Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje(čupanje) dizni iz motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zdravo drustvo

Znate li nekoga Bg i okolina ko uspesno vadi zapekle dizne iz motora. U pitanju su Simens dizne na Pezou 307 2.0 hdi.

Glava ide na ravnanje pa dizne moraju napolje. MR(masinska radionica) ne moze da ih izvadi normalnom metodom, a da ih ne osteti. Postoji i neka tehnika sa hidraulikom ali je to toliko skupo da se ne isplati..

Ako nesto znate, javljajte. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jel skinuta glava? 

Ako jeste, mrka kapa... 

Ako nije, ekstraktori uglavnom uspesno odrade posao. 

Treba ozbiljna sila ali i strpljenje. 

Nisam 100 % siguran kako stojeni izgledaju dizne na tvom motoru, ali znam koja je muka izvaditi ih sa traktorskih common rail motora. 

Raspitacu se tacno za taj motor ko ih kida napolje (vadi je jako blaga rec) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Skinuta je glava, nece da mrdnu.

Pricao sam sa majstorom iz Arandjelovca koji to uspesno radi, pomenutom hidraulickom metodom. Kaze da mu nije nikakav problem da ih izvadi, ali postoji bojazan da se od prwvelike sile telo dizne rastegne i da vise nece da radi kao pre. I to opet kosta papreno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

90hp ili 136hp ?

U suštini nisu te dizne toliko skupe, čak i ako se ošteti neka. Ima i neki lik iz NS koji se takodje bavi time ili da probaš mašinsku Radosavljević u SM..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kad je glava dole, onda je muka mnogo veca. 

Ako nesto saznam, javim. Ali nisam siguran da imam bolju informaciju od tebe. 

Srecno i javi kako je proslo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nasao sam dizne u Sapcu po 30e komad i golu glavu u Bg za 50. To mi je trenutno najpovoljnijja opcija. Ova moja glava je pregrejana i probio je dihtung. Svakako je bolje i nju da promenim pa cu ici na tu varijantu gotovo sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ne bih da rušim sneška ali polovna dizna od 30eura vrlo verovatno nije ispravna.... znam jer poznajem par otpadara i znam kakve dizne prodaju... 

Inače znam da vadjenje zapeklih dizni iz dizela uopšte nije jeftina rabota..... a ni laka.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, grof je napisao:

Ne bih da rušim sneška ali polovna dizna od 30eura vrlo verovatno nije ispravna.... znam jer poznajem par otpadara i znam kakve dizne prodaju... 

Inače znam da vadjenje zapeklih dizni iz dizela uopšte nije jeftina rabota..... a ni laka.....

Cene su takve kakve su. Ovo je jedino mesto gde sam nasao sve 4. One su skinute sa auta koji je radio i sigurno ih nije nosio kod bosiste. Taj isti bosista ce sigurno za svaku koju mu ja donesem da kaze da ne valja i da nesto mora da doradi. Dzaba meni sto su moje dobre kad ne mogu da ih izvadim. Sve je to lov u mutnom ali trenutno jedino prihvatljivo resenje. Uzdam se malo u srecu i u postenje prodavca, sta mi drugo ostaje, jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

neću da stajem na muku ali o čemu ste razmišljali kad ste kupovali dizele dok god može benzin gas.Eventualno finansijski razlog - stari primerak  dizela pa povremeno pališ sveću za sreću.Ali ako nemaš sreće .:zbunjen:

Ja vozm auto više od 30 godina i ako ne računam svećice ,pločice i lamele svukupno me sve popravke nisu koštale kao ova dobra kombinacija sa jeftinom glavom i još jeftinijim diznama.

  • Zbunjen 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Zovi Cubi NS uspesno vade  zalomljene grejace i dizne.To sto je glava skinuta i nije neki problem, Cubi ima alat da stegne glavu pa da iscupa dizne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hvala drugari na trudu da se pomogne. Kupio sam dizne i glavu danas, pa cu sutra na masinsku obradu i do bosiste verovatno.

@sasa ns 1 nije auto skoro kupljen, u porodici je oko 5godina vec. Kod mene na taksiju dve i sad kod ćaleta tri. Samo iz nekih nesrecnih okolnosto je ostao bez rashladne tecnosti i pregrejao se.. Resismo sad da ga uradimo iako se tako vec neko vreme vozi. Duvka kompresiju u rashladni sistem pa je bolje spreciti veci kvar. Taj 2.0 Hdi od 66Kw je potpuno savrsen i pouzdan motor i za ovih 120kkm kod nas samo je redovno odrzavan. Na 5000km od zamene ulja ono je pa skoro pa prozirno, to nisam video ni na jednom dizelu. Masina je znaci top i zasluzuje da se sad uradi kako treba. 

Od benzinaca sam imao Peglicu, Yuga i Z128 i nisu mi ostali u nekom secanju:P. Sad mastam o nekom hibridu, Prijusu recimo. Tog benzinca bih vozio rado:takoje:

IMG_20171107_154522.thumb.jpg.7807aecc8ce772ca9768aaa96876573c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bosista ce da naplati sredjivanje dizni u 99% slucajeva. Makar ih samo oprao. 

Ali ako da garanciju za njih (a za vecinu nece), onda OK. 

Glava kao glava, ravnanje, hidrotest, srednjivanje naleganja, gumice i mozda vodjice. Kad se uradi uredno, nasteluju ventili ako nije hidro, miran 100%. 

Ako ste vec napali, a jeste, odradite kako knjiga zapoveda i mirni ste. Bar sto se tog dela tice. 

A taj motor jeste raga neunistiva. 

P. S. Nisam ljubitelj dizela, i ne kupujem ga sebi nikada. Sluzbeno ih vozam cesto. 

Uz svo znanje i iskustvo, uvek pre polovan benzinac nego polovan dizel. 

Nije tema, ali imao sam zelju da napisem. 

Naglasavam rec POLOVAN. 

Oko novih bi se polemika teze vodila. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Bistro ulje na dizelu ukazuje da brisuca karika nije dobra i ne radi posao ciscenja. Ulje mora biti crno i to njje znak loseg motora. Pregrevanja motora do te mere da ode dihtung u najvecem broju slucajeva sjebe i karike. Polovni motori 2.0hdi kostaju 200-250e i ne isplati se popravljati ih. Sjajni su i dugovecni. 

Srecno sa popravkom

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Zamenim ulje na svom jtd-u i dok ga upalim da povuce ulje ono i sacekam par min za proveru, vec dobilo tamnu boju.Posle 1000km crno kao da ga nisam ni menjao :na_glavi:

A ulje menjam na 10.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Da, i moja iskustva sa dizelima su takva,ulje je opet crno ko ugalj posle par stotina km od zamene. Kod ovog Pezoa to nije slucaj. Evo i sad kad smo skinuli glavu ona je iznutra cista i bez trunke crnih naslaga igde.

Motori su inace 150e gde god sam pitao i da sam znao koliki nas troskovi cekaju za ovu popravku dobro bih razmislio. 114evra je  komplet obrada glave u MR-u bez delova. To mi je malo dranje cini mi se.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

I meni se cini, ovde niko ne uzima vise od 50 evra bez delova a verujem da nista manje profesionalno ne rade.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Defektaza, hidro test, ravnanje, sredjivanje ventila i zamena gumica. To je ono sto sam cuo jer je ubrzo pocelo da mi zuji u usima strasno, pogotovo jer mi je uklesano u memoriju srojala cifra od 30e koliko uzima masinac sa pocetka teme iz Arandjelovca koji uz pomoc hidraulike vadi zapekle dizne.

Kod ovih se provlaci i neki pdv, tako da ne znam da li je ovih 114e sa ili bez pdv-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Mislim da si skupo platio obradu glave, osim ako nisi insistirao da ti sve zamene, sto kod HDI-a, najcesce nema potrebe, u slucajevima kao sto je tvoj.
Takodje, neka ti neko proveri blok, ne bi trebalo da bude problema, ali da ne skidate glavu dva puta.

Te dizne kostaju zaista toliko, jer ih niko ne prodaje, tj. slabo crkavaju, nemoj da te brine smesna cena, rekao sam ti jos na pocetku da se ne isplati vaditi ih.

Nisi morao  bas u MR, sve vise imam utisak da su poprilicno izvikani, ima i drugih, pedantnijih, boljih, pa i jefitnijiih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Gledao sam na yt kako vade zapekle i polomljene grejače cilindra tako što zavrti motor pa ga kompresija izbaci. Ne znam da li je to moguće i za dizne i čime hvatati to kada poleti kao projektil ali ako je cena rada značajan procenat cene celog vozila...

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nista sa ovom popravkom ne ide kako treba.. pomenuta cifra za sredjivanje glave od 114e se pretvorila u ceh od skoro 200!! Pri defektazi je utvrdjeno da pored gumica trebaju i izduvne vodjice da se promene i da se trnuje leziste bregaste jer konzole nisu odgovarajuce toj glavi.

Sreca pa sam sedeo kada su mi srocili cifru, a i njima postade jasno da od te rabote nema nista, pa smislise da daju rabat i nekakav popust na starost auta i cifra spade na prihvatljivih 150e.

Glava je gotova, uzimam je sutra:)

Da zlo ne ide samo potvrdilo se i danas kad sam odneo dizne kod bosiste. I to bas kod jednog za koga se kaze da je korektan i da ce da kaze realno stanje, a ne ono"nista ne valja,mora sve da se radi". Ovaj je rekao da su dizne "na oko" toliko lose i potrosene, da se takve ni ne razmatraju za popravku ili ciscenje?? "Na oko", sto ce reci da ih nije ni testirao jer to ne zasluzuju. Makar nista nije naplatio,hvala mu makar na tome.

Ideja je sledeca, a i u dogovoru sa prodavcem da ipak njih stavim u auto i vidim kako ce da radi. Ako ne valja da mu vratim. 

Probacu vec sutra da izvadim moje dizne na bilo koji nacin.. cupanjem nece da mrdnu, pa cu probati da secem glavu okolo dizni, ne bih li uspeo da ih oslobodim.

Razradjujem metode secenja jer nemam iskustva sa secenjem aluminijuma(tolikog komada). Saznajem da postoji kamen(rezna ploca) za aluminijum i nazubljene rezne ploce raznih dimenzija za cirkulare. Pada mi na pamet alatka po imenu 'lisicarka', ali nema je niko u mojoj okolini da pozajmim.

Moze eto predlog, kako secenjem da ih izvadim. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Probaj te dizne, možda će raditi dobro. Jedna org. ne pipana dizna je bolja nego te 4 zajedno, što će bošista kao remontovati... :zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Da napisem za kraj..

Auto je zavrsen i odlicno radi. Sve sto je moglo da krene naopako, krenulo je.

Dizne koje sam kupio su toliko lose bile da auto nije mogao da sastavi da radi na sva 4 cilindra. Pomenuo sam negde gore da se uzdam u postenje prodavca i u srecu. Ispostavilo se da sam je imao. Dizne sam vratio bez pogovora i kupio druge,cak jos jeftinije. Te su, pokazalo se odlicne, i auto radi kao sat, mislim cak i bolje nego sa svojim originalnim.

Sama popravka je kostala bar 3x vise od prvobitne procene, sto novca sto zivaca. Svi smo ponesto naucili iz svega i teramo dalje. Sve najbolje zelim:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja