Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za pad sa motora?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Cuvaj “blentu” ti kao vlasnik odgovaras za njega. 
Istao kao i za maloletno dete recimo. 
Npr. sin mi je upravljao biciklom sam u saobracaju  hm vec se i ne secam 11god mislim da je imao tada , raskrsnica , pravilo desne strane , znakova nije bilo, pokupi ga lik na haubu, vozac je kriv. 
Sreca pa na haubi inace  bi bilo zla. 
Platih ja’ kaznu sto je upravljao bez pratnje roditelja a vozac svoje sta je imao , ja ga nisam teretio. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, king_julien je napisao:

Ma hvala bogu nisam do sada imao takve incidente. Nego sam samo hteo da znam cisto sta moze da se desi za ne daj boze, da ovaj moj blento preskoci ogradu i pobegne......

ima polisa za te stvari u delta generali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
20 hours ago, sixi said:

Sta znam , nije da ih volim ali ih i ne mrzim , mozda malo pregrubo to “ker”, nisu svi isti. 

Na konto toga kako je zakon glupo osmisljen tj bolje receno prekopiran.

 

Ni ja nemam nista protiv njih pogotovo protiv korektnih pojedinaca, to je samo sala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 5.12.2020. at 4:38, ser je napisao:

A zasto je 10.000 konj? Nit ima 10m, niti 10t

Zvali smo je Konj iz prostog razloga jer je na njoj bila slika konja ( spomenik koji se nalazi u Njujorku ispred zgrade OUN ) . 

  

67469428_1395344777292536_8318548540712288256_n.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, DonToni je napisao:

meni se nešto čini da je to bilo "deset hiljada"

Bilo i to 

 

 

10.000 jpg.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam svojevremeno sa mopeda sam pao i sam se "ubio". 

Platio sam dobru kaznu zbog ugrozavanja bezbednosti saobracaja. 

Razlog:  neprilagodjena brzina. 

Koliko sam ja shvatio, svaka saobracajna nezgoda kod nas, ako je sam ucesnik izazvao, moze da sr deklarise kao neprilagodjena brzina. 

Moze da se dokaze da je bilo blato na putu, ista prica (znam slucaj).

U slucaju da si upau u rupu, i imas fotografije da je ta rupa "velika" po necijim standardima, a da je nezgodu izazvalo to sto si udario u nju, onda moze da se prodje bez jazne i da se dobije odsteta. 

Ako si vozio, skliznuo, uradjen uvidjaj... Kriv si. 

Kolega Skyrunner je pravnik. Neka napise (sem nekih izbegavanja odlaska na sud i slicno) kako bi  mogao okrivljeni proci nekaznjeno u ovakvoj situaciji? 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 12 sati, štampar je napisao:

 

 

:lol:

 

Ово се неко заиграо,оваква новчаница није постојала

jeste, ali je onda bilo "kidanje nula" pa je izisla nova od 10, 20, 50, 100, 500, 1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 5.12.2020. at 9:26, Ji 4Tze je napisao:

Danas, k je kilo, ali ne od težinske oznake kilo-gram nego računarske kilo-bit od kbps brzine modema od dial-up ili ISDN konekcije.

Auh,odakle ovo izvuce majke ti:stabre:?Imas objasnjenje par postova i gore i dole-ovo se mislim uci u 6 osnovne kad se dobije fizika sunce vam internetaško.

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r
Nije mladiću,nije ...
 
Ako malo bolje pogledaš novčanicu videćeš da se neko igrao...
Na wikipediji ima ove novcanice, a koliko se sećam, konja smo i zvali 10000..jbg, mator sam..

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava
1 hour ago, DonToni said:

jeste, ali je onda bilo "kidanje nula" pa je izisla nova od 10, 20, 50, 100, 500, 1000.

Inače ovo je bilo 1000 dinara.

1000_Dinara_Jugoslawien_1974_86.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Heble vas pare i kila i konji i somovi...

 

@Niksha poslušaj Sky-ja. Iako zakon jeste takav da mogu, treba i žele da te kazne - postoji način.

 

Iz ličnog iskustva, trebao si na licu mesta sa policijom da dogovoriš zapisnik. Znaju oni najbolje šta treba pisati da NE budeš kriv po slovu zakona. Ali si rekao da ih je bilo puno i da su bili nadrndani pa vrvtn zato nisi mogao da završiš odmah da bude povoljno po tebe. 

Sada će to malo teže ali ima šanse. Sve u svemu - Good Luck i malo se edukuj pre nego odeš na saslušanje   :dexterr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
36 minutes ago, piki said:

Auh,odakle ovo izvuce majke ti:stabre:?Imas objasnjenje par postova i gore i dole-ovo se mislim uci u 6 osnovne kad se dobije fizika sunce vam internetaško.

ma zafrkavam se, vidim svi ćute pa reko da lupim nešto, i za soma i za konja :D  - što se k tiče kao zamene, nisam to ni primećivao ranije, od pre masovnije upotrebe interneta.

 

Što se padova tiče, ako je problem i sa bajsom kad se padne pa u urgentnom dođe panduracija...

Dobra fora s belim kombijem svakako :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

A da li bi proslo da kaze da je gurao motor (npr u kvaru), pa se sapleo i pao ? Tu nema neprilagodjene brzine prema uslovima puta i saobracaja. Mislim, malo je bez veze, ali mozda pomogne oko min. kazne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

@Skyrunner Možeš li u grubim crtama, bez detalja koji ti uzimaju vreme, da opišeš po koracima šta je najbolje raditi u ovoj situaciji?

 

Ako je poslovna tajna, izostavi poneki trik, ali daj kolegojalno neki algoritam bar grubo... bar do kontaktiranja advokata :) Tema je zanimljiva.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Preuzeo poziv, terete me za (naravno) neprilagodjenu brzinu ZOBS Član 332, stav 2, tačka 7.

Pitali su me da li želim taj dan da dam izjavu, na šta sam ja odgovorio da ne želim.

Takodje su napisali da posedujem samo vozačku kategorije B, dok ja posedujem naravno i punu  A kategoriju. Na kraju piše da je OJT obavešten o tome i pokrenuo postupak jer za upravljanje motociklom je potrebna A kategorija. Šta su oni panduri gledali kad su došli na lice mesta, ja ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Mogu naravno nije problem. Bar motoristima nisam nikad naplatio savete (pa ni zastupanje) za saobraćaj.

 

Ovako.

Ovde je najbitnije videti sa čim imamo posla. Ja to plastično poredim sa tim da moraš da imaš bar neku krvnu sliku jer i doktoru kad kažeš da te boli glava, to može da bude tumor na mozgu a može biti da si loše spavao prošlu noć.

Bitno je i da znamo i za svaki pojedinačni slučaj šta se stvarno desilo da bi znali kako dalje ide taktika.

Znači tu ti je pravni savetnik/advokat nešto između lekara i sveštenika, moraš iskreno i tačno da priznaš sam sebi šta se zapravo dogodilo i potpuno narativno, bez ličnih kvalifikacija da to preneseš. Pa ako jesi kriv onda kreće ples za vađenje kestenja iz vatre i smanjivanje štete.

Uz poziv morate da dobijete Zahtev za pokretanje prekršajnog postupka koji sadrži i opis dela za koji se teretite a koji u potpunosti mora da odgovara biću prekršaja.

To je prva stvar i ulazi u zonu lovljenja formalih grešaka ovlašćenog predlagača za pokretanje postupka. Ako je on sve uradio kako treba onda isto to samo na strani suda.

Izuzetno je bitno izvršiti uvid u spis predmeta i videti šta sve tamo ima, šta je predloženo od dokaza, pogotovo materijalnih pa onda isto tako u skladu sa tim odlučiti kako se braniti, jer naravno da nećemo ukazivati sudu na naše propuste kojih nema u predmetu i već ćemo dati dokazne predloge koji popunjavaju prazninu na način koji nama ide u korist.

Ukoliko stvari ne stoje dobro, paralelno ćemo odugovlačiti postupak.

U zavisnosti od važnosti okrivljenom da ne bude osuđen (situacija da bodovi koji slede prebacuju 18, zabrana onemogućava obavljanje bitnih poslova i slično) angažovati stručnog savetnika, u ovom slučaju saobraćajno tehničke struke koji će uraditi veštečenje upravo ssuprotno onom šta policija tvrdi pa onda već u toku prvostepenog postupka spremati, prema ponašanju suda, žalbene razloge koje naravno pretočiti u žabu ako bude osude jer prekršajni sudovi veoma vole da osuđuju jer se ne mešaju previše u svoj posao, a naš je da im što više zagorčamo život i otežamo donošenje osuđujuće odluke.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2398 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@Niksha a da ti uzmes @Skyrunner za branioca. Jos ako te iscupa, a hoce, onda tuzis i njih jos sto te uznemiravaju, lazni dokazi, npr to za B kategoriju itd.  Verujem da kolega znas na koje sve cake moze da te izvuce iz gov.. a i jos da ti pomogne mozda cak da zaradis na svemu ovome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
23 hours ago, Blaza said:

A da li bi proslo da kaze da je gurao motor (npr u kvaru), pa se sapleo i pao ? Tu nema neprilagodjene brzine prema uslovima puta i saobracaja. Mislim, malo je bez veze, ali mozda pomogne oko min. kazne.

Ako gura motor, opet je u saobraćaju. Nije važno da li se pokreće ljudskom snagom ili nekim agregatom. Učesnici u sobraćaju su i  biciklisti, pešaci, pratioci stoke...., Ovako valjda glasi definicija bezbednog saobraćaja:

Svaki učesnik u saobraćaju dužan je da se ponaša na način kojim neće ometati, ugroziti ili povrediti druge učesnike, kao i da preduzme sve potrebne mere radi izbegavanja ili otklanjanja opasnih situacija nastalih ponašanjem drugih učesnika u saobraćaju, ako sebe ili drugog time ne dovodi u opasnost.

I sad tumačenje koje bi moglo da prevede na narodni jezik:
Šta god da ti se desi, desilo se jer nisi preduzeo sve potrebne mere da kretanje izvršiš bezbedno.
Pao je (motor se kretao na ljudski ili fosilni pogon) = nije preduzeo potrebne X Y Z mere....

Ja sam na početku teme napisao da "nije strašno", i dalje mislim da nije jer nije povredio druge (ljude i imovinu).Par hiljada dinara nije strašno u odnosu na ono što je moglo da se dogodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

U ovom konkretnom slučaju obavezno uzeti advokata, jer ovde postoji ozbiljno terećenje za upravljanje vozilom bez adekvatne kategorije u vozačkoj dozvoli... ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moguće je i da je ovlašćeno službeno lice bilo pod uticajem nekih nedozvoljenih stvari ( alkohol, narkotici ) , pa da je loše uradilo uviđaj. Kako drukčije objasniti da u vozačkoj dozvoli koju je izdao MUP nije videlo " A " kategoriju pa pisalo prijavu i za to ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja