Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za pad sa motora?

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

To jedino mogu da objasnim time što ja imam probnu A, pa imam 2 odvojene dozvole koje sam obe dao na uvid i obe su mi vraćene zajedno sa ličnom kartom i polisom osiguranja za motor. Obe sam dao jer sam u toj frci i naletu kad su me opklolila 4 pandura kao da sam uradio ne znam šta, samo izvukao iz novčanika sve dozvole i isprave što imam i predao njima.

 

Vrlo rado bih se posavetovao sa @Skyrunner pre nego što im dostavim pisanu odbranu ili odem lično na sud :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 hour ago, Niksha said:

To jedino mogu da objasnim time što ja imam probnu A, pa imam 2 odvojene dozvole koje sam obe dao na uvid i obe su mi vraćene zajedno sa ličnom kartom i polisom osiguranja za motor. Obe sam dao jer sam u toj frci i naletu kad su me opklolila 4 pandura kao da sam uradio ne znam šta, samo izvukao iz novčanika sve dozvole i isprave što imam i predao njima.

 

Vrlo rado bih se posavetovao sa @Skyrunner pre nego što im dostavim pisanu odbranu ili odem lično na sud :)

Lepo ti je Skyrunner napisao, osnovno je da sve ispričaš onom od koga tražiš savet, ispostavi se da neki detalj koji si prećutao može biti presudan.
Naprimer, tek sada na 5-toj strani saznajemo da ti je dozvola probna. Čudimo se kako je u izveštaju upisano da si bez dozvole ( a ti rekao da je imaš). Osuđujemo policiju a možda se koju stranicu kasnije ispostavi da si pao posle 23h kada nemaš dozvolu pa ispada da je izveštaj tačan (kažem naprimer)

Zato prečešljaj sve detalje, i srećno na sudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

@Skyrunner Kako izvrsiti uvid u spis predmeta?

 

Predaje se zahtev u pisanoj formi (kome? Kako?), usmeno zahteva pred davanje izjave ili na neki treći način? Može li okrivljeni u svoje ime ili mora preko advokata? 

 

Ja sam nekoliko puta dobio na prekrsajnom sudu u prvostepenom postupku, što knjizim kao vrlo veliki  uspeh, jer tamo po defoltu razrezuju min kaznu i idu na to da nećeš da se mlatis sa zalbom. Izuzetno bi pomoglo znati šta je u predmetu, pa zato pitanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Da li treba da slikam dozvolu i okačim ovde? Epic momenat stvarno, lagati na forumu :)

Da, posedujem dozvolu, samo što je probna (novi zakon koji me tera da posle 14 godina učestvovanja u saobraćaju sa B kategorijom moram da A dobijam probno, sve ok). I sve se to desilo u 10h pre podne kad je dozvoljeno da se vozi sa probnom dozvolom, i moj motor ne prekoračuje 80kW snage itd itd. Napisaću sve detalje pada kad sednem kod kuće za računar, samo da završim sa poslom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Moje misljenje je da nema potrebe za advokatom , dovoljno je na sudu da pokazes dozvolu na uvid kao dokaz. U zapisniku pise vreme nezgode. 
I dalje smatram da ces dobiti minimalnu kaznu za načinjeni prekrsaj i to je to. 
e sad dal je to 3 ili 5.000 din ili mozda nesto vise, to ne znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ma opušteno, ne moraš to ovde... Ako ćeš da angažuješ nekog onda to sve do detalja iznesi njemu. Ako ćeš sam da se 'braniš', onda samo uzmi sve što je ovde napisano, pročitaj zakon (članove na osnovu kojih te gone, i članove koji određuju kaznu za to za šta te gone), i dobro razmisli o svojim koracima.

 

edit: ulete mi kolega sixi   :takoje:

 

dopuna: Meni se čini da ti sada imaš najveći problem da osporiš policijski zapisnik i njihovo viđenje stvari. Povedi računa da nisu upisali nekog od prolaznika kao svedoka, ili možda baš onog ko je zvao hitnu i policiju... To možda možeš da vidiš u spisima predmeta pa obavezno izvrši uvid. 

Iz ličnog iskustva moram da te opomenem da se ne oslanjaš na istinu i logiku, i nemoj da misliš da će sud stvari da vidi tvojim očima ili da ima objektivan pogled na sve što se desilo i kako se desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Bitan je i detalj što je javni tužilac pokrenuo postupak.

 

Inače tačno je da ti ne treba advokat-nije neophodan u ovim vrstama postupaka. Ovo se sudi "na kilo" i država gleda kako da otalja, kazni što više i naplati to.

 

Kazna za ovaj prekrsaj je 10 000-20 000.

 

Moguće je izbeći kažnjavanje ako je to nekom bitno, ako nije nekom je jeftinije da plati tih 10 000 i nastavi sa svojim životom. Pogotovo što ovde nema bodova i zabrane.

 

Što se uvida u spis tiče, to se radi zahtevom i sudija mora da odobri uvid. Ne ide baš odmah.

Ne treba advokat, jer advokat dobija punomoćje od stranke, što znači da to stranka može i sama. Advokat je neophodan za sastav revizije, kod maloletnika u specifičnim okolnostima i u krivičnom postupku gde je okrivljeni lišen slobode ili je zaprećena kazna veća od 8 godina. Znači sve ozbiljne stvari.

 

Sad zbog korone je sve otežano, ali u određeno vreme koje zavisi od suda do suda, odeš u sud i dobiješ sve spise na uvid i tražiš kopiranje necega ako ti je bitno i to je to.

Bude tu kao nadzor neko od radnika suda da ne bi neke stvari nestale (postala je već urbana legenda da je jedan tip bukvalno iscepao i pojeo povratnicu). Oni znaju malo da budu nervozni i neprijatni ali to ide u rok službe.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Evo me najzad, izvinjavam se na kašnjenju, radim 2 posla pa teško odvojim vremena da pročitam i napišem na internetu sve što me interesuje :)

Događaj se desio ovako:

 

Kao što napisah gore, moja dozvola je regularna, nije bilo alkohola, drugih učesnika, materijalne štete itd.

Pad se desio u kružnom toku u kojem je ograničenje na ulazu 30km/h. Ja sam ušao sa 50km/h u kružni tok i video da neću uspeti da oborim motor dovoljno da skrenem te da ću udariti u ivičnjak i pasti na asfalt. U tom trenutku ispravljam volan i zauzimam brace yourself poziciju i penjem se sa oba točka pravo na ivičnjak. S obzirom da je u sredini kružnog toka trava na koju je dan ranije padala kiša i ispod trave sveže blato, motor nisam uspeo da zadržim na točkovima nego je pao i nastavio da kliza po travi. Motor je završio sa slomljenim fuzasterom i deklom koja je napukla.

Podigao sam motor i odgurao ga van kružnog toka na trotoar (što su panduri i napisali u zapisniku). Ljudi koji su posle 2 minuta naišli kolima su zvali hitnu pomoć iako sam ja insistirao da ih ne zovu. Sa njima dolaze po službenoj dužnosti i policajci. Dalje je sve jasno. Dobio uručen zapisnik u kome ne piše ništa sem da sam testiran na alkohol i da ga nema u krvi. Kaže on potpiši, ja potpisao i to je to. Motor zbog napukle dekle stavili u kombi i odvezli nazad.

 

Ovom prilikom hvala i kolegi bajkeru koji je naišao i pomogao oko svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Škola za drugi put. Ljudi koji su zvali hitnu pomoć te zeznuli ( put do pakla - popločan je dobrim namerama ) . Sledeći put, ako nisi nikog udario, povredio, napravio nekom štetu - sedi na motor i idi, pa dva ćoška dalje negde skreni da izbegneš sve ovo . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 13.12.2020. at 11:29, drumskalisica je napisao:

Škola za drugi put. Ljudi koji su zvali hitnu pomoć te zeznuli ( put do pakla - popločan je dobrim namerama ) . Sledeći put, ako nisi nikog udario, povredio, napravio nekom štetu - sedi na motor i idi, pa dva ćoška dalje negde skreni da izbegneš sve ovo . 

Rece Lale i nastradao iz nezgode koja je na papiru izgledala skroz bezazleno. :(

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Novčana kazna je bila 20k + 3k sudski troškovi.

 

Gledam sad odgovore u temi, ThePainkiller i drumskalisica.... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 9 minuta, Niksha je napisao:

 

Gledam sad odgovore u temi, ThePainkiller i drumskalisica.... :(

Isto video sinoć, odgovorili jedan za drugim gore na ovoj strani, baš me ponovo pogodilo...:wacko:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Nije kažnjen zbog brze vožnje, već zbog ne prilagođavanja brzine uslovima na putu. To su dve različite stvari. Ako je ograničenje recimo 50km/h, a put poplavljen i ti izgubiše kontrolu nad vozilom vozeći 45km/h, nisi prekoračio brzinu ali si kriv jer nisi prilagodio brzinu uslovima na putu

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А ако није обележено да постоји рупа, како да се прилагодиш? Прилагодио си се очекиваним препрекама и условима, али необележена рупа је неочекивана препрека. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Država gleda da te zajebe. Ako ideš autom, pocepaš gumu, polomiš felnu, dođe policija i izmeri rupu i tvoj je odstojanje od rupe, pa procene koliko brzo si vozio. U takvim situacijama malo se vratiš u rikverc, i tužiš onoga ko održava put

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

A sta ako padne sa recimo 30 na sat , znaci sa brzinom koja prilagodjena i opet padne zbog naprimer umesto kvacilo stisnuo kocnicu.

Opet mu se racuna prebrza voznja ili sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja