Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje tocka na terenu ili putu

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
23 hours ago, filipfg said:

A ako se nadjes na nekoj planini 100km daleko od prvog vulkanizera

Kojoj na primer?

Mislim ovo sto sam napisao je polu saljivo, a polu ozbiljno. Sa odgovarajucim gumama i zicanim tockovima mozes bez problema da predjes vise desetina km bez da napravis problem, samo treba da vozis polako. Mozda ce zidovi gume malo da stradaju, ali posle fiksa ces moci da zavrsis putovanje. Ako je teren bas tezak tada najcesce ne mozes nista ni da radis oko tocka na licu mesta. Pre nosio male pajsere i kluceve i kad god sam probao da uradim neku intervenciju na unutrasnjoj smucio mi se zivot, tako da mi samo otezavaju prtljag. Najgore mi je bilo kada sam skinuo tocak i zbog nervanog terena mi se preturio motor pre nego sam uspeo da ga vratim, sva sreca naisli neki malinari pa mi pomogli inace bi jos cvileo na Zeljinu. Tako za TL imam cepove, za TT ili mus ili jbg polako do vulkanizera ili prvog mesta. Flekice imam u opremi, pa ako vulkanizer kaze da nema presu ja mu kazem da mi samo skine spoljasnju (i posle vrati), a ja cu ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja mislim da je nemoguce preci vise od kilometar sa izbusenom unutrasnjom gumom, a da je nepovratno ne unistis. Ako imas rezervnu unutrasnju, ok je, ali ako treba da krpis tu koja je izbusena, sigurno ces je unistiti voznjom do vulkanizera ako je skroz ispustena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Poslednji put prosle godine oko 25 km , zadnja guma, sa nesto prtljaga. Samo sam odvrnuo ventil i vozio polako. Presao posle jos 5-6 hiljada mozda i vise i jos je nisam promenio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja posto sam nestrucan da skinem tocak sam, i gumu sa tocka, mislim da retko ko to zna uopste, uplatio sam vozzi, pa i ako stanem negde u nekoj zabiti ima ko da dodje po mene uvek i da me odslepa do prvog vulkanizera, a rezervne gume uvek u koferu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

I ja imam wozzi ali cisto sumnjam da ce da dodju u neku zabit ako je put los ( makadam , kamenjar i sl, posto tamo najčešće strada guma).

Ja sa batalio nosenje opreme za to, samo lepak i flekice. Uvek se moze u selu naci alat za skidanje, posto poljoprivrednici to moraju imati a često i znaju. Ovo naravno pričam za enduro voznju sa žičanim felnama.

Za asfalt za TL ima mali sprej, njega nosim ispod sedista, a za TT moze i na praznoj do neke kuce u selu, vulkanizera i sl. Rezernu unitrasnju nosim jednu 21 inc, posto moze i napred i pozadi.

Prosle godine sam tako vozio sa praznom prednjom sigurno 20-30 km , sa suvozacem i nista joj nije bilo. U pitanju je TKC 80. Za zadnjom bi bilo cupavije sa suvozacem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Prosle godine sa probusenom prednjom gumom vozio 20-ak km, nas dvoje na motoru, sve ok, samo oslobodio ventil. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja