Jump to content

Moto Zajednica

Oboren parkiran motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 5 sati, Bojanko je napisao:

Ja cesto ostavljam motor napolju, u centru, vezan za banderu, istim lancem, samo bez cirade...

 

Skoro svaki drugi dan kad dodjem do njega, vidim da su pritiskana dugmad (kill switch, maglenke) a jedanput mi je bio gurnut u stranu (a nije bilo vetra), no na srecu s te strane su bili neki stubici pa se samo naslonio...

 

Iskreno komšo, hrabro je od tebe što ga parkiraš tu, pošto je taj park pun "vesele" omladine do ranih jutarnjih sati. Ne moraju ti ga ukrasti, ali ti mogu napraviti štetu...

Baci pogled na parking ispred Tanjuga, bezbedniji je jer je pešačka zona (ne postoji mogućnost da pored motora stane kombi, secnu Abusa i ubace motor u isti), sa druge strane zgrade je policijska stanica, a prilazi sa obe strane Tanjugu su obezbeđeni kamerama.  Ja sam samo jednom mog NC-a ostavio celu noć pored tvog i čim sam ustao otišao sam da ga prekontrolišem. Kada je vezan za stubić ispred Tanjuga definitivno mirnije spavam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
13 hours ago, .milke. said:

 

Iskreno komšo, hrabro je od tebe što ga parkiraš tu, pošto je taj park pun "vesele" omladine do ranih jutarnjih sati. Ne moraju ti ga ukrasti, ali ti mogu napraviti štetu...

Baci pogled na parking ispred Tanjuga, bezbedniji je jer je pešačka zona (ne postoji mogućnost da pored motora stane kombi, secnu Abusa i ubace motor u isti), sa druge strane zgrade je policijska stanica, a prilazi sa obe strane Tanjugu su obezbeđeni kamerama.  Ja sam samo jednom mog NC-a ostavio celu noć pored tvog i čim sam ustao otišao sam da ga prekontrolišem. Kada je vezan za stubić ispred Tanjuga definitivno mirnije spavam.

Čekaj, jel tvoj NC kod Palasa bio vezan za neki znak ili tako nešto pre dva vikenda? Da ne kažem da sam ga gledao 21.11, ako je to taj :D pamtim datum zbog slave :D  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
13 hours ago, .milke. said:

Baci pogled na parking ispred Tanjuga, bezbedniji je jer je pešačka zona (ne postoji mogućnost da pored motora stane kombi, secnu Abusa i ubace motor u isti)

Čitam i ne verujem, bezbedniji je jer je pešačka zona

 

bezbedno za tvoj motor, a da li je bezbedno za pešake? Po tvom opisu, možemo da parkiramo i u školska dvorišta, ne može da uđe kombi da krade a pokriveno je kamerama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 10 minuta, rast je napisao:

Čitam i ne verujem, bezbedniji je jer je pešačka zona

 

bezbedno za tvoj motor, a da li je bezbedno za pešake? Po tvom opisu, možemo da parkiramo i u školska dvorišta, ne može da uđe kombi da krade a pokriveno je kamerama.

Kakvo patetisanje... Pa kome u pešačkoj zoni može da smeta parkiran motor???

  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 21 minuta, rast je napisao:

Čitam i ne verujem, bezbedniji je jer je pešačka zona

 

bezbedno za tvoj motor, a da li je bezbedno za pešake? Po tvom opisu, možemo da parkiramo i u školska dvorišta, ne može da uđe kombi da krade a pokriveno je kamerama.

У школском дворишту није безбиједно јер се дјеца играју, пењали би се по њему, притискали дугмиће..тако да ипак није препоручљиво..

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
19 minutes ago, Yanco said:

Kakvo patetisanje... Pa kome u pešačkoj zoni može da smeta parkiran motor???

Kome smeta? Možda pešacima?


Pešačka zona je velika, verovatno može da se parkira i automobil i kamion. Ako pešaci mogu da se provuku između verovatno ćeš reći "što bi to smetalo pešacima"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 22 minuta, rast je napisao:

Kome smeta? Možda pešacima?


Pešačka zona je velika, verovatno može da se parkira i automobil i kamion. Ako pešaci mogu da se provuku između verovatno ćeš reći "što bi to smetalo pešacima"?

Ako je pešaka zona široka 3m, onda ima logike. Ali ja nigde ne videh tako uske pešačke zone.

Tako da si to više napisao samo da budeš "glas razuma" na forumu, a takvih ima koliko hoćeš...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

iskreno, meni se ne cini da je ovaj motocikl oborio vetar.

aj da razmislimo...

motor stoji na copavoj, naget na levu stranu. naslonjen...

ima oko 200kg.

 

zamislite samo brzinu vetra koja je potrebna da pomeri taj motocikl, a pritom da ne pocepa ceradu...

 

ovo je neko namerno uradio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 12 sati, rast je napisao:

Čitam i ne verujem, bezbedniji je jer je pešačka zona

 

bezbedno za tvoj motor, a da li je bezbedno za pešake? Po tvom opisu, možemo da parkiramo i u školska dvorišta, ne može da uđe kombi da krade a pokriveno je kamerama.

Druže, pešačka zona nije svetinja, to je samo zona usporenog saobraćaja. Zar misliš da mogu centar grada potpuno da zatvore bez štete?  Firma ima 30ak vozila, od toga 14 imaju tag za potapajuće stubiće tako da bez problema voze Knez Mihajlovom ulicom u bilo koje doba ili noći.  Isto je i na Obilićevom vencu sa nekim garažama koje su silom prilika zarasle u pešačku zonu.

 

A ispred Tanjuga postoji parking koji je, verovatno, za motocikle - postoje grede za vezivanje, uvek je parirano bar 3-4 vozila i nikada ni jedan bicikl.

Nikada ni najmanji problem nisam imao, čak i u ćaskanju sa komunalcima dok sam obezbeđivao motor nisam stekao utisak da i najmanje mare za to što motor obezbeđujem tu.

 

I da, bezbedno je za pešake. Maksimalna brzina vozila je ograničena na 10km/h, i to tako da ne ometaš kretanje pešaka. Ako neko reši da se pravi pametan i stoji 2h u mestu i blokira ti prolaz, ti stojiš i čekaš.  Nećeš verovati kako dokonih ljudi ima...

 

 

Pre 12 sati, Forsberg je napisao:

Čekaj, jel tvoj NC kod Palasa bio vezan za neki znak ili tako nešto pre dva vikenda? Da ne kažem da sam ga gledao 21.11, ako je to taj :D pamtim datum zbog slave :D 

 

A nije, nisam mučenicu ni video već 2 nedelje, nadam se sutra sići do garaže da je poteram malo...

Ima i jedan beli NC u Zmaj Jovinoj ispred pošte, isto "pešačka zona" sa stubićima za vezivanje vozila. 

Jesu li ti stubovi parking za motocikle?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Čekaj, jel tvoj NC kod Palasa bio vezan za neki znak ili tako nešto pre dva vikenda? Da ne kažem da sam ga gledao 21.11, ako je to taj  pamtim datum zbog slave   

Ja sam najpre pomislio da je ovaj što je pao taj kod Palasa jer mi je prvo izašla slika od kolege sa neke kaldrme pored taxi stanice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
23 hours ago, Yanco said:

Tako da si to više napisao samo da budeš "glas razuma" na forumu, a takvih ima koliko hoćeš...

Eeh zato sam se ja i bunio, zasto se limitra na 100 postova mogucnost da se svuda posle toga pise i postavljaju teme...

Jer to dovodi do pisanja gluposti pojedinaca samo da bi popunili broj, kao sto je u ovom slucaju....

----------------

Zamisli pesacka zona i motor, sto da nece motor da se pretvori u transformera i da pojede narod? Ako ne smeta nekom prolazu i ako je tik uz neki cosak kome nikom ne smeta, ne vidim problem

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 hour ago, king_julien said:

Eeh zato sam se ja i bunio, zasto se limitra na 100 postova mogucnost da se svuda posle toga pise i postavljaju teme...

Jer to dovodi do pisanja gluposti pojedinaca samo da bi popunili broj, kao sto je u ovom slucaju....

----------------

Zamisli pesacka zona i motor, sto da nece motor da se pretvori u transformera i da pojede narod? Ako ne smeta nekom prolazu i ako je tik uz neki cosak kome nikom ne smeta, ne vidim problem

Lepo si reko, ne vidiš problem. To ne znači da problem ne postoji već samo da ga ti ne vidiš.

Zato ovde i postoji dilema dal je motor pao od vetra ili zbog nekog ko vidi problem (u parkiranju po pešačkim zonama).

Prevrnuti motor sa početka teme je na pešačkom delu.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
13 hours ago, .milke. said:

Jesu li ti stubovi parking za motocikle?

Mislim da su ovo što sam ja video bili stubići od žardinjere (ako takvih i dalje ima) ili je bio vezan za znak, tako nešto. Svakako nije bilo namenski za motor, a i on je izgledao da nije skoro posećivan :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 6 sati, rast je napisao:

Lepo si reko, ne vidiš problem. To ne znači da problem ne postoji već samo da ga ti ne vidiš.

Zato ovde i postoji dilema dal je motor pao od vetra ili zbog nekog ko vidi problem (u parkiranju po pešačkim zonama).

Prevrnuti motor sa početka teme je na pešačkom delu.

Motor je bio uz banderu, a za pešake ima dovoljno mesta levo od bandere.

A reci nam, kako ti parkiraš motor. Po tvojoj logici, ti parkiraš na mesto obeleženo za parkiranje motornih vozila, i platiš parking kartu? Ako tako radiš, onda ti se izvinjavam za sve gore napisano :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 8 sati, king_julien je napisao:

Eeh zato sam se ja i bunio, zasto se limitra na 100 postova mogucnost da se svuda posle toga pise i postavljaju teme...

Jer to dovodi do pisanja gluposti pojedinaca samo da bi popunili broj, kao sto je u ovom slucaju....

----------------

Zamisli pesacka zona i motor, sto da nece motor da se pretvori u transformera i da pojede narod? Ako ne smeta nekom prolazu i ako je tik uz neki cosak kome nikom ne smeta, ne vidim problem

To pametovanje je slično kao kad neki kolega, ne daj Bože, ima udes motorom, a opis udesa je sledeći: Motociklista imao kacigu, imao A kategoriju, vozio mnogo većom brzinom od dozvoljene i prilagodjene uslovima puta, registracija motocikla istekla dan pre udesa...

A onda se neka "pametnica" pojavi sa komentarom: "Uzrok nesreće je neregistrovan motor, dokle više tako, neodgovornost, krivi roditelji... bla bla bla..." A to što je probio zvučni zid, to ne pominje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Motor je bio uz banderu, a za pešake ima dovoljno mesta levo od bandere.
A reci nam, kako ti parkiraš motor. Po tvojoj logici, ti parkiraš na mesto obeleženo za parkiranje motornih vozila, i platiš parking kartu? Ako tako radiš, onda ti se izvinjavam za sve gore napisano 

Parkiranje motora na obeleženom parking mestu za putnička vozila nije dozvoljeno! Provereno kod Parking servisa, a sva zonirana mesta u Beogradu su obelezena isključivo za kategoriju putničkih vozila! Dakle, i tada bi bio u prekršaju.

Bila je tema o tome. Parkiranje motora je u "sivoj zoni" kod nas, zato ga za sada i Oko sokolovo toleriše :)


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
On 3.12.2020. at 21:45, bajker71 je napisao:

u Mirijevu se lako "izvrću" motori. Možda je i tebi neka veštica oborila!  :/

U kom delu se izvrcu, cisto da izbegnem kad vec imas info :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250

Epilog price:
Sad mi drugar posalje link ka ovoj temi. Pogledam sliku i srce mi stane. Moj motor.

Bas tad negde, pocetkom decembra valjda, zateknem pocepanu ciradu po šavu, ne potpuno ali dovoljno da je ona gurtna ne drzi potpuno preko motora. Bio jak vetar te noci (bas jak) i pomislim kako je dobro sto je motor jos uspravan i kako je bolje da skinem ciradu, posto ionako uskoro treba da ga prebacim u zatvorenu garazu i zavrsim sa sezonom. Tad primetim malo iskrivljen desni retrovizor i pomislim da je vetar bio toliko jak da je povukao i ciradu toliko da iskrivi retrovizor ... ni na kraj pameti mi nije bilo da je pao ...


Elem, neko ga je podigao i vratio na copavu. Nikakva ostecenja nisam primetio na njemu i sve je, ocigledno, proslo dobro po njega (a i mene :)). Trenutno je u zatvorenoj garazi na 'toplom' i bezbednom.

 

Zahvalio bih se svima koji su ucestvovali u celoj ovoj 'prici'. 
@doctore, hvala na postovanju teme ... i hvala N.N. osobi koja je podigla motor ...

Zasad cu pretpostaviti da je vetar u pitanju (ne zelim da razmisljam o tome da postoje takvi kreteni koji bi iz cista mira oborili motor) ...

 

Ljudi,
hvala jos jednom

  • Sviđa mi se 17
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

@.milke. Sto se tice pesacke zone ispred zgrade Tanjuga... Kako bismo izbegli dalju raspravu, mesta predvidjena za parkiranje i obezbedjivanje motora i skutera su uvucena sa pesacke staze prema ulazu u zgradu Tanjuga tako da nikome ne smetaju kolege koje tu parkiraju.. Toliko da se zna.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja