Jump to content

Moto Zajednica

Oboren parkiran motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Meni su motor oborili krajem prosle godine. Motor je bio parkiran uz zgradu u uvucenom delu sa dovoljno mesta ostavljenog pesacima i apsolutno nikome normalnom ne moze da smeta. Da stvar bude ludja bukvalno mi je ispod prozora i nista nisam cuo. Ujutru me probudi komsija Platisa iz Mudrolija i kaze mi da mi je neko oborio motor. Sreca nije bila neka steta. Polomljen retrovizor i ekstender oguljen tegic i roll bar. Prosto ne zelim da poverujem da ga je neko namerno oborio. Ne zelim da verujem da sam okruzen takvnim ljudima. Lakse mi je da pomislim da je neko probao da ga ukrade pa se malo zaneo i nije mogao da zadrzi motor. Zao mi je samo sto nisam cuo. Trebalo bi mi par sekundi da izletim napolje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja parkirah na parking i neki lik ni karavanom na moje oči zakači nogostup od motora, pocepa ciradu i zamalo ga obori. Nije video tako da ga sada ostavljam još bliže na trotoaru ispred, uz livadicu tako da ne smeta. Što se ostalog tiče, parking servis slobodno može da mi refundira potencijalna oštećenja ukoliko počnu da insistiraju na parkiranju na mestima za putnička vozila, a meni kao pešaku više smeta kretenski postavljena recimo kanta ili nedostatak iste po centru nego motor koji mi je čak i lepo da vidim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

U evropi postoje parkinzi za motore i tamo je moto kultura na mnogo višem nivou.
Kod nas se parkiranje na trotoaru toleriše samo iz razloga što parking mesta nema dovoljno ni za automobile..

I šta znači "parking servis slobodno može da mi refundira oštećenja"? Prvo, ne insistiraju oni, oni sprovode odluke gradske uprave. Drugo, nije mi parking servis oštetio auto/motor, nego drugi vozač.
Tebi je lepo, možda drugima nije. Evo meni prvom nije lepo da vidim motor koji je parkiran na trotoaru tako da moraju majke sa kolicima da se pate i rade gimnastiku da prođu.. Daleko od toga da ne volim motore, ali meni ne rešavaju problem parkinga, ja se opet gnezdim negde 5 minuta, tražim gde da ga ostavim da apsolutno nikom ne smetam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Parking za motocikle imas i po NS (na primer u Radnickoj), ali ne mozes da ih koristis za motocikl jer su uvek automobili parkirani tu (zauzmu 3-4 mesta za motocikl i jos malo nagaze zelenu povrsinu). I onda sta ti drugo preostaje nego da parkiras na trotoar :/

 

54 minutes ago, nafetS said:

ja se opet gnezdim negde 5 minuta, tražim gde da ga ostavim da apsolutno nikom ne smetam

Ovo je apsolutno tacno :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Kod nas se parkiranje na trotoaru toleriše samo iz razloga što parking mesta nema dovoljno ni za automobile..


Apsolutno tačno!

To je jos i odlično, samo da mi ne pravimo problem pa parkiramo na mestu gde očito smetamo pešacima. Uz minimalni napor, uvek se može naći mesto za pakiranje motora u okolini od par desetina metara.

U ovo ne spadaju nova (čitaj divlja) BG naselja recimo u Mirijevu ili Cvetanovoj ćupriji, koja nemaju čak ni trotoar ili kanalizaciju, kamoli mesto za parking motora


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Ja isto ne bih ostavljao motor pored mesta za parkiranje auta i sl, sve i da ima mesta. Kad moze neko da mi ocese ceo cosak automobila na parkingu, a parkiran sam na metar od drugog auta, sta li ce tek da uradi motoru. :wacko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja