Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za pad sa motora?

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Treba da se pojavim na saslušanju na sudu krajem decembra za incident koji se odigrao letos kad sam pao sa motora.

Nije bilo drugih učesnika, ali sam ja dobio poderotinu na kolenu.

Situacija sledeća:

- nema drugih učesnika u nezgodi (nije čak nikoga ni bilo u blizini u trenutku nezgode)

- nema prekoračenja brzine (merili tragove kočenja)

- nema alkohola u krvi

- posedujem dozvolu za A kategoriju, motor uredno registrovan, na meni oprema

- nije napravljena nikakva materijalna šteta (bandera, ograda, saobraćajni znak, ivičnjak itd). Malo trave pokosio motor, lowside pad.

Pozvana hitna pomoć od prolaznika, naravno sa njima dolazi i policija da napravi uvidjaj. Zapisnik policije bukvalno samo navodi ime, prezime, marku motor, reg oznaku i da je bilo 0 alkohola u krvi. To je sve.

 

 

S obzirom da još uvek ne znam za šta me terete jer pismo nisam dobio pa da znam za koji član treba da mi sude. Da li je neko imao sličan slučaj?

Tipa šta se dešava u slučaju da vam izleti pas pa padnete sa motora? Jel moguće da sudija za prekršaje to okarakteriše kao prekršaj da bi punili budžet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ja sam pao zbog bliskog kontakta sa psom. Isto je bilo kao i kod tebe ...hitna pomoć i milicija. Ja prošao sa ugruvavanjem i šetom na motoru u opremom. Stigla i Beo Veterina koja je konstatovala da pas nije bio vlasnički tj. nije bio čipovan tako da nije podlegao ni kao "gradski pas". I na tome se sve i završilo. 

Kako si ti obavešten da se javiš na sud?? Čak i na pozivu piše po kom članu te zovu, mesto i vreme gde da se javiš . Ne mora da znači da si pozvan u svojstvu optuženog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Hitna pomo´ć, policija, izveštaj o alkoholu...
Ti si ušao u sve protokole, i to mora da se zatvori na sudu. Neko mora da zatvori slučaj, to što si pozvan na sud ne znači da ćeš biti kažnjen.
Mislim da nema razloga za brigu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Treba da se pojavim na saslušanju na sudu krajem decembra za incident koji se odigrao letos kad sam pao sa motora.
Nije bilo drugih učesnika, ali sam ja dobio poderotinu na kolenu.
Situacija sledeća:
- nema drugih učesnika u nezgodi (nije čak nikoga ni bilo u blizini u trenutku nezgode)
- nema prekoračenja brzine (merili tragove kočenja)
- nema alkohola u krvi
- posedujem dozvolu za A kategoriju, motor uredno registrovan, na meni oprema
- nije napravljena nikakva materijalna šteta (bandera, ograda, saobraćajni znak, ivičnjak itd). Malo trave pokosio motor, lowside pad.
Pozvana hitna pomoć od prolaznika, naravno sa njima dolazi i policija da napravi uvidjaj. Zapisnik policije bukvalno samo navodi ime, prezime, marku motor, reg oznaku i da je bilo 0 alkohola u krvi. To je sve.
 
 
S obzirom da još uvek ne znam za šta me terete jer pismo nisam dobio pa da znam za koji član treba da mi sude. Da li je neko imao sličan slučaj?
Tipa šta se dešava u slučaju da vam izleti pas pa padnete sa motora? Jel moguće da sudija za prekršaje to okarakteriše kao prekršaj da bi punili budžet?
Prvi put cujem za tako nesto.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Juče dok sam bio na poslu mi je pokušano uručenje pisma koje sadrži poziv od sudije na saslušanje. Sad, pošto se to odigralo na teritoriji grada Smedereva, a ja sam u Beogradu, moram da odem u sud u Smederevo da podignem to pismo u kojem piše za koji član me terete (ili se barem nadam da piše u pismu). Zvao sam ih telefonom i rekoše mi da naredne nedelje dodjem u SD da podignem to i da je saslušanje 23.12.2020.

 

Naravno ne mogu mi telefonom dati info šta piše u pismu, ali svakako treba da bude saslušanje. Pandur kad mi je dao zapisnik mi je rekao da je kazna 20k rsd - quote "ništa strašno".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Imao sam sličnu situaciju u Crnoj Gori samo sam vozio auto. Put je bio jako klizav i izbaci me sa strane, dobro oštetim auto s obzirom da su sve stijene. Neko pozove policiju, oni dođu i oduzmu mi dokumenta jer sam "kao strani državljanin izazvao saobraćajni udes" a ja sam jedini učesnik, sam u autu, bez kapi alkohola, jutro u 10h. Da stvar bude zanimljivija, kad je ta patrola došla počeli su da se smiju, kaže to im je drugi udes na istom mjestu za vrijeme iste smjene.

Sutradan kod sudije za prekršaje, kaže vozio si neprilagođenom brzinom. Ja tražim da mi objasne na osnovu koje matematike su to zaključili i da li je brzina bila 200km/h, 300km/h ili više.

Poslednja njegova rečenica je bila: "Hoćeš li ti svoja dokumenta ili ne? Ako hoćeš idi i plati kaznu 150e". Nikad to neću zaboraviti

 

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Baš je govnarski zakon,  padneš i sam sebi (i nikom drugom) napraviš štetu koja košta ko zna kolko para i još se država uklopi da ti mazne poslednji dinar....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
43 minutes ago, rast said:

Hitna pomo´ć, policija, izveštaj o alkoholu...
Ti si ušao u sve protokole, i to mora da se zatvori na sudu. Neko mora da zatvori slučaj, to što si pozvan na sud ne znači da ćeš biti kažnjen.
Mislim da nema razloga za brigu.

I meni ovo nekako najvise ima logike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Pa da, ja očekujem da će da bude nešto, makar izlazak policije na uvidjaj da se plati + sudski troškovi. Saznaću čim vidim šta piše u pismu, tamo navedu u kom svojstvu me pozivaju. Ako sam okrivljeni (a jesam) trebalo bi da navedu po kom članu zakona.

 

+ su panduri koji su došli na uvidjaj (njih 4 je došlo u jednoj škodi rapid) bili dosta neprijatni i neljubazni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pao covjek s bicikla, nigdje nikog nije bilo niti je bio pijan.. Ode u bolnicu jer je ugruvao koljeno, za svaki slucaj da pogleda doktor, ovaj ga prijavi policiji. Kaze mora po sluzbenoj duznosti jer je bila saobracajna nezgoda. Dodju panduri, uzmu izjavu, sudija ga kazni 5k za prekrsaj.
To je bilo cini mi se 2012, sad kolika je kazna ne znam.
Znaci cim se tako nesto desi, lazi sto vise mozes, pa neka dokazuju da je slon preskocio put

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugar sa kojim sam garazu delio, padne skuterom na prilazu istoj, pisao sam ovde.  Xciting 500, tezak i masivan a njemu prvi "motor". Nizbrdica, vlazno i jak stisak prednje kocnice.

Sa oko 30kmh pao, nije udario niusta, niti kakvu stetu pricinio (sem sebi), registracija, dozvola, sve ok.

Slomio cevanicu, dosla h. pomoc i policija.

30000 dinara mu je kazna bila.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Iz licnog iskustva od pre neku godinu:
Kada padnes sa motora to se po zakonu smatra za krivicno delo ugrozavanja zivota. Nije vazno cijeg.
Pocinilac se tretira po krivicnom zakonu, uzimaju mu se otisci i procita se optuznica i odmah se iznosi predlog da ukoliko se izvrsi uplata u republicki fond za humanitarne potrebe (poplave, pozari, zrmljotresi itd) tuzilac ce obustaviti krivicno gonjenje. Moze i na rate.
Ja platio 25.000 rsd na dve rate.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

U takvim situacijama biva kaznjen ucesnik u saobracaju jer je SAM SEBE UGOROZAVAO. Da su ne daj Boze vece telesne povrede, postojali bi troskovi lecenja, koje placa drustvo. I ovako su postojali troskovi, izlazak hitne i policije na mesto nezgode. 

To je razlog zasto neko biva kaznjen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne placa drustvo, vec ja placam zdravstveno osiguranje. Bas me zanima koliko kazne one koji pokusaju da se ubiju, pa ni to ne odrade kako treba. Zakon je cista budalastina da se uzmu pare.

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Zato ako padnete kazete da ste pali u dvoristu. 
 

Pre 4god na pripremama u CG, dozivim pad da bajsa pri brzini od 30kmh. Nas 20 bilo u koloni. Zveknem glavom o stenu, tacnije zagrizem je i izbijem sebi 4 zuba komplet i donju usnu presecem na pola 4cm. Odvezli me u bolnicu, tamo me doktori vec cekali, pitali gde si pao, ja reko sa stepenice u dvoristu hotela kad sam posao na trening. A pored toga pocepan dole dres i butina izuljana. NIKO me nista nije pitao niti su zvali policiju. Jer sam rekao da sam pao u dvoristu. U celom tom bunilu sam se setio toga

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Koja su sve iskustva Bože me sačuvaj. Pored već navedenog posta prisetim se pada sa kćerkom 2016. Proklizam u Mladenovcu. Motor predje u suprotnu traku. Ošteti dolazeći auto. Kćerka slomi ruku, a ja teže ugruvavanje. Epilog .... opet ništa. Dobio pismo od DOZ-a da je šteta na autu naplačena sa moje polise. Prodao motor tako slupan tako sa i nisam osetio poskupljenje polise kod sledeće registracije. Generalno se krstim koje probleme ljudi imaju

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja sam pre 20 godina isklizao u krivini i uleteo u betonski kanal. Odneli me prolaznici u bolnicu. Nit policije, nit išta. Izgledao sam kao da sam pobegao sa snimanja Pobesnelog Maksa. Srećom nije bilo velikih povreda, sem što sam naredna tri meseca hodao na štakama i išao na fizikalne zbog levog kolena.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Devojka i ja pali na mostu u Svilajncu, jer je put bio sačuvaj bože i šina dobrano virila iz zemlje, motor zapeo, pa mi na stranu - pisao sam već o ovome. Uglavnom, ekipa iz lokalnog moto kluba koja nas je prebacila do DZ nam je skenula pažnju da nikako ne kažemo da smo pali sa motora inače će da nas terete za ugrožavanje saobraćaja.

 

Tako da da, zakon je bulja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Sjajno. Kakva gospoda pišu te zakone. Dobro da neće dozvolu da oduzimaju.

Reći ću da sam pokušavao da izbegnem psa ili tako nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Nazalost, ali platices kaznu. To je neka vrsta krsenja javnog reda i mira ili ugrozavanja bezbednosti u saobracaju. isto tako je vise ljudi platilo kaznu padom sa bicikle. Nazalost......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja