Jump to content

Moto Zajednica

Patike i sve o njima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

 

3 minutes ago, lomitelj said:

Pa zar je toliko teško obuti cipele/patike namenjene vožnji motora? Većina bi i patike za šetnju i za trčanje i za vožnju i za šta ja znam šta još sve, ali da je to sve u stvari jedan par patika/cipela? Nemojte se igrati, kupujte obuću namenski. Ni ja nisam ljubitelj cipela i čizmi za motor (imam i njih) kada sam u gradu. Zato sam kupio Alpinestars, udobne, izgledaju kao patike i prijaju kako na motoru, tako i pored njega.079b72d59e1c8f4dea7ad63ce5e028c4.jpg

Je l ima muski model ovih?

Promenio član gavrela
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc
26 minutes ago, lomitelj said:

Pa zar je toliko teško obuti cipele/patike namenjene vožnji motora? Većina bi i patike za šetnju i za trčanje i za vožnju i za šta ja znam šta još sve, ali da je to sve u stvari jedan par patika/cipela? Nemojte se igrati, kupujte obuću namenski. Ni ja nisam ljubitelj cipela i čizmi za motor (imam i njih) kada sam u gradu. Zato sam kupio Alpinestars, udobne, izgledaju kao patike i prijaju kako na motoru, tako i pored njega.079b72d59e1c8f4dea7ad63ce5e028c4.jpg

E tako nešto bih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mislim da su ove pobedile za 2021 god, samo 700 ojra.

 

16658090_32552936_480.jpg
WWW.FARFETCH.COM

Shop adidas YEEZY Foam RNNR “MXT Moon Grey” sneakers

 

Promenio član Mikulanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

:staa2:

Ovo k'o da je pošlo nešto po zlu....razlio se PVC izvan kalupa.

Do kraja godine kod kineza za 750...ali dindži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

da li neko ima iskustva sa pijačarskim patikama.

Imam patike od 50-150 evra ali originale.Sa nekima sam manje a sa nekima više zadovoljan.Doduše ove skuplje varijante mi se čine da baš i ne zaslužuju tolku cenu naročito one fensi za idi mi dođimi varijantu.

Prao sam patike i u mašini pa su se neke kao ozbiljne ralepile a neke bezveze su bile uredu.

Što se tiče kineza kupio sam 2 puta zaredom i to na kineskoj pijaci u Segedinu pr 20 godina jer tih stvari kod nas uopšte nije bilo.Jedne su se bukvalno raskimatale tojest kalup je nekako popustio iako je na izgled bio normalne čvrtoće.Druge su izgledale loše u finoći izrade ali upotrebno subile savršene i trajale su 15 godina i još su u životu ali me sramota da nosim i za posao jer su sve u rupama od varenja,kopanja ,i rada najtežih poslova sa njima i to punih 15 godina.Đon je nestao.Nisu kao radne tvrde nego normale meke za tenis.I drugaru sam kupio za iste stvari takođe savršeno.

E sad vidim da na pijaci ima kao patike po klasama .Svide o mi se model

nike-air-max-more-black-white-5.jpg

nike-air-max-more-black-white-2.jpg

imaju ojačanje baš na mestu za nožicu menjača.mogu da se nose i po kiši i barama na izgled deluju veoma dobro sa nekim ojačanjima iznutra .Malo me brine taj vazdušni đon jer nikad ga nisam imao.

Prodavci kažu a i piše klasa ,,A,, made in vjetnam.Cena 3300 dinara. Kažu da su bile 5500.Kažu stari model 2017 i neće ga više biti.Po netu takođe isto stim da su bile 9000.

Da li je takoe kako se potrefi ili je sve loše ili je moguće da se pojavi kao stara roba kao nekad pre 15 godina colmar jakne po 40 evra koje su bile po svakom detalju a i upotrebno apsolutni vrh iako su modeli samo 2-3 godine ranije u radnjama bili iznad 500 evra.Iako su bile kopije a mislim da nisu nikad pametnija kupovina-testirano u svim uslovima bolja od svik koje sam i pre i posle kupio a traju i danas.

Da li se ja samo tešim da će i ove najke biti takve jer mi tako deluju a i prodavci kažu da je klasa ,,A,, i da su iste ko u radnji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09
Pre 18 sati, Mikulanac je napisao:

Mislim da su ove pobedile za 2021 god, samo 700 ojra.

 

16658090_32552936_480.jpg
WWW.FARFETCH.COM

Shop adidas YEEZY Foam RNNR “MXT Moon Grey” sneakers

 

Al za malo

 

https://www.farfetch.com/be/shopping/men/adidas-yeezy-foam-rnnr-ararat-sneakers-item-15625937.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako nije neka sprdnja....onda je atak na sivu masu.

Komad gume za navući na nogu....da bi se bacio na kraju!?

To će biti izgleda još jedan simbol za posedovanje, naročito za one koji ne mogu da ga sebi priušte i bace posle par nošenja, k'o smrdljive čarape....i ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Ne gledam cenu kada je komfor u pitanju i za sportske aktivnosti uvek biram salomon sense grupu patika,ali za sve ostalo koristim dekatlonke,cena dzaba a odlican kvalitet,tabanam u njima svakodnevno po desetak km i povremeno ih i vozim na motoru,nigde nema znakova habanja na 120 kila ni posle godinu dana,neverovatno su udobne.

WWW.DECATHLON.RS

Naši dizajneri su razvili ove cipele, savršene za kratke šetnje po ravnim terenima ili duž obale u toplim i suvim...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naravno da je za određenu aktivnost potrebna i adekvatna obuća. 

Evo pominje se tu po forumu i korišćenje "običnih" patika za vožnju motora...to baš i ne praktikujem. Nije to za to.

Dekatlonke sam upravo izuo...iste kao sa slike. Nemam baš toliko hvale, ali svakako imaju svoje mesto u svakodnevoj upotrebi, životu na otvorenom.

Dosta vremena provodim na nogama, pa je izbor obuće uvek izuzetno važan. Naravno da je cena važan kriterijum, ali puno drugih važnih detalja bi trebalo da bude ispred. Visoka cena često ne opravdava kvalitet, naročito danas gde je proizvodnja svega izmeštena tamo gde je moguće napraviti veći profit. Modne trendove ne pratim, niti pokušavam da prikažem svetu da sam nešto što nisam. Funkcija je iznad svega...naravno da bude dopadljivo i razumno plaćeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 6/15/2021 at 11:58 PM, Tarmi636 said:

Ja sam uzeo swift 3 i jedina mana da kazem po meni je bas bas tvrd djon.

Da, sad mi je jasno... Stigle su i Salomon i Adidas, i Adidas su jako, jako krute i tvrde. I tesne. Definitivno su za uža stopala, pošto ja kad ih obujem pertle mogu da zategnem...skoro uopšte. Kratke pertle. :D

 

Ostajem ja ipak na Salomonkama... :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Bio sam na hikingu ovih nekoliko dana i za tu namenu sam kupio Quechua iz Dekatlona za 3500, vodonepropusne. Bile su mi udobne u početku, ali već u drugoj polovini prvog dana sam počeo da osećam žuljeve na peti. Izgledalo mi je da sam ubo veličinu, ali moguće da sam pogrešio i da je trebalo da uzmem boj manje, pa da ih razgazim. Daću im šansu još koji put, pa ću da vidim da li da ih menjam. Žao bi mi bilo, jer mi kvalitet izrade i cena savršeno idu uz moje potrebe za hiking na koji idem 2-3 puta godišnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

vasa.93  je odlično napisao.

Moj slučaj ukratko.

U Austriji kupim Salomon kao i njegove i platim 145 evra. Nisam popust potrefio.

Dođem kući, žena za kutiju, unutra račun i odmah lagana paljba.

U Hervisu kod nas "iste takve" oko 80. Uh, šta sam onda tek dobio.

Slijedeći odlazak u Hervis dođem u tim austrijskim. Skinem s police jednu njihovu i skinem sa noge tu austrijsku i ženi pod nos obe.

Ženin zaključak: Pa, to nema veze jedno s drugim.

Moj zaključak: Lažu nas, varaju, kradu, otimaju, prave budalama i uvaljuju 7. klasu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ja verujem da ima razlike - tj da je roba za tržište zapadne evrope boljeg kvaliteta - ali osim subjektivnog osećaja nemam neki dokaz.

A za Salomon patike imam ovakvo iskustvo: uzeo sam Speedcross 4 na Kritu, na nekom sniženju za oko 100 evra. Malo kasnije poručim za druga isti model sa Aliexpress-a, oko 35 - 40 evra mislim da su bile.
Verovali ili ne - vizuelno nikakve razlike nije bilo! Bukvalno su do najsitnijih detalja iste, naizgled isti materijali, ista težina. Jedino što su se te kineske skroz raspale posle 5 - 6 meseci, a ove moje se i posle par godina arčenja po planinama i dalje odlično drže.

Ali iskreno - da mi neko da nove original i tu kinesku kopiju - ne bih znao da prepoznam koja je koja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
12 hours ago, sasa ns 1 said:

šta fali ovima za dečake,crvena je odlična

ako trazis decka onda jeste odlicna :DDD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 20 sati, vasa.93 je napisao:

Ja sam se oko toga šalio. :) Ne mislim zaista da ima neke razlike.

Možda si se i šalio, ali vjeruj mi da ima velike razlike.

Držao obe u ruci, a kad žena kaže, a znamo kakvo žene imaju oko za skupe stvari, sve je jasno.

Došao prijatelj iz Njemačke i kupio tamo cipele. Trgovina je Deichman. 

Ima i kod nas ta trgovina i kaže on meni da ga odvedem, pa da usporedi cijene i ako su kod nas jeftinije da si kupi još koji par. 

Našli potpuno iste kao i njegove i kad ih je uzeo u ruke samo je rekao : Bože kakvo je ovo smeće. Pa to nema veze sa istim cipelama iz Njemačke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
On 6/23/2021 at 1:25 AM, sasa ns 1 said:

šta fali ovima za dečake,crvena je odlična

De gustibus non disputantum 

 

to bejaše šala na neki od gornjih komentara vezano za isti model i boje :P

Generalno gledano iz mog ličnog ugla, kombinacije boja koje stavljaju na muške patike (čitaj od broja 42 pa na gore) su fenomenalne, dok su takozvani ženski modeli blaga šljokičasta jeza. 
 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
F21EB03C-7BDB-4CF8-9C77-F3D9385357BD.thumb.jpeg.38b9803dffb08b22f99673c3deacdf2b.jpeg
ove Alpinestars koje kupih preko xlmoto za celih 90€ su zakon...ima ih i u drugim bojama za "dečake" 
Mislim sta reci, skoro duplo skupljec723489d8bb22317a8731366a9d4c9bf.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Koliko sad videh i ovde su poskupele https://www.xlmoto.com/mc-gear/motorcycle-boots_c12/touring-boots_c142/alpinestars-cr-x-drystar-motorcycle-shoes-red-black_pid-PM-4909084

 

ja sam ih zimus ulovila na nekoj od njihovih ludih akcija, ovo što sad prikazuju kao cenu je bila regularna cena. Verujem da će opet biti na akciji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja