Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje tocka na terenu ili putu

Recommended Posts

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pozdrav, kum i ja planiramo jednu vecu turu kad se budu otvorile granice a posto je ovakvo mrtvo vreme sedim i razmisljam sta bi sve valjalo poneti na put. Razmisljam valjalo bi poneti po jednu prednju i jednu zadnju unutrasnju gumu. Ali sta ako ne daj boze dodje do toga da treba da ih zamenim, kako cu podici motor bez srednje nozice, samo copavu imam. Na pamet mi padaju razne ideje, medju njima i da napravim kao neki teleskopski nosac koji cu da podglavim ispod desne strane zadnje viljuske, a i da ima adapter da mogu da ga podglavim ispod desnog stapa u slucaju da treba skidati prednji tocak.

Interesuje me vas misljenje, koje vi metode imate u tom slucaju?

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Dok sam vozio kineski kros od 130kg, imao sam top case, njega skinem, ubacim ispod skid plate-a i mogao sam da skinem i prednji i zadnji tocak.  Kad treba zadnji gurnem kofer malo nazad, a osloni se na prednji. Kad treba prednji, samo obrnuto.Na srecu trebalo mi je samo jednom za zadnji tocak. 

 

Sto se pravljenja necega tice, ja bih razmisljao u smeru da se napravi nesto za desnu stranu, a da motor naginjes preko copave na levu sve dok ne dobijes oko 3cm prostora. 

Motor ce biti nagnut na levu stranu, ali nece pasti, ovaj metod sam proverio u garazi. Samo treba razmisliti kako to isto iskoristiti za prednji tocak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pa to, najveci problem je prednji tocak. Kad sam objasnio kumu problematiku on je rekao pa jedan ce da drzi motor dok drugi menja gumu . Lako je njemu on ima centralni na TDM-u a i nema unutrasnju.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidi, ja sam u garazi isprobavao na VFR-u da podbacim samo pod jedan stap i motor nije bio stabilan, tako da ne znam bas da li bih se usudio da tako podbocim na terenu :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Sta znam, moj motor je drugacije konstrukcije od vfr, mislim da je i laksi. U pitanju je tenera 660. Juce sam probao da odvojim tockove dok je motor na nozici, zadnji bez problema, prednji malo teze. Cesto znam i sam da se vozam po nekim zabitima tako da je to dobra vest. Probacu nesto preko zime da napravim tipa od profila 20-20 da ulazi u profil 25-25 i negde kroz oba rupa i kroz rupu sraf kao osigurac a na kraju P profil da moze na zadnju viljusku a napred neka osovina da moze da udje odozdole u stap. Pa ako mi se ne cini stabilnim smislicu neko drugo resenje. Najvise mi je kritican prednji tocak.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Kupi sprej za gume. Citam da radi i sa unutrasnjom. Uplati pomoc na putu. Vozzi ima interesantne pakete koji se vezuju za vozaca, pa ce vaziti za svako vozilo u kome se nalazis, nebitno da li je tvoje.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Ako podmeces nesto pod stap kad budes izvukao osovinu od tocka (ako je izvuces) cisto sumnjam da ces moci da je vratis a da se ne otelis. Kupi centralne nogice za tvoj motor najbolja varijanta ti je.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja nosim dizalicu od auta sa sobom. Uplacen vozzi. Mirna glava, i da nosim obe unutrasnje, al ne znam kako bi ih sam zamenio :D 

 

bas mi je pomoglo sad sto znam da moze i sprej da mi pomogne. Mozete preporuciti u kojim radnjama moze da se nabavi sprej i koji je najbolji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
29 minutes ago, srbac said:

Dovoljna ti je samo prednja 21 col unutrašnja. Ona može i nazad da se stavi i da gura godinama... ;)

zanimljivo, nikad ovo nisam cuo. Eh sto volem ovaj forum pa svasta naucim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 7 sati, drmilan_ je napisao:

bas mi je pomoglo sad sto znam da moze i sprej da mi pomogne. Mozete preporuciti u kojim radnjama moze da se nabavi sprej i koji je najbolji?

Nemoj da se oslanjas na sprej, ili ako ga vec nosis gledaj da bude u roku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Evo šta san ja napravija:
Teleskopska drška od moderne metle skračena na raspon od 35 do 55cm i lagana ka pero.
Dignut prednji pa zadnji kraj.2677700e7a04cb1382cfbbeaae2f5d6c.jpg6e79fc57c21cff6069980b7b35c005d6.jpg04e4abb24dd1ba3ce4da7c1ddab20140.jpgb78c795a636b752501c86c3b444394b6.jpg

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, vava said:

Nemoj da se oslanjas na sprej, ili ako ga vec nosis gledaj da bude u roku

Zato je tu vozzi i rezervna guma. Kako mislis u roku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Sprej za gume imam, i uvek ga nosim kad odem negde malo dalje al nije on najsretnije resenje, ne uspe svaki put. Vozzi je dobra stvar, ali lakse i brze mi je tamo negde u Gruziji ili Rusiji da stanem negde pored puta i zamenim gumu sam.

@Alp @Zog tako sam i ja nesto zamislio.

@vava Vidis o tome nisam razmisljao a skroz si upravu, morace za prednji tocak negde oko masine da se nadje neko lepo mesto ili pod crash bar.

Ja sam naravno mislio jos da nosim onu pumpu noznu, parce unutranje gume i lepak,ali nazalost kad imas unutrasnju ne mozes nista da radis dok ne skines tocak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

drmilan Svaki sprej ima rok trajanja kad istekne je samo gola vodica i mozes da ga bacis.

 

x-man isprobaj sta mozes dok si kuci, a razmisli i o debelozidnim gumama

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Parče kanapa i uvek se nađe drvo,znak ili već nešto za šta će da se veže motor i podigne točak koji treba.Inače te priče o spreju ne piju vodu sa unutrašnjom gumom.Ili flekice i lepljenje ili nova guma,pumpa obavezna što manja to bolja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne ide mi u glavu da ta sipkica može da digne motor i da to stoji stabilno. Ja kad ga dignem na kršten štender gledam da ga ne pipam previše da ne spadne.

A pitam se i ako ga dignem na tu sipkicu, šta ako spadne slučajno. Jel nisam tad još više u problemu?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja