Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za pad sa motora?

Recommended Posts

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Samo da bude jasno to ne spada pod saobracajni prekrsaj (nema negativnih poena) to spada u KRIVICNI prekrsaj.

Isao ne isao doci ce patrola po tebe u petak vece pa ce da cekas do ponedeljka. Mislim bez veze. Bolje ti je da odes i nemoj da pominjes da si izbegavao gazenje neznam koga. Pao si i tacka.

Drzava samo hoce pare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r
Devojka i ja pali na mostu u Svilajncu, jer je put bio sačuvaj bože i šina dobrano virila iz zemlje, motor zapeo, pa mi na stranu - pisao sam već o ovome. Uglavnom, ekipa iz lokalnog moto kluba koja nas je prebacila do DZ nam je skenula pažnju da nikako ne kažemo da smo pali sa motora inače će da nas terete za ugrožavanje saobraćaja.
 
Tako da da, zakon je bulja. 
Vratio si me dve godine u nazad, isti most, iste šine, dooobro sam se ugruvao, Sebin crash bar odradio svoje i Tdm me vratio kući, ružna uspomena..

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Koliko sam upoznat verovatno ces biti kažnjen zbog izazivanja saobraćajne nezgode. Ako nista ugrozio si sebe, da si nedaj bože ostao invalid, pao bi na teret drustva, to je neka logika. Takodje, dobro je da nije jos neko učestvovao, ali mogao je. 

Olakšavajuca okolnost je da nema tezih povreda i vece materijale stete jer bi onda odgovarao krivično, ovako ce biti samo preksajno, verovatno. 

Nadam se da gresim u tvom slucaju. 

Gledaj samo ako se pokrene postupak da ides na priznanje krivice, tu ti daju neku min kaznu. Meni su letos dali 6.000 plus sudski troskovi 3.000 i 2 boda, za neustupanje prvenstva prolaza i izazivanje saobraćajne nesreće ( u gradu se prestrojavao, steta smesna...) 

 

I da, ako vam se ovako nesto desi, i nema potrebe za hitnom pomoci, najbolje je sam otici lekaru i reci da si pao u dvorištu, sa merdevina i sl. U suprotnom zovu policiju i kreće igranka. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 43 minuta, Bruno 68 je napisao:

Samo da bude jasno to ne spada pod saobracajni prekrsaj (nema negativnih poena) to spada u KRIVICNI prekrsaj.

Isao ne isao doci ce patrola po tebe u petak vece pa ce da cekas do ponedeljka. Mislim bez veze. Bolje ti je da odes i nemoj da pominjes da si izbegavao gazenje neznam koga. Pao si i tacka.

Drzava samo hoce pare.

Otkud ti to da je to krivična prijava? Koliko znam, za krivičnu prijavu se otvara dosije i povlači za sobom i neku zatvorsku kaznu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

I ja smatram da ovo nije krivično delo, jer bi u suprotnom to povlacilo i zatvorsku kaznu. 

Koliko sam upoznat od ranije, krivicna ide oko se konstatuju teske telesne povrede ili velika materijalna steta, sto ovde koliko sam razumeo nije slucaj, osim ako lekari nisu drugacije konstatovali, a to bi onda bilo nezgodno... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
4 hours ago, Niksha said:

S obzirom da još uvek ne znam za šta me terete jer pismo nisam dobio pa da znam za koji član treba da mi sude.

Nije jasno kako si pozvan na saslušanje (kažeš krajem decembra) a pismo nisi dobio?
Ko te je obavestio i kojim putem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
2 hours ago, Forsberg said:

Devojka i ja pali na mostu u Svilajncu, jer je put bio sačuvaj bože i šina dobrano virila iz zemlje, motor zapeo, pa mi na stranu - pisao sam već o ovome. Uglavnom, ekipa iz lokalnog moto kluba koja nas je prebacila do DZ nam je skenula pažnju da nikako ne kažemo da smo pali sa motora inače će da nas terete za ugrožavanje saobraćaja.

 

Tako da da, zakon je bulja. 

Ovo bas i ne razumem. Ovo bi trebalo biti kao neka krivica onog koji odrzava puteve. Zaista ne razumem. Trebaju ti platiti ostetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

KRIVIČNA DELA PROTIV BEZBEDNOSTI JAVNOG SAOBRAĆAJA

Ugrožavanje javnog saobraćaja

Član 289

(1) Učesnik u saobraćaju na putevima koji se ne pridržava saobraćajnih propisa i time tako ugrozi javni saobraćaj da dovede u opasnost život ili telo ljudi ili imovinu većeg obima, pa usled toga kod drugog nastupi laka telesna povreda ili prouzrokuje imovinsku štetu koja prelazi iznos od dvesta hiljada dinara, kazniće se zatvorom do tri godine.

(2) Ko se ne pridržava saobraćajnih propisa i time ugrozi železnički, brodski, tramvajski, trolejbuski, autobuski saobraćaj ili saobraćaj žičarom tako da dovede u opasnost život ili telo ljudi ili imovinu većeg obima,kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

(3) Ako je delo iz st. 1. i 2. ovog člana učinjeno iz nehata,učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

Ugrožavanje saobraćaja opasnom radnjom i opasnim sredstvom

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
Pre 4 sati, Niksha je napisao:

Pozvana hitna pomoć od prolaznika, naravno sa njima dolazi i policija da napravi uvidjaj

Mora neko da plati izlazak ekipe na uvidjaj... U ovom slucaju si to ti :)

 

 

Pre 3 sati, Forsberg je napisao:

Uglavnom, ekipa iz lokalnog moto kluba koja nas je prebacila do DZ nam je skenula pažnju da nikako ne kažemo da smo pali sa motora

Prokliza drugar, dooobro se oguli, naravno pokupi se i ode. Odveli ga mi u DZ, sta je bilo, "pao sam sa bicikle"... Gledaju ga ovi, cude se kakva ti to bicikla, kaze ma velika nizbrdica spustao sam se bez kocnica :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 16 minuta, Bruno 68 je napisao:

KRIVIČNA DELA PROTIV BEZBEDNOSTI JAVNOG SAOBRAĆAJA

Ugrožavanje javnog saobraćaja

Član 289

(1) Učesnik u saobraćaju na putevima koji se ne pridržava saobraćajnih propisa i time tako ugrozi javni saobraćaj da dovede u opasnost život ili telo ljudi ili imovinu većeg obima, pa usled toga kod drugog nastupi laka telesna povreda ili prouzrokuje imovinsku štetu koja prelazi iznos od dvesta hiljada dinara, kazniće se zatvorom do tri godine.

(2) Ko se ne pridržava saobraćajnih propisa i time ugrozi železnički, brodski, tramvajski, trolejbuski, autobuski saobraćaj ili saobraćaj žičarom tako da dovede u opasnost život ili telo ljudi ili imovinu većeg obima,kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

(3) Ako je delo iz st. 1. i 2. ovog člana učinjeno iz nehata,učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

Ugrožavanje saobraćaja opasnom radnjom i opasnim sredstvom

 

Ovo boldovani u prvom članu jasno govori u kojim uslovima se kažnjava to delo. U ovoj nezgodi kod kolege nema nanošenja lakih telesnih povreda drugim licima i nema oštećenja javne imovine... Zato i pitam po čemu je ovo krivična prijava... 

Zakon sam i ja pročitao, nisi morao da ga ovde prepisuješ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
41 minutes ago, ser said:

Prokliza drugar, dooobro se oguli, naravno pokupi se i ode. Odveli ga mi u DZ, sta je bilo, "pao sam sa bicikle"... Gledaju ga ovi, cude se kakva ti to bicikla, kaze ma velika nizbrdica spustao sam se bez kocnica :D

 

Šta da ti kažem, mi smo tad "pali niz stepenice" :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
2 hours ago, VECTRA said:

Vratio si me dve godine u nazad, isti most, iste šine, dooobro sam se ugruvao, Sebin crash bar odradio svoje i Tdm me vratio kući, ružna uspomena..

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 

Mi došli do prvog smeštaja koji smo našli, bilo je to oko 22h, gledaju nas ljudi i na naše "pali smo sa motora", oni pitaju "jel na mostu" :D dobra vest je da je most sređen ove godine i sad je bezbedan i za dva točka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA
Pre sat vremena, rast je napisao:

Nije jasno kako si pozvan na saslušanje (kažeš krajem decembra) a pismo nisi dobio?
Ko te je obavestio i kojim putem?

U obaveštenju da je pokušana dostava pisma iz suda piše broj predmeta. Broj počinje sa PR i po tome sam ih pitao telefonom, rekoše da je prekršajni postupak u pitanju. Nisu mogli da daju više informacija. Takodje u obaveštenju piše datum za koji sam ih pitao, potvrdili su da je taj datum ustvari datum kad treba da bude saslušanje na sudu. Pismo se vratilo u sud i ja treba u ponedeljak da idem i lično da uzmem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Još davne 1988, kada sam imao pad na Brankovom mostu zbog pucanja viljuške, (hvala Bogu nisam imao teže povrede sem par oguljotina), u kbc Bežanijska Kosa gde su me previli, a usput smo kolege i znao sam celu dežurnu službu, kažu moramo da pozovemo policiju - reko nema problema. Kada je patrola videla da sam saobraćajno ispravan, uredna dozvola, kaciga iako nije bila obavezna tada, kaže, moramo da ti pišemo prijavu za ugrožavanje saobraćaja. Ja onako u bolovima rekoh ma vozite me kući, kakva prijava, i tako i uradiše. Ali to je bilo 1988. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

I ja sam pao sam sa sobom, bila hitana po automatizmu dosla i policija. Platio 10000 zbog ugrozavanja javne bezbednosti. Kad sam reko sudiji da nisam nikog ugrozio ona mi kaze,ali mogli ste, zato i placate minimalnu kaznu a da ste nekoga povredili bilo bi 60000 plus zatvor. Bilo pre par godina. Opravdanje mi je bilo da je potrcao ker na mene i da sam proklizao na pesku a sudija mi jednostavno odgovori trebali ste da prilagodite brzinu uslovima puta i kraj price.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Problem je što ljudi na osnovu jednog slučaja donose zaključak i misle da je primenljiv za sve okolnosti.

 

Samo nemoj da ideš nigde, a ako već hoćeš idi preuzmi to šta su ti poslali pa vidi šta piše.

Ako je samo poziv, onda tim bolje.

Svakako proces saslušanja možeš da prebaciš u Beograd.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Nisam ja protiv tog argumenta "Treba da platis kaznu bez obzira sto si samo sebe ostetio. Sutra ces vise da pazis, pa ce se tako spasti neko drugi" jer mislim da je smislen.

Ja sam protiv duplih standarda, iritira me sto ce sistem sad da se izivljava na nekom rendom liku zbog (realno) gluposti, a zato poznati koji gaze, ubijaju i krse - nikom nista. Zastara, nagodba, u krajnjem slucaju nanogica.

 

Aj' da mi prvo corkiramo i olesimo od odstete ove sto su pobili, osakatili i obogaljili ljude, pa da se onda bavimo motociklistom kome je skuter ispao/legao u dvoristu i gde je jedina steta oguljen retrovizor i pogazeno cvece od komsinice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Bela Crkva - Banat
  • Motocikl: FZ6
Pre 10 sati, Niksha je napisao:

kazna 20k rsd - quote

da ne budem bas toloko nepismen, nikako da ukapiram sta znaci to "k"

cesto nailazim na "k" dali kad se radi o kilometrazi kad evo i u dinarima, pretpostavljam da su to hiljade ali kako da pocinju pocinju sa "k" nemam pojma i nikako mi nije jasno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 14 minuta, pajja je napisao:

da ne budem bas toloko nepismen, nikako da ukapiram sta znaci to "k"

cesto nailazim na "k" dali kad se radi o kilometrazi kad evo i u dinarima, pretpostavljam da su to hiljade ali kako da pocinju pocinju sa "k" nemam pojma i nikako mi nije jasno

slovenska antiteza, sam si pitao, sam si odgovorio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2808 postova

drugar je stao na otvorenom putu na travu da se odmori.Kad je kreno i to na travi proklizne zadnji ,žena padne i ima neko naprsnuće kosti,potpuneo bezveze.To je teška povreda po zakonu.Dobio lepu kaznu,bodove  zabranu i to sve na travi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 5 sati, Petre je napisao:

Ovo bas i ne razumem. Ovo bi trebalo biti kao neka krivica onog koji odrzava puteve. Zaista ne razumem. Trebaju ti platiti ostetu.

Burazer ispred kuće naleteo skuterom na rizlu zaostalu od popravke rupe na putu. Razbio i sebe i skuter.

Zvao policiju, mislio da će da naplati štetu. Platio je kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja