Jump to content

Moto Zajednica

Oboren parkiran motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Jutros na uglu Kraljice Natalije i Dobrinjske,motocikl pod ciradom vezan za saobracajni znak i oboren. Ako neko zna vlasnika da ga obavesti

 

BG 34-277

 

 

20201203_074625.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja da sam to primetio, posle tog slikanja bih ga podigao. Nadam se da si i ti.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Не бих се изненадио да је ветар у питању. Овде у Сремчици .....оркан

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Увек ми је жао кад видим мотор да напољу презими а зимовник 10-15 € месечно или нека заједничка гаража

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
10 minutes ago, BaneVuk58 said:

Увек ми је жао кад видим мотор да напољу презими emoji3525.pngemoji3525.pngemoji3525.png а зимовник 10-15 € месечно или нека заједничка гаража

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Ja ne bih smeo ni mog gpz-a ostaviti tako preko zime a kamoli nesto novije :/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Zimovnik 15€ ali čovek možda vozi i tokom zime, ja vozim.
Ono što je trebalo da ga čuva, postalo je uzrok pada. Srećom da ima crash bar i da nije pao na parkirani auto ili na vozilo koje bi tad baš prošlo (izašao je i na kolovoz)

Ako već neko hoće da zaštiti ono što je fabrički već zaštičeno, treba da smanji bočnu površinu "volan, sedište, rep". Taj deo je i najdalji od tla, pa se sila vetra množi sa 1-1,3metra i pravi moment koji prevrće.

Kupio sam laganu ceradu za auto, stavio je jednom zimi (na -29) i jednom leti (na parkingu pored plaže). Kad sam shvatio probleme oko pakovanja, čišćenja i slaganja cerade, vratio sam poverenje inžinjerima koji su smislili kako da zaštite spoljne površine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Motor nije diran jer uz sve dobronamerne pretpostavke da je pao od vetra ali nije nemoguce ni da je oboren,dal od parkiranja vozila ili od radova koji se ne  vide na slici a prakticno su na mestu odakle je slikano pa da kolegi ne bih pokvario uvidjaj ako do njega dodje.

 

A motor je inace stalno tu parkiran pa pretpostavljam da i vozac zivi negde u blizini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Vidi se da je bio no copi, znaci nagnut na suprotnu stranu od strane na koju je pao. A i zgrada je na toj strani. Nista u prilog vetru. Ovde je sve moguce.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Ja cesto ostavljam motor napolju, u centru, vezan za banderu, istim lancem, samo bez cirade...

 

Skoro svaki drugi dan kad dodjem do njega, vidim da su pritiskana dugmad (kill switch, maglenke) a jedanput mi je bio gurnut u stranu (a nije bilo vetra), no na srecu s te strane su bili neki stubici pa se samo naslonio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Jedno popodne, pri povratku sa posla, krenem ka donjem ulazu u zgradu (nisko prizemlje) i vidim oboren na desni bok skuter Piagio Free. Stajao je ispod stepeništa, zaštićen od kiše, na mestu na kome nikome ne smeta. Bio je parkiran na centralnom štenderu pre pada. Krenem odmah da ga podignem ali mi kroz glavu prođe misao da može neko da me vidi pa da ispadne da ja tu nešto petljam. Pošto sam znao čiji je, pozvonim vlasniku na interfon i njegova supruga ubrzo siđe ispred zgrade psujući "kakav smo narod"... Ja ga onda podignem, ona mi zahvali i pravac ode kod precednice kućnog saveta da razgovara sa njom i odgleda snimak kamere za video nadzor ako pokriva mesto gde je stajao. Dok smo bili ispred prođe jedan od penzionera i reče nam da tako stoji već 2-3 sata. Inače, taj skuter im je služio da odu do 2 km udaljene garaže koju su iznajmili za smeštaj Strom-a 650. Tamo ostave Free pa dalje sa Suzukijem u vožnju.

Skoro sam sreo komšiju-kolegu i kroz razgovor dođosmo i do tog događaja pa sam ga pitao da li je saznao ko mu je oborio skuter. Kaže da jeste! Pošto je njegova supruga insistirala da vidi snimak kamere, precednica kućnog saveta Mira joj je priznala da je to ona učinila po izgovorom da smeta prolazu! 

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
2 minutes ago, bajker71 said:

Inače, taj skuter im je služio da idu do 2 km udaljene garaže koju su iznajmili za smeštaj Strom-a 650. Tamo ostave Free pa dalje sa Suzukijem u vožnju.

To je već iritantno ponašanje.
Zauzimaju javni prostor oko zgrade samo da bi prešli 2km do svog velikog motorcikla. To i meni zvuči baš bezveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Ima nas svakakvih naravno,namera je bila da ako kolega slucajno prati forum vidi i podigne motoric.

 

pre 10 minuta, rast je napisao:

To je već iritantno ponašanje.
Zauzimaju javni prostor zgrade samo da bi prešli 2km do svog velikog motorcikla. To i meni zvuči baš bezveze

Ima nas raznih,ja sam jedva komsiju oducio da ne vezuje skuter za moju kapiju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nije 2km uopste malo za pesaka pod punom ratnom opremom. Jedino da se presvlace u garazi, a odecu nose u kesi do i od kuce, jer moraju da odrzavaju  i ciste opremu.

Mene mrzi da se preobucem u radno odelo, pa isprljam civilno. Komplikovano.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

U svakom slučaju niko nema pravo da dira tuđu imovinu, ta upravnica mogla je lepo da popriča sa ljudima, da im u lice kaže šta ima...

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kako da im u lice kaže šta ima kada njen Ford Sierra, u fazi raspada, stoji na trotoaru koji vodi prema zgradi i ometa kretanje pešaka? Pešaci, da bi prošli, moraju preći na kolovoz. Klasičan potez licemera i iskompleksirane osobe, kukavice...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja