Jump to content

Moto Zajednica

MIDZOR

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: PUCH Pony expres

Pozdrav drugari...priznacete da je neobican naziv teme...Inace Midzor je najvisi vrh u Srbiji. Svi misle da je najvisi Pancicev vrh, ali nije, visi je Midzor/svidja mi se naziv, blesavo zvuci/  visina je 2 376 m.  

palo mi je na pamet da se to lepo mesto poseti. Citao sam uputsva kako da se stigne do tamo, ali se to uglavnom svodi na planinarenje, sto meni nije bas jaca strana.

ja bih napravio moto verziju. Iz Beograda do Nisa  i malo dalje iza Nisa bi se islo kolima koja vuku motocikl na prikolici/Yamaha dt 125 /. Dalje, sve kolima, ide se do Babinog zuba. E tu nastaje problem, do vrha ima 10 km, uglavnom obelezene pesacke staze. O odnosu vozaca motora i planinara ne treba diskutovati, tako,  ppitam Vas  sta mislite, da li tu nekako  okolo naokolo, moze motorom. Gledao sam slike, teren je suv, nema blata, nije preveliki uspon.Malo bih skratio prenos da slabasna Yamahica necrkne, i mozda bi uspelo, sta mislite?  da li je neko zainteresovan?

 

vrh-Midzor-na-Staroj-planini.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Realno može, ali isto tako zabranjeno je bilo koje motorno vozilo na stazi ka Midžoru.
Put je dobar, izuzetno lagan i za šetnju, uopšte ne spada u planinarenje neko. Nije ni veliki uspon, ali stoji znak da je zabranjen saobraćaj svim motornim vozilima. Koliko se sećam biciklisti su se peli. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Znaci ipak je najvisi Midzor,Djeravica je bila do kraja XX veka,nazalost.

 Ja sam bio letos i izgoreo kao licna,parkirao sam motor ujutru na asfaltu ispod puta ka babinom zubu i polako peske. 

Uspon je sasvim umeren sem jedne deonice u povratku,posle "plaže" .

Inace ruzno mi je da se ide tamo motorom,to mi je skrnavljenje ali sam poprilicno sigiran da bih cak i ja koji nisam off road vozac uspeo da se popnem adekvatnim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

Mislim da nije u redu da se ide gore motorom.

 

Pesacka staza nije uopste planinarenje niti blizu toga, kao sto rec sama kaze PESACKA je i nije zahtevna :)


8km uzivanja u setnji i prirodi mislim da je mnogo bolje od 10 minuta voznje motorom dok se penjes gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, punisa 16 said:

Znaci ipak je najvisi Midzor

"Ta titula pripala je vrhu Velika Rudoka, samo dva metra višem od Đeravice. On je visok 2658 metara i nalazi se na granici naše države i Severne Makedonije, a najbliži veći grad je Prizren."

Promenio član doktor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nema nikakvih problema da se na Midžor popne motorom u smislu smetnje bilo kome (planinarima ili šetačima). Do samog krajnjeg uspona ide kolski put. Krajnji uspon je staza, strma, ko ne zna pristojno da vozi enduro, namučiće se. Suštinski, za enduraše to nije neka specijalna vožnja - treba 15-tak minuta od Babinog Zuba do Midžora. Ne isplati se vući motor tamo SAMO zarad toga... Ima TOLIKO toga lepog da se prođe i vidi na Staroj... Evo, od letos...

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 5 sati, doktor je napisao:

"Ta titula pripala je vrhu Velika Rudoka, samo dva metra višem od Đeravice. On je visok 2658 metara i nalazi se na granici naše države i Severne Makedonije, a najbliži veći grad je Prizren."

Aaa to je u Srbiji,nisam znao. Na leto kad odem u Grcku ,reci cu tamo Grci ovo je Srbija. U Dusanovom carstvu se prostirala do Egejskog mora i nemojte da se objasnjavamo,a u pomenutom Prizrenu  cu reci Šipci ovo je glavni grad Srbije sklonite mi se. Zamalo da se izletim i pre 2 god kad sam isao na Plitvice da kazem Rvati,ovde je srpski zivalj bio do skoro,sto vi naplacujete ulaz i na karti vas grb.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Bio sam u julu motorom samo asfalt do Babinog zuba pa onda ponovo u septembru kolima sa mojim matorim pa peske do vrha. 

Stvarno dozivljaj za pamcenje. Prelepa, neiskvarena priroda, divlji konji. Vraticu se tamo ponovo i sledece godine.

Ono sto mi je zapalo za oko je poveci broj zmija otrovnica (najvise sarki). Bukvalno ti prelaze put 30-40 cm od tvog stopala. Mora se dobro paziti gde se staje. Svi planinari su se zalili da ih nikad nije toliko bilo. Jbga valjda nemaju gore prirodnih neprijatelja a hrane ima dosta pa se namnozile. Najgori meseci su maj i septembar.

IMG_20200914_104507.jpg

IMG_20200914_145459226.jpg

IMG_20200914_130924713_HDR.jpg

IMG_20200914_105316105_HDR.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 8 sati, mladenjanjusevic je napisao:

Mislim da nije u redu da se ide gore motorom.

 

Pesacka staza nije uopste planinarenje niti blizu toga, kao sto rec sama kaze PESACKA je i nije zahtevna :)


8km uzivanja u setnji i prirodi mislim da je mnogo bolje od 10 minuta voznje motorom dok se penjes gore.

U potpunosti se slažem, nije tu motoru mesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
11 hours ago, punisa 16 said:

Aaa to je u Srbiji,nisam znao. Na leto kad odem u Grcku ,reci cu tamo Grci ovo je Srbija. U Dusanovom carstvu se prostirala do Egejskog mora i nemojte da se objasnjavamo,a u pomenutom Prizrenu  cu reci Šipci ovo je glavni grad Srbije sklonite mi se. Zamalo da se izletim i pre 2 god kad sam isao na Plitvice da kazem Rvati,ovde je srpski zivalj bio do skoro,sto vi naplacujete ulaz i na karti vas grb.

Kada sam ovo pisao, nisu mi granice bile u prvom planu, vec planine...A što se ovog sarkazma tiče...vreme neumitno teče, i narodi i države se menjaju, to je neupitno, ali u konkretnom slučaju, kratak je istorijski kontekst da bi ovaj stav bio konačan.

No, da ne idemo dalje u off...osetljiva je tema.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ići šta? Dovesti motor na prikolici do Babinog Zuba i odatle voziti motorom do Midžora? Ja lično ne vidim poentu vučenja motora 250 km da bi se vozio 8 km makadama i par stotina metara staze na kojoj ćeš se sit isprevrtati, ali ako ti je to neki trip, uradi tako :) Stvarno nema nikakvih problema u kontekstu smetnji planinarima (a posebno planinarkama :D )...

 

Ako pak, planiraš neku veću turu, gde bi ti Midžor bio samo usputna stanica, onda sve ima smisla. Samo sada je davno prošlo vreme za neko ozbiljnije endurisanje po Staroj Planini - hoću reći, možeš krenuti na vožnju po suncu i biti prinuđen da ostaviš motor posle 6 sati negde u planini u snegu do proleća... Ne karikiram... Sačekaj kasno proleće/leto za pravo uživanje u Staroj...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1460 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Skroz se slažem sa @icatenej .
@djordje.novakovic ima smisla da dovučeš motor ako ćeš da se voziš nekoliko dana po Staroj, što ti preporučujem, prelepa je planina i ima svašta da se vidi i otkrije.
A inače Midžor je visine 2169 metara, pogrešno si napisao u prvom postu.

Što se tiče izlaska gore motorom - meni je velika želja bila da se popnem, što sam i uradio ovog leta. Znam da to nije baš korektno prema ljudima koji planinare (i sam sam planinar). Zato sam išao sam, birao radni dan kada je dosta manje planinara na stazi, uvek sam maksimalno usporio kad naidjem na njih i pozdravio ih itd. I nadam se da nisam nekome pokvario dan. Čak ljudi i sami ponekad priđu, jave se, popričaju...

Mislim da je to opet neka razlika u odnosu na ljude koji nemaju nikakvog obzira prema drugima. Veće grupe, pun gas, prašina, buka. Skroz mogu da razumem zašto nas planinari generalno ne vole.
A inače ja nisam ni znao da je taj put zabranjen za motorna vozila. Nisam video taj znak. A viđao sam da ga ljudi koriste, uglavnom terencima. Vlasnici stada, jednom sam video veterinara itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nije ništa zabranjeno za motorna vozila na potezu od Babinog Zuba do Midžora... Stvarno nije :) Ima zabrana na ski stazi za kvadove (vidno obeleženo znacima) dok motore čak ni tu niko ne dira.

 

Nevezano za Staru planinu, kulturno je na ovim našim enduro vožnjama, prilikom nailaska na pešake, planinare, bicikliste, domaće i divlje životinje i slično usporiti ili čak i stati, sačekati da prođu, pozdraviti se... Nije kulturno zavrnuti gas u crveno, dići oblak prašine tako da se pešaci guše posle našeg prolaska još pola sata, odgurati sa staze biciklistu ili pešaka, plašiti domaće životinje i slično...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
On 12/8/2020 at 10:06 PM, punisa 16 said:

Aaa to je u Srbiji,nisam znao. Na leto kad odem u Grcku ,reci cu tamo Grci ovo je Srbija. U Dusanovom carstvu se prostirala do Egejskog mora i nemojte da se objasnjavamo,a u pomenutom Prizrenu  cu reci Šipci ovo je glavni grad Srbije sklonite mi se. Zamalo da se izletim i pre 2 god kad sam isao na Plitvice da kazem Rvati,ovde je srpski zivalj bio do skoro,sto vi naplacujete ulaz i na karti vas grb.

Trebao si.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Jablanik blizu Valjeva je na visini od 1275mnm,ne znam onda po kojoj racunici je najvisi vrh sumadije Cvijicev vrh sa 1132mnm:stabre:. Izgleda sto se cifara i najveceg tice, svako vodi svoju politiku, kao i obicno;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Znam da se do Midzora moze klasicnim lakim enduro motorom.

Mene interesuje dali je neko bio velikim Enduro motorom do gore tipa BMW Gs 1200 ili slicno i kakva su iskustva i misljenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja