Jump to content

Moto Zajednica

Renault Kangoo 1.2 43kw elektronska klapna gasa

Recommended Posts

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kao sto naslov kaze, kupujem elektronsku klapnu gasa za Renault Kangoo 2003. godiste. Probao sam da nadjem polovnu ali niko u Srbiji nema elektronsku onu koja meni treba. Pazario sam jedan teretni sa neispravnom klapnom pa se sad mucim da nadjem istu. 
Ako neko od kolega moze, ima prijatelja, zna nekako, ima vezu da nadje novu klapnu bio bih zahvalan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

caaf2a406abdb1f2748578ac9092eb69.jpg
20b198ed53b5795347d143ba14289fd0.jpg
c62b80fd0e4b7fad878fa8528aa7c1da.jpg

To je klapna sa slike, a ovo je auto pre i posle poliranja spreman ceka da se nadje pomenuti deo (naravno majstor sam bio ja).


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Jesi li se raspitao popravlja li neko to? Meni na nekom putnu 1.9 zezala neka elektronika na pumpi ja mislio to niko ne popravlja jer sve zaliveno nekom plastikom ali kazu da se ipak popravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Majstor kod kod odrzavam automobile kaze da je bas glavni deo problem, fali celo kuciste i zbog toga je najbolje da se uzme nova. Svi kazu da je ovom benzinskom motoru bas ta klapna problem, tako da je bolje da uzmem novu. Auto nisam platio skupo, ako moze da se racuna i da je kupljen uopste, pa zbog toga cu traziti novu necu biti zalostivan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mozes se raspitati na reno forumu ali nije ti lose da pozoves ovlasteni i raspitas se. Nekada ti stariji dijelovi budu na rasprodaji zbog ciscenja prostora. Bio je lik koji je bas imao dijelova kada se krene iz Leskovca za Lebane, na tom putu cini mi se. Ja davno isao i imao je bas svasta, raspitaj se malo da li jos radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Da ne brojim, 20-ak telefona sam danas okrenuo i svi kazu to nigde necu naci. Leskovac smo prvi pretresli, cekamo da jave iz Delmaksa pa onda da trazimo dalje. Stvarno je nezgodno naci ovu klapnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To meni vise lici na klapnu od Pezoa, ima ih koliko hoces po oglasima ali ni jedna od Renoa ne lici na tvoju.

koji joj je kataloski broj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Taj motor od 43kw ide i u Klio i u Twingo.

Gledajući sliku...deluje da je skinuta elektronika sa tela leptira.

Ako je proizvođač VDO...proširite pretragu (ako već niste) i na pomenute modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja kucao i daciju i vec navedeno, svi isti sem jednog, a taj opet ne lici na ovaj koni kolega trazi. Tako da sumnjam da je mozda neko nesto budzio tu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

7700115834 To je broj i kad ukucas izbaci klapnu, jeste retka ali mislim da nije nemoguce da se nadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo kako popravio covjek

Klapna
OBD
Lambda

kritcina (4DEF sta god to znacilo) je bila klapna. Covek mi ukloni ne-kriticne greske i auto nastavi po starom, uz ideju da je ipak klapna gasa iako sam probao jos 2 identicne

Dodjem kuci, ponovo ocistim sve zivo, i zbog OBD greske skinem i filter vazduha ceo sa celim sistemom i ocistim i njega. Vratim sve, ono greska i dalje. Uzmem cekic i kao sto su ljudi vracali sliku na stare televizore, opalim cekicem po klapni kao "vaspitnu meru", udjem u auto upalim i sve radi. Vozim ga evo vec 3 dan, nema fluktuacije gasa, nema greske, odem ponovo do Brke i auto nema osim Lambde (koja je tu bila ranije) nijednu gresku.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja