Jump to content

Moto Zajednica

GLASANJE NA TEMU "EKOLOŠKA KATASTROFA"

Koja je fotografija po vašem mišljenju najbolja?  

21 članova je glasalo

  1. 1. Koja je fotografija po vašem mišljenju najbolja?

    • No. 1
      5
    • No. 2
      2
    • No. 3
      0
    • No. 4
      6
    • No. 5
      5
    • No. 6
      3


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

E sad konacne slike za glasanje!

 

No. 1

Linked-with-background.jpg

OLYMPUS c-50

exp.time:0.033

ap.vl- f/2.8

ISO-100

 

Fotka je napravljena jos 2006 godine u jednom selu u blizini mog mesta zivljenja. Motor koji je na slici je izvadjen prilikom kopanja rovova za temelj nove kuce, dakle u naseljenom delu sela.

Ovu sliku i situaciju gledam kao ekolosku katastrofu jer postavljam sam sebi pitanje: "Sta majka Zemlja sve mora da "svari" ?!"

 

No. 2

jpg.jpg

Marka fotoaparata:        Fujy s650fd

Osnovne informacije o fotografiji:  ISO 100, F4, 10s

 

Beer Fest:  Ima casa kod sankera, dovoljno !

 

No. 3

golija1.jpg

Fuji S6500fd

shutter 1/320, aperture 3.4, ISO 100

 

Sliakno u parku prirode koji je pod zastitom UNESCO-a. Na tabli pise cuvajmo prirodu, a ispod demantovanje

 

No. 4

ekoloska_kat.jpg

Marka fotoaparata: Fuji S6500fd

Osnovne informacije o fotografiji: iso vrednost (200), otvor blende (f 6.9), dužina ekspozicije (1/160 s), manuelni mod, blic iskljucen.

 

Fotografija je napravljena u blizini indjijske deponije, pokusao sam da prikazem spoj ljudske gluposti i nemarnosti sa plodnom vojvodjanskom ravnicom i sve to zacinim sa malo okolne flore koja polako izdise zatrpana nadolazecim djubretom.

 

No. 5

mahovina.jpg

Fotografija je pravljena u sred sume dok su komarci sumanuto napadali, tako da je aparat bio na auto, brzih desetak skljocanja i beeeeeeeeeg!A onda chesh, chesh, chesh...Ono sto je zanimljivo je da oko te cizme nije bilo nicega, stoji ona usamljena, prigrljena majcinskim rukama prirode iako tu ne pripada. Eto da smo i mi ljudi spremni da oprostimo i prihvatimo kao sto to priroda radi mozda bi svet bio lepse mesto.

Fuji FinePix F10

 

No. 6

IMG_58232.jpg

scena snimljena na plafonu napuštenog kafića pored jednog od belo-crkvanskih jezera. kupačka sezona je završena, profit je nestao, čovek se povukao iz prirode ostavljajući za sobom primamljiva ali i opasna nova igrališta za mlade ptiće čije su generacije ranije verovatno vekovima nastanjivale ovaj prostor ... tipičan primer, kako zbog ljudske nebrige,nemara i lenjosti nastrada neko drugi čiji prostor u prirodi čovek uzurpira ...

 

snimljeno sa canon D350, sigma 70-300mm na negde oko 309mm (ekvivalent na 1.6 kropu) pri blendi 5 ... pošto sam unapred predvideo da će kadar biti crno beo u obradi, namerno sam snimao sa visokom iso vrednosti da bih dobio tačkice :) koje toliko volim na crno beloj fotki . kadar je pomeren u desno, fokus na prednjem planu konkretno na kljunu ptičice, dok je za drugi plan rezervisano druge dve svetlije trećne fotografije ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa, ako cemo da diskutujemo, evo mog misljenja.

 

1. Pogadja me kao motoristu, ali je daleko od ekoloske katastrofe

2. Cigare... trujuse pusaci, ni oni me ne zanimaju, ako nisu u blizini, katastrofa im je u plucima

3. hm... nista narocito ne govori...

4. jadna biljkica u gomili djubreta... ima nekakvu poruku, a i u fotografskom smislu bolje od 3...

5. trula cipela... daleko od ekoloske katastrofe

 

Zato sam kliknuo na br.4 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Pa sad, tema nije bila strogo Ekoloska katastrofa, samo se tako zove :) Da pojasnim, evo citata koji je trebao da stoji prije svih ovih slika (Hellena, zaboravljas, ali nema veze, ja sam tu da spasim stvar :)):

 

 

Neka sledeca tema bude:

 

Ekoloska katastrofa

 

Dakle sve sto vam lici na otpad ili na bilo koji nacin ugrozava ekologiju, a prikazuje vezu covjekovog uticaja i prirode. To moze biti svasta, od neke nepredvidjene deponije do zgazene limenke na nekom travnjaku ili macke sa kesom oko noge... Oblast je siroka, nadam se da nece biti problema sa promasenom temom ovaj put :)

 

I da, pored uobicajenih parametara (otvor blende, duzina expozicije, ISO vrijednost, upotreba blica, mod snimanja itd.) volio bih da napisete i svoj komentar kako je slika i inspiracija nastala, gdje, koje ste metode primjenili za "namjestanje kadra" ili ste spontano uhvatili momenat itd...

 

 

Na osnovu zadatka, moram vas pohvaliti i reci da su svi potpuno pogodili poentu osim ipak slike 2. :-\ Tehnicki bi samo malcice spustio kadar zbog dna pepeljare, a expozicija i boje su odlicne, steta sto aparat nema externi blic pa da se tu uradio neki bounce o plafon ili neko svijetlo sa boka. Ali da ne kenjkam puno, s obzirom da je radjeno sa prosumerom - dobar rezultat.

 

Slika 1., 3. i pogotovu slika 5. su ono sto sam zelio da vidim, BRAVO! Sjajno uhvaceni trenuci! Slika 1. me sto kaze Lalajko zaista pogadja kao motoristu jel, dakle vise mi je tuzna nego sto me nervira ljudska glupost, odaje mi teske emocije (zaista), sjajno! Ali zato me 5. odusevila. kao fotografija skripi, ali scena koja je uslikana je BAS ono sto sam zamisljao da cu vidjeti, odusevljen sam ovim rastinjem po cizmi :D Bravo, bravo i bravo! Slika 3. je takodje potpuno pogodila poentu, svidja mi se i kadar, mislim da je ona dobra podloga za neku agresivniju obradu, opet bravo!

Ah slika 4., naravno, pogodila poentu, a uz to je po meni i najbolje fotografsko djelo danas. OK su mi  i kadar i boje i obrada, super! Ne znam da li bih mozda vise volio da vidim to smece u pozadini jer je kadar dobro napravljen pa mozda ne bi smetalo ovoj biljci. Ako autor ima i tu verziju, volio bih i nju da vidim cim se glasanje zavrsi :) I uz sve to, naravno da je sjajna fotografija, ma BRAVO! :)

 

E sad, svoj glas cu dati sjutra kada budem s mirom (a i sa dragom koja mi je i dala ideju za ovaj kontest :)) gledao ponovo radove, ne bih da zurim ;)

 

Ljudi, od srca vam se zahvaljujem na ovom trudu, kao da ste mi citali misli, bas ovakve scene sam i zelio da vidim, zaista nemam rijeci... Hvala jos jednom!

 

 

 

P.S. Jel' mi se cini ili Endurac i Hellena nisu prilozili svoje radove? Hellena, nije valjda da ti Ceh ne da svoj aparat na ispomoc? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ljudi, od srca vam se zahvaljujem na ovom trudu, kao da ste mi citali misli, bas ovakve scene sam i zelio da vidim, zaista nemam rijeci... Hvala jos jednom!

 

Ja bih bio najsrecniji da na takmicenje nije stigla ni jedna fotografija zbog nedostatka motiva... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Smatram da je najgora slika br 3...

 

1. motor... no comment

2. cigare... jesam pusac - jeste otrov - jeste problem - ali...

3. najgore stvari sto se zagadjena tice su ovakve... nesavesnost ljudi koji ostavljaju djubre gde god stignu

4. ovo je barem organizovana deponija... kad vec nema fabrike za preradu djubreta

5. ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ne bih da izdvajam ni jednu sliku ni u negativnom ni u pozitivnom konteksu...sve imaju nesto svoje!

Kao sto rece Lalajko:

 

Ljudi, od srca vam se zahvaljujem na ovom trudu, kao da ste mi citali misli, bas ovakve scene sam i zelio da vidim, zaista nemam rijeci... Hvala jos jednom!

 

Ja bih bio najsrecniji da na takmicenje nije stigla ni jedna fotografija zbog nedostatka motiva... :)

 

...apsolutno podrzavam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

a gde je moja fotka ?

 

što ja ne smem da se igram  :'(

 

Sve slike koje su mi stigle sam okacila, tvoju nisam dobila? Nemam razloga da je ne okacim, ali je nema!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

a gde je moja fotka ?

 

što ja ne smem da se igram  :'(

 

Sve slike koje su mi stigle sam okacila, tvoju nisam dobila? Nemam razloga da je ne okacim, ali je nema!

 

 

 

hm ... jel ... mala jadna pticica ? hm ... meni je u sent box-u :( ... bedak :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

A da ponovimo glasanje pa da je ubacimo??

 

hvala ali onda nebi bilo tajno ...

 

verovatno je doslo do neke gluposti sa mail serverima , dešava se ... stavicu ja svoju fotku onako, van konkurencije ako hellena dozvoli čisto da bude ... jadna fotka, toliko sam čekao neko takmičenje da je stavim (ne samo na bjb nego uopšte) ... mukica  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Glasam za prvu fotku jer mi je nekako fora da se i motor malo provuče kroz temu. Kompozicijski veoma jednostavna, tehnički ničim posebna. Reklo bi se jedna sasvim obična i mirna fotka, ali izdvaja je odabir motiva. Mene je baš takla. Pohvale za četvrtu i petu fotku, tj priče koje oni pričaju. Obje fotke imaju dušu, ali ima je i motor sa prve fotke, ili je bar imao  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

A da ponovimo glasanje pa da je ubacimo??

 

hvala ali onda nebi bilo tajno ...

 

verovatno je doslo do neke gluposti sa mail serverima , dešava se ... stavicu ja svoju fotku onako, van konkurencije ako hellena dozvoli čisto da bude ... jadna fotka, toliko sam čekao neko takmičenje da je stavim (ne samo na bjb nego uopšte) ... mukica  :'(

 

Posalji mi slicicu, bolje da ponovimo glasanje nego da propadne tvoj trud, bas mi je zao...Stvarno nisam dobila fotku. Naravno prekrsicemo malo pravilo oko tajnosti, ali u ovakvom slucaju nije neki strasan problem. Ako se ostali slazu ja bih ponovila glasanje. Sta kazete, mislim da bi bilo fer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ionako samo 6-oro ucestvuje ovaj put, nije neki prekrsaj ;)  Ja sam naravno za! A mislim da su i svi ostali:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja