Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za pad sa motora?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Bela Crkva - Banat
  • Motocikl: FZ6
pre 14 minuta, Savan je napisao:

K kao Kilo

dobro k kao kilo, čega? Zasto nije npr. g kao gram ima ga jedna "k" i ako je vec tako zar nije simbol za Kilogram : kg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Moraš se pojaviti na sudu ili blagovremeno javiti izostanak !!! Imaćeš dalje problema ako to ne uradiš veruj mi... kod tebe je u  pitanju prekršaj zato što si povređen -" sam pao sam se ubio"( da je bila samo materijalna šteta a vozilo se vodi na tebe, ukoliko ne želiš da se vrši uviđaj neće se ni vršiti pod uslovom da nema drugih oštećenih i da su ispunjeni uslovi za učestvovanje u saobraćaju e tad ne bi bilo ništa. Ovako zbog postojanja povrede-LTP prekršaj)  i verovatno ti sledi kazna a da bi je izbegao ti idi na varijantu da ti je izleteo pas lutalica... E sad verovatno si na licu mesta dao drugu izjavu. Moraš je promeniti na sudu i to je to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
16 minutes ago, pajja said:

dobro k kao kilo, čega? Zasto nije npr. g kao gram ima ga jedna "k" i ako je vec tako zar nije simbol za Kilogram : kg

kilo gram = 1000 grama

kilo metar = ....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
U moje vreme smo za 1.000 rekli "som"

Sent from my SM-A715F using Tapatalk




Tako je, som je u proseku 1m dužine a to je 1,000 mm dakle “som” je isto zamena za 1,000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zanimljiva tema. Mora sa predznanjem i sa bicikla da se pada. Jedino ne razumem ko bi bio ili je bio na teret kom "društvu" pa zato mora kazna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ucesnik  sam u saobracaju od 95god kao vozac, zakoni se menjaju ali uvek je bilo ako napravis udes , nema povredjenih , nikom materijalne stete sem svoje naravno , ako se pojavi policija, placas prekrsaj.

Ja sam imao proslog leta izletanje na vencu ,  poucen iskustvom   :ups: , sa iskocenim ramenom odvezao nekih 70km , parkirao u garazu i taxi u hitnu , rekao da sam pao sa bicikla ispred kuce , nije da su mi bas poverovali ali nisu zvali policiju sto su inace u obavezi da urade.

 PS. ako cemo da budemo kvarni , u slucaju pada ako nema svedoka niti kamera i sl, mozete da okrivite NN lice i u tom slucaju cak i da naplatite odstetu ako je bilo povreda. Ne bih ulazio u raspravu oko ovoga ali tu info sam dobio od sudije kojeg sam upoznao u bolnici, posecivao cimera u sobi i tako kroz pricu mi to rekao, jos ga ja pitam , pakoga bre tuzim ko placa ...kaze garantni fond,  Ebaj ga :lud:

A u vezi psa , sto ste spominjali , imao sam nezgodu ali automobilom ... obavezno zvati policiju, ako je pas cipovan ide privatna tuzba kao u mom slucaju , ako nije  tuzi se opstina u kojoj je doslo do nezgode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Losa prica...

 

1)Ako kazes da je put bio los, optuzice te za neprilagodjenu brzinu...

2)Ako kazes da ti je pozlilo, poslace te na detaljni lekarski pregled o tvom trosku koji vuce jos vece probleme

3) Ako kazes da ti je pukla guma ili npr otkazale kocnice, utvrdice da ti je vozilo bilo tehnicki neispravno

4)Ako kazes da nisi pio, ustanovice se naknadno vestacenje dal si bio pod dejstvom nekih drugih psihoaktivnih supstanci.

 

5) Ako kazes da ti je izleteo ker - optuzice te za napad na sluzbeno lice 

 

U prevodu, batali pricu o izletanju kera. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 2 sati, sixi je napisao:

Ucesnik  sam u saobracaju od 95god kao vozac, zakoni se menjaju ali uvek je bilo ako napravis udes , nema povredjenih , nikom materijalne stete sem svoje naravno , ako se pojavi policija, placas prekrsaj.

Ja sam imao proslog leta izletanje na vencu ,  poucen iskustvom   :ups: , sa iskocenim ramenom odvezao nekih 70km , parkirao u garazu i taxi u hitnu , rekao da sam pao sa bicikla ispred kuce , nije da su mi bas poverovali ali nisu zvali policiju sto su inace u obavezi da urade.

 PS. ako cemo da budemo kvarni , u slucaju pada ako nema svedoka niti kamera i sl, mozete da okrivite NN lice i u tom slucaju cak i da naplatite odstetu ako je bilo povreda. Ne bih ulazio u raspravu oko ovoga ali tu info sam dobio od sudije kojeg sam upoznao u bolnici, posecivao cimera u sobi i tako kroz pricu mi to rekao, jos ga ja pitam , pakoga bre tuzim ko placa ...kaze garantni fond,  Ebaj ga :lud:

A u vezi psa , sto ste spominjali , imao sam nezgodu ali automobilom ... obavezno zvati policiju, ako je pas cipovan ide privatna tuzba kao u mom slucaju , ako nije  tuzi se opstina u kojoj je doslo do nezgode.

čudo da nisi pazario kaznu za bicikl.I tu si učesnik u saobraćaju.NESME DA SE POMINJE SAOBRAĆAJ NIKAKO.

Moraš imati spremnu priču i svedoka.I to čim te dovedu u hitnu.Ako doktoru liči da je moglo biti u saobraćaju eto tebi pandura u hitnu jer doktor zove.

Ti se spremiš na ovaj način.Ako je slučajno sezona branja višanja i trešanja je najbolje rešenje jer ljudi masovno padaju jer lome grane i to najlakše prolazi.Ali moraš imati pouzdano drvo da znaš gde si bio.Najbolje je da neki kolega motorista koji ima kuću potvrdi da si se penjo kod njega na tavan da mu pomogneš da nešto odn4sete pa si se strmekno.

Jedino je zeznuto ako prilikom pada ispraviš krivinu pa prošišaš kroz neki žbunjak pa se sav izdereš ili padneš u gaćama i majci na asfalt.To je nemoguće sakriti doktoru .Evo ja imam tragove asvalta ispod kože po nogama već 30 godina kad sam se zezo pa vozio u papučama i gaćama.Izgleda ko da sam nasumično tetoviran.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Tebe je jednostavno preticao beli kombi ili pick up i blago te je zakacio po laktu i ti si pao.

Posto vozac nije stao podnosis prijavu protiv NN lica kojeg sluzba treba da pronadje i kako to vole da kazu, procesuira. Zahtevas od svog osiguranja naplatu stete koju su duzni da isplate.

Ako ne nadju izvrsioca isplatice ti iz tzv. garantnog fonda. Moze biti problem jer to nisi odmah uradio ali razmisli malo i o ovoj varijanti.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 6 sati, Ji 4Tze je napisao:

 


Tako je, som je u proseku 1m dužine a to je 1,000 mm dakle “som” je isto zamena za 1,000

 

A zasto je 10.000 konj? Nit ima 10m, niti 10t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

To je greška u nomenklaturi, beogradski picopevci ništa teže od kašike nisu dizali pa im je konj bio težak kao 10,000kg... Ako si primetio, ta nomenklatura je svakako odbačena u svakodnevnom govoru, šta zna jedan konj koliko je 10 somova.
Danas, k je kilo, ali ne od težinske oznake kilo-gram nego računarske kilo-bit od kbps brzine modema od dial-up ili ISDN konekcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 9 sati, Pingvin37 je napisao:

 

5) Ako kazes da ti je izleteo ker - optuzice te za napad na sluzbeno lice 

 

U prevodu, batali pricu o izletanju kera. 

Sta znam , nije da ih volim ali ih i ne mrzim , mozda malo pregrubo to “ker”, nisu svi isti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 21 minuta, Ji 4Tze je napisao:

Danas, k je kilo, ali ne od težinske oznake kilo-gram nego računarske kilo-bit od kbps brzine modema od dial-up ili ISDN konekcije.

Prefiks "kilo" ili "k" je nastalo pre 200 godina u Francuskoj, kao interpretacija Grčke reči "hiljadu".

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

U moje "mlado" vreme bilo cigla, som...vidite-plaćalo se i ribama i gradjevinskim materijalom, to je konkretno, a sad neodredjeno - k... :)

Evo-1k lajkova..

i društvene mreže prihvatile k... 

 

Screenshot-20201204-221025.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

u lud zbunjen još uvek govore cener za desetku,u novom sadu to nisam čuo 30 godina.To je bilo nekako odlično kad kažeš ,,daj mi cenera,,  Mnogo lepše nedo daj mi  deset dinara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 7 sati, ser je napisao:

A zasto je 10.000 konj? Nit ima 10m, niti 10t

Zato sto je to matoro ko biblija.  1966. je izvrsena denominacija dinara od 1 prema 100, a ljudi su nastavili da recimo novcanicu od 100 dinara i dalje zovu 10000, a posto je nova novcanica imala na sebi onaj spomenik ispred UN-a s konjanikom, otud 10000 ili konj.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre sat vremena, king_julien je napisao:

Ajde ljudi sta ste zapeli sa mernim jedinicama

https://prnt.sc/vwad0m

Kolega kome to ide privatna tuzba? Vlasniku, sto ga nije "cuvao i drzao u dvoristu"?

Upravo tako.  Ako te sta vise interesuje pitaj PP. 
prosao sam proceduru kao osteceni i naplatio svoje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja