Jump to content

Moto Zajednica

"Bubreg" na zadnjog gumi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

Zdravo,

 

Potreban mi je savet vezano za zadnju gumu.

U pitanju je guma Metzler Roadtec, stara malo više od godinu dana. Pređeno sa njom otprilike oko 11000km.

Ono što sam primetio je da su se na zadnjoj gumi pojavili "bubrezi" iz nekog meni nepoznatog razloga, prednja je bez toga takođe Metzler.

 

Inače, guma je na Yamahi Xj6SDiversion 2011.

70% vremena vožena u dvoje.

Nisam neko ko uopšte luduje sa motorom, čak šta više početnik sam.

Redovno pratio pritisak, i u zavisnosti od opterećenja (sam ili sa gospođicom) po uputstvu održavao. Takođe, malo sam preterivao i sa čistoćom guma. Zadnja uvek na centralnom štenderu, ispod prednje daska sa krpom

S obzirom da nemam iskustva, interesuje me vaše mišljenje šta dalje raditi. Nastaviti sa ovim i voziti dalje, ili je to znak da "već" treba da se menja ;)

 

Hvala momci :)

1111.jpg

2222.jpg

4444.jpg

33333.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Koliko vidim to nije bubreg od ostecenja gume vec se istrosila, pa su ostale na sarama tako neravnomjerne.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 8 minuta, davidloki je napisao:

Ja sam mislio da ćete reći, slabo ti to obaraš u krivinama, pa da je zbog toga :lol2:

Kad ono izgleda da su stvarno :tuzno:svoje...

Kao prvo reče da se 70% voziš sa dve na motoru kao i ja. Obaraš kad ulaziš u krivinu.......i to ne "na koleno" jer češ dobiti žuti. Drugo težina čini svoje lepo i izgleda posle 11k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ekstra je ovo, ma kažem Metzeler je izuzetna guma, uz malo pažnje 20000km opušteno:takoje:

 

Kad bude 'vaka menjaj... 

IMG-20200625-141052.jpg

 

Šalim se... nikako' vaka:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 4 minuta, shoyyka je napisao:

Ekstra je ovo, ma kažem Metzeler je izuzetna guma, uz malo pažnje 20000km opušteno:takoje:

 

Kad bude 'vaka menjaj... 

IMG-20200625-141052.jpg

 

Šalim se... nikako' vaka:)

Ova ti je još za barem pola sezone :lol:

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Osim sto se malo skockala, ne vidim neki problem. Normalno je da se tako razlicito trose na napadnoj ivici sare i ovoj drugoj, kako god da se zove.

 

Pre sat vremena, davidloki je napisao:

Ja sam mislio da ćete reći, slabo ti to obaraš u krivinama, pa da je zbog toga :lol2:

Ako ce ti biti lakse, sa tim motorom sam mnogo puta kacio patikom/fuzasterom, a zadnja mi nikad nije bila potrosena ni blizu ivice. :D Nisam bas siguran da li moze da se potrosi do kraja sa preporucenim pritiskom i tezim vozacem (ili jos gore, sa suvozacem), uvek fuzaster zakaci ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

@MilanS

 Potpuno te razumem šta pričaš.

Meni se isto povremeno desi da zakačim...

IMG_20201205_174441.thumb.jpg.56a13e354dfcab70da668a50bc87e8e7.jpg

 

Ali su me nekako ubedili da se guma troši samo po sredini jer vozim pravo :jok:

A ja uglavnom samo po planinama, mada slažem se, tako neki ljudi voze, kada prođu pored mene, imam osećaj da trebam da stavim "L" tablicu :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 10 minuta, MilanS je napisao:

Normalno je da se tako razlicito trose na napadnoj ivici sare i ovoj drugoj, kako god da se zove.

 

to je tačno ali to dodje pred kraj života gume a ova je daleko od toga.Neke gume to  uopšte nemaju i to uglavnom one koje imaju dosta uzdužnih šara.A takve su ove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
2 hours ago, davidloki said:

malo sam preterivao i sa čistoćom guma. Zadnja uvek na centralnom štenderu, ispod prednje daska sa krpom

Motor ima 200 kg, tj 100 kg/točku.

Kod auta su te vrednosti mnogo veće pa niko ne parkira na dizalici.

Ne budi rob, nije on tebe kupio nego ti njega.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, davidloki je napisao:

@MilanS

 Potpuno te razumem šta pričaš.

Meni se isto povremeno desi da zakačim...

IMG_20201205_174441.thumb.jpg.56a13e354dfcab70da668a50bc87e8e7.jpg

 

Ali su me nekako ubedili da se guma troši samo po sredini jer vozim pravo :jok:

A ja uglavnom samo po planinama, mada slažem se, tako neki ljudi voze, kada prođu pored mene, imam osećaj da trebam da stavim "L" tablicu :rolleyes:

Samo ti vozi kako ti odgovara, pusti te koji peglaju neka peglaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@davidloki slicnu deformaciju, cini mi se da sam video u jednom od klipova Dave Moss-a. Ko za inat, sad ne mogu da ga nadjem. Koliko se secam, nesto je bilo na temu pritiska i stelovanja ogibljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Verovatno lupetam, al ajde:

1. pojacaj malo vise pritisak u gumi;

2. u krivini duze "vuces" zadnju kocnicu ili 

3. neke gume su jednostavno sklone takvom trosenju (ne mislim na sredisnji deo gume).

A moze biti i nesto oko amortizera (Deki, mislim rebound?!).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

@sasa ns 1

Ja sam na taj motor stavio Road 5, sara ima slican, dijagonalan pravac. Ivice su mi se pojele daleko gore, imale zube kao cirkular, a guma ni blizu granicnika i maksimalne potrosenosti :)

 

Rebound - kakav je takav je. Jedina zamerka koju sam imao na taj motor je taj zadnji amortizer, prilicno je mekan, los, slabo podnosi tezinu.

 

U sustini, teraj ti tu gumu dok moze, nista joj ne fali. A ako vec vozis 70% u paru, dotegni taj amortizer koliko treba/moze, ako vec nisi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Takva guma poskakuje u vožnji. Pravi sitne vibracije i čuje se neugodan zvuk. Čini se da zuji kao kad je neispravan ležaj.

Zašto se to desi nemam pojma, ali kod par prijatelja ista situacija. Pogotovo gume koje imaju tako, nazovimo ih, sitne ili tanke šare.

Kada se prstima po njoj prelazi točno se osjete te neravnine, a i vide se.

Ja to riješavam lako i to ovako.

Zadnji kraj na štender. Uzmem srednje grubi šmirgl za drvo. Dužina oko 25cm, a širina oko 5cm. Upalim i ubacim ga u 2 brzinu i točak se na leru vrti. Šmirgl sa obe ruke oko gume i naslonim ga lagano na gumu. Treba naravno paziti na prste. Za par minuta guma bude ravna i tih neravnina više nema.

Prednji riješavam ovako. 2 motora.

Prvi motor (sa kratkim nosačem reg. pločice ili još bolje neki R koji ni nema nosač) zadnji točak na štender. Drugi motor. Skinem prednji blatobran. Prednji točak naslonim na zadnju gumu od prvog i dizalica pod mašinu da se prednji točak malo digne u zrak. Prvi motor upalim i u 2 brzinu, a pošto su točkovi u dodiru on vrti prednji od drugog. Ponovim radnju sa šmirglom. U ovom slučaju nas bude 3. 2 drže za svaki slučaj svoj motor, a jedan obavlja radnju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
14 hours ago, davidloki said:

@MilanS

 Potpuno te razumem šta pričaš.

Meni se isto povremeno desi da zakačim...

IMG_20201205_174441.thumb.jpg.56a13e354dfcab70da668a50bc87e8e7.jpg

 

Ali su me nekako ubedili da se guma troši samo po sredini jer vozim pravo :jok:

A ja uglavnom samo po planinama, mada slažem se, tako neki ljudi voze, kada prođu pored mene, imam osećaj da trebam da stavim "L" tablicu :rolleyes:

Kada stavis nogu na fuzaster stavi stopalo da ti se prsti oslanjaju na njega. Ne sredina stopala ili peta. Jer kad stavis stopola na pola fuzastera onda ti pola stopala visi ispod i tako skracujes moguci ugao nagiba. Zato grebes cizmom o asfalt a imas jos 3-4 cm rezerve na gumi do samog ruba.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 19 minuta, bokibd je napisao:

Kada stavis nogu na fuzaster stavi stopalo da ti se prsti oslanjaju na njega. Ne sredina stopala ili peta. Jer kad stavis stopola na pola fuzastera onda ti pola stopala visi ispod i tako skracujes moguci ugao nagiba. Zato grebes cizmom o asfalt a imas jos 3-4 cm rezerve na gumi do samog ruba.

upravo tako, kada kaci stopalo znaj da grijesis... kada kaci pedala, a skinut si guzicom sa motora, dosao si do kraja, nemoj vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Probaj da podigneš rep motora.Ukoliko nemaš prazan hod na zadnjem amortizeru na kraju operacije, verovatno je pretegnut i ostaje previše krut, čak i ako ste dvoje na motoru.To bi moglo uticati puno na potrošnju gume.

Ukoliko je situacija takva, popusti oprugu zadnjeg amortizera do tačke kad dobiješ dva -tri cm lufta kad ga podigneš na repu.Amortizer će tako raditi mekše, i upijaće vibracije lakše i rasteretiti gumu.Vožnja će biti puno prijatnija i kad vas je dvoje na motoru.Primetićeš razliku i na kočenju, jer ti motor neće biti krut, tako da te sile kočenja neće gurati napred, nego će motor sam da tone na dole.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

generalno, ja mislim da se najvise ali najvise sve svodi na tezini ruke na polugi gasa. sve to moze po malo da utice, ali, ako je pritisak dobar u gumi, a vjerujem da jeste vecini, jer to je ono na sta najvise treba obratiti paznju, ostatak ide na ovo prvo pomenuto. dobra guma mora i da se trosi. ja sam svjestan cinjenice da dobrim dijelom , najvecim sam  sam krivac za toliko kratak period trajanja seta guma. cak sam zapazio, kupio nove gume, pise oznaka na njima, samo na dva stiskanja, tj dizanja oznaka gt se vise nije vidjela. jasno se vidjelo da je ta dva vrcenja, ponijelo taj sloj. stoga sam za ove rekao lakse malo, zbog svega, i motora i guma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

Hvala vam na savetima.

Što se mene tiče u vožnji nisam osetio nikakav problem iako ovo postoji.

Čak smo pre 3 nedelje išli devojka i ja u dva dana 1500km po Bosni i Hercegovini (Banja Luka, Jajce, Kupres, Mostar, itd) sve same planine i krivine bez ikakvih problema.

Što se mene tiče ići će to i na dalje, samo mi je bio potreban i neki dodatni komentar.

Naravno, početnik sam, sve više vidim da je ovo stvarno ozbiljan i finansijski zahtevan hobi.

Nije mi žao ni da kupim nove, jer zadovoljstvo voziti, po meni nema cenu :na_glavi:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ako ti odgovara takva suspenzija ništa ne diraj, jednostavno se na gumi "pokazao" jedan te isti položaj na putu... preći će one još dosta... srećno u vožnjama i samo polako... i pun gas:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja