslo, pa se moralo kuci. I iz bajkovitog Srijema, Baranje i Slavonije, nazad na more. A na moru ima svasta, to ste ucili u skoli. Ajde Perice, reci nam sta ima? 

 

Nema Perica pojma jer je jos mali. Nisam ja Big B bezveze. 

 

Dakle, na moru ima Jadranska magistrala. Koja je super za voznju. Ko je bio zna, ko nije, zna i on. Ali nije bio, a kao da je, koliko puta je cuo o njoj. 

 

Mozes uz more, mozes uz brdo, mozes po Dalmatini do Jadranke -cisti sex, jel'de.

 

I dok si izbrojao do 60 x 90 , eto dva K1600 jedan do drugog. A poslije dosao i treci, jer je vidio prva dva. Njega nisam slikao , ima D table, a mi Dalmosi ne volimo turiste. Sala mala, volimo mi njihove pare, naravno. 

 

A na jednom dijelu Jadranske magistrale se nalazi restoran 

 

IMG_20200607_121450.jpg

 

A u tom restoranu svakakvog povrca na razne nacine

 

IMG_20200607_125226.jpg

 

Sve jedan list salate veci od drugog

 

IMG_20200607_125441.jpg

 

E sad dok vjerna citateljica vadi metar na rasklapanje, te mjeri duljinu prsta, pa x koeficijent 0.98 na tangentu od vrapca, , mi sve ono pojeli. 

 

Velim ja kolegi kojom cemo brzinom doma, veli on 240 kmh. Eto sta povrce napravi od covjeka. 

 

U svakom slucaju, najtoplija preporuka za ovaj restoran. 

 

A da ne zaboravite kako banane izgledaju

 

IMG-20200608-080153-836.jpg

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

I tako, dok razmisljam kako moja LED svjetla iz Lidla znaju da ja vozim Audi, 

 

IMG_20200610_225150_991.jpg

 

spremamo se dalje.

 

A di dalje nego do Tesle.

 

Ne automobila, nego covjeka i znanstvenika

 

Krenes iz Splita desno, i eto te skoro pa odmah, nakon nekih 2 sata provedenih u 6-oj.

 

IMG_20200612_102104.jpg

 

Vrlo lijepo uredjen spomen park, i tek tu shvatis koliko je velik bio. A i pametan. Hurac bi ovo citali da nije bilo njega, jos bi cekali da ja uklesem u stijenu sve ovo. Ma ne to tu gore, nego cijeli ovaj putopis. 

 

Ajd samo malo slika iz ove lipote

 

IMG_20200612_102134.jpg

 

IMG_20200612_102317.jpg

 

IMG_20200612_102703.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

I jos malo. A ponadali se da je gotovo :-)

 

IMG_20200612_102743.jpg

 

A ima i prostorija sa 4.097.546.32 volta i veliiikim medjufaznim generatorom s gefufnom od cistog bakromicija

 

Usli mi s nekim drugim posjetiteljima, i njihovom djecom, i

 

Pita super zgodna znanstvenica : tko zeli neonku

 

Svi: gledaju se neugodno

 

Ja: dajder meni jednu, matere ti

 

Mama nekog klinca: ajde uzmi i ti, sta se sramis

 

Mama nekog drugog klinca: mamicu mu veliku, sta se trpa ovako bez srama

 

ja: (u sebi) tetke moje, ovo cekam cijeli zivot, nema sanse da neonku dam nekom klinji kome to ne znaci nista. 

 

I voila - Luke Skywalker, I am your older brother from another mother

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja